Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како ја лечите тагата?

Go down 
+134
Damjana
nata
saligrem
mamicka
Tifani
Marija
sunshine
DijanaP
marijab.d
kalinche70
Viki J.N.
Dara
desi4ka
Ina Sk
Vale74
rainbow
josifana
ance
twins_
Kat
delfinka
Ana.b
Vesna Blazevska
zagrizena***
maci
caci
nnatasa
ari
tanja_sr
Macence
soledad
daniela dimoska
Rozetka
kavadarcanka
Pipolino
marinadi
mama viki
anicka
silvana
marija*
taci
Sestricka
irena bozinoska
mirecv
KATIC
mina32
Sara
elence01
margarita
fibimk
delfin76
dulce
BILE-ENA
Mama Ane
Dragana
winnie the pooh
milena p
danielaval
Mimi22
bica
Lidija Angelevska
bibe85
avanturistka
bobica
kara
Natalija
Kinky
macush
sonja colakova
Misi
vedrana
Simona's mom
lela
Ves
Viktorija78
Leli
hormonce
Simona
Vesnicka
elena petkovik
sonja28
Dimovska
bubale23
vdovica
georgina
peperutka
Misticia
Kiki
Zvezdicka
Daki
mac@
veki22
Sister
lejdi
majuvce
desi
baby24
vesna velkova
ZeleniCka
bella_67
marijana
Jovana's mom
sonjamfk
Бети
obicna
SonjuS*
natali
Lili
aneta
Freya
petrusevavesna
radmila11
mama
Irena Trajkovska
Bu_Bi
aleksandra
biljanag
daniela
Zlatica
vecki
mamicka211
STAR *
iki
Juni08_Andrea
wisna
Silvija
lola
ZZ
sanja83
Goca
moja Ina
Emi
Lana
rich_bitch1
138 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 21:42

Sto vi pomaga vo momentot koga nekoj ili nesto ke ve razocara,natazi ili povredi?Dali ja delite tagata so drugite ili taguvate samite vo sebe?

Najcesto razgovaram so maz mi ili majkami,tie dvajca ednostavno najdobro me razbiraat.Ama ponekogas znam i da drzam vo sebe,nekogas slusam glasna muzika,setam sama vo priroda,ili pak se opustam vo kadata i razmilsuvam.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29773
Registration date : 2008-03-01

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 22:31

Porano dodeka ne svativ deka poveke gi rastrevozuvam zato sto ne se tuka do mene ,stalno ja delev tagata so majka mi ili sestra mi , no posle toa vednas pocnuvaat da pravat filmovi ,od mravka da pravat slon ,pa ednostavno resiv da ne zboruvam so niv za rabotite koga sum tazna.So maz mi razgovarame ,no najcesto sama so sebe si najdam nekoj izlez ,pocnuvam da gi gledam rabotite od poveke strani ,pustam ubava pozitivna muzika ,ke se isplacam onaka kefski i odam ponatamu.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 22:39

i jas placam, taka mi olesnuva, a sega samo ke si ja gusnam Milena i mi pominuva, a koga sum nervozna za nesto e togas znam da plamnam i najcesto so mm razgovaram za toa sto me pravi tazna i nervozna
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29589
Registration date : 2008-02-24

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 22:44

porano najcesto koga bev tazna sakav da sum sama i da se isplakam na raat. taka najbrzo mi olesnuva i se obiduvam optimisticki da gledam na rabotite. Otkako se rodi Ina ne pamtam nesto da me rastazilo. Taa tolku me usrekuva sto i najgolemata taga e nesporedliva so moeto sonse. Edna nasmevka nejzina upatena za mene i se pominuva
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 22:53

lana vo pravo si.I jas sekogas koga ke i se javam na majkami osobeno ako placam taa vednas si misli na najlosoto.taka da i ja prekinav da i se javuvam.tesko e koga covek nema komu da si ja olesni dusata.fala bogu go imam maz mi a i vas dragi moi.moram da priznaam deka ubavo se cuv.na forumot,mi minuva ovde i nervoza i taga i se
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30319
Registration date : 2007-11-16

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 23:24

Najprvo junacki se isplakuvam po moznost na samo,potoa se zatvaram vo sebesi nekoj kratok period razmisluvam,razmisluvam,baram uteha i na kraj razgovaram so maz mi koj skoro sekogas ke najde nekoj utesen zbor,podrska ....porano razgovarav so majka mi no odkako go dobi vtoriot mozocen izliv se obiduvam na sekoj mozen nacin da ja zastitam od moite tagi koi vrti suci najpoveke se vrzani so nejzinoto zdravje.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.03.08 23:43

Goco navistina mi e zal, sto i se slucilo na tvojata majka takvo nesto.

Jas vo posledno vreme zaboravam na tagata, mojot lek e moeto semejstvo.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29589
Registration date : 2008-03-25

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty01.04.08 7:44

Jas nikoj ne zamaram so moite problemi i obicno koga mi e tesko si se isplacuvam ubavo, potoa ke razmislam zosto taka se custvuvam i dali ima nekoe resenie, nekoja nades i ke mi pomine, ili pak ke izlezam i ke se prosetam sama i taka ke mi pomine tagata. A ako MM me primeti deka nesto sum tazna ili nervozna, me prasuva se dodeka ne mu priznaam i togas i toj naoga zborovi so koi ke me utesi i ke me nasmee.
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30109
Registration date : 2007-11-14

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty01.04.08 7:49

meni najvise prija da budem sama u tim trenucima..drustvo me zamara i opterecuje i cini mi se da mi bude jos gore,prosto postanem razdrazljiva..
tek posle nekog vremena mi prija razgovor sa nekom bliskom osobom..
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30091
Registration date : 2007-11-14

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty01.04.08 11:19

I jas sum od tie sto momentite na taga sakam da gi pominam sama, da se isplacam ubavo, da razmislam ubavo za se...duri potoa mozam da zboruvam so mm, so nikoj drug. Toj mi e edinstvenata uteha. Roditelite si imaat i svoi grizi i ne sakam uste da se sekiraat za moite problemi...
Вратете се на почетокот Go down
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29475
Registration date : 2008-03-18

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty01.04.08 18:41

Jas kog asum tazna sakam da sum sama za da mozam da se isplacam i da najdam nekoe resenie.Nesakam koga me prasuvaat,sto ti e,zosto si tazna i sl. zosto togas mozam da ja isturam tagata na nekoj ni kriv ni dolzen.Posle nekolku vreme sama priznavam sto e pricinata.Na moite ne im se javuvam vo takvi momenti zosto odma panicat i ne me ostavaat na mira se dodeka ne im kazam sto e problemot.
Maz mi sekogas ostava na mene da odlucam dali ke mu kazam ili ne zasto sum tazna.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
Anonymous



Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty05.04.08 11:57

Si placam
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty05.04.08 12:07

Koga sum tazna sakam da sum sama, da kleknam, da se gusnam i da placam do beskraj kolku me drzi glas da vikam.. Togas sakam nekoj silno da me pregrne i nisto poveke, no vo tie momenti sfakam deka nemam na koj da mu kazam deka mi treba pregratka, se osekam osamena. Vcera mi se sluci istoto, izlegov od doma na igralisteto, si se iznaplakav, sakav da ima nekoj pokraj mene, ama nemav koj da pobaram... Ne sakam da mi se vraka takvoto cuvstvo. Nema potreba da objasnuvam kolku e grdo, sigurno sekoj znae kako e.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30044
Registration date : 2008-01-11

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty06.04.08 4:06

wisna pa kade si ti od sega,dolgo te nemase.se nadevam deka vo idnina ke imas nekoj drag pored tebe i ke imas so kogo da podelis i dobro i loso.mlada si,pred tebe e zivotot.uzivaj vo tvojata mladost.
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29920
Registration date : 2007-12-20

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty08.04.08 10:49

Eh tagata sekogas ja lecam sama..si palcam vo soba...nikogas nikogo ne preopteretuvam duri ni mazot mi..ke me vidi deka sum tazna..ke me prasa sto e..ke mu odmavnam so raka i jasno mu e deka treba da me ostavi sama..pa ako odlucam da mu kazam ok..ako ne ne me preprasuva po sto pati posto znae deka taka samo poveke bi me iznerviral...mnogu sum emotivna licnost pa taka nekogas i gluposti mozat da me rastazat i pogodat..stvarno toa si go gledam na mene kako mana..ama barem nikogo ne preopteretuvam so mojata taga..
A ako im kazam na moite..eh ...odma paniki ke se krenat,pa i ke se nacrtaat kaj mene ...i od nisto nesto ke napravat..zatoa najdobro mi e sama da si ja lecam tagata.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29700
Registration date : 2008-01-28

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty08.04.08 14:51

Koga sum tazna pred da go imam sin mi pustav friends i odma se raspolozuvav, a sega dovolno mi e sin mi da go gusnam i na se zaboravam, zasto ne sakam mojata taga toj da ja pocuvstvuva, si se mazime i si igrame. Ako sin mi spie a mene me fati nekoja depresija odma si go zimam tefterot i si pocnuvam so sreduvanje na domasen budzet i planovi za koj ni e sleden proekt za po doma i taa moja navika i aktvnost i gi ottrga mislite od negativnite raboti.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29195
Registration date : 2008-05-12

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty13.05.08 22:24

кога сум тажна најчесто се повлекувам во мој свет и сум замислена,ама ако нешто многу ми е тешко,ако сум сама мозам и да заплачам ама најчесто и најсугурно што правам е чистам генералка се,а ако е ММ во моментот знае и ме прашува додека не признаам што ме мачи.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty20.05.08 1:22

кога сум тажна и се јавувам на золвами секогаш знае да ме расположи
Вратете се на почетокот Go down
Zlatica
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 15
Age : 43
Локација : SKOPJE
Поени : 29125
Registration date : 2008-05-27

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty29.05.08 13:44

Isto e i kaj mene. I jas tagata si ja lecam sama. Na moite nisto ne im kazuvam, za da ne se nerviraat, a i vo momentot mozam da i kazam nesto, sto podocna sama mozam da go resam, a tie samo ke ispanicat i ke ja preuvelicat rabotata. ke otidam vo kupatiloto ili vo spalna ke se iznaplakam i ke mi pomine. Megutoa sega od koga ja imam Mila, retko mi se slucuva da se nerviram, a i da se sluci taa mi e najgolema uteha
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30094
Registration date : 2007-11-20

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty30.05.08 22:18

Порано ќе се затворев во соба и плачев, а сега немам време за да размислувам иако има причини да бидам тажна .Сето тоа го потиснувам и мислам на сегашноста- еве на пример на денешен ден да беше жив татко ми ќе полнеше 61год..Срцево ми се кине што не е меѓу нас ама тоа е животот,морам да се грижам за моите две ангелчиња , да ги израснам и доведам на прав
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30044
Registration date : 2008-01-11

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty31.05.08 0:25

daniela zivotot e takov,ima ubavi i losi momenti.bidete zdravi zivi vie imas dve prekrasni angelcinja pa imas so kogo da se raduvas.kako velat teski samo so red da e.znam kako ti e.jas imav samo 3 god.koga go izgubiv tatko mi.ne ni go pamtam ali sekogas koga ke dojdi datata koga pocinal toj den mi e tolku tezok.sega koga veke porasnav sfakam kolku malku ziveel samo 33 god.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30492
Registration date : 2008-01-27

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty03.06.08 11:44

сега си ја лечам тагата со иван а порано да во мојот свет сама и замислена можеби некоја солза или со баже тој секогаш знае да ме расположи
сите имаме некое хоби нешто што сакате да го правите со задоволство насадете цвеќе или ставете во вазна или сл
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29195
Registration date : 2008-05-12

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty03.06.08 22:45

во последно време си најдов едно фантастично решение ,отсекогаш пишував кога ми е најтешко и тогаш биле сите мои инспирации, а и сега,почнав во еден тефтер да запишувам како се чувствувам и се ми е полесно,неморам да се исплачам како порано па да ме гледа Георгина депримирана,туку јас си пишам ,а таа црта и се е ок.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30492
Registration date : 2008-01-27

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty13.06.08 14:58

интересно како децата осекаат како се чувствувате

кога беше мал иван и по цели ноки неспиеше сопругот ке го земеше и ке го успиеше за кратко време а кај мене не сакаше бидејки ја чувствуваше нервозата која ја имав
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29160
Registration date : 2008-06-09

Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty13.06.08 22:33

јас ко ке сум тажна ми иди да се затворам в соба и да се изнаплачам и малку стом ке ми помини го барам мојот сопруг кој секогас знае да ме расположи тогаш ми треба некој силно да ме гушни од ко ги имам моите 2 ангелчинја ептен ретко сум тажна а и не сакам да ме гледаат тажна бидејки поголемото разбира и знае скоро се и несакам да му правам трауми со моето понасајне па затоа заради нив се трудам и ко ке ми е тешко да сум весела
со сестрами сум многу блиска но несакам некогас се да и кажам и додатно и неа да ја нервирам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како ја лечите тагата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ја лечите тагата?   Како ја лечите тагата? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ја лечите тагата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: