Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Навики...

Go down 
+4
delfin76
KATIC
Mimi22
lela
8 posters
АвторПорака
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Навики...   Навики... Empty06.03.09 7:25

Otkako ste vo brak dali nekoi naviki gi imaat promeneto vasite mazi,ili vie?

Jas imam primeteno deka mojov sega e poveke na vareni jadenja,a porano samo przeno sakal da jadi,isto taka porano sam se si kupuval sega jas se mu kupuvam,od bokserici,corapi,alista se,i sto e naj bitno mu se bendisuva vkusot,porano majkamu mu varela kafe na sabajle,sega ako stane pred mene sam si vari kafe.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty06.03.09 9:05

Mojot porano bese naviknat lezeckata se da mu donesat najka mu ili sestra mu duri i jadenjeto na posluzavnik mu go nosea vo soba.Po doma nisto ne fakase i mnogu bese prebirliv za jadenje.Sega tie naviki se iskoreneti.Jade se sto ke zgotvam iako porano svekrva mi mi vikase ova ne jade toa ne jade kako znae se da jade sega.Isto mi pomaga po doma i toa mnogu(koga ima vreme od rabotata)i okolu deteto i okolu domasnite raboti.Znaci mozele da se menuvaat nekoi naviki ako se saka
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty07.03.09 20:42

gi usluzuva gostite ako jas sum nesto zafatena,a pred brak majkamu ili sestramu toa go pravile.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty13.03.09 19:02

ne mi teknuva nisto na ovaa tema... ako mi tekne ke pisam drug pat
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty31.03.09 13:59

додека живеевме во заедница мм ништо живо не фаќаше
е сега веќе не е така, значи си вари кафе сам насабајле(бидејки оди пред мене на работа), ми помага во кујна кога треба да ни дојдат гости, оди на пазар да купи салати,знае да уклучи правосмукалка кога гледа дека немам време за тоа и уште мн. други работи да не ве замарам
тек сега сме прави домаќини
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty31.03.09 14:18

Ikaj mene bese nesto slicno ,koga ziveevme site zaedno so prst ne se mrdase, ama i majka mu ima golema zasluga za toa. Ke dojdeme umorni od rabota i ona ke pocne da trca okolu nego, neka sine ti si umoren, jas ke ti donesam ova, ja ke ti dadam ona, ti samo sedi si, eve zena ti ke ti dade za jadenje i sl. Gledate li deka so dr arsin meri za nego sto i e sin, a so dr za mene, demek ja ne idam od rabota i ne sum umorna, pa treba da trcam okolu nego a on da si sedi. I posle da ja vikam mamo, ma kakvo mamo, se gleda odma po odnesuvanjeto komu mu e majka. Ama stom pocnavme sami da ziveeme se se smeni na podobro, mm mi pomaga kolku sto moze vo se, gleda deka jas sama ne postignuvam, i nemam nekoi poseriozni zabeleski.
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty31.03.09 14:31

Mm nikogasne piel kafe vo zivotot..Sega pie i znae da napravi i sam da pieme zaedno,znae da mi pomine so pravosmukalka,znae da izmie sdovi pa i da zgottvi ponekogas..Porano seto toa majka mu go pravela,on samo uzival i sedel doma,bas studentski zivot ziveel..Sega e poinaku...Mislam i deka saka nekogas da pomaga..Ete denes sniclite mi ggi iscuka toj:)))
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty04.04.09 14:56

pepa напиша:
Ikaj mene bese nesto slicno ,koga ziveevme site zaedno so prst ne se mrdase, ama i majka mu ima golema zasluga za toa. Ke dojdeme umorni od rabota i ona ke pocne da trca okolu nego, neka sine ti si umoren, jas ke ti donesam ova, ja ke ti dadam ona, ti samo sedi si, eve zena ti ke ti dade za jadenje i sl. Gledate li deka so dr arsin meri za nego sto i e sin, a so dr za mene, demek ja ne idam od rabota i ne sum umorna, pa treba da trcam okolu nego a on da si sedi. I posle da ja vikam mamo, ma kakvo mamo, se gleda odma po odnesuvanjeto komu mu e majka. Ama stom pocnavme sami da ziveeme se se smeni na podobro, mm mi pomaga kolku sto moze vo se, gleda deka jas sama ne postignuvam, i nemam nekoi poseriozni zabeleski.

se soglasuvam so pepa i majkata na mm e takva i mnogu me nervira toa mi ide.... ejj ama aj kako sto vikate koga ke bideme sami ke se smeni,vi veruvam!KOJ CEKAL DOCEKAL,neli e taka??
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27954
Registration date : 2009-02-28

Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty04.04.09 15:09

kaj mene mm znae da fati po doma so pravosmukalka i da izbrise prasina, samo ne mu davaj wc da cisti.
pocesto gotvi, a toa go pravel i koga ziveel so majka mu, taka da nema nekoja takva razlika. edinstveno sto otkako e so mene go nauciv deka za se treba da se razgovara odnosno da se odluci zaedno, a ne kako sto pravi negovata mama da si pravi sekoj kako sto saka. :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Навики... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Навики...   Навики... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Навики...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: