Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Децата и телевизијата

Go down 
+6
Mama Ane
Emi
butterfly
Dzena
Ves
kika
10 posters
АвторПорака
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty08.05.09 23:18

izvinete ako povtoruvam tema ama barav i ne najdov nisto za ova. .andrea mnogu saka da gleda crtani i pogolem del od denot e pred tv. duri se nauci i sama da si pusta na dvd crtani.znam deka e stetno mnogu pred tv ama me interesira dali site deca na vozras od 2 godinki go pravat toa.sekoe izleguvanje kupuvame nov crtan.gledaat i vasite decinja crtani i koi
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty08.05.09 23:24

Tatko mi cital deka psiholozite sovetuvaat decata sto pomalku da bidat pred Tv oti tie sto pominuvaat podolgo vreme pomalku zborat vo sporedba so onie koi ne se pred ekranite odnosno si igraat i komuniciraat. Pred TV se ko nemi samo gledaat.
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty08.05.09 23:48

Да Кика да знаеш исто е. Михаил гледа многу цртани, на периоди гледа само еден па му здосадува, а сме го гледале Томица, Карс, Ноди па Снежана и седумте џуџиња ,а сега најпоследно ние ДВД-то лански ос СУПЕР ЅВЕЗДА , јас и мм ги знаеме сите песнички на памет и си ги пееме на глас hihi
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty09.05.09 0:06

Matej mnogu saka da gleda tv obicno gledame( zaedno) kvizovi i muzicki emisii saka da mu zboruvam,da mu kazuvam sto se slucuva i gleda de vo mene de vo televizorot i celo vreme si drdori nesto po negovo.
Na muzika ,samo sto ke slusne odma racinjata gi kreva i igra ......
Децата и телевизијата 427437 Децата и телевизијата 427437 Децата и телевизијата 427437
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty09.05.09 11:39

[lele i nie gi slusame super zvezda omilena ni e sareni mastiki
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty09.05.09 12:00

kika напиша:
[lele i nie gi slusame super zvezda omilena ni e sareni mastiki

na nas lani ni bese omilena sareni mastiki, ovaa godina gi obozava Petleto-Koko go vika, i za klukajdrvceto-tak tak

ama ne gi gleda mnogu, a i voopsto ne gleda tv mnogu, skoro voopsto
duri ni go gasi nie koga gledame
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty18.05.09 12:12

Леле Борјан почна да гледа кечери на А2 со татко му заедно па после се борат Smile Многу е интересен
Вратете се на почетокот Go down
Cvetce
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 52
Age : 41
Локација : Strumica
Поени : 27409
Registration date : 2009-05-26

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty19.06.09 22:30

I kerka mi e skoro po cel den pred televizija i edinstvena zanimacija koga e doma se crtanite ili pesnicki,koga bevme na psiholog na tri godini me prasa dali igra so igracki jas rekov deka ne deka saka da gleda tv pa ko mi se pusti dr netreba taka vaka treba onaka treba .Jas mislam deka toa si e individulno ima deca so mnogu igrat so igracki a ima nekoj so ne gi interesira i ne treba da se forsira.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty23.06.09 15:48

Кај нас е обратно, значи во позадина мора на тв да бидат пуштени цртани или супер звезди или поточиња,ама никако да застанат пред тв да ги гледаат Smile и нема шанси да им исклучам,одма се противат Smile
Дали играат со играчки,бојат,цртаат ако има песнички си пејат на глас, а да гледаат нема шанси,мноогу ретко да се застани пред тв онака со внимание да се изгледа некој цртан,обично доколку купиме нов,првиот пат го следат без трепкање Smile и толку...после стара приказна
Моите двете деца до сега не сум ги видела да седнат на кревет и еден час мирно без здив што би се рекло да гледаат тв,ма нема шанса таква добрина да ми се случува мене Very Happy само во позадина колку за атмосфера Smile и што ми е најинтересно сите цртани напамет ги знаат,и онака низ игра заблудани ги повторуваат ликовите....што меморија ќе имаа брееее Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty11.08.09 10:06

marko, obozava poveke da e nadvor, da moze i ke spie nadvor. navecer koga ke go priberam, so sudni maki, togas mu pustam i toa jas , retko on da pobara crtani.obicno spusta mm od internet i mu rezi. stalno jas baram nekoj nov radi da go soberam doma. sega e taka , a zimoska ke vidime.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty11.08.09 10:45

lele denes , bas sea go vikam filip od kaj baba mu a toj vika cekaj nemozem gledam film
auu vikam sto film gleda sea , a toj pustil tonot do daska i ja gleda onaa spanskata na A1 sinhronizirana na makedonski jazik
zinalo dete ni trepka ni nisto
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty11.08.09 10:47

Хахаха изгледа им е интересно дека дебилно зборат на македонски, и Марија гледам подгледнува кога ја даваат на тв Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Децата и телевизијата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Децата и телевизијата   Децата и телевизијата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Децата и телевизијата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: