Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали се карате пред вашите деца?

Go down 
+9
verce
sest
kavadarcanka
Monika
Pipolino
Mama Ane
Kinky
aneta23
lela
13 posters
АвторПорака
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 6:41

Jas ne sakam da se karam pred drug pa taka da ako i dojdam vo situacija za kavga so mm Smile ,se vozdrzuvam i se raspravam nasamo.
Vcera bevme na gosti i mnogu neubava gletka mazot i zenata se zakacija za sitnica koja prerasna vo kavga,a decata bea prisutni.I ednoto dete veli zosto mama i tato samo se karaat?
Jas mu velam ne se karaat tuku zboruvaat na povisok ton,a toa srcence mi veli aaaaaa tie stalno vaka se karaat i tato stalno i kara na mama.
Stvarno neubav situacija i za nas,a kamoli za decata.
Dali vie se karate pred vasite deca?
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28425
Registration date : 2008-10-29

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 6:55

Nemane se uste decinja ama nema da dozvolam pred niv da se raspravame so mm.Sum bila i jas vo takvi situacii i navistina e grdo,kutrite decinja pa tie najmnogu cuvstvuvaat koga nesto ne e vo red so nivnite roditeli,pa toa se traumi za deca.
Za pred drugi pak ic nesakam da se karam so mm,ako imame nesto da si kazeme toa go pravime nasamo.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 10:31

Se karame, normalno deka se karame:).
Ne e toa karanje do kolenje, so derenje i urlanje, ama ako dojde moment da se zaostri tonot znaeme i da si podvikneme malku.
Decata treba da znaat deka mama i tato se zivi luge, deka ponekogas ne se slozuvaat, no deka postoi resenie za sekoj problem ako postoi volja i kaj dvajcata roditeli. Se slozuvam deka ne treba da bidat svedoci na postojano raspravanje doma, ama ako e brakot harmonicen, a ponekogas se slucat nekoi ispadi, ne e nisto strasno.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 10:33

Се сложувам во целост со Кинки. Ние знаеме да се поткараме, ама јас секогаш водам грижа караниците да ни бидат откако ќе заспијат Smile
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 10:35

se karame da, i koga se povisuva tonot znam da mu namignam na mm ,ama nekako ne go kapira toa namignuvanje Smile i togas nastapuva filip i vika aj ne vikajte vie dvajca cela zgrada se trese
i zlatoto na mama ja namaluva tenzijata Smile
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 10:41

најмногу се нервирам кога се караме пред Мила, зошто знам дека чувствува и знае дека се караме. ММ обично вика кога е нервозен и тоа мене уште повеќе ме вади од такт. И нормално пробувам на секој начин да ја смирам ситуацијата само заради детето ама на само...тешко си на него.
Мене најмногу ми било тешко кога моите се карале пред мене дури и сум плачела и поради тоа избегнувам да се караме пред Мила....ама некогаш пустото не може човек да издржи..
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty20.03.09 10:50

Јас уште кога се роди ќерка ми му ставив до знаење на мм дека кога и да дојде до некоја ситуација нешто да се спречкаме тоа да не биде пред детето или да се караме со многу гласно викање па така и правиме. Обично ќе се спречкаме за нешто но недај Боже до толку викање еден од нас секогаш ја смирува топката но сепак се се решава прво со разговор а не со викање па сите да не разберат.
Вратете се на почетокот Go down
sest
Почетник
Почетник
sest


Female
Број на мислења : 30
Age : 43
Локација : Strumica
Поени : 27742
Registration date : 2009-03-17

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty01.04.09 21:12

da ziveeme ke se karame nasamo pred decata ke se pravime deka se e vo normala, i ke nazdravuvame , ne mora i tie da gi znaat nasite problemi koga na nas ne ni e dobro. :mir:
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty04.04.09 1:57

Retko se karame so mm i bas e toa vo red zosto inako ako sum tolku mnogu revoltirana ne gledam koj drug e prisuten osven toj.Znaci sme se skarale doseka i pred decata ama toe se se nekako samo prepirki koi nemaam posledici.Sepak sum za toa deka treba da se vnimava da ne se voznemiruvaat decata so kavgite na roditelite
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty04.04.09 2:04

Илина е уште мала и не ни се случило откако се роди да се караме.
Јас ја имам приметено дека кога сум нервозна, колку и да и се смеам, да си играме, како да чуствува дека нето не е во ред.
Општо сум против карање пред други луѓе. Е сега, пред детето не можеш секогаш да се воздржиш, но тоа да има граница.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty04.04.09 2:09

se slucilo da se skarame pred decata nesvesno posebno jas da pocnam da vikam ama koga ke mi tekne deka se tuka situacija odma se smiruva a inace kristina kaj nas ne dozvoluva da se vika poglasno nekogas i da razgovarame na povisok ton odma ke dotrca i ke ni rece aj poleka sto vikate tolku da ne se karate obavezno i kaj baba i dedoi ako ja cue babai poglasno da zbori odma im odi a inaku svekorot ne doslusuva i mora povisoko da zboris i kika moja stalno mu vika dedo daj odi na lekar ovi site samo po tebe vikaat Дали се карате пред вашите деца? 127667
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty13.04.09 19:02

Ahh,kolku i da se trudis da ne se skaras pred niv nekogas ednostavno izletuva,ke zaboravis deka se tuka,ke ti pukne filmot.A i najmala kavga na roditelite za dete e potresna,nikoe dete ne saka mama i tato da se karaat i da vikaat.Se trudime da se vozdrzime pred decata,da razgovarame posmireno i na samo da gi resavame problemite,ama ne e sekogas idealno.
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty18.10.09 14:59

Ne nikako,a i naseto jas bi go narekla "nedorazbiranje",trae samo edna minutka pa se e vo red.Filip e mnogu emotiven pa i dvajcata so mm rabotite gi resavame pretezno so nizok ton.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали се карате пред вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали се карате пред вашите деца?   Дали се карате пред вашите деца? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали се карате пред вашите деца?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: