Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кабловска и интернет

Go down 
+9
zamislen
bubamara
Ves
EckaGj
jasmina,mina
Kat
Barbie
delfin76
mama X
13 posters
АвторПорака
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28195
Registration date : 2009-02-03

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty28.04.09 14:24

Дали има некој од Тафталиџе за да ми каже која кабловска ја користат и колку се задоволни? Мене ми треба кабловска и интернет - заедно.
Незнам дали оваа тема е за овде, и дали смеам да поставувам вакви прашања (така да модераторите нека бришат доколку не е во ред),
ама јас сум на мака : во 2 кабловски се јавив и за жал едната Телекабел не надлежна за тамо, а кејблтел нудат договор на година и ред други нонсенс работи - ама незнам дали го овозможуваат тоа што го нудат.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty28.04.09 14:30

mama x jas imav slicen problem i stavivme max tv
televizija + internet + fiksen telefon
olesnitelna okolnost e sto go delime po pola so zolva mi pa taka za 1200 den imam se toa sto navedov gore
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty28.04.09 14:31

dodusa jas ne ziveam vo taftalidze ama i kaj nas imase problem so kabelskite ... da ne dolzam
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty17.06.09 23:07

Nie doma imame kablovska preku Cable Tel,a internet preku MAX ADSL.Internet preku Cable Tel nema vo nasata naselba.Steta sto nemame kaj nas vo naselba Tele Kabel,pa ke stavevme i kablovska i internet,zatoa sto imaat kvaliteten internet.A internetot preku Cable Tel ne cini.Edna moja drugarka koja zivee vo druga naselba ima i kablovska i intenet preku Cable Tel i postojano se zali deka i paga netot.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty25.09.09 11:16

Кабелска имам преку бонет исто и интернет ама постојано паѓа ,брат ми има преку оннет и многу е задоволен 10гига за 590д Кабловска и интернет 796688
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty25.09.09 11:29

многу сум позадоволна од кабелскиот интернет отколку ммакс адсл катастрофа беше!еве баш овде пишував
https://roditeliideca.macedonianforum.net/forum-f11/topic-t3925-400.htm
на кејбл тел сум и зум далеку позадовола,дај боже да е остане така.Но во кејбл тел и да има проблем брзо реагираат на терен а не како овие од МТ


Последната промена е направена од jasmina,mina на 25.09.09 11:32. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty25.09.09 11:30

Интернет имам АДСЛ,фиксен т-хом,сателитска речиси супер за 50 денари Кабловска и интернет 427437

На кејблтел имам пријатели супер им е интернетот зависи како каде
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty25.09.09 23:41

Poslednive 4 meseci voopsto ne sum zadovolna od internetot na MAX ADSL.I da mi e nadminat limitot barem 10 mb mnogu koci internetot.Go falea deka e najbrz,a vsusnost e katastrofa.Mnogu baven internet,a navecer paga netot.Dogovorot od 1 godina mi istece na 14 april.Dali nekoj znae dali pak treba da go koristam 1 godina ili mozam bilo koga da go isklucam?
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty26.09.09 0:57

И ние сме на на Мах Адсл , но ок е интернетот кај нас во секое време -не знам што е кај вас проблемот.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty26.09.09 1:02

Хмм..јас до сега сум ги пробала веројатно сите врсти..
Имав wireless On net, кога беа уште во фаза на експеримент, на картичка. Не чинеше баш. После WADSL oд Он Нет, па го раскинавме со триста маки предвремено договорот, затоа што многу често немаше по неколку саати.
Пробавме со кабловкси, ама тогаш исто го воведуваа, па не можеа некои IP адреси да ни подесат после 15 дена пробување (а ние фала Богу немавме нет у меѓувреме).
На крај си земавме Макс АДСЛ, и јас еве веќе цели две години го користам и искрено никогаш, ама баш никогаш не сум имала проблем. И лета интернетов. А у овие две години се има десено два пати да снема по саат време, кога местеа некоја нова опрема.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty26.09.09 1:48

Barbie напиша:
Poslednive 4 meseci voopsto ne sum zadovolna od internetot na MAX ADSL.I da mi e nadminat limitot barem 10 mb mnogu koci internetot.Go falea deka e najbrz,a vsusnost e katastrofa.Mnogu baven internet,a navecer paga netot.Dogovorot od 1 godina mi istece na 14 april.Dali nekoj znae dali pak treba da go koristam 1 godina ili mozam bilo koga da go isklucam?
ako go isklucis sledniot mesec ke platis okolu1000 denari kako kazneni poeni,znaci od mesecot koga istekol dogovorot do ovoj mesec po 200 denari od mesec mu doaga a be gluposti nevideni a katastrofa im e internetot voopsto ne se pogodi aj toa mozebi i do nas bese ama barem da pratea covek da vidi sto e rabotava a ne zatvoraat nalog i tolku kao bozem bile a ne se pojavile,jas se razocarav od nivniot odnos,vprocem pisuvav malku pogore go ima linkot vo druga tema samo
Вратете се на почетокот Go down
zamislen
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 21
Age : 40
Локација : Makedonija
Поени : 26774
Registration date : 2009-09-23

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty26.09.09 22:33

Јас си имам wadsl од он.нет,на почеток имав маки паѓаше,ама си ја преместив сам антената и сеа нема мака по 10 дена не паѓа.
Кабловска и интернет Uptimenet
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty26.09.09 23:05

i nie imavme preku on net pred dev godini ama mnogu pagase pa go smenivme.koga izleze 3g od kosmofon kupivme ama ne sum zadovolna ic na dva pati ni stigna smertka od 14000denara pa taka da i niv gi otkacivme i sega sme na kablovski super e cable tel
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty27.09.09 22:04

Kablovska imam i ne sum zadovolna iskreno......ot pocetok bese super,imase dosta ubavi kanali.....sega nisto nema...se nekoi glupi .....najpojke tie so gi gledav sega gi nema...tpoest HBO,RTL hr i NOVA.....Koristev i internet kablovski no go smenav so ADSL 10GB
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28356
Registration date : 2008-12-19

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty03.10.09 15:59

jas imam on on net paket so telefon i internet za 1600 denari dobivam 300 min besplatni kon telekom,kon on tel se bespari i plis 30 giga mesecno
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty17.12.09 16:28

nisto ne gledam na kablovskata nemam ni vreme,a i me nervira zasto Filip samo crtani gleda,inaku internet imame posebno
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кабловска и интернет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кабловска и интернет   Кабловска и интернет Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кабловска и интернет
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: