Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Точачиња со рачка

Go down 
+27
Dragana
Mama Ane
Sandra_Anja
nata
Sun
Sanja_Ivana
jasmina,mina
Deni
Anika
verce
avanturistka
svetlana76
sneze
Mama Vase
biljanag
sonjamfk
aleksandra
Emi
Mama Maja
vecki
Freya
ZZ
daniela
Big Sister
STAR *
mamicka
sunshine
31 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty30.04.09 13:20

moze li nekoj da mi kaze,dokolku znae kade mozam da najdam tocace so racka?
pc-to mi e malku haos,nemozam da stavam slika pa ke probam da objasnam.
znaci baram 3 vo 1.da ima racka koja potoa se vadi.da ima kaiska ili obrac za da ne padne deteto(i ne mora da ima). i da ima i pedali da moze samo da vozi koga ke nauci,a vo meguvreme da gi stava na podpiraci nozete.
gi znam tie od ,,biser,, i plasticarskata ul. ama sakam nesto pojako i poubavo.
ne sum setala po grad,sakam prvo da sumiram kade ima,pa da proveram.blg
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty30.04.09 13:33

и јас сакам да му купам на малиов такво точаче и видов само во Крш во Рамстор има 2300 ден. не е пластично туку железно да кажам има розе и плава боја , со врзување и корпа, настрешница. Ме интересира како се на пластичарската улица , за цена и модел .?
И која големина да му купам?
Вратете се на почетокот Go down
svetlana76
Почетник
Почетник
svetlana76


Female
Број на мислења : 31
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 27760
Registration date : 2009-03-13

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty30.04.09 17:15

Ние имаме точаче со рачка, надстрешница и обрач со корпа го купивме лани од Бисер продавницата се викаше Адриано мислам дека беше околу 2200 ден ама ке си побараш 10 %попуст. А колку го користевме само тука блиску до парчето тогаш беше мала, а сега по дома турка со нозете ама сеуште сама не го вози подолго, и не ми е мн стабилно пошто малата не седи мирна, и не е за сама ако се движи лево десно лесно може да падни, а на една пријателка и се скрши рачката бидејќи таа кога ги поминуваше препреките на тротоар притискаше само на рачката , а јас придржувам и на другата рачка што е за детето . Доколку детето ви е поголемо за само да вози без обрач тогаш лани имаше во Вучко убави Амерички метални околу 3500 ден беа, ама ние сме уште мали за тој тип. Во секој случај проверете си.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty30.04.09 17:26

moeto tocace sega e 1800 denari zelezno i prakticno do godina zdravje i sama ke go vozi
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty30.04.09 17:42

mila ima dve tocacinja so racka i dvete gi dobi uste lani za rodenden,megutoa slabo gi koristime.mnogu saka da pesaci duri ni letnata kolica ne ja koristime,sekade odime peski.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty05.05.09 9:45

Има ли некој слика од точачињата да ги видиме како изгледаат

ами никој нема слика
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 0:57

Gi procitav kometarite i pofalbite za tocacinjata so racka.Za zal izgleda jas ke sum edinstvenata koja ke kaze deka ne go iskoristivme racionalno sto se veli :)Moze e rano se uste ima vreme pa ke go vozi Stefani samata kako tricikal koga ke i gi trgneme rackite.Daliku nie parkot pa edna probav so nego ama mi zaspa .So kolickata nekako mi esuper i po pezbedno i po prakticno okolu kacuvanjeto na trotoar a ako ti zaspie neznma sto ke go pravam.Go dobivme na podarok za prviot rodenden ama 5 pati se nemame so nego vozeno.Po ubavo mi e koga si ja vozam vo kolicka.Kolickata nie mnogu lesna i funkcionalna a za estecki izgled i da ne zboram,tocaceto mie nekako celoto plasticno.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 8:18

milena obratno, ne ja saka tolku kolickata kolku tocaceto, a mama obratno Smile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 10:08

НА МАрко му е утре именден па за поклон ќе му купиме точаче со рачка.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 10:56

kupete mu, ama videte prvo dali saka da sedi vo nego, obicno sakaaat ama mozno e i da ne saka, da ne bide samo za ukras, koga ke otidete ostavete go sam da si odbere kako nie sto napravivme, mada kaj nas posto kosmiceto imase ist takov pa ona se grabna za istiot-da ne se karaat koga ke se setaat hahaha

Marko mislam deka e na odlicna vosrast i ke saka da se vozi, nie i go kupivme na otprilika 10 meseci, pa uste nemozese stabilno da sedi vo nego, ama maksimalno go iskoristivme minatoto leto
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 11:05

nie go koristime veke vtora godina, epten ni se pogodi i saka da se vozi vo nego. marko nas e priblizno so marko vas. najdobro videte koga ke go kupuvate dali ke saka ,kako sto kaza emi da ne vi stoi kako ukras.nasiot veke bara pogolem, hahhaha uste na ovoj ne e stabilen.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 11:21

Јас барам точаче да и купам на Ева. ние више имаме едно од Чико со рачка, ама цело е пластично и гумите му се пластични така да не е за возење надвор туку за низ дома. А толку скапо го плативме :(

Сега барам некое кое што ке биде со гумени тркалца за да биде постабилно. Каде да најдам, кажете од каде ги купивте вашите точачиња?
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 11:23

ЈАс ќе му земам на Марко од Крш , многу се убави , метални со гумени тркалца,2300 ден. има розеви и плави.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 11:26

Тие ги има и во рамстор доле во подрум, во Грако. Со настрешници така?
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 11:49

Anika напиша:
Тие ги има и во рамстор доле во подрум, во Грако. Со настрешници така?
Да, па таа е таа продавница се вика Крш, а иста таква има во ГТЦ доле во подрум.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 13:21

sneze,fala za informacijata.gi vodov vo ramstor,dobri se konstrukciski ama ne me bendisaa.mnogu mi se glomazni i sareni.sakam nesto poednostavno,pomalo.
gledav na internet,ima mnogu izbor ama kaj nas gi nema.ke proveram vo solun denovive.pozz
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 13:35

Jovanovska Vaska напиша:
sneze,fala za informacijata.gi vodov vo ramstor,dobri se konstrukciski ama ne me bendisaa.mnogu mi se glomazni i sareni.sakam nesto poednostavno,pomalo.
gledav na internet,ima mnogu izbor ama kaj nas gi nema.ke proveram vo solun denovive.pozz

Да Васка и мене ми се некако многу кич - шарени и гломазни. И јас барам нешто поедноставно. А сте побарале ли во Вучко? Јас видов во Оскар продавницата на Илинденска точачиња, ептен се убави, ама се негде 4500 денари. Па голем точак ќе си купам за тие пари Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 13:49

denes ke pominam vo vucko pa ke pisam sto ima.a 4.500,00 ne mi se davaat,pogotovo sto imam edno tocace bez racka od jana.kako novo e.

ima vo enci-menci vo gtc.bas e slatko,rozevo i ima racka koja potoa se vadi.ama nema podloga za nozete.bese spakuvano,nemozev ubavo da go vidam.mora da ima nesto za nozete,zosto togas bi imalo racka?
a mnogu e simpaticno,okolu 2.800,00 e.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty07.05.09 15:47

А сте виделе ли во Атлантик комерц за точачињава?
И каде се наоѓа?
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty08.05.09 9:34

Imale Nov salon golem Atlantik Komerc ama neznam kade e Znaete li ?????
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty12.05.09 11:59

Јас само да прашам отприлика на која возраст е пожелно да биде детето за вакви точачиња? Сакам и јас да купам, ама изгледа ни е рано во 10иов месец? Во количка си седи ама ми е многу залегнат па дреме и некако не се забавува, а ова е цело анимирачко- свири, свети, плус седат поисправени (нели?). За пократки релации мислам дека е супер.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty12.05.09 15:19

еве го нашето точаче со рачка.многу сум задоволна.му го купи сестра ми за првиот роденден.многу е практично,единствено му е мана што нема корпа убава како количките.ефтино е чини околу 2.000 ден лани сег асе може поефтини
https://2img.net/h/i632.photobucket.com/albums/uu47/enavojdan/Picture156.jpg
https://2img.net/h/i632.photobucket.com/albums/uu47/enavojdan/Picture158.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty13.05.09 11:59

Јасмина.мина многу ви е убаво точачево...ама не ли е малку поголемко од другите, или така ми се гледа на сликава? Се мислев дека се помали, а можеби се поделени според возраста...??ОД првиот роденден го ставивте во ова? Како го прифати тогаш?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty13.05.09 14:26

незнам Дени можеби има и помали.од овој модел е оваа големина.Елеонора имаше друго пред 5 години но воопшто не беше квалитетно.Ова се погоди ептен.и многу убаво се управува со рачката и детето ужива.Војдан го ставаме во ова точаче од првиот роденден.има и нели преграда не може да падне значи околу кај што ќе седне.понатаму сетоа тоа се вади и се прави велосипед.Искрено има многу џиџани модели на точачиња со рачка но овој ми најубав бидејќи нема многу бои на него.поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty15.05.09 22:55

НЕзнам од која возраст може да се ставаат во точачето? Инаку ептен ми се слатки, и цело време викам леле а на Ивана кога ќе и купиме такво Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Точачиња со рачка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точачиња со рачка   Точачиња со рачка - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Точачиња со рачка
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: