Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Во што спијат вашите деца?

Go down 
+65
jasmina,mina
karolina
Biljana
Tifani
sofidavid
Eva Marija
mirecv
sanja_
makresanska
eva31
Pipolino
Damjana
nata
marina_daniel
lida
anetapp
vodolija
delfin76
magi
dina
danielaval
Sandra_Anja
MamaMaja
Mama Ane
taci
Ves
Mimi22
Anika
BubeM
Dragana
Bela
Sun
Cece Miloskovska
nikolina008
Anjuska08
Freya
tanja_simon
kokice
Simona's mom
sashka26
Ance-J
sneze
NatalijaS
rich_bitch1
aleksandra
Jovana's mom
avanturistka
Ilince
baby24
vesna velkova
mama
Monika
Maja
sonjamfk
Sandra
Emilija
verce
mamalina
Kinky
Juni08_Andrea
Kikic
Emi
vecki
sonja colakova
bella*
69 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 16:44

Licno mene bez rakavi mi se poveke sviga vrekicka po prakticna e nema rakavite da gi stava vo usta i po ne se poti.Imav videno i edni vrekicki na koi im se vadat rakavite so patent e tie se ekstra moze ako imas potreba da im gi izvadi ili pa pak da gi stavis.Koga jas kupuvav nemase.Ima vrekicki i za novorodencinja vo razlicni golemini se samo jas mislam deka nema potreba. Bebinjata spijat na temperatura od 20 stepeni i ke se potat mnogu ako se vo vrekicka za niv kebence podobro e.Nie spieme na lado sega zasega samo koga e mnogu ladno zatopluvam do 17 stepeni i zatoa spijat vo vrekicka .
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 17:24

Mila spie vo pidzami ili pak vo bodi i dolni pidzami. Ja pokrivam so lio prekrivka i po cela nok dezuram zosto postojano mi se otskriva i maki macam po cela nok. Duri i otskriena se poti i ne znam sto da pravam. Doma ni e toplo i temperaturata ne e nikogas pod 20stepeni. No, ako mene mi zastudi noke si mislam deka i nea i e ladno, no koga ke vidam taa ziva voda vo glavceto.Normalno ne sekogas, no pocesto. A za toa kolku mrda da ne vi zboruvam i vo kakvi se pozi ja naogam strav me faka. Neznam dali da i zemam i jas vrekicka, mislam i deka vo nea ke se vrti i plus ako ima patenti ili kopcinja ke saka da gi jade Во што спијат вашите деца? - Page 2 121539
Inaku nikogas ne sum i oblekuvala hulahopki, a corapcinja samo na pocetokot dodeka ne uvidov deka mnogu i se potat nodzinjata. I sega spie bosa
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 17:28

Monika na mnogu toplo izgleda spiete ne e prporaclivo na poveke od 16-17 stepeni ne e bebe veke taa ima 10 meseci.Mozes da probas so vrekicka stom ti se otkriva a za patentite nebrini ne i se do usta gore vrekickite imaam vrvcicki a patentot e podolu bar kaj mene e taka.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 17:32

Verce, za da ja spustam temperaturata treba da spieme so otvorena vrata od balkonot, a taka bi bilo ladno, zosto mnogu e topol stanot i toa bez greenje i plus spieme so otvoren prozor i pak se poti.
A kade ima takva vrekicka?
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 17:35

Epa draga ke treba na kafence da mi dojdes i da si kupis vrekicka kaj nas vo Kocani ima a za vo Skopje neznam. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 17:44

hehe uste toa go nemam napraveno da otidam po vrekicka vo Kocani. Koga ke pocnam na rabota obavezno ke ti pominam zosto ionaka patuvam niz Makedonijava hihihi pa ke terame kafe. Ili ako ne pak imam prijatelka tuka vo Skopje koja e od Kocani cesto odi tamu pa moze da mi pratis po nea....
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty20.10.08 18:05

Мојот бебуш спие во боди со ракави,пижамчиња и чорапчиња.Го покривам со кебенце. По потреба и со две.
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty22.10.08 15:15

спие во пижами одоздола има боди со кратки и чорапчиња а се покрива со тенко јорганче.дури понекогаш е испотена ама помалце од ова да ја облекувам страв ми е да не настине.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty24.10.08 1:59

Јас денес купив вреќичка за спиење и ќебенце од mothercare,ги ставив да се перат сега , а утре ќе ја пробаме вреќичката
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty24.10.08 2:01

бела, колку е вреќичката? и дали има копчиња или патенти?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty24.10.08 2:07

На копчиња е, односно плукавци, а има и такви со патенти шо се. Јас мојата ја купив 2020 денари(скапа е) :hmm ne znam
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty24.10.08 9:02

Nasata e so patent. So kopcinja ne sakav, mi bese strav da ne go pritiskaat zatoa sto spie na stomace.

Bella, skapa e, skapa e:))).
Koja velicina zema?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty24.10.08 12:29

па величината е од 0 до 6 месеци, таа од 6 до 12 беше огромна.
А копчињата не се на средина,туку од страна,така да не би требало да сметаат ако спие на стомаче
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty26.10.08 16:43

bella* напиша:
јас ја покривам со фротирна крпа hahahaha и плус памучно ќебенце ако има потреба, а сеуште не сум и купила соодветно зимско ќебе.Кај се продаваат такви?
"bella* jas na Lea i kupiv kebence od TAC toa e bas zimsko i nemas poima kolku e nezno bas bebesko i mnogu topli.Takvo ima vo Biser na vtori sprat koga ke se kacis gore na levata strana se naoga prodavnicata do nejze se prodavaat proizvodi za frizerski saloni.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty26.10.08 16:46

Sin mi spie vo pizamcinja pokrien so jorgance i edno kebence.Do lani si spiese vo vreka mu ja poracav pogolema ja iskoristivme mnogu.Bese so patent i so kopcinja okolu rakavite pa se vadea rakavite:mozese i so rakavi i bez
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty26.10.08 17:03

baby24 напиша:
"bella* jas na Lea i kupiv kebence od TAC toa e bas zimsko i nemas poima kolku e nezno bas bebesko i mnogu topli.Takvo ima vo Biser na vtori sprat koga ke se kacis gore na levata strana se naoga prodavnicata do nejze se prodavaat proizvodi za frizerski saloni.
А кој е цената, и какви бои има?
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty30.10.08 23:44

nie imame vrekicka ali ne ja koristime nikako nesaka vo nea da spie.spieme vo pizami odozdola bodi i corapcinja.ja pokrivam so potenko kebence i edno jorgance.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29095
Registration date : 2008-07-02

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty31.10.08 15:30

Јас ја ставам Јована во вреќичка без ракави , а облечена е само во боди на кр. ракави и шпилхозни тенки. Врекичките без ракави се мн. практични (се сложувам со Верче).
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty31.10.08 18:22

sinoka ja staviv vo vrekickata i nas ni e bez rakavi i prvpat uspesno cela vecer .mirno spijam koga znam deka e pokriena.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty31.10.08 18:52

i nie maki macevne so vrejca i jas mu kupiv vrejcicka iscelo no dolniot del i se pantolomi i slobodno si se dvizat i da treba da stanat i porano da mu ja oblecam ne se bunat mnogu si ja zasakaa pa i ko ke stanat na utro duri ne se zatopli ubavo si ja nosat vrejcickata
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty31.10.08 19:29

и емили вреката не ја сака.спие во пижамчинја и покриена со розево кебенце кое го обожава.инаку никако не сака рачинјата да и се откриени кога спие.строго замотани по кебето
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty27.11.08 12:43

Nie imame vreka, more vrekiste, ogromna e, od prababata na Bojana. Ne znam kolku pari e, ama e po naracka od Son, Skopje. Uste ja nemame probano, ama sakam sega zimava da ja stavam vo nea. Inaku Bojana i da ja pokrijam, racete gi vadi nadvor, pa mraz i se.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty27.11.08 12:49

марко не трпи со ништо да е покриен. Сега спие во вреќичка без ракави со пижами. Кога беше бебе спиеше покриен ама како што дојде летото му беше топло и спиеше непокриен со ништо, па изгледа затоа несака ништо врз себе сега. Вреќата неможе да ја тргне и така успевам да не му е ладно.
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty27.11.08 12:50

И моите спијат само во пижами,ако е ептен ладно им обувам чорапи и нон стоп се откриени,кога се будам ги покривам ама пак се откриваат.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty27.11.08 13:14

I mojata kerkicka isto taka strikno po pizami, posto jas sum zimorliva mislam deka i ona e, i zatoa i corapcinjata neizbezni se. Racete po obicaj nadvor od kebe...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во што спијат вашите деца?   Во што спијат вашите деца? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во што спијат вашите деца?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: