Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Има ли крај на купување играчки?

Go down 
+8
josifana
rich_bitch1
mirecv
anetapp
nata
Mama Ane
emilija poposka boshevska
beti.liz
12 posters
АвторПорака
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 11:02

Ako ima slicna tema slobodno izbrisete.
Taka se iznervirav vcera.Gi iznesov decata aj ke setame i ne pominav bez reket.1.500 denari na gluposti sto veke gi ima doma vo milion varijanti.Puski,mecovi,topcinja slikicki,kolicki,kamioncinja i sto uste ne.Kraj nema.Se zatrupav vo igracki nemam veke kade da gi soberam.A ako ne kupam toa e skandal valkanje i treskanje od zemja,placenje cirkuzi.Aj za mir vo kuka da ne mi se smee narod kupi edno.qama samo do slednata prodavnica ili izlog i pak istoto.Veke ke izbegnuvam da gi iznesuvam .Kazete kako se spravuvate so ova.Taka izleguvam od koza ama se vozdrzuvam i skapo proagjam.
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28564
Registration date : 2008-12-03

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 11:13

Lele Beti ke ti kazam brat mi bese takov.Bese mnogu bolezlivo dete pa epten go razgalija.Znaci bukvalno legnuvase na sred ulica so vreskanje, so vikas site vo tebe gledaat, bruki i na kraj ke mu go kupat toa sto go bara. E ne e za uteha, ama toj uste si e takov. Sega studira vo Bugarija i sekoe odenje e haos. Dodeka ne dobie pari kolku sto naumil im vika doma "E pa ne odam".Za se sto saka znae deka ke go dobie, kreva buka i na kraj mu popustaat od nemaj kade. Moive ne da se nerviraat so nego ama veke nemaat sto da mu napravat. Sega samo se nadevaat deka ke mu dojde pamet uste nekoj godina. Taka da moj sovet, baraj nekoe care uste od sega zosto posle e stvarno problem.Osobeno maskive...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 11:16

Нема крај ни на купување ни на добивање Smile Жива среќа јас немам ваков проблем со тегнење и влечење Smile, знае да побара нешто во продавница ама стално му викам нема сега мама пари кога ќе има ќе купиме, а ако се запне за нешто што веќе го имаме одма дома го вадиме и си играме со тоа. Инаку пола подрум ми е полн со играчки и јас немам каде да ги чувам а повеќе од пола се скоро нови. планирам викендов една акција и се да однесам во градинка што не е потребно. Безврска само трупам играчки за кои ни самите не се свесни дека ги имаат Smile
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27770
Registration date : 2009-05-15

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 11:45

Па крај на купување играчки треба ние родителите да ставиме. Инаку вака на овој начин детето ќе мисли дека се во животот може да си добие, а сите знаеме дека не е така. Начинот на кој ги добиваат играчките мислам дека треба ние да го контролираме. Бети.Лиз ич да не ти е гајле што ќе речат луѓето, едноставно мора да кажеш не во некои ситуации. Јас кога ќе почне така неконтролитано да се однесува моево го земам кај и да сме и го носам до дома, попат имаме цел театар се чудат луѓево леле каква мајка што му прави на детето ама ич не ми е гајле кога знам дека е за негово добро. Инаку нема уште две години и да видиш како разбираат. Вчера ми вика во лифт, сакам игачка, утре киндел јајце значи нешто сватил. Барем се надевам нормално му купив играчка ама од 100 ден тоа е премногу дневно 1.500 ден за играчки. Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 12:01

Veruvate li deka sekoe izleguvanje e taka aj da ne preteruvam vcera bese 1500 ,nekogas pominuvam i poeftino...Maloto e takvo pustiot golemiot pocnuva da se srami pa za da ne mu pravi brat mu skandali po ulici pousta on ne bara nisto ili e mnogu skromen samo brat mu da se zakuti.znam deka ne e vo red taka pa zatoa jas ajde da ne se oseti zapostaven i nego nesto i koga ke vidis ...edno izleguvanje cini mnogu.maloto odamna veke prestanav da go nosam sekade bidejki e takov.go ostavam na svekrva mi i teram rabota ama ponekogas mi e zal aj vikam greoticka nikade ne go nosam.
A imas pravo Emi deka od sega treba da se nauci sto moze da dobie a sto ne .ne moze da ima se sto ke vidi.Ama jas navistina ne znam kako da se spravam so toa.Koga ke pocnam nesto da go muvam za da zaboravi toj se dere uste tolku ne me ni slusa....Ehhh...koga ke podporasne poveke da razbira..
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27770
Registration date : 2009-05-15

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 12:08

БетиЛиз ама мора да има начин, да ја косултираш Др- Лидија. Стварно ме замисли и мене за понатака со моево шврче и тој е таков палавко.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 12:21

Aj denes ne ja zakacame prv den i e drug pat
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28128
Registration date : 2009-02-04

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:19

Јас немам проблем со плачење и тегнење.Можат да побараат да им купам но кога ќе им речам дека денес нема а можеби утре не прават проблем кога се со мене.Но проблемот е мм тој нон стоп по нешто им носи му купува редовно и не знаеме веќе дома што имаме.Кажете лек за него како да го сопрам hihi
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:21

A za golemiot nema lek ....... hahahah
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28128
Registration date : 2009-02-04

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:23

Ама овој мојов се што ќе види и него му е интересно му купува и го носи дома без нив да ги шета
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:25

Nauci go igrackite da si gi bira sin mu ,a ne da si kupuva sam za sebe.Znaes mazite se edni golemi deca.Znaes li kolku pati sum go fatila da si igra so kolickite sto on gi izbral za ,,decata,,
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28128
Registration date : 2009-02-04

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:28

Не бе душо овој не си игра со играчки нити пак има време за нешто ама опсесија му е да купува
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:36

Epa mozebi se iskupuva kaj decata so kupuvanje na igracki za nemanjeto vreme da igra so niv
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28128
Registration date : 2009-02-04

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 13:41

Можеби е и тоа
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 15:01

Крај нема јас мислам на желби и барања за играчки,боенки,сликовници,или разноразни џиџи-миџи Smile
Дома имаме купишта,купишта играчки,некои се и неотпаковани,но сепак кога и да се види нешто ново нормално се бара дас се купи Smile
Среќна сум дека немам проблем со ,,дрецкање од земја,, за нештото да се добие Very Happy ,слободно влегуваме во продавнци за играчки било да разгледаме или да купиме поклон,заедно одбираме,и има 1001 -мама јас сакам вакво,мама јас можи да земам такво?но само со еден збор им кажувам дека сега немам толку пари во мене,кога тато ќе земе плата ќе ви го купам.
А никогаш и не лажам,нема да биде тој ден намерно, но секако во наредниот период ги носам во дуќан да им купам некоја ситница(сигурно нема да се закренам да купувам играчки од 4-5000 денари Smile )и тоа не баш дека барале нешто конкретно претходниот ден или секое излегување(да не бидам сватена погрешно)
Единствено што неможе да се забрани кај нас е одењето во парк а да не се изнавозат по 10 пати на разноразни рингишпили,мотори,или било што,но никогаш не сум им скратила во смисла ,,ке се возиш само еднаш или два пати,,доколку немам пари нема да ги носам секој ден ке одат 2 пати неделно,бидејќи знам дека вистински уживаат тогаш
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty03.06.09 15:06

Ubavo e ako se ima razbiracka.Imame i nie nekoj ispadi....hahahh....pa nekogas ke poslusa sovet ne sega utre ili da odime da zememe pari pa ke se vratime...ama poretko se takvi momenti
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty20.06.09 15:06

ooo ja sum opsednata so kupuvanje.pak i pak emili e mala sega pa nekako se vozdrazuvam so izgovor deka seuste ne razbira sto se igracki ama za vo idnina..tesko mene.ja nonstop imam vo plan kupuvanje nekoja igracka i stom taa kupena ke bide ete ti druga mi dosla na pamet
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty24.06.09 13:47

Нема крај,ете баш вчера се нервирав немав место кај да стапнам сите играчки по дневна а бе лавиринт.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty24.06.09 15:03

E ne moze da se prestane so kupuvanje na igracki:) Kako raste deteto, taka i treba da se obnovuvaat. A, i mnogu koristat za razvoj na motorikata. Koga Anja ke prestane da se zanimava so drugo (a, toa ke bide koga ke porasne), togas ke prestanam i jas. A, do togas neka si razviva fantazija.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty24.06.09 16:05

Nema kraj kupuvanjeto na igracki, toa e tak normalno:).
Kako sto kaza Sandra, sekoja vozrast si bara i soodvetna igracka, zanimacija, popolnuvanje na vremeto, razvivanje na kreativnosta...
Nie sme za sega mnooogu skromnicki, se fakja za najmaleckite i najeftinite kolicki:))) samo da vidi deka e na 4 trkala dusata moja:))). Ovoj period kupuvame koli, ama ne premnogu, razumno.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty26.08.09 12:47

lele, nem kraj. taman rekov nisto ne kupuva, odime na odmor i tamu kaj da se svrtis kupista igraci. morav da mu kupam barem edna , mnogu mi bi bese zal, na site deca im kupuvaat , a nie ne. obicno gledam da mu kupam nekoja slikovnica, slagalica ili nesto slicno za da nauci nesto. a ne igrackata ke ja kupime i za nepoln saaat jas skrsil ili ja izgustiral.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty26.08.09 13:21

ете вчера му го купив тракторот што неколку пати го гледаме и денес свекор ми малку го почува и скршена приколката сега ке лепам ке мозгам беше заштрафена а сега ке ја направам да се закачува
ете механичарче све да види и пипне да испита
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Има ли крај на купување играчки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Има ли крај на купување играчки?   Има ли крај на купување играчки? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Има ли крај на купување играчки?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Разно-
Отиди до: