Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што правите кога сте многу изнервирани?

Go down 
+37
Gordana Natovska
winnie the pooh
twins_
Marija
Zvezdicka
lavce
Dimce
Misticia
Dara
elena-taci
Dragana
Snezana O.
moja mama
mina32
Zaljubena
Rozetka
makresanska
majuvce
Mama Vase
Layla
beti.liz
Mama Ane
Daki
Barbie
nata
sonjamfk
baby24
lela
OLGICA
caci
kavadarcanka
vecki
Janaxxxx
Kiki
fibimk
KATIC
ari
41 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty18.04.09 19:39

jas denovive sum mnogu nervozna ne gi podnesuvam domasnite (svekor,svekrva) mnogu me nerviraat,i neznam kako da regiram!!!svekrava mi odma go bucnuva mm i posle ja i mm se karame!!!pomagajte vo golema kasa sum :cry:
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty18.04.09 20:05

leleeeeeee. kazuvas deka tm e po cel den na rabota, pa koga ke si dojde izmoren sveki go bucka za kavga a? ami ne si gi znae roditelite? iskreno da ti kazam jas nemam svekrva da zinee so mene, ama majka mi go imase toj problem so baba mi. ama go imase se dodeka ne svati tatko mi kakvi mu se roditelite. tie tvoi svekor i svekrva se nekoi egoisti si se sakaat samo sebe si a? ili i tie kako drugite im e straf da ne im go zemes sinot. boze boze. gledam imas 21 godina i se karaat so tebe. kako moze taka na dete da mu pravat. pa ti si dete za niv. jas na 21 g. bev uste zelena vo umot, pa uste i da se raspravam so nekoi ludi svekor i svekrva. vaka da ti kazam. ako tm misli deka ti si vinovna, i deka ti im pravis nesto na negovite roditeli dodeka ne e toj tuka, treba da najdes model za da go uveris vo sprotivnoto. mislam deka sega so ovaa sovremena tehnologija-mobilen telefon so snimanje na zvuk mozes da go resis problemot. koga se karas so sveki, vkluci go mobilniot i snimaj. toa pravi go 2-3 nedeli. taa neka mu kazuva se i sesto na tm a ti molci si. i koga ke go nacekas nekogas smiren ke mu reces dojdi srce vamu da ti kazam nesto, i vkluci go mobilniot neka slusa. pa neka oceni sam. poinaku ne znam dali ke go resis problemot zatoa sto tm ne e doma i ne moze da slusa nisto sto se slucuva. ama vnimavaj da ne te setat koga gi snimas. ako nemas takov telefon odma nabavi si i pocni da izigruvas detektiv. pa neka se zadumaat. a ako mozete da ziveete sami uste podobro.

ti posakuvam sreka
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty18.04.09 20:09

Moras Ari da im prajs lice....toa e osnova na nasava balkanska kultura///demek svekor i svekrva da pocituvas i da im ugoduvas.Pretpostavuvam deka ti e tesko,daleku si od doma,nemas rabora,doma si voglavno,nemas prijatelki kako ovde vo MK,ama toa e......Treba sega da prifatis deka zivotot go prodolzuvas tamu kade si......ke najdes i rabota,te cekaat doprva decinja...taka sto ke si go poispolnis vremeto......Sega gledaj pobaraj si rabota kolku da si imas zanimacija i edno izleguvanje od doma duri dojde vremeto za deca....pa otom potom.
Znam deka te faka nervoza,kako vprocem i na site nas,ali mora da izdrzime.....nema potreba zosto da se karas so maz ti....treba da sednes i da porazgovaras so nego okolu ona sto te nervira.Samo so zaednicki jazik moze da se nadminat site poteskotii...... Што правите кога сте многу изнервирани? 115742
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty18.04.09 20:19

tocno , ne treba da se kara so mazot , ama ako toj se kara so nea? sum bila vo takva situacija i mnogu mi e jasno kako se cuvstvuva. majka mi od taa nervoza se razbole od tiroidna zlezda, sekerna bolest (ama nea ja izleci) sega na 45 godini pocna pritisokot da i se kaciva.... vnimavajte so nervozite. moze skapo da ve cini. mora da najde nacin da dokaze deka nee vinovna za raspraviite so svekorot i svekrvata. jas i dadov eden predlog ama taa moze da si najde nesto drugo . mlada e za vakvi nervozi. a za toa deka treba da si najde rabota TREBA. mlada zena ne e za sedenje doma. togas nema da se gleda so niv i nema da se nervira. na rabota ke misli na nesto drugo , ne na niv. a zamisli koga ke ima deca pa koga ke pocnat da i se mesaat: obleci mu ova, napravi mu ona, sega li se kapi dete, ti go ostavas da place, ne mu obrnuvas dovolno vnimanie...... i mnooooogu drugi raboti. vnimavaj ari da ne padnes vo nekoja depresija....
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty18.04.09 21:08

Katic,Ari voopsto ne precizira sto ima problem so negovite roditeli...taa samo napisa deka e nervozna i ne gi podnesuva.....pa posle svekrvata na sinot,pa sinot na nevestata.......a ne deka se karaat tie dvete..Zato Katic rekov balkanska rabota....ma kaj sakame da sme vo svetov toa ne mozeme da go iskorenime nikogas......
Ako starata pravi karanici licno so nea a toa ja nervira Ari,togas i jas bi ja sovetuvala kako i ti....snimi ja i pusti mu na mazot...pa ke se rascistata rabotite.....Podobro taka nego da trpi nekoja svekrva i plus da taa go kolka sinot i pa so nego da si ima maka posle......Ili nastrana zivot,barem na zapad ima standard.....
Ali pak ke recam ne znam sto problem ima Ari i kako da ja sovetuvame.....nekako temata ja otvori opsto.....ne kaza podetalno nisto!
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty18.04.09 21:41

e pa togas koga ke procita utre sto sme napisale neka kaze poprecizno za sto se raboti..... inaku jas od vakvi raboti se naezuvam.... znam kako i e
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty19.04.09 22:57

се изолирам, зошто во такви моменти ми е најубаво да сум скроз сама
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty19.04.09 23:39

Cackam po net kako i sega Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty19.04.09 23:40

Janaxxxx напиша:
Cackam po net kako i sega Smile)))
isto i jas samo sto i namomenti znam da se isplacam
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty19.04.09 23:41

Пуштам музика и сама да сум во тој момент
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty19.04.09 23:44

vecki напиша:
Janaxxxx напиша:
Cackam po net kako i sega Smile)))
isto i jas samo sto i namomenti znam da se isplacam
E toa zaboravi da go kazam ili pak zimam kolata i se vozam so muzika do daska i mo proaga!
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty22.04.09 8:43

fali vi zenski za sovetite,ne se ukljuciv veke 3-4 dena i duri deneska procitav sto ste mi napisale.mi pomina krizata na nervoza sega se osekam malku po olabavena mi trebase eden dobar razgovor so mm za da gi nadminam site poteskotii denovive!!!surov e zivoto....toa sum go zaklucila od site nervozi i stresovi sto sum gi doziveala denonive!!!mozebi sum premlada za da gi razberam rabotite kakvi sto se!!!
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty24.04.09 14:04

odma izleguvam odam se setam
Вратете се на почетокот Go down
OLGICA
Прваче
Прваче
OLGICA


Female
Број на мислења : 100
Age : 40
Локација : bitola
Поени : 28815
Registration date : 2008-08-22

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Нерви нерви нерви   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty26.06.09 10:05

moeto bebce pocina na vtori maj na porogaj.sega prisutni se samo nervite i nisto drugo.kako se spravuvate so nervoznite situacii
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty26.06.09 10:25

Neznam sto da ti kazam nego deka mi e mnogu zal.Veruvam deka ti e tesko,no verbata ke ti pomogne i sledniot pat ke bide se vo red.A od sto pocina bebeto?
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty26.06.09 10:37

Olgica mnogu mi e zal ,nemozam ni da zamislam kakva bolka osekas,jas samo mozam da ti dadam sovet da bides silna i da se obides da ne se nerviras ti si mlada i zdravje gospod ke ti podari uste decinja i poradi toa ke moras da soberes sili i da prodolzis ponatamu.Jas imav takva situacija pred tri god koga za mnogu kratko vreme go izgubiv prvo tatko mi a posle nego za nepolna god i majka mi pocina ,nemozam da opisam sto custvuvav vo toj moment ostanav sama se mi se srusi nemav zelba nikakva za zivot ama kako vikaat posle dozdot doaga sonceto go zapoznav mojot soprug toj mnogu mi pomogna da ja prebolam taa situacija posle toa se zemavme i se rodi Lea i sega koga se navrakam nazad gledam deka ne mozeme nisto da storime toa ostanuva vo minatoto tie sto poveke gi nema ke ni nedostigaat i sekogas ke mislime na niv ama nie mora da prodolzime napred i da gledame za idninata a se dr ke si dojde samo po sebe zatoa moja preporaka samo smireno i bez nervozi zosto posle seto toa se odrazuva na ponatamosniot zivot ova od iskustvo go kazuvam.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty26.06.09 10:46

mnogu mi e zal za zagubata. mnogu se teski tie momenti,. socuvaj gi nevite za drugite bebinja sto ke dojdat, ke ti trebat, veruvaj mi.
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty26.06.09 11:51

Олгица многу ми е жал за загубата, ниеден збор неможе да ја ублажи твојата тага, треба сама да го преживееш периодот во кој се наоѓаш што поскоро ти посакувам Господ да ти даде друго детенце Држи се и само храбро, а тагата е нешто против што некогаш и не сакаме да се бориме, треба друга светлина во животот за да ја засени. Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty30.07.09 23:25

Slusam muzika.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty30.07.09 23:49

Se busuram (sto bi rekol decko mi). Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty31.07.09 8:30

јадам благо..
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty31.07.09 8:31

otvaram frizider i metla pravam se sto gledam
Вратете се на почетокот Go down
Layla
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 27089
Registration date : 2009-07-27

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty31.07.09 8:31

se karam so koj stignam Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty31.07.09 10:34

:shop: :cook:
Вратете се на почетокот Go down
majuvce
Прваче
Прваче
majuvce


Female
Број на мислења : 432
Age : 43
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 29058
Registration date : 2008-07-19

Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty31.07.09 10:51

jadam se sto ke vidam pred mene...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што правите кога сте многу изнервирани? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што правите кога сте многу изнервирани?   Што правите кога сте многу изнервирани? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што правите кога сте многу изнервирани?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: