Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Развод и поделба на имот

Go down 
+4
sanja_
nnatasa
Mila87
sema
8 posters
АвторПорака
sema
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 5
Age : 49
Локација : skopye
Поени : 27557
Registration date : 2009-04-18

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty18.04.09 16:17

i yas sum skoro razvedena poradi mnogu fiziçko maltretiranje decata se so mene ( super) voopsto nemav problemı na sud bideyki tatko im iç ne se potrudi da se bori za niv.Sega gospodinot bivş ne pie i ne puşi marihuana sekoj den, kako şto praveşe dodeka bevme zaedno iako go molev da prestane ne dopirasedo nego nişto. SEGA e trezen i AROGANTEN imam problem so podelbata na stanot koj go kupivme vo brak (11 god) bidejki dokazuva deka pred brak imal 1soben stan a ovoj 3soben jas sum imala pravo samo na 20% minimun 10.000 evra . Sto da pravam sega kade da ziveam so dvete deca kerka 6 i sin10 godini A i ne rabotam zosto nema koj damı gı çuva decata koga bı bıla 2 vtora smena privatnovo znaete kako e. KAKO DASE İZBORAM ZA POLA STAN?
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty18.04.09 16:52

sema, од сигурни извори знам дека имотот се дели на тебе, сопругот, и децата. Барем во нашиот случај беше така. Мислам дека имаме правник на форумот па ќе може подетално да ти ги објасни законите. Поздрав и држам среќа се да ви се среди
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty21.04.09 12:59

Sema a advokat ? Imas? Mislam deka poarno e sega da platis dobar advokat i da ti ja istera rabotata kako sto treba odkolku da zavrsis so suma sto nikade nema da ti zavrsi rabota... Se slagam so Mila no moze da se sluci toj da dobie pola stan i da zivee zaedno so tebe vo stanot i uste polosi raboti da se slucuvat... Samo jak advokat, stiskam palci za tebe!
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty21.04.09 13:02

sema samo dobar advokat i nikako da popustate majka mi na tatko mi mu zede se na pola i stan i koli i sto imase nivi od dedo mi
Вратете се на почетокот Go down
sema
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 5
Age : 49
Локација : skopye
Поени : 27557
Registration date : 2009-04-18

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty21.04.09 17:16

mnogu advokati se silat site vetuvaat se e na moja strana AMA .Utre ke zakazam kaj eden advokat ama neznam kolku e iskusen na ova pole ako znaete nekoj dobar kazete. FALA NA SİTE sega najveke mi trebate
Вратете се на почетокот Go down
ladypp
Почетник
Почетник
ladypp


Female
Број на мислења : 53
Age : 40
Локација : prilep
Поени : 28117
Registration date : 2009-01-04

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty21.04.09 17:23

sema samo bidi jaka sto e pisano ke si vrvi dobro e sto si ja prekinala noknata mora poodrska od mene.
Вратете се на почетокот Go down
ence.
Почетник
Почетник
ence.


Female
Број на мислења : 2
Age : 40
Локација : sk
Поени : 26607
Registration date : 2009-10-24

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty12.11.09 14:56

ne znam kolku brzo ke dobijam odgovor na ovaa tema no istoto go dozivuvam i jas vo momentov! znaci se sto jas napravam, se sto jas ke kazam ne cini! ne smeam da se smeam, da sum srekna, ne smeam da disam a da ne pobaram dozvola. pa zatoa se resiv da se trgnam od nego za da dobijam malku sloboda a do koga ke trae ne znam, samo zaradi moite dve mali angelcinja da ne go gledaat i zaborsavat sekojdnevniot horor sto se slucuvase vo nasiot dom. sega sum kaj majka mi daleku od nego i daleku od se sto me zivcira. Svakam deka zivotot so alkoholicar ne e lesen a i plus nasilnik ne nema sansa. VE MOLAM VO BRAK SME 8 GOD.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty12.11.09 18:53

не го разбрав прашањето, ако тоа е исто со насловот на темата, мислам дека имаш право на половина од имотот стекнат во брак?????
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty13.11.09 0:45

Da ne misli covek na takvi raboti , ama se treba da se predvidi . Nie planirame naskoro da kupime stan sekako so  zaednicki sredstva , na zednicko ime . Ke napravime notarski dogovor vo slucaj na ( nedaj boze ) razvod , stanot da im pripadne na decata .A pokraj niv sekako i na majkata se do nivno polnoletstvo Smile  
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Развод и поделба на имот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Развод и поделба на имот   Развод и поделба на имот Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Развод и поделба на имот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: