Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Станови за млади брачни парови

Go down 
+21
Goddess^
marinadi
Misticia
vasidora
stefano
MamaSk
Vale74
pepa
EckaGj
Anika
Girl*****
Cellebra
mami29
baby24
sanja_
Sandra_Anja
beti.liz
delfin76
nnatasa
Magdalena
makresanska
25 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
mami29
Прваче
Прваче
mami29


Female
Број на мислења : 350
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 28812
Registration date : 2008-09-26

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 13:15

Има само за Кавадарци и Охрид на страната, а за Ск сеуште не.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 13:20

A, da se javite direktno vo Javno pretprijatie i da si prasate za oglasot, barem otprilika da vi kazat?
Moze oni cekaat pogolemiot del da bidat na odmor, pa da ne im se prijavat mnogu:)
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 14:05

Sandra jas srcka se javuvam ama celo vreme mi vikaat pratite na stranata ako ima ke bide objaveno Станови за млади брачни парови - Page 2 412106
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 14:15

Aha, e pa ne znam. Cudno mi e, zatoa sto zgradata e kompletno gotova. Ne znam dali ste bile da ja vidite? Nie sega ke go otplatime stanot, pa ke si barame klucevi.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 14:33

Sandra mila tie veke se dadeni ama toa e javna tajna
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 14:39

Ama, vie sepak ke si probate ili i na vas vi dale:)?
Vo sekoj slucaj, imate plan b?
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 14:53

Ne be src kakvo davanje jas samo se rasprasuvav po telefon i pratam na nivnata strana i tolku
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Прваче
Прваче
mami29


Female
Број на мислења : 350
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 28812
Registration date : 2008-09-26

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.07.09 15:33

И ние исто, случајно ни текна пред месец дена и отиде маж ми да праша дали има нешто, ама џабе е се. Ние плус и сакавме на кедит а тоабило кој даде 100%. Сега само онака пратам без везе...Ќе си тераме под ќирија уште кузнај колку...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
Cellebra
Почетник
Почетник
Cellebra


Female
Број на мислења : 29
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27745
Registration date : 2009-03-07

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.08.09 16:23

Дали некој гледаше вести на МТВ, кажале дека излегол вчера оглас за 100 и нешто државни станови !? Отворив сајтот на ЈПССДП на РМ, и има вчера излезено понуда, мегу кој стои стан во општина Аеродром,насеба Ново Лисиче, а чудното е што во огласот стои само еден стан. стан бр.33, 4 спрат .. немам појма што е работава ...
Вратете се на почетокот Go down
Cellebra
Почетник
Почетник
Cellebra


Female
Број на мислења : 29
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27745
Registration date : 2009-03-07

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.08.09 16:31

http://www.mia.com.mk/default.aspx?mId=34&vId=66675256&lId=1&title=%D0%9C%D0%90%D0%9A%D0%95%D0%94%D0%9E%D0%9D%D0%98%D0%88%D0%90+-+%D0%A1%D0%9E%D0%9E%D0%91%D0%A0%D0%90%D0%8C%D0%90%D0%88+%D0%98+%D0%92%D0%A0%D0%A1%D0%9A%D0%98

Еве разбрав што било тоа.. се работи за социјални станови, а не за станови за млади брачни парови !

Ајде да се надеваме дека ке разбереме на време и да ни бидам прифатени апликациите !
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-05

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty22.08.09 21:45

Нешто не разбирам на огласот стои продажба на комерцијален станбен простор никадене нагхласено млади брачни парови ниту социјални случаи .Зборувам за огласот број 2/09 и вкупно простор е околу 76 единици груба рачуница а не 102 како што вика МИА
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.09.09 12:21

Do kade e rabotata so stanovite za mladi bracni parovi? Apliciravte?
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 9:48

Ne znam dali znaete, ama vo novata zgrada vo Reonski centar Aerodrom, stanovite ke se prodavaat so 5 % DDV. I toa ke bide prva zgrada so toa DDV (gledav na emisijata Index). Rasprasajte se, tie sto ste zainteresirani, do kade e procedurata, bidejki pomina vo Sobranie noviot zakon i sekoj moment se ocekuva tehnicki priem.
Ova go pisuvam bidejki nie kupivme stan i sega cekame klucevi, pa zatoa pratam se vo vrska so taa zgrada:)
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28643
Registration date : 2008-12-05

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 10:20

Сандра, за истата, т.е. вашата зграда збориш?
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 10:22

Da, za istata. Samo nie go kupivme so 18% DDV:(
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 11:08

Може ли поточно Сандра да пишеш каде се наоѓа таа зграда во Аеродром бидејќи тука живеам.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 11:10

Pozadi novata Posta. Tuka neli gradi i Cifliganec ogromna zgrada, e pa karsi nea. Taa belata, ima uste tri takvi identicni (od koi ednata se pravi se uste).
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 11:13

Фала многу Сандра.Ние не сме земени но сакав да знам дали за тој дел се работи за да имам во предвид
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29093
Registration date : 2008-07-29

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 13:58

Mene me interesira kako odi plakanjeto na ovie stanovi ?? Станови за млади брачни парови - Page 2 121539
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 14:11

Preku oglas definitivno, a kakva ke bide procedurata ponatamu, ne znam. Javi se vo JPSSDP, ako sakas ke ti pisam br. na pp
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28659
Registration date : 2009-01-02

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty02.10.09 21:09

Сандра напиша:
Ne znam dali znaete, ama vo novata zgrada vo Reonski centar Aerodrom, stanovite ke se prodavaat so 5 % DDV. I toa ke bide prva zgrada so toa DDV (gledav na emisijata Index). Rasprasajte se, tie sto ste zainteresirani, do kade e procedurata, bidejki pomina vo Sobranie noviot zakon i sekoj moment se ocekuva tehnicki priem.
Ova go pisuvam bidejki nie kupivme stan i sega cekame klucevi, pa zatoa pratam se vo vrska so taa zgrada:)
Sandra,posto sum zivo zainteresirana za ovie stanovi te molam za edno pojasnuvanje. Ne svativ najdobro, vie ziveete vo stan kupen od JPSSDP ? Imalo li veke nekoj oglas sto ne sum go videla? I dali ste nacule nesto eventualno koga ke ima naskoro oglas, dali treba vrski za da se zeme stan od tamu? I uste nesto, isto taka ne svativ od postovite, a i toj del ne go znam bas najdobro, zborime za zgradi vo Novo Lisice ili Aerodrom? Ova go prasuvam zasto edna koleska mi kaza deka imalo 3 zgradi na JPSSDP vo Novo Lisice koi se skoro gotovi, pa dali nekoj znae imalo li oglas za tamu? Izvinete ako prasuvam gluposti no citajki gi postovite ne svativ ubavo za koi zgradi stanuva zbor. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty03.10.09 0:42

Пепа тоа е кај поштата во Ново Лисиче,од Бисер две станици.Јас само тоа знам ,за другото ќе пишат други
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty03.10.09 0:54

A кажете ми, дали постојат услови кои треба да ги исполнуваш при аплицирањето, за да имаш некакви шанси да ти одобрат стан. Значи дали се тоа млади брачни парови кои живеат во заедница, или под кирија, дали се гледаат месечните приходи и сл.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty05.10.09 10:35

pepa напиша:
Сандра напиша:
Ne znam dali znaete, ama vo novata zgrada vo Reonski centar Aerodrom, stanovite ke se prodavaat so 5 % DDV. I toa ke bide prva zgrada so toa DDV (gledav na emisijata Index). Rasprasajte se, tie sto ste zainteresirani, do kade e procedurata, bidejki pomina vo Sobranie noviot zakon i sekoj moment se ocekuva tehnicki priem.
Ova go pisuvam bidejki nie kupivme stan i sega cekame klucevi, pa zatoa pratam se vo vrska so taa zgrada:)
Sandra,posto sum zivo zainteresirana za ovie stanovi te molam za edno pojasnuvanje. Ne svativ najdobro, vie ziveete vo stan kupen od JPSSDP ? Imalo li veke nekoj oglas sto ne sum go videla? I dali ste nacule nesto eventualno koga ke ima naskoro oglas, dali treba vrski za da se zeme stan od tamu? I uste nesto, isto taka ne svativ od postovite, a i toj del ne go znam bas najdobro, zborime za zgradi vo Novo Lisice ili Aerodrom? Ova go prasuvam zasto edna koleska mi kaza deka imalo 3 zgradi na JPSSDP vo Novo Lisice koi se skoro gotovi, pa dali nekoj znae imalo li oglas za tamu? Izvinete ako prasuvam gluposti no citajki gi postovite ne svativ ubavo za koi zgradi stanuva zbor. Pozdrav

Pepa, ne, nie kupivme stan od Mavrovo vo istata zgrada od JPSSDP (Mavrovo kako izveduvac imase na kompenzacija stanovi, pa gi prodavase). Ostanatite ke odat preku oglas, koj treba da go objavat posle tehnickiot priem na zgradata (nie toa cekame za da se vselime). Koi ke bidat uslovite ili da se javite ili da prasate direktno vo JPSSDP.
Tie se zgradi, kako sto ti kazale, cetiri se. Od koi dve se veke postari i vseleni, ednata za koja zborime e gotova i cetvrtata se uste ne e gotova.
Вратете се на почетокот Go down
MamaSk
Почетник
Почетник
MamaSk


Female
Број на мислења : 19
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26655
Registration date : 2009-10-06

Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty13.10.09 21:35

Ova uste ne e izlezeno od sobranieto dali ke se usvoi,
treba da se popolnat dokumenti
i cenata za kvadrat iznesuva 800 evra
samo se ceka da izleze od sobranie da se izglasa
zatoa nikoj uste ne se vseluva preku ova....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Станови за млади брачни парови   Станови за млади брачни парови - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Станови за млади брачни парови
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: