Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поклони за воспитачките во градинка

Go down 
+7
sonjamfk
verce
mamalina
Rozetka
vecki
kavadarcanka
lida
11 posters
АвторПорака
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28291
Registration date : 2009-02-05

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty09.04.09 8:22

neznam kako da ja zapocnam temava i dali ja imalo do sega dali na vospitackite vo gradinka im nosite ponekogas kafe sok napolitanki i sl da se pocastat? imam eden prijatel i on vika ja povremeno im nosam kafe sok cokolada i sl onaka kako zank blagodarnost sto mi gocuvaat deteto e sea mene mi e neprijatno kako da im odnesam a nema povod? vcera ja zemam kerkami od gradinka a uspat kupiv meso i vlagam jas taka i izlaga vospituvackata i si prajme muabet kako im pominal denot jas ja gledam vo oci a ona vo kesata :wzp: kako mi bese neprijatno so da vi kazam e sea neznam kakvi se vasite iskustva ? ne mi e problem da kupam nesto povremeno ama glupo mi e kako da go dadam ili? so mislite vie?
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty09.04.09 8:52

Јас не им носам ниту пак некој од нашата градинка а имам разговарано со многу мајки не им носеле и не ми се допаѓа воопшто тоа мора да се искоренат таквите работи еднаш за секогаш тие се платени за таа работа, доволно е и тоа што им носиме поклони за 8 март а и скоро секој ден се слават родендени и имендени така да тие се секогаш почастени
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty09.04.09 10:57

jas sum protiv davanjeto kako prvo tie vospituvacki se plateni za taa rabota drugo i roditelot si plaka za deteto pa tamu nikoj ne vi gi cuva za bezpari .ako ima povod da rodenden ili imenden nemam protiv da se pocasti .
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28291
Registration date : 2009-02-05

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty09.04.09 11:02

i jas isto taka mislam ama nekoi roditeli davaat mi vika dr mnogu posle s epoljubezni so teb eako gi pocastis od vreme na vreme so kafe cokolatce
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty09.04.09 11:08

Abe kakvo nosenje,kako sto ne sum ic zadovolna od cuvanjeto na decata pa i pokloni da im nosam NEMA SANSI.I da se pokazale dobri ,pak nemalo da im nosam posto si zemaat plata i plus gi gledam sekoj den si idat doma so polni kesi jadenje i sl.sto ostanalo od decata.Mene mi vikaat ti place maloto posto nemame sto da mu dademe da jade posto nisto ne ostana,a tie sekoj den narameni si idat doma
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty10.04.09 2:11

Jas sum strogo protiv nosenje i nikogas nisto ne nosam na doktori,vospituvacki,pa si zemaat plata za toa sto go rabotat.Vo ovaa nasa drzavicka toa treba da se iskoreni,glupo mi e koga gledam site cekaat so polni kesi.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty11.04.09 23:57

Strogo sum protiv nosenjeto a ke se slozam so tebe deka ima luge sto nosat i deka podocna se po ljubezni i obrnuvaat vnimanite poveke na deteto.Jas barem nema sansi da im nosam nesto osven ako na deteto ne mu e rodenden pa ajde kade za drugarcinjata tamu i za niv da se pocestat.Ako nie taka gi naucime ke se ocekuvaat sekogas ,si zemaat plata tie za to sto gi cuvaat decata.Vaka ke treba ne da se borime protv mitoto i korupcijata tuka i nie da im nudime.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty17.09.09 9:11

vcera svkrvata mi vika, go nosime marko vo gradinka,(bidejki ranecot go nosime ponedelnik, a ni go vrakat vo petok, morav vo kesicka da stavam majcka i bluza i i vikam daj i gi na vospitackata) i mi vika mi se smeee vospitackata i misli nesto i nosam vo kesickata, a toa alistata na marko. i vikam ti se pricinilo, pa taka stalno gi precekuvaat, a taaa zagrizena vika da i odnesam kafe, jas ja gledam i ostanav bez zborovi.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty17.09.09 9:23

Јас и претходно пишав дека имам пријателка негователка во градинка и ме советуваше да им однесам на нашиве кафе Smile И тоа не било какво, за да не им ветреело, требало да биде на затварање, а ако сум им однела нескафе е тогаш најсреќни ќе биле Smile
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty17.09.09 9:37

Иако сум строго против тоа да се дава нешто на воспитувачките без повод, со срам морам да признаам дека јас го направив тоа. :shame: :shame: :shame:
Имено во темата градинка пишував за тоа што го слушнав од воспитувачката на тел кога убаво ме искритикува. Истиот ден отидовме да ги купиме работите кои ни рекоа да ги донесеме за во градинка и му викам на мм како би изгледало да им однесам нешто као демек за официјалното тргнување на Мила во градинка и да им го дадам тоа заедно со договорот и сите потребни документи за Мила. Всушност поентата на “подарокот“ ми беше кога ке излезе воспитувачката што ме оговараше да ја земе Мила да и ја дадам кесата и да и кажам друг пат прво да го затвори тел. па после да оговара(цела вечер се мислев што да и кажам и неможев да спијам од што бев изнервирана). Ама за среќа нејзина не излезе таа туку другата и јас само и ја дадов кесата со бонбоњера бајадера, кафе од 200 гр(како што го напиша Мама Ане од тоа да не што не ветрее Very Happy ) и сок од 2л Вива и и реков ова е за да ни тргне убаво со градинката. После тоа станаа пољубезни и сабајлево таа што ме оговараше љубезно и насмеано не пречека(што не беше случај порано). За жал така беше.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty17.09.09 10:12

Јас исто сум против за носење поклони во градинка и не се сложувам со тоа дека воспитувачките очекуваат да им однесеш, па мојата свекрва е воспитувачке па никогаш дома не донела нешто од градинка а и секогаш е против тоа а и љубезна е со сите подеднакво.Можи пак поради тоа децата а и родителите премногу ја сакаат и се приврзуваат кон неа.Баш кога отиде на одмор и беше дома неколку месеци, имаше дечиња што не сакаа да одат в градинка затоа што таа не беше таму.Исто и низ разговор самата вели дека е ги сака таквите работи па дури и за 8 март, вика повеке ми значат само честитките напишани-направени од дечињата.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty17.09.09 10:17

E dobro de, koj kako saka. Ne e obavezitelno. I jas im odnesov blago, da se pocastat, neka se raduvaat:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поклони за воспитачките во градинка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поклони за воспитачките во градинка   Поклони за воспитачките во градинка Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поклони за воспитачките во градинка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: