Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку го барате на телефон ?

Go down 
+65
Aleksandra_Acka
Barbie
kalinche70
radost
miki-em
Candy
Zvezdicka
lela
rainbow
EckaGj
ance
lejdi
DijanaP
Mimi22
danielaval
Jovana_Skopje
Jasminka
Sun
maria
Палестинец
volsebnicka
mina32
daniela dimoska
Simona's mom
macush
SonjuS*
Daki
Kikic
ZZ
Freya
mirecv
Mila87
ZeleniCka
verce
anetapp
Eva Marija
soledad
dianan
D-r Lidija Pazdrijan
Anjuska08
marina_daniel
Vesnicka
aleksandra
Nate_David
Nine
KATIC
Tifani
Goca
Sandra_Anja
silvana
marina_m
Janaxxxx
Oci
Marija Lazaroska
Mama Ane
JaNiTa
sanja83
mamazako
hormonce
sonjamfk
kavadarcanka
Vesna Blazevska
butterfly
Kiki
josifana
69 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 11:55

[scroll]Izvinete neznam dali ima vakva tema,ama mislam nema.
Kolku pati si gi barate mazite na tel?Sega so ovie ponudive za besplatni razgovori 200 za 200 i sl.mislam preteruvame so telefonive.
Jas na primer znam deka sum dosadna i go baram za sekoja sitnica,ama takva si sum.A znam deka se nervira i odvreme navreme podviknuva.Kako e kaj vas?
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29593
Registration date : 2008-05-15

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 11:58

Go baram koga mi treba za da go prasam nesto konkretno, zosto e tip sto mnogu mrazi da zboruva na telefon, taka da sum prinudena da go baram samo koga toa e neophodno
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 12:00

Mm raboti vo ARM nie imame besplatni razgovori so pretplata 59 den. abe ubavini si zboruvas kolku sakas.
Ama vo mojov slucaj e obratno mm nonstop mi se javuva za se i sesto,duri ponekogas me nervira,mi se javuva po 100 pati pa mi vika javi se i ti ...a koga koga celo vreme mi zvoni??????
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 12:01

Ednas koga sum na rabota obavezno..Ako ne se javam se luti :(....bezveze.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29337
Registration date : 2008-07-07

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 12:02

Истата сум и јас сега пошто сме на иста претплата со мм бесплатни ни се разговорите и му се јавувам по неколкупати во денот а некогаш и еднаш ама разговорот ни трае по пола саат најмалку. Инаку тој не сака многу да зборува по телефон но сега кога работи во друг град сакал неќел мора да прави муабет а и кога е дома тс. во градов и кога е излезен до чаршија знам да му се јавам па да купи нешто што ми текнало во тој момент
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 12:02

Kiki напиша:
Go baram koga mi treba za da go prasam nesto konkretno, zosto e tip sto mnogu mrazi da zboruva na telefon, taka da sum prinudena da go baram samo koga toa e neophodno

isto, ne e po zborenjeto, duri nekogas koga e vo guzva znae i da mi kaze ajde kazuvaj ako e hitno. ako ne cao i go zatvzra telefonot.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28833
Registration date : 2008-08-31

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 13:29

Имаме бесплатен разговор меѓу себе и се слушаме често,иако јас го барам повеќе за конкретна работа,а тој и без врска звони (да ми кажел нешто што може и дома да ми го каже кога ќе дојде).
Инаку ми остана навика од неговото претходно раб.место да му звонам по 1-2 пати (рутински) додека е на работа.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28672
Registration date : 2008-09-11

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 13:32

mrazam da zboram na telefon, pocesto mm se javuva, a jas baram samo vo vrska so deteto, go zemal od gradinka, dobar li e, pravel li belji...
mrazam dolgi razgovori po telefon, podolgo od 2min.ne mozam da zboram.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29584
Registration date : 2008-03-25

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 13:40

Јас многу ретко му ѕвонам на мм, само ако нешто е итно да му кажам или да го потсетам нешто, исто и тој само кога има потреба, не дека не се сакаме или не се почитуваме, туку затоа што голем дел од денот сме заедно, разделени сме само кога сме на работа, па нема потреба мислам без врска да му се јавувам, исто и мм!
Вратете се на почетокот Go down
JaNiTa
Прваче
Прваче
JaNiTa


Female
Број на мислења : 385
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 28489
Registration date : 2008-12-09

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 13:44

Pred da se rodi Pavel spievme na telefon osven koa ke bese u guzva, otkako se rodi ne sme tolku na tel, konkretno za nesto se slusame. Inaku imame armiski brojcinja so 50den pretplata i zaogame, a od pred 3 meseci i VIP a i tie megusebe ni se besplatni.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 13:47

Јас досадна како црево сум. Го барам многу често за ништо, буквално за ништо. Гарант му идам на нерви ама тоа е, не се мењам. Има денови кога имам многу работа па ако му свртам еднаш, па се чуди после он ме бара..
Вратете се на почетокот Go down
Marija Lazaroska
Почетник
Почетник
Marija Lazaroska


Female
Број на мислења : 21
Age : 44
Локација : Ohrid
Поени : 27554
Registration date : 2009-04-10

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:01

Кога сум на работа јас по 10 пати се слушаме а кога е тој по 10 часа сме на телефон тој оди на дежурства 24 часа. Ни се чини ако не се слушнеме и не си кажиме по нешто не бива. Дека дома сме со неговите не можеме многу да си правиме мубети како што знае мм да каже мацо те сакам и слично. А камо ли нешто да планираме за купување дека тие одма имаат да кажат што им треба.......
И наше решение е по телефон (знаете како пубертетлии сме)
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28567
Registration date : 2008-10-10

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:10

Nie sme "syber" brak Smile na skype sme vo kontakt.. i doma e taka.. Very Happy 2 komjuteri eden do drug Smile
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28738
Registration date : 2008-11-02

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:24

Oci напиша:
Nie sme "syber" brak Smile na skype sme vo kontakt.. i doma e taka.. Very Happy 2 komjuteri eden do drug Smile
Ha ha i nie ova go praktikuvame osobeno navecer koga sme doma igrame poker eden do drug !!!!!! Smile
A za telefoniranje samo koga min treba da g prasam nesto ne sum dosadna niti pak on e!
Вратете се на почетокот Go down
JaNiTa
Прваче
Прваче
JaNiTa


Female
Број на мислења : 385
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 28489
Registration date : 2008-12-09

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:27

Janaxxxx напиша:
Oci напиша:
Nie sme "syber" brak Smile na skype sme vo kontakt.. i doma e taka.. Very Happy 2 komjuteri eden do drug Smile
Ha ha i nie ova go praktikuvame osobeno navecer koga sme doma igrame poker eden do drug !!!!!! Smile
A za telefoniranje samo koga min treba da g prasam nesto ne sum dosadna niti pak on e!

hahah i nie so pokerot na facebook, eden do drug so laptopite u skut hihi
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:31

ne mu zvonam cesto poveke toj mene mi zvoni. e sea nesto ako mi vetil deka treba da pravime a nego go nema e togas znam da zvonam i po sto pati
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27871
Registration date : 2009-03-07

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:40

Pred da trgne od rabota za doma sekoj den mi se javuva da prasa dal treba da kupi uspat za doma, jas ne mu se javuvam voopsto osven ako e nesto itno. Muabet si pravime po doma, on obicno pocnuva muabet ako e seriozno nesto za rucek, a jas takvite muabeti gi ostavam za navecer otkako ke zaspie kerka ni.
A ni se slucuva da si prakame sms so te sakam ili slicno.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 14:52

Non stop se slusame, a i non stop sme zaedno:) Imame besplatni razgovori megju sebe.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 15:21

И ние имаме бесплатен разговор помеѓу себе,59 ден, но тоа не ми игра голема улога го барам исклучиво по потреба сега откако оди по 8 саати поретко а кога одеше по 12 знаев почесто,но има денови кога воопшто не му звонам,почесто тој зврцка да праша како сме...јас не сум голем зависник од телефонски разговори,многу често и мм и пријателките знаат да ми замерат „како не ти текне еднаш ти да кренеш слушалка....„
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 15:43

I nie imame bezplatni razgovori,toj se javuva pocesto i toa samo da mi kaze ,sto pravi mojata milicka ili ne zaboravaj deka te sakam i sl.Za takvi raboti jas mu pisam poraka,a inaku jas se javuvam ako treba nesto sto da mu kazam vo momentot
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28889
Registration date : 2009-02-16

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 15:50

i nie imame besplatni razgovori i se slusame dodeka sme na rabota po 3-4 pati.... ponekogas moze jas da ja preteram ako mi e zdodevno doma koga e toj vtora smena pa znae da se podnaluti ama i toj se javuva
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28166
Registration date : 2009-01-07

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 18:45

Dodeka so mojot segasen soprug bevme decko i devojka se baravme pocesto toj na rabota i se slusavme postojano ama sega otkako sme vo brak i imame nas dukan i sega zasega jas toj i bratmi zaedno rabotime mnogu retko ako treba nesto se barame na tel zosto cel den sme zaedno i doma i na rabota i retko se slusame na tel zosto non stop se gledame.Zdravje boze bepceto treba da se rodi vo juli pa ke vidam togas kako ke bide
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29114
Registration date : 2008-07-10

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 18:55

So mm nie e besplatno celo vreme i se slusame koga toj e na rabota mnogu cesto mozi 10 pati dnevno i fazla posto ne e tuka koga e narabota celi 2 i pol dena a potoa e doma celi 5 i pol dena pa togas sme zaedno recisi nonstop ..taka da se slusame cesto pri sekoja razdelenost...
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29155
Registration date : 2008-06-09

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 19:12

nie se slusame po 6-7 pati vo denot ako ima nekoja potreba bidejki servizot mu e vo kujkata se gledame mnogu cesto , se slucuva nekolku pati vo denot da slezam v servis pa nemame potreba od mnogu zboruvajne.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-08

Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty08.05.09 23:51

Po nekolku pati vo denot se slusame.Sabajle koga ke stanam ako sum vtora smena a on na rabota obavezno mu dzvonam,a koga sum prva na odmor obavezno isto.I posle drugoto po potreba.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку го барате на телефон ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку го барате на телефон ?   Колку го барате на телефон ? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку го барате на телефон ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: