Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали проблемите од работа ги носите дома?

Go down 
+3
Mama Ane
delfin76
Simona's mom
7 posters
АвторПорака
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 13:27

Знам дека малку невесела тема е,ама во денешно време стресот на работа е неизбежен..
Како се справувате со тоа,дали лошите денови на работа ви влијаат на расположението дома,и дали дискутирате со партнерот околу некој проблем кој се јавил на работа..ММ и јас сме тотално различни околу ова,.Тој многу ретко зборува за работата и единствено што слушам се некои анегдоти или кога ке се пофали за некои успеси..Проблемите и неизвесностите како да ги остава пред влезниот праг и веројатно се труди мене или керка ни да не не оптеретува додатно.Јас пак ако имам некоја потешка ситуација сакам да кажам,разговарам ,иако знам дека не може да ми помогне..само проблемот е што некогаш нерасположението од тешкиот ден го носам и дома..Како се справувате со ваквите работи,дали ви влијаат или пак наполно ги имате поделено "business" i "pleasure'?
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 13:40

i mene mi se odrazuva doma toa ako imam nekoj problem na rabota
taka da za zal ne mozam da te posovetuvam koga ni sama neznam kako torbata so nervoza da ja ostavam zad vrata pa koga ke odam na rabota pak da si ja zemam
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 13:42

Ако имам тежок ден на работа (а некако тоа ми зачестува) знам дома да донесам се, ама во домашна атмосфера некако брзо ми поминува, немам доволно време да мислам на проблемите. Откако ќе си заспијат децата знаеме со мм да продискутираме кој каков ден имал на работа и толку.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 13:52

gledam da ne gi nosam. gi ostavam pred vrata. ke go poglednam marko i site problemi isceznuvaat. samo da e taka stalno dobro bi bilo. nekogas koga imam buren den na rabota i naporen, znam atmosverata da ja prenesam i doma, ama za kratko. so mm razgovarame za rabotata, odkako ke zaspie marko , no i toa mnogu retko se slucuva.
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 13:53

Ako mi pominal denot napnato i so mnogu nervoza,ja spodeluvam doma so mm,i da ne sakam da komentiram me prepoznava deka sum luta i moram da mu raskazam, i toj najubavo znae da me utesi.Po priroda sum takva "palcka" sto se nerviram i za sitnici.Za razlika od mane MM lesno se spravuva so nervozata i non stop e nasmean i vedar i sekoj den so keif si ide od rabota.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 14:06

Izgleda mazite si se takvi, i mojot skoro nikogas ne se zali i ne zbori mnogu za problemite na rabota, a gi ima kako i site nie. A jas sto da vi kazam, porano rabotev vo edna privatna firma kade sto u 99% od vremeto bev pod stres i fala bogu toa zavrsi. E togas ne samo sto gi nosev problemite doma, tuku i neraspolozenosta. A sega e podobro, se prefrliv vo dr firma, ne deka nema stresovi, ama ne mi e taka napnato kako do pred godina dena, a i so ogled na site zdravsteni problemi sto gi imav nauciv da ne gi dozivuvam taka stresno problemite na rabota i razgovaram za toa doma so soprugot ama ne se vnesuvam vo toa, posmirena sum
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty05.05.09 17:45

jas problemite od rabota vo nikoj slucaj ne gi nosam doma.pa i gi nemam nesto posebno.ama i da gi imam ne ma sansi sea jas dojdena od rabota i imam problem i da oteram se u p.m. i da se skaram so mm za nekoja glupost na rabota.se se rasava i potivko ,ne mora glasno.mm e moja sprotivnost na toa sto go kazav.ama toa e .znam kako e koga nekoj gi nosi problemite od rabota doma.jas pa samo si vikam ma kakov problem ednas se zivee ako jas za se se nerviram zivotot ke pomine pokraj mene neosetno i koga ke se osvestam kaj sum i sto sum .Taka da samo nasmeano i glavata gore sto se odnesuva do ovoj problem ne dozvoluvaj nekoj drug da upravuva so tvoite e mocii ili tvojata licnost.eden zivot zivees a ne 2.pozdravce do site.Relaxxxxxxxxx
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали проблемите од работа ги носите дома?   Дали проблемите од работа ги носите дома? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали проблемите од работа ги носите дома?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: