Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какво е вашето спиење?

Go down 
+50
kiki-riki
nata
Tifani
baby24
saligrem
Zvezdicka
mamaAnita
DijanaP
Barbie
ance
suzi_miet
marijab.d
danielaval
Kiki
avanturistka
Daki
najmila
bibip
Sandra_Anja
NatalijaS
Winki
Vesna Blazevska
Dzena
marina_daniel
nina nucevska
mamalina
jasmina,mina
mamazako
Anika
butterfly
anetapp
kavadarcanka
milena p
mirecv
makresanska
caci
lela
Mama Ane
KATIC
obicna
just_girl
lidija29
Mila87
hormonce
Kikic
vecki
silvana
Pipolino
Rozetka
fibimk
54 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.04.09 9:59

Jas pred da gi rodam decata imav nemiren son,kasno zaspivav,se budev,denski nemase sansa da prespijam,cesto bev pospana.A sega samo da dopram pernica zaspivam,navecer koga gi uspivam decata cesto zaspivam i pred niv,denski samo malku da podlegnam mnogu me odmara.I cudno ne me budi nisto nikakva vreva od nadvor ili telefon,a ako svikaat decava i na najmal glas se budam.Mislam sum premorena so poveke obvrski zatoa sega tolku lesno zaspivam.
A za nesonica ubavo e navecer da se pie po edna solja mlak caj od majcina dusica.
Вратете се на почетокот Go down
nina nucevska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 50
Локација : skopje
Поени : 27439
Registration date : 2009-05-12

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty13.05.09 14:27

za dobar son najdobro e vitamin b 6 i sumeci magnezium inaku mnogu pomagaat tretmanite so bioenergija togas si preporoden mene mnogu mi pomogna gospodinot dojco karsi glaven vlez kaj mvr vo skopje telefonot e 02 3 178 249 raboti so zakazuvanje ne zima pari kolku ke ostavis a navistina pomaga
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty13.05.09 16:34

jas sum mnogu teska na spienje odvaj zaspivam mnogu lesno spijam se moze da me razbudi i posle tesko pak zaspivam i sakam sabajle da si pospijam mnogu mi e tesko koga ke me razbudi daniel rano i posle ne zaspiva cel den sum ko utepana
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty24.06.09 0:05

Periodov za spienje mi e ubav sega.Mnogu ne se budam kako porano..ne se prevrtuvam mnogu....inaku zimata na sekoj sat se budev,pa maka macev dodeka zaspiev povtorno....
Sega da cuknam vo drvo legnuvam i zaspivam brzo...ke se razbudam samo 1-2 pati i pak odma zaspivam..YES! flower
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty24.06.09 0:10

Минимално, а би сакала да биде максимално, не можам да се изнаспијам. Михаил пак почна да се буди навечер, преку ден на работа, а попладне преспивање заборавив како изгледа зашто кога ќе се вратам од работа Михаил наспан од градинка спремен да си играме или да шеткаме. :je:
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 10:16

Во последно време многу немирно спијам, многу глупави соништа сонувам, дали е нешто потсвесно или пак е до стрес незнам, уф каква сум никаква само си се жалам Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 10:20

i mene mnogu mi e loso spienjevo poslednive nekolku nedeli se nekoj kosmari losi sonovi slabo spijam po nekolku casa,za nikade sum
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 17:36

i jas so losi sonista, glupavi....se budam na sekoj saat, ne mozam da se iznaspijam...uh,a posle so bebe....
Вратете се на почетокот Go down
Winki
Почетник
Почетник
Winki


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 27337
Registration date : 2009-06-15

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 17:46

Откако останав без работа го чувам малото и некако и тој спие подоцна и легнува подоцна и мене ми е се пореметено. Легнувам и немозам да спијам, ќе заспијам касно и сонувам без врска лоши неповрзани работи. Веројатно од стрес. Ама си се изназалив... ne znam
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 17:47

Vo poslednata godina - nikakvo.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 18:15

Ubavo i kvalitetno spijam samo koga sme vo Berovo, a tuka mnogu mi e tezok vozduhot, inace si spijam ubavo iako se budam poradi Anja.
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 18:59

Никакво тешко заспивам ,а се будам кога малата ке мрдне со рачето,за никаде сум да соберам се во една ноќ дали имам спиено 3-4 саати.
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 19:39

i kaj mene spienjevo vo posledno vreme e katastrofa,kasno legnuvam rano stanuvam,i ko utepana sum cel den.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 19:56

Fala Bogu, sega za sega si spijam ubavo. Se uspijam li topovi ne me budat.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 19:57

do sega fala mu na boga super........da si iskoristam oti vtoriov bebus moze nema da bide kako mila flower
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 20:06

jas si spijam ubavo, zaspivam navecer okolu 12, stanuvam 9-10, a nekogas ako e vremevo vaka kako denovive znam da zateram i do 11-12. Sega za sega ubavo spijam, a ponatamu ke vidime
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.06.09 21:12

во последно време сон не ме фаќа ми е страв да заспијам постојано сонувам лоши сонови со децата мака немам не стануваат преку ноќ Ангела се буди во 5 сабајле за млеко и пак продолжува а јас само се вртам де лево де десно дури видиш дошло време за работа одење навистина сум уморна де на работа па деца и еден куп обврски незнам што ми е навистина се осеќам ненаспана
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty02.09.09 16:23

spienjeto mi e uzas nemozam da spijam nemozam da stanam.horor.a by the way od kosmarite nemam derman!
Вратете се на почетокот Go down
suzi_miet
Почетник
Почетник
suzi_miet


Female
Број на мислења : 37
Age : 63
Локација : Kumanovo
Расположение : Dobro
Поени : 26969
Registration date : 2009-08-19

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty21.09.09 11:00

Jas otsekogas spijam mnogu lesno i na strek-kako zajak vo trn, samo nesto da susne ili tropne jas se budam i sto e najstrasno ne mozam dolgo vreme da zaspijam.A kako ziveam vo zgrada kade nonstop nesto tropa ili muzika ima.
A otkako sum vo klimaks se budam noke od nisto.I mnogu rano stanuvam bez potreba, ne mozam da spijam.Ne pijam lekovi za spienje da ne stanam zavisna, od skoro pijam caj od zalfija i ima nekoe podobruvanje ama ne e kako treba.
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty21.09.09 11:27

pa spienjeto gore dolu mi e ok si se izanspivam fala bogu kosmari nemam toa mnogu retko koga ne sum izlezena zaspivam kaj 12 a stanuvam kaj 9 a ako sum izlezena se slucuva i cel den da go prespijam
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty23.09.09 3:17

Skoro cela godina si legnuvam nakaj 3 ili 4 i tesko zaspivam.Obicno stanuvam od spienje okolu 12 ili 13.Ako stanam pred 12 sum nenaspana.Nasabajle ponekogas se budam posle 7 za da odam vo WC(se slucuva i poveke pati da se razbudam),a koga sestra mi e prva smena na rabota ponekogas se slucuva i ona da me razbudi so nejzinoto tropanje.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty28.10.09 22:31

spijam cvrsto, no sekoe stresuvanje vo sonot ako se razbudam nemozam so saati da zaspijam. :(
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26962
Registration date : 2009-09-17

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.10.09 8:57

Откако се родени децава ставам глава на перница и веќе спијам Какво е вашето спиење? - Page 2 928362 . Ни галама ми смета, ни музика, ни светло, ништо
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty29.10.09 9:33

JAs od sekogas sum si spiela kako jagnence. Imam samo lesen son i sumovi me budat ama za toa veke so godini si imam cepcinj vo usite. Go slusam alarmot ama pa pticite sabajle na prozor ne me budat Smile

Sum si go cuvala sonot i koga bev pomlada i po luda retko koga sum ostanuvala budna so noki i noki po red. Nekako od 12-1 navecer pa do 7-8 sabajlee vreme za spienje i mnogu retko sum zaglavuvala nekade.

Vazen mi e sonot i toa edinistveno ke mi fali koa ke dojde bebusko. Ama pa neam problem so prespivanje preku den isto. Taka a valjda ke uspeam da go sproveda ona... mama treba da spie koga spie bebeto Smile Ke vidime kako ke ispadne.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty09.11.09 10:39

Dobro spijam se slucuva mnogu retko da se budam nekolku pati vo nokta. Preku den nemozam nikogas da zaspijam . Nekogas se slucuva samo 5 minuti da zadremam i posle kako nova sum se custvuvam naspano
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какво е вашето спиење?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Здравје :: Здравје на возрасни-
Отиди до: