Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кое презиме избравте да го носите цел живот?

Go down 
+191
eli
adi
Nebo
tanja25
saligrem
marijab.d
butterfly
bile.k
Annabel
vasidora
elena-d
Mama K
Ostoun
kiki-riki
Anica82
borjanka
Viki J.N.
Tifani
kama
Candy
rainbow
valentina123
bubamara
twins_
Kat
delfin
nafi
Layla
Natasha
EckaGj
bibip
Biljana
avon
Winki
sanjuska
bisera
Gabi*
lavce
lida
josifana
Magdalena
Elicka
teana
Diana
Mami4ka
radost
Elisaveta
Sandra_Anja
Doricka
Vesna Blazevska
marina_daniel
bubale23
Daniela.Ilijoska
Dzena
ripce
anetapp
soledad
caci
petra26
Misi
BiljanaM
Пандорче
marija*
Nine
Sestricka
Dragana
Macence
mirecv
ari
delfin76
Rozetka
elence01
nnatasa
ana_jana
mama X
ирена
fibimk
lila_mk
winnie the pooh
Jasminka
pepa
lia
lidija29
KATIC
ZeleniCka
Maja
MamaMaja
baby_love
Anika
danielaval
Mimi22
Bela
maskoe
Sun
mamicka
Sanja_Ivana
macush
Janaxxxx
kokice
sofi47
Maci***
Girl*****
ElenaJo
naivnna
Arnaudova Milena
mamazako
macush88
Anjuska08
delfinka
sneze
NatalijaS
marina_pp
aneta23
katenm
Mama Ane
Brane
svetlana stanojkova-gacov
bica
Natalija
Dadi
Bona Dea
Simona's mom
marina_m
sunset
avanturistka
sonja 35
bella*
hajdi
Biljana795
Ves
verce
Viktorija78
lela
Kikic
bibe85
hormonce
Kinky
kara
Kiki
Zvezdicka
Misticia
Daki
mamalina
Sandra
veki22
sonjamfk
lakibebe
sanja_
lejdi
aneta
SonjuS*
KAJA
desi
marijana
Nate_David
Monika
monice
Mimi
obicna
mama
beti 24
Emilija
natali
kavadarcanka
vedrana
Irena Trajkovska
Freya
vesna velkova
viktorija
Lili
sashka26
aleksandra
mamicka211
biljanag
Mama Maja
Goca
BaMbYnA
STAR *
vecki
daniela
Juni08_Andrea
okce
iki
Emi
moja Ina
Lana
rich_bitch1
lola
sunshine
Big Sister
sanja83
195 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
delfin
Почетник
Почетник
delfin


Female
Број на мислења : 24
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Neuspeh nije pad to je kad ne ustanes posle pada
Поени : 27164
Registration date : 2009-07-09

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty19.08.09 12:51

Elicka напиша:
На моето го додадов неговото. Мислам дека не треба да се смени презимето, зошто ние не се менуваме, се мажиме а со тоа треба да додадеме уште едно презиме.

se slagam so Elicka. jas na moeto go dodaov negovoto. nishto strashno i ubavo beshe prifateno od mm.

p.s. sega koga treba da popolnam nekoja aplikacija se nerviram posto i imeto i dvete preziminja se mnogu doooooooolgi hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty19.08.09 14:38

Јас го зедов презимето од мажот ми :svadba:
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty19.08.09 14:44

Jas go zedov negovoto prezime zosto da go dodadev na moeto koga ke se potpisuvav so celo ime i prezime toa bi bilo kako edna recenica,imeto mi e od 7 bukvi plus moeto devojacko prezime 11 bukvi i negovoto 8 znaci 26 bukvi cel referat.
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27897
Registration date : 2009-04-03

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty20.08.09 0:38

neka se referat ama jas sum licnost i nesakam da si go promenam identitetot samo zatoa sto sum se omazila, eve na facebook nekoiprijatelki go smenile prezimeto i neznaev koi se.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty20.08.09 0:55

Го одбрав на мм и пак сум личност, без разлика дали го носиш твоето или неговото презиме ако некој сака да те пронајде ке те најде и вака и така
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty20.08.09 1:16

Јас го земав презимето на мм. И нас ни се долги презимињата, па не ми ни звучи убаво. Кога на мајтап правевме муабет дека ќе го задржам и моето, мм не правеше проблем, ама кога отидовме во матично да закажеме, јас искрено бев неспремна дека тогаш ќе не прашаат за презимињата, мислев на самиот чин или нешто така. И како од пушка си кажав дека го зимам на момчето.
Инаку воопшто не мислам дека сум си го променила идентитетот, си знам јас од која фамилија сум и кои ми се родители..а на фејсбук за да ме најдат полесно луѓе што незнаат како се презивам сега, си го имам ставено и моминското хехе
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27897
Registration date : 2009-04-03

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty20.08.09 1:17

Ne rekov deka tie sto ste go zele prezimeto od soprugot deka ne ste licnosti, tuku go kazav mojot stav. Sto ako si prepoznatliva po svoeto ime i prezime i go promenis, nikoj nema da znae deka si mazena i nema da znae deka si toa ti, eve na primer stojka stojkovska, da stane stojka petreska toa ti se kako dve licnosti, izvinete ako nekoj se pocustvuval navreden od mojot stav, toa e izbor na sekoj, jas odbrav.


p.s Ubavo ti teknalo za na facebook, bubamara, bravo!Ama ako planiras kniga da izdades nezaboravaj na mominskoto, nekoj moze te pameti po mominskoto.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty20.08.09 1:27

Елисавета, јас не се најдов воопшто увредена од твојот став, ниту па мене ми пречи кога некој има две презимиња, напротив, значи секој си прави како мисли дека е помалку комплицирано. За мене земањето само на неговото презиме беше помалку комплицирано, првенствено од тие причини, а и моето дете се презива исто како мене.
Инаку лично мене не ме привлекува издавачката дејност, ама ако некојпат во животот напишам книга, ќе ставам фуснота кое ми е моминското презиме flower И не верувам на некој што не ме видел со години и заборавил како сум се презивала и како девојка, дека ќе му биде воопшто битно кој ја издал книгата. Тие што ќе знаат за книгата, ќе ме знаат мене со презимето од мм Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 897427
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27125
Registration date : 2009-07-31

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty14.09.09 0:45

jas na moeto go dodadov negovoto prvin se karavme mm ne sakase da go zadrzam moeto i jas si rekov dobro i posle toa trebase da zakazeme maticno i on mi vika ako sakam da si go zadrzam prezimeto i odime vo maticno i tamu me prasuvat koe prezime ke go nosam a jas uf..neznam i kazav i moeto i negovoto ama stvarno ot sekogas mi bila zelba da si go nosam prezimeto poradi toa sto tatkomi go zemal od babami i nemam brat sto ke ja prodolzi lozata pa taka jas si go zadrzav prezimeto i sum mnogu gorda na toa
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty14.09.09 15:37

јас би го зела неговото од проста причина што во моето има 'Р' а потешко ја изговарам и морам да го повторам ко ќе се претставувам а во неговото нема и полесно ми е hihi
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26980
Registration date : 2009-09-11

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty14.09.09 16:20

Go zadrzav i moeto i go dodadov negovoto Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Icon_geek Odsekogas sum sakala da go imam i moeto prezime
Вратете се на почетокот Go down
kama
Почетник
Почетник
kama


Female
Број на мислења : 9
Age : 42
Локација : Veles
Поени : 26801
Registration date : 2009-09-17

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: j   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty18.09.09 14:58

eve i ja da kazam ,jas si go zimam negovoto za negova ljubov Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 21633 iako moeto e poubavo.. Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 168461 ,sega ke imam hrvatsko prezime Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 885648
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty15.10.09 22:16

Jas si go zedov prezimeto od mm
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty15.10.09 22:23

jas si go zadrazav svoeto i go dodadov na mm
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27099
Registration date : 2009-08-12

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty16.10.09 14:01

Jas go zedov prezimeto na mm,odsekogas mi bilo seedno toa,bitna sum si jas kako licnost da ne se promenam,a toa seedno e.

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Bg1081277
Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Kfm0w8dkve
Вратете се на почетокот Go down
Anica82
Почетник
Почетник
Anica82


Female
Број на мислења : 52
Age : 41
Локација : Kumanovo
Расположение : конфјузед
Поени : 27000
Registration date : 2009-08-15

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty16.10.09 18:24

Lele, maka macham so ova zemanje na prezime Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Icon_smile
Prvin, merak mi beshe da imam dve preziminja. Ne deka moeto e specifichno, tuku samo kolku da bidat 2. Pa posle si vikam, aman vece, site taka pravat, nejkam i jas. I na kraj reshiv da go zemam od maz mi ama so nastavka SKI. Samo nemoj da se pishmanam i okolu toa dodeka da potpisam Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Icon_wink Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 69779
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty16.10.09 20:19

Viki J.N. напиша:
jas si go zadrazav svoeto i go dodadov na mm
ама да можам сега да бирам би го задржала само своето - луѓе колку пари, време и нерви се потребни да се сменат документите!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 27005
Registration date : 2009-09-12

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty17.10.09 16:36

Се сложувам со кики-рики инаку јас сакав да си го задржам моето и да го додадам неговото амапод притисок на мм попуштив Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 981783
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty17.10.09 17:24

Јас го земав неговото,иако со првото дете се породив со моето презиме,среќа никој не примети на клиника... Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 133239 (инаку приватно ке требаше да си платам околу 1000евра)...пошто тоа време се селевме од Аеродром,само што го продадовме станот и како што кажаа погоре да се сменат документи треба ехее и време и живци(ај да не вадам двапати документи,викам на едно барем) и може пола година се влечевме со документите па и менувањето на адресата и личните документи..Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Icon_smile
Извинете што забегав малку,така ми дојде... Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty17.10.09 18:14

Jas go zedov prezimeto na maz mi.
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty18.10.09 10:06

Jas si go zadrzav moeto i go dodadov na mm.
Inaku za da smenis cela dokumentacija treba okolu 5-6 meseci.
Mnogu mi e zal sto ne si ostanav samo so mominskoto, ama pa posle ke trebase da se raspravam cie prezime deteto da ni nosi
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty18.10.09 11:18

Jas si go zedov na mm, zasto moeto e mnogu cesto, a negovoto go ima samo negovata familija, pa taka sega imam unikatno prezime po koesto site me prepoznavaat, a i prijatelite na FB Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Lol
Вратете се на почетокот Go down
bile.k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : nepoznata
Поени : 27227
Registration date : 2009-07-01

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty21.10.09 10:59

Jas i mazot mi imame isto prezime pa zatoa ne morav da go menuvam.Dokolku imavme razlicno ke si go zadrzev svoeto prezime,i na moeto ke go dodadev negovoto
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty21.10.09 11:22

Го земав неговото презиме,ретко презиме е и ми се свиѓа Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty21.10.09 13:28

И јас го зедов неговото, убаво ми е а и единствено Smile Ама со документите мака мачам, пола ми се на моето, пола на неговото презиме и сегде ми прават проблеми :(((
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Sponsored content





Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кое презиме избравте да го носите цел живот?   Кое презиме избравте да го носите цел живот? - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кое презиме избравте да го носите цел живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: