Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Промена со тргнување во градинка

Go down 
+28
tetovcanka
Sandra_Anja
kalinche70
Kat
D-r Lidija Pazdrijan
danielaval
Emi
katica
jasmina,mina
Maja
Sanja_Ivana
biljanag
Betka
svetle s
bisera
Violeta13
sonja28
Ilince
Mama Ane
Sestricka
bubamara
BiljanaM
Emilija
lida
lidija29
Simona's mom
Pipolino
sonjamfk
32 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 10:38

И јас сум за порано во градинка, кај нас првата година беше малку проблематична кај двајцата, бактерии, вируси, после немавме проблем и едвај чекам 1 септември да дојде да тргне малово пак Smile сега сме на распуст со дада Smile
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 10:46

јас имам едни роднини детево 5 години наполни и ми изгледаат искрено малку смешно,поготово бабава и дедово кои го чуваат и јас као му викам ,,зошто сонце не те носат во градинка,,,,а па јас јадам многу а таму нема да ми даваат и кога ќе ми се мочка ќе ме оставаат да се измочкам во гаќи,,кажува некоја искривена слика за градинката,ама таа слика му ја има створено најверојатно баба му која го чува и кој аинсистира да си останел дома.Јас и викам ,,ај бабо здравј ебоже од другиот септември и ти ќе седиш во клупа прваче,па кај има шанси тоа дете да се социјализира туку така,Инаку многу придонесува за социјализација градинката но и дома е битно во каква средина расте,ако расте во средина каде што луќето се поинтровертни,позатворени,некомуникативни и детето ќе биде такво.Елеонора дури некогаш и ме нервира колку е слободна,
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 10:50

јас стално ја кажувам прикаската уште пред да се омажам бевме на гости кај другар и дојде едно дете со баба му на гости и седна детево во соба и му вика на другаров ај ако сакаш пушти вести Промена со тргнување во градинка - Page 2 121539 и си седна детево со рацете прекрстени на стомак гледаше вести, жално навистина.. Сега којзнае што станало со него Smile
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 10:56

леле Ане ко староо hihi а вчера ќерка ми отиде на роденден кај девојче што го знае само од телевизија од супер ѕвезда,таткото се знае со мм и ја поканил ги сретнал заедно и као вечерта ја спремам Елеонора мака нема и викам,,не ти се срам мама,,а со мм се газиме од смеење,се врт и ми вика,,ма каков срам ти побрзај да не задоцнам,срам глупости,,зема поклонот и во кола да ја носи мм јас и викам ,,јас ќе те земам,,а таа ми се врти вика,,не мораш може и такси да ми викнеш,немам гајле,, hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 11:22

lele stvarno ko staroo, steta sto im pravat taka na decinjata, ke ima i problem koga ke trgne vo skolo, jas se sekavam na eden moj soucenik od 1 do 8 odd., na pocetokot doagase so majka mu vo skolo, i sedese se dodeka ni traat casovite so nego vo klupa.
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27314
Registration date : 2009-06-19

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 12:42

i nie sakame od septemvri da ja nosime Tea vo gradinka samo mogu mi e strav kako ke prifati dal ke saka da sedi tamu bidejki mnogu e privrzana za mene ,sigurno ke imame na pocetokot malku problem ama ke probame
Lilypie - Personal pictureLilypie
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.08.09 12:51

nie taman se prilagodivme, sega od septemvri pak jovo na novo. nova grupa ,novi negovatelki, pak ke bide ludnica. ajde mozda ke bide po drugo, mozda ke mu padne nekoja od starite negovatelki pa ke imame malku olesnitelna okolnost.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty08.08.09 9:21

ние оваа година ке правиме пауза, здравје до година ке пробаме пак, Градинката ја обожава, сака да оди и само ја гледа сликата што е сликана со групата, ама мината зима, ја преседовме во Колзе и веќе сум одпамет извадена да не се повторува пак, па затоа ке скокнеме да видиме дали граинката беше причина за нејзиното често разболување
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty30.09.09 22:58

Angele eve utre polni 1 mesec otkao odi vo gradinka promeni ima mnogu e kenkava i rano zaspiva uste vo 20 casot e zaspana potonata se navikna prethodnata nedela ne spiela tamu no od ovaa pocna da spie dusicki malecki
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty02.10.09 23:20

i ivana skoro mesec odi vo gradinka, place koga ke ja ostavam i koga ke ja zemam, ama tamu mirna si e, si igra so decinjata si jade, drug problem nemame sega za sega, a i ne bi trebalo da imame
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty03.10.09 5:52

Moeto dete nekese da odi vo gradinka....Eden mesec se obidovme i toa po 2 casa i tolku...Jas bev tamu celo vreme i sto vidov,nekam da se prisekam...Mislam deka posle toa deteto mi bese bolno uste 6 meseci...Antibiotik na antibiotik,zalno...Nevelam deka e segde taka,mozebi drugi imaat pozitivno iskustvo so gradinkite.Moeto bese porazitelno.I iskreno ne se kajam.Sergej e super detetnce,fino,vospitano,milo....Golemo drugarce.Znaci socijalizacijata ni e odicna i tvrdam deka na toa poveke vlijae domasnata sredina i opkruzuvanje,otkolku gradinkata.
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28291
Registration date : 2009-02-05

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty07.10.09 17:46

nemozam ni da pisuvam od sto sum iznervirana, Lina veke 2-3 dena nekako e smeneta napnata nervozna navecer nemirno spie place, ja prasuvam denes vospitackata vika se ok tuka neznam, ona sto mene me nervira e neguvatelkata koga i da odam da ja zemam se zali de piskala de trcala i neznam ustesto (sto ne vikam deka ne e vistina ama toa e samo dete od 2 god) i ne se zali samo na moevo non stop na site roditeli se nesto se zali , ne sum slusnala ubav zbor za dete dosega :( ama denes bese kulminacija na se odam d a ja zemam i nosam so mene edna kesa od tinex sto pazaruvav i doaga ona so Lina ja prasuvam ja kako denes i ona odma toa standard ne slusa, besna e i taka i Lina togas pocna da bara sto ima vo kesata a neguvatelkata" ete vakva e i tuka " koga i vikan brzo Lina seednuvaj oblakj patikite detevo se strese leva patika oblaka na desna noga isplasena skroz e sega znam deka ubavoe i od nekoj da s plasi ama da e preterano neli? pa tie se samo deca , nezanm , neznam kako da reagiram imal li nekoj vakvo sl iskustvo ? utre planiram da odam d arazgovaram so vospitackata
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty07.10.09 23:40

Ова можеби не е за овде туку е за искуства од градинка ама сакав ова да го споделам со Лиде . Јас имав слично искуство со една воспитачка од син ми кога одеше во градинка.Детето си одеше без проблем и кажуваше се што ќе се случело во градинката,секој ден го прашував како си поминал што јаделе ,што правеле се кажуваше .Еден ден кога отидов да го земам беше многу исплашен го прашавме што ти е и ни кажа дека воспитачката викала многу па дури и ги подудрила .Другиот ден не сакаше да оди во градинка ништо живо со сила и големи плачки го оставивме .ММ рече ќе одам кај директорот да видам што е работата бил му кажал што се случува и потоа воспитачката многу се смени и омекна изгледа ја викнаа на пеење кај директорот.Само што на син ми му рекла да не кажува дома што се случува во градинка и после тоа син ми ништо не кажуваше што и да го прашав.Маки мачев кога заоде на училиште дури почна да кажува како си поминал на училиште и што има за домашна а и денес не кажува баш се одтогаш што се случи во градинката
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty08.10.09 9:02

Имам две сосема различни искуства,девојчето одеше во градинка од 10 месеци и никогаш не се ни настина ,ниту разболе до 3 години.Синот како го дадовме во градинка на годината дерман немавме од доктори,а што најмногу ме чуди обавезно некоја зима некое дете ќе фатеше сипаница,а Иво иако најосетлив не ги доби сипаниците до лани Промена со тргнување во градинка - Page 2 121539 исто кога се појави менингит вирусен во градинката во Аеродром тоа беше во неговата група и сите се плашевме за него,а тој најздрав...значи ова мое дете може си ги бира вирусите(мала шега)сакав да кажам дека од детето зависи како ќе ја прифати градинката.Јас сепак сум за тоа до 3 години да не оди ако не мора
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty26.10.09 14:32

Promenata kaj Anja od odenje vo gradinka e mnogu pozitivna. Ispolneta e, raspolozena, celosno si ja trosi energijata, duri ima i za mama i tato popladne.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty26.10.09 16:00

kalinche70 напиша:
Иво иако најосетлив не ги доби сипаниците до лани Промена со тргнување во градинка - Page 2 121539 исто кога се појави менингит вирусен во градинката во Аеродром тоа беше во неговата група и сите се плашевме за него,а тој најздрав...значи ова мое дете може си ги бира вирусите(мала шега)сакав да кажам дека од детето зависи како ќе ја прифати градинката.
Калинче, за која градинка во Аеродром станува збор, во кој период од годината? И да се надоврзам на постов, ние почнавме во септември, со тоа што, таман се поднавикнавме, се разболевме, па пак тргни некој ден, па пак разболи се, и еве сега втора недела по ред ја седи дома, а претходно па идеше некој ден, исто неполна недела.Ме интересира мајки, после колку време се решивте од проклетите болести..Ние до пред тргање, додека наполни две години, за болест незнаевме, сега стомачен вирус x 2, воспаление на уво исто x 2, бактерија во мокрача. Сега ја нејќам па за све да ја напаѓам градинката, мада стомачниот вирус конкретно немаше каде на друго место да го зкачи. Бактеријата во урина вајда од јаките проливи и истоштеност на организмот и да не редам, ме интересира како го преживеавте тој болен период, какви болести ги напаѓаа децата..?
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty26.10.09 16:46

Бубамара и Иво незнаеше за др додека не тргна во градинка,инаку градинката е таа до ОУ Љубен Лапе да не ја именувам сега,ти викам најтежок период од детството му беше,мене ми остана таа градинка во сеќавање дека само сметки плаќавме,а детето ми беше постојано болно.Однеси го во понеделник здраво,пипниго во петок-гори од температура и така 4-ри години,повеќе дома отколку во градинка,инаку од болести,таму закачивме стрептокока па и денес знае да ни е АСТ висок
Вратете се на почетокот Go down
tetovcanka
Почетник
Почетник
tetovcanka


Female
Број на мислења : 24
Age : 42
Локација : Tetovo,Macedonija
Поени : 26717
Registration date : 2009-10-08

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty26.10.09 17:21

Marko vece edna godina odi vo gradinka.go nosam vo gradinka koja e malku podaleku od nas a imame edna koja ni e preku pat,no ne go dadov tamo zato sto doeka bese bebe se setame nie taka na ulica i gledam jas edna od vospitackite nosi detence za raka i vika po pat"zarem ja da cistam po nego,so mi go pracaat detevo bolno vo gradinka,stom povraca neka sedi doma"ja otvara vrata od dvorot vo kucata go ostava deteto koe togas imase 3 godinki i si zamina.A sto da nemase nikoj doma,sto ako bata i dedoto ne bea doma.Strasno neznam i zato nesakav tuka da go dadam.A od ovaa gradinka kade sega go nosam navistina sum zadovolna.Adaptacijata minatat godina bese fantasticna,nisto so sila,nisto so brzanje.sega ovaa godina skoknavme edena grupa(decata sto bea rodeni do 10.2006 zaradi poaganjeto na uciliste) i sega ne sme vece vo jasli tuku vo mala grupa.Imame ucitelka i edna od vospitackite koi im bea lani.Nekogas za nesto ce se podnalutam no koga ce razmislam deka jas so edno nekogas nemozam da izlezam na kraj a kamoli so 18 i zatoa podzamizuvam.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty06.11.09 16:56

Од 16 Ноември Филип ке почне да оди во градинка.Што да правам немам друг избор.Моментално има четири дечиња во јасли Филип ќе пиде петти!Жал ми што со неполни осум месеци ќе мора да тргне ама....навистина немам друг избор!
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty09.11.09 9:13

proslata nedela edno dete go kasnalo marko pokraj okoto i na rakata. ne mi e jasno kako dozvolile da se sluci toa. ajde razbiram ednas da go kasne ama dva pati .se izvinija ama dzabe e toa ,od togas marko e mnogu uplasen. neke da odi vo gradinka. macime maki . se plasi pak da ne e povreden. mi vika mamo me boli.dusice. sekoe sabajle se ubeduvame deka ke go iskaram i da ne bide vo negova blizina, da se druzi so drugite decinja . ama deca kako deca i marko ne e cveke nekoe , se zakacka kako i site decinja.ne znam sto da pravam kako da go ubedam deka nema povtorno toa da se e sluci, a zanam i samata deka ke se sluci.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty16.11.09 12:14

nie denes se otpisavme od gradinka od pusti strav od sg , baska doma sum pa zdravje ako se sredi situacijava so gripot od mart pak vo gradinka Smile
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty17.11.09 9:49

Георгина веќе два месеци оди во градинка 8-ми Март во Пржино. НИту еднаш ми се нема разболено во текот на овој период, освен носето кое и течеше два-три дена (што најверојатно и дома би се случило). Прекрасно ги чуваат, ги пресоблакаат постојано, после спиење обавезно и го менуваат бодито и пижамите нормално, што не беше случај во претходната градинка. Таму децата не ги облекуваа во пижамчиња, спиеше како што ќе ја оставев, а памперс и менуваа кога ќе дојдев да ја земам. Одеше првин во Синоличка 4 месеци и ниту еднаш не успееја да ја наранат, а сега во оваа градинка буквално се јаде . немаме проблем со оставање, трча од вратата кон воспитачките, и кога и да ја земам е весела и насмеана.
Вратете се на почетокот Go down
Dothy
Почетник
Почетник
Dothy


Female
Број на мислења : 33
Age : 41
Локација : domche
Расположение : fino
Поени : 28919
Registration date : 2008-07-21

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty18.11.09 17:42

Uhhh...znaci ne sum edinstvenata so problemi od gradinka, no ima i pozitivni strani se razbira. Ova e vtora nedela shto ja pushtam Anja vo gradinka, interesno beshe prviot den koga ja odnesov ni glas ne pushti, ja zemav pred spienje i togash pocna da place i da se luti, vtoriot den beshe uzas, so plachenje ja ostaviv i mi se javija da ja zemam, gi ispotepala gi kubela gi shtipela vospitackite a be katastrofa, nitu jadela. 3,4 i 5tiod den samo na odenje i zimanje place, inaku mi velat deka bila super i deka jadela, shto mi e najbitno bidejki doma ne stavashe zalak vo usta. Dete od 2 god i 2 meseca samo na mleko po cel den. Ova i e vtora nedela, pak kenka koga ja ostavam i zimam, ama samo togash, jade spie, si igra no i place navecer ima kosmari, jas se cudev shto i e, znaci gledam deka e od gradinka i ima revolt sprema mene, ja razbiram, ama doma nema so kogo da si igra. A vospituvackite se super velat deka i e ubavo i deka saka da se druzi, pa ke vidime kako ke bide. Pozdrav do site i samo upornost!!!
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty18.11.09 19:09

Nie zabelezavme ogromna promena ( pozitivna ) kaj Lea dodeka odese vo gradinka nauci mnogu raboti ,se socijalizirase so drugi luge so mi bese najbitno i sega nemam problem na bilo koj da ja ostavam ke sedi so nego so prethodno toa ne bese slucaj ,mnogu mi e krivo sto poveke ne odi vo gradinka ama nemozam veke da trpam postojano da bide bolna zdravje neka se oporavi malku ke razmislam za na prolet tamn i ova gripov moze ke pomine pa da ne sekiram i za toa.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Промена со тргнување во градинка   Промена со тргнување во градинка - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Промена со тргнување во градинка
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: