Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Облеката и децата

Go down 
+5
verce
sonja colakova
mirecv
Mama Ane
Pipolino
9 posters
АвторПорака
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Облеката и децата   Облеката и децата Empty25.02.09 9:16

Sakav odamna da ja napisam ovaa tema ama ne mi teknuvase nekoj naslov Smile
i ovoj ne e nesto naj naj
Problem so oblekuvanjeto,Filip moj ne saka da nosi kosuli ,niti jakni so kopcinja niti pantaloni so kopcinja ,znaci se sto ima kopce na nego mu smeta(a ne mu smeta,najverovatno samoto kopce go iritira, i na mene ako vidi kopcinja vika deka mu smetaat)pa ne moze samo vo trenerki da odi
A za cevli da ne zboram gi podgazuva patikite ,cizmite a gledam deka mu se udobni i koga kupuvame zaedno kupuvame i pak istata prikazna (lani duri tri para sandalcinja kupivme)
Dli go imate ovoj problem i kako se spravuvate
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty25.02.09 9:21

Оф леле и ние имаме проблем со облеката, во смисла што моиве и двете деца се чудни Smile Марија да незборам веќе е голема и сама си избира па кога ќе избере некоја комбинација, тешко се убедуваме да се пресоблече. Малово уште не извољева толку, освен што пола блузи ни се со спајдермен, па мора тие да се носат Smile Не го иритираат копчиња зашто редовно си ги носи и тогаш бил ФАЕЛ Smile )фраер Smile, а за чевлички ако е во патики трча како лудо Smile демек патиките му давале сила Smile
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty09.03.09 15:19

Ние пак имаме гооооолем проблем со сезоните,децава мои се чудо на векот па мај ке дојде додека се убедиме да носиме чевли или патики(ништо живо не сакаат да ги извадат чизмите)исто и со капите и шалчината ,надвор сонце грее тие завиткани мислиш камења паѓаат,и обратно кога доаѓа есен тие уште по куси ракави и сандалки бараат да носат Облеката и децата 845524
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty30.03.09 15:51

Ние сме во фаза на спајдермен и бетмен па мора на се да има слика. Најново изненадување тетка му денес му донесе патики од Грција со спајдермен. Не ги соблекува цел ден.А за кошули да не зборам. Му облеков во саботата за на поточиња кошула и се утепа од плачење ке бил сељак. Мораше комшиката да излезе во влезот и да му каже дека е фраер и пол, така се убедивме.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty31.03.09 1:57

So Hristija nemam nekoj problem ne se zamara sto ke mu oblecam duri golem e a go mrzi sam da se presvlekuva ceka na mene.E Stefani sie moma Smile.Sama bira vo prodavnica ,butik sto da kupime.Sama se soblekuva i oblekuva .Se se sminka redi prsteni i lancinja.Bez ne sreden kosa i parfem od doma ne izleguva.So kopcinjata nemame proble ama patentite od trenerka Hristijan vo usta gi stava pa izbegnuvam da kupuvam bluzicki ili trenerka so patent
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty31.03.09 15:30

marko iako e masko, bira sto da oblece. ne saka bilo sto. odi vo pkalarot negov i kazuva sto da mu oblecam. inaku e mnogu tresenlie odvaj nesto ke mu oblecam, place li place, a pak posel da mu go sobleces istata pesna. taka ni pravi i vo prodavnica. ne dava nisto da mu probas.cevli se naucna fantastika, ako mu se dopadne nesto moze da dade da mu se proba, ako ne nema sansa.
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty31.03.09 15:51

Kaj nas trenerki so kopcinja ili patent napred se problem i toa samo doma, ako izleguvame nema problem si gi nosi. E, ama, stom se vleze doma se otkopcuva sama i se soblekuva i nema sansi da i gi obleces pak. A da bide ironijata uste pogolema site trenerki ni se takvi so patent pretezno, pa moravme da kupuvame bluzi i da gi kombinirame so dolnite inaku taa e vo sostojba gola da odi patent da ne nosi po doma. Aj sega ti fati go krajot.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty27.04.09 14:03

Кај мене не прибираше што ќе и облечам тоа носи е сега почна да прибира некни шетавме по чевлиња за на сукњички и во првиот дуќан каде што влеговме си одбра ги облече и никако да се убедиме да прошетаме по други дуќани и тие ги зедовме после одевме по бутиците и сама си одбира па и не ми дава во гардеробата да влезам срамота и било па сама се облекува па изиграва модна ревија де едно де друго да пробала и и купив тексас тиролка ама дома не дава да и ја облечам многу кратка и била и несака да ја носи во градинка ќе и се гледале гаќите и сега само во хеланки и фармерчиња сака па ќе видиме за понатака дали ќе сака да ја носи па сега и карминче си носи во градинка се шминкале
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty22.06.09 16:25

Истиот проблем и со моите близначки, не носат све. Најмногу ме нервира насабајле кога се спремаме за во градинка, за на работа, кога ке почнат не ова, сакам тоа, а посебно кога ке се закараат двете за едно исто.Секогаш добиваме или купуваме две исти работи, е некои ни се различна боја, абе кога ке се фатат за едно...Срека што едната е попопустлива, ама мене понекогаш ми е мака зошто само она попушта, па ке пресечам ама онака со викање дека неможе све да биде по нејзино и таа ке се налути, за по кратко време да почне да збори дека утре она тоа ке го облече, па нели они биле сестри и требале да си се менуваат...Пред некој ден купивме сандалки едни бели други розеви.Таа си ги одбра белите и после се предомисли и ги побара розевите.Леле понекогаш немам нерви навистина, колку време ми треба да ги убедам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Облеката и децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката и децата   Облеката и децата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Облеката и децата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: