Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како да се победи тремата

Go down 
5 posters
АвторПорака
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30115
Registration date : 2008-02-15

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty28.04.09 21:34

Ми се јавија денес да одам утре на тестирање за работа.Пред некој ден аплицирав и од 250 молби ме одбрале помегу 40 кои ке ги тестираат за 20 вработувања.Ме убива страшна трема срцето и пулсот ми е покачени.Незнам кога последен пат сум била вака нервозна и со огромна трема.Еве сега учам нешто утре за интервјуто што ке не прашуваат за фирмата а никако не ми оди во глава .Мисла дека утре и ке ми се слоши од возбуда.Дај кажете ми како да ја надминам тремата која уште сега ја имам а камо ли утре?
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29077
Registration date : 2008-08-08

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty28.04.09 21:51

Verce disi dlaboko,mnogu dlaboko-toa e eden od nacinite za pobeduvanje na tremata.
So sreka utre!I cekame ubavi vesti:)
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30044
Registration date : 2008-01-11

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty29.04.09 2:51

Verce ista sum i jas kako tebe.Pred pocetok na nekoja nova rabota jas son nemam i cesto i povrakam:)Ajde ne se plasi i samo hrabro.Ti posakuvam da si pomines lesno i da te primat vo tie 20.Ajde pa spremaj se za da ne castis!!!!Smile
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29044
Registration date : 2009-02-25

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty29.04.09 13:23

Napij se nekoj sedativ pred da odis na intervju...ke si posmirena i sekako pogolema samodoverba da pokazes tamu....racete opusteni,da ne gi prekrstuvas....da ne si igras so prstite,da ne se cepkas za vreme na intervjuto vo smislana kosa,nos,usta.....da si nasmeana..i da gi gledas samo vo oci...pogled na dolu strogo e zabraneto!!!!!......Strav e problem na drugite....ne e za tebe!!!! :kis heart:
So sreka!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30319
Registration date : 2007-11-16

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty29.04.09 19:21

Verce,kako pomina? Како да се победи тремата 610361 Како да се победи тремата 610361
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29077
Registration date : 2008-08-08

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty29.04.09 20:45

Kako pomina Verce?
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30115
Registration date : 2008-02-15

Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty30.04.09 0:10

Fala vi devojki sto mislevte na mene.Moram da kazam deka samata od sebe ne sum bas zadovolna ama ajde neka ima zdravje sto se veli pa ako ne sega sleden pat.Imav mnogu trema racete mi se tresea dodeka gi drzev pincetata i skalperot.Od trite kadidatki sto vlegovme zaedno mene najpoveke mi pomagaa ili bareme takva mi se pogodi odgovornata.Za drugite samo si traeea a mene ovaav po tri pati me terase edno isto nesto da go napravam demek prvoi pat ne bilo bas najdobro.Site sto bevme se so vrski pa sega ke vidime kogo ke primaat ke kazat vo ponedelnik.Nervozna sum od edna komsika koja tamu raboti a me prelaga .Ja prasav da mi pokaze kako se raboti a taa me svrte deka nema nekoj poseben nacin na drzenje pa priborot za rabota a izleze deka ima .Jas prv pat vidov deka ne e taka kako sto jas znam i vednas panika me fati.Nervozna sum i luta ama dzabe e sega kako nejzinata rabota ne ke ja zemam pa ljubomorna i iznenadena kako li uspejav i do tamu da stasam.Imase podneseno 150 baranja za rabota od koi izbraa samo 40 za testiranje a ke primaat 20.Vo ponedelnik ke ve izvestam dali sum primena pa se nadevam deka ke cestam.Ke bide pekolen vikend i neizvesen.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како да се победи тремата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се победи тремата   Како да се победи тремата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како да се победи тремата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: