Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Неред во детските соби

Go down 
+13
Mama Ane
sonjamfk
delfin76
D-r Lidija Pazdrijan
Tifani
Kateto i Luka
verce
vecki
Juni08_Andrea
marija*
maria
silvana
Kikic
17 posters
АвторПорака
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty30.03.09 0:02

Како се справувате со овој проблем.
Кај мене детската е превртена секој ден.
Секое утро пред да идам на работа им ја раскревам комплет.
Се враќаме во два и пол дома со децата до три саат е веке превртена и не сакаат да раскренат
Косата ми се крева кога ќе влезам да ја видам
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty30.03.09 1:27

Kerka mi ima dve godini i cela kuka mi e vo nered, igrackite gi vlece nasekade. Ja ucam da sobira, zaedno so mene, ama nikako da ja naucam. A sto e najinteresno koga cistam so pravosmukalka, ili brisam prasina, taa sekogas saka da mi pomaga, zima krpa i brise ili ako i recam nesto da mi donese da mi podade sekogas e raspolozena, raskreva casi i cinii od dnevna gi nosi u kujna pravo vo sudoperot za mienje ili ako najde zguzvana hartija pravo u kanta za gjubre ja nosi ama igracki nikako ne sobira.
Pa taka jas si sobiram i ne se opteretuvam sepak e uste mala, tvoite se pogolemki.
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : doma
Поени : 27610
Registration date : 2009-04-13

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty18.04.09 2:33

Nie sme podeleni kaj malata se e kako pod konec i nedaj boze da i cepni nekoj nesto vo detskata ama pa kaj sinot urnebes prav !
E sega i mene mi dojde preku glava sekoj den da sreduvam a nemam ni vreme i si znae ko ke kazam "sreduvaj ja detskata" vo sprotivno zemam kesa i jas sreduvam hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty18.04.09 2:40

i kaj mene e isto taka igracki na site strani i jas taka im vikam kesata i vo gubre ama muva ne gi lazii
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty18.04.09 17:25

Kikic probaj davaj im po nekoj dinar kako za dzeparac,ako si ja sredat sobata.Taka ovde poveketo im pravat,posebno amerikancite.Ako saka da si dobie pari mora nesto da sraboti,pa posle ke im stane navika da rabotat i plus ke znat deka za dzabe ne se dobivaat pari. flower
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty19.04.09 1:39

kaj mene golemite sami si ja sreduvaat sobata uste mali se naviknaa jas krevam krevaat i oni ama malovo pa nekogas za inat nie krevame ona prevrtuva
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty23.04.09 22:08

Za zal seuste nemame decka soba :( ama igracki i nered mi e po cela kuka.Moze soto ja nemame ako imaa svoja soba barem samo se nadevam tamu ke bese nesredeno Smile.Stefani se trudi da gi sobira igrackite kako devojce se razbira da pomogne na mama ,za drugo e losa i temperamentna ama za ova e dosta pak pedantna.Hristijan ni pod tocka razno ne pomaga od malo razgaleno a i kako mal ne pravese nekoj nered kojznae kakov pa mama ke sredi.Se ucime i se najcesto za toa se dereme koga ke si zaminat drugarcinjata ama ne pomaga.Od septevri vo gradinka pa se nadevam deka tamu ke mu stavat nekoj red okolu ovoj problem.
Вратете се на почетокот Go down
Kateto i Luka
Почетник
Почетник
Kateto i Luka


Female
Број на мислења : 10
Age : 36
Локација : Negotino
Расположение : sekogas super
Поени : 27498
Registration date : 2009-04-29

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty05.05.09 10:10

Kako kaj poveceto i kaj nas e "bomba" ama sakal necel mora da sreduva mislam ako uste sega ne mu stane navika posle ke treba celo vreme da cistam ponego samo malku strogo i se ke napravat netreba da im se popusta za takvi raboti ako vidat lufta ednas posle sekojpat na taa caka ke se vadat
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty05.05.09 10:33

Eve kaj nas Filip e sam ,ne pravi nekoj nered,ama ponekogas se slucuva da si gi ostavi knigite vo detskata rasfrleni ili cesto pati ne si gi dipla alistata gi stutkuva celi otkoga ke se soblece.No jas se slozuvam so Juni08-Andrea ,znaci i ovde vo Anglija na decata im davaat nekoi sitni pari otkoga ke si sredat se sto e nivno,taka decata uste od mali se ucat da stedat i da zarabotuvaat.Taka i parite si gi cenat poveke.Toa se slucuva i so nas no poretko
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty05.05.09 10:55

E sinot moj Tifani i so toa ne se motivira.Parite ne go interesiraat,a koga ke recam:dobro be majka,vidi si ja sobata! sledi odgovor:super e...!I se zavrsuva na toa da soberam jas... Неред во детските соби 163602
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty04.06.09 10:50

malku mi e mrza stanat vo posledno vreme
koga ke mu recam aj raskreni si vo soba vidi kakvo ti e vika mi odgovara "SEGA"-a toa sega trae podolgo
samo koga ke spiskam togas si raskreva
verojatno zaborava deka majka mu ne e oktopod so deset race hahaha
ama sto da pravis decata se takvi , samo sakam da stekne navika da se sreduva sebe i svojata okolina
a jas pak ke si cistam po nego , garant
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty04.06.09 11:32

sreduvanje detska soba, naucna fantastika. dodeka go cuvase zenata dnevnata ni bese cela so igracki, demek tuka se dvizat i ajde, barem gi sreduvase pre da si odi. sega site igracki se vo detskata vo edna golema kutija, poklon od vujce. ama ima i pokraj neja i sekade. koga ke treba da se soberat, sledi odgovor soberi gi ti. taman poslednata da ja stavam vo kutijata, ja zima i rastura. e togas mi doga da vristam ,a nego mu e igranje. znae da si sredi koga saka i toa strikno sekoja igracka na svoe mesto , tresko mene ako mu gi razmestam. se nadevam deka ponatamu ke si gi sreduva sma igrackite, nema da bide kako da padnala atomska bomba.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty04.06.09 12:30

Единствено што се грижам е стално да биде ибришана прашина, т.е. да не биде прљаво, стално е растурено со играчки, ме нервираат кога се во дневна а за во нивните соби не толку Smile И колку и да сакаш викај да раскренат секогаш кога ќе заспијат раскревам јас Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty04.06.09 15:53

e za tie igracki sto se rastureni ke se soberat ama denes koga i rekov na pamela aj soberi gi igrackite jas da fatam drugo ona mi odgovori soberigi ti nie sme deca ako ne terate da rabotime nastavnickata rece da ve prijavime boze mi vivna mozokot .
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty04.06.09 16:02

Ah tie detski,sekoj den od sabajle se sredeni a do vecer ludnica,i ne samo igracki, Teodora mi e kako manekenka,sto pati se preslekuva i nejzini alista se na segde niz soba.Porano vikav i se nervirav,no veke se otkazav.Pa taka da navecer pred da legnat obicno se dole kaj baba im a za toa vreme jas ke ja rascistam,potoa mlekoto i u krevet a sobata sredena,bar za kratko Smile do slednoto utro Smile.Drugiot den pak od pocetok,prvoto stanuvanje i juriiiis Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26962
Registration date : 2009-09-17

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty03.12.09 16:00

Детската?!?!?! Низ цел стан има расфрлени играчки. Кога ќе ги легнам и ќе се вратам во дневна, застанувам и викам: WOOOW Како успеаја толку да растурат. И тогаш најчесто сум уморна да средувам, па секогаш отсабајле пред работа
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty03.12.09 16:04

И нас ни е целиот стан детска собаSmile. Не се нервирам, раскревам колку можам и кога можам, мм е тука раскрева и он, ама изгледа колку што може Алек толицок сам да растури, ние двајца големи не можеме да раскренеме Неред во детските соби 71486
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty03.12.09 16:11

Полека почнувам да ги префрлам играчките во нејзината соба, ама многу се не ги собира...па така уште целиот стан ни е игротека Smile.
Дома се е прилагодено за неа. Убаво би било да е се во нејзината соба и да почне таму и да спие, ама ајде има време, ќе биде и тоа. Ама сепак подобро таму да е неред отколку по цел стан.
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty03.12.09 16:13

Filip mi kazuva,mamo tuka ne se snaogam bas dobro,ama vo novata kuka detskata ke mi sveti.
Me nasmea,pa mu vikam dobro sine znaci edna soba pomalku ke cisti majka ti
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Неред во детските соби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неред во детските соби   Неред во детските соби Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Неред во детските соби
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: