Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашите деца имале вошки?

Go down 
+31
kateee
avon
monabombona
Vale74
rich_bitch1
Skopjanka
maria
delfin76
Nate_David
KATIC
sasa
Sun_shine
BiljanaM
marija*
mamalina
Emi
Kikic
cvetanka d. novoselska
kavadarcanka
mirecv
sunshine
Mama Ane
MamaMaja
lidija29
Svetlana
Dragana
vecki
SonjuS*
Lana
verce
Наташка
35 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Наташка
Почетник
Почетник
Наташка


Female
Број на мислења : 74
Age : 53
Локација : Скопје
Поени : 27870
Registration date : 2009-02-12

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 19:21

Дали вашите деца досега имале вошки? Како се исчистивте и за колку време.

Мојата најголема ќерка додека одеше во градинка фати вошки. Бевме на лекар и ни препорачаа еден шампон,незнам како се викаше. Потоа тоа не ни помогна. За тоа време не идеше во градинка ја чувавме дома. Потоа бевме во аптека ни препорачаа еден чешел NISSKA беше прилично скап. Се чешлавме и после два дена чешлање ги отстранивме. И од тогаш немаме вошки!

Доколку вашето дете "фати" вошки мислам дека овој совет ќе ви помогне.
Доколку вашето дете имало вошки и сте ги остраниле доколку може кажете ни го начинот на кој го направивте тоа!
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 19:39

Sinoke bas na ovaa tema pravevme muabet so edna prijatelka.Deteto od romcinjata vo skolo i fatilo voski.I go pozajmiv nasiot cesel Niska mnogu e efikasen.Majkami go ima od nas koga sme bile mali a jas za moite seuste ne sum go upotrebila.Doma se ne odat vo gradinka i ne se mesaat mnogu so drugi decinja pa ne ni bil potreben.Misla deka samponite se samo reklama ceselot e naj dobar za edna nedela redovno ceslanje se ke se iscisti.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 20:05

Imase i Lana voski pred dve godini ,isto i nie so toj cesal gi vadevme .Jas na site ima se javiv koi sto bea vo kontakt so nea da si znaat da gi proverat decinjata .....
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 20:08

леле само ко ќе ми текни дека и јас имав вошки...
абе едно време сите имавме..не знаев дека и сега има такво нешто...
мајка ми со чешел секоја вечер..секое утро..
главата ме болеше..мислам дека истиот чешел што го спомнавте истиот го имавме...
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 20:14

do sega nemaat fateno za ponatamu neznam a jas vo skolo kako mala kako da gi privlekuvav obavezno vo godinata ke fatev ama majkami brzo me cistese
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 20:17

Леле ги мразам вошките имав коса до половина во четврто одделение и фатив вошки мајками ме чистеше и чистеше ама џабе мораа да ме ошишат од тогаш не пуштив коса неможам и денес да си ја прежалам сите ми завидуваа толку малечко а колкава коса.Инаку па многу уживав во чистењето hihi бидејќи обожавам така некој да ме чешка по косата.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 20:25

Lele kosta mi se kreva na glava ko ke mi tekne deka kako deca imavme voski, sega mislev oti iskoreni se , moze i deka moite maski se pa so kratka kosa poretko se faka, ama do sega fala mu na boga so taa napast ne sme imale problemi.
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 20:30

Kerkami odi vgradinka i ima dolgicka kosa, licno mene mn mi e strav da ne fati voski i zatoa sekoe utro obavezno kosata i e fatena (ubavo sredena) i ne pametam ni 1den da sum ja pustila taka so pustena kosa....neznam mozi si se lazam deka ako i e cela kosa pribrana pomali se sansite da fati ama ete to taka mi se vrzalo vo glava
Вратете се на почетокот Go down
Наташка
Почетник
Почетник
Наташка


Female
Број на мислења : 74
Age : 53
Локација : Скопје
Поени : 27870
Registration date : 2009-02-12

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 22:44

lidija29 напиша:
Kerkami odi vgradinka i ima dolgicka kosa, licno mene mn mi e strav da ne fati voski i zatoa sekoe utro obavezno kosata i e fatena (ubavo sredena) i ne pametam ni 1den da sum ja pustila taka so pustena kosa....neznam mozi si se lazam deka ako i e cela kosa pribrana pomali se sansite da fati ama ete to taka mi se vrzalo vo glava

сепак откако ќе се врати проверија барем со раце разгледај низ главчето. Обично гнидите се кријат позади ушите и на задната страна а вошките доколку се многу излегуваат на површина а ако не се шетаат низ косата. Сепак провери ја!
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty13.02.09 22:54

Dragana напиша:
Леле ги мразам вошките имав коса до половина во четврто одделение и фатив вошки мајками ме чистеше и чистеше ама џабе мораа да ме ошишат од тогаш не пуштив коса неможам и денес да си ја прежалам сите ми завидуваа толку малечко а колкава коса.Инаку па многу уживав во чистењето hihi бидејќи обожавам така некој да ме чешка по косата.

Леле јас исто уживам, често знаев да ја лажам мајка ми дека сигурно имам вошки, за да
земе да ме прегледува.И и викав, ај кога гледаш и чешни, да не биде џабе работава hihi

А моите деца имале, еднаш, одамна. помогнаа чешелот, шампон и рачно требење, пошто
сите моид еца имаат коса ко за неколку луѓе.
Одмогна тоа што во школо не ги чистеа другите деца, па ние се чистевме едно три шетири
пати едно по друго. Neutral
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty16.02.09 9:01

Ќерка ми додека одеше во градинка еднаш фати и завршивме работа со чешлето, бел чаршав Smile и шампон против вошки. Бидејќи има густа коса, со плачки ги вадевме Smile
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty16.02.09 16:34

verce напиша:
I go pozajmiv nasiot cesel Niska mnogu e efikasen.Majkami go ima od nas koga sme bile mali a jas za moite seuste ne sum go upotrebila.
Каков е овој чешел? Од кога тргна Дамјан во градинка цело време си мислам да не фати а јас да не не го видам. Се приметуваат ли и одат ли на кратко косиче?
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty16.02.09 16:39

toa e metalen cesel so mnogu gusto naredeni zapci bukvalno rastojanieto od eden do drug zabec e kolku vlakno ,i zatoa uspesno cisti gnidi i voski,ne vervam deka bi propustila ako ima deteto voski a inaku da odat i na kratko kosice samo sto normalno polesno e cistenjeto odosto kaj dolgata kosa
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty17.02.09 12:10

Кога тргна во градинка на 3 год. уште првата недела фати и тоа така седејќи си на нокширчето здогледав како и прошета по главата па одма зедов Педацет шампон ја измив и го зедов Ниска чешелот го имаме мајка ми го чува уште од нас ја исчешлав и за среќа немаше ни гниди ни други вошки значи само една која уште не расеала па одма и кажав на воспитачката во градинка пошто така мислев најисправно е да се каже дека во градинката има вошки па има беше речено на сите да си ги проверат децата и така до ден денес нема фатено вошки и гниди и кога разговаравме со воспитачката ми рече дека добро сум постапила што сум пријавила пошто вика има родители кои го кријат тоа и не обрнуват внимание дали имаат или не и така еден од друг фаќаат
Вратете се на почетокот Go down
cvetanka d. novoselska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 1
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 27596
Registration date : 2009-04-09

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty09.04.09 22:51

a dali nekoj moze da mi kaze kade da go nabavam ovoj cesel.odnapred blagodarnost
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty09.04.09 22:55

kaj men.e samo tamara fati voski a MArtina ne .So kakvi ti ne samponi se mievme i dzabe .Na kraj gazie razredeno so voda i so pamukce korenot i go namackav .I posle odma ja izmiv so sampon .
Ne pominaa nekolku dena koga fativ jas voski lele mori majko.
Ama sreka toa gazieto lek se namackav i kraj
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty10.04.09 0:19

cvetanka d. novoselska напиша:
a dali nekoj moze da mi kaze kade da go nabavam ovoj cesel.odnapred blagodarnost

прашај во зегин или друга аптека, сигурно имаат.
јас како среношколка имав вошки, цел клас имавме, катастрофа бвме, ама и кај нас помогна чешелот, на времето беше скап, сега незнам колку пари е, не ми треба сеуште
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty10.04.09 1:24

Moite dosega nemaat fateno,a jas fativ ednas vo skolo,majkami kupi sampon,me cistese so cesel,grozno bese.
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty10.04.09 1:34

moite fatile ednas i se iscistivme uspesno so ceselot Niska i sampon za voski, a jas sreka sto ne fativ zatoa sto vo kumanovo da gi ima kaj mene ke dojdat
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty10.04.09 1:48

фала богу не, ама јас кога тргнав на школо се секавам уште првиот ден се вратив со глава полна вошки , мајка ми едвај ме исчисти со тој ниска чешелот...
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty10.04.09 2:22

jas imav mnoguuu dolga i gusta kosa(do pod gazot) pa cesto znaev da si gi cuvam kako milenicinja....niso od tie glupi samponi ne pomagase samo za dzabe mi ja gorea glavata....me pazea da ne mi vleze od samponot vo usta deka sodrzelnekoi otrovni materii..neznam samo dali toa vazi za site samponi...e so ceselot se vide spasot.....ednas i vise ne fativ fala bogu....vnuka mi na teta zlatnata e ista ko mene gusto dolgo kosice i fati voski ne i dozvolivme na dada mi so sampon da ja mie ja iscesla so sesleto i za 2 dena ni go vratija ......
probuvajte prvo so ceselot na mokra kosa treba e ako taka ne uspee togas i so sampon
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty10.04.09 9:01

Јас добив најава и од градинка и од училиште дека врие од буби (што би рекол Борјан Smile ) Секое поладне ми се со главите на колена бараме буби Smile немаме инаку
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty11.04.09 1:15

da vi kazam lek za voski mnogu pomaga vinski ocet majkami taka ne cistese oti samponite ne deluvaa. glavata se topi so vinski ocet stoi pola cas i posle se mie
Вратете се на почетокот Go down
sasa
Прваче
Прваче
sasa


Female
Број на мислења : 169
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 28571
Registration date : 2008-11-16

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty11.04.09 1:20

da Vecki i nas majkami taka ne vistese leleeeee ko ke mi tekne dvete so sestrami pa dolgi bujni kosi dusa ni iskoci......ama pokraj ocetot dobro e i da se zeme od onie starinskite ceseli so sotni zapci i da se prepletat so konec se izleguva koka ke pomines
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty11.04.09 8:46

kupete si cesel za voski. mnogu e efikasen. jas i sestra mi mnogu imavme voski. posebno od 1-4 oddelenie. ama otkako go kupivme ceselot se spasivme.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашите деца имале вошки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите деца имале вошки?   Дали вашите деца имале вошки? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашите деца имале вошки?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: