Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Лоши навики и како да се одвикнат од нив

Go down 
+3
sanja_
makresanska
sonjamfk
7 posters
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty29.04.09 12:52

marko od skoro pocna da pluka. sigurno od gradinak naucil , videl nekoe dete i tolku mu treba. vo pocetokot go karav i si vikav ajde period ke mu pomine , no kako sto pominuva vreme se pocesto go pravi duri i preteruva. ne znam veke sto da prevzemam za da prestane da pluka.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty29.04.09 13:38

I jas bi se nadovrzala na temava za losi naviki vnuka mi e 4 godini i ima losa navika si ja gricka mnogu ustata a be rani ja pravi.Imate li idea za ova.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty29.04.09 17:34

sestra mi kako malecka mnogu go cicase palecot majka mi i rece deka na nekoe detence koe isto taka si go cicala prsteto i padnalo i nemalo prste se podzamisli i poveke nikogas ne go pikna palceto vo usta ..
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty07.05.09 20:21

Kaj mene Hristijan od neodamna zapocna da cica prst.Toes ne deka go cica ama moze si gi cesa zlebinite verojatno ke mu niknuvaat katnicite.Dodeka igra igi na kom ednoit prst mu e vo usta .ama jas preku raka ke mu udram ako nekogas prodolzi so istoto otkako ke go opomenam.
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty08.05.09 1:03

А кај мене Дамјан сега во последно време почна да ги гризе ноктите и јас како тебе Верче ама изгледа бадијала е опоменувањево.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty08.05.09 1:11

Kaj mene Matej se Mava so raceto po licenceto,nesakam da mu stane navika ama seuste e mal pa badijala mu vikam koga ne razbira...
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty08.05.09 23:13

toa grizenje usta , jas imam drugarka , 30goduini ima i se uste ja grize ustata , navika od mala .jas pak se drzev za kosa od dete pa se do kraj na sredno , se taka motkav po kosata . Ne znam kako se odviknaav,,verojatno od sto stanav prezafatena .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоши навики и како да се одвикнат од нив   Лоши навики и како да се одвикнат од нив Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лоши навики и како да се одвикнат од нив
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: