Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашето дете јаде брза храна?

Go down 
+11
Mama Ane
Lana
nafi
Berta
Anjuska08
avanturistka
Pipolino
verce
Sandra_Anja
Kinky
Наташка
15 posters
АвторПорака
Наташка
Почетник
Почетник
Наташка


Female
Број на мислења : 74
Age : 53
Локација : Скопје
Поени : 27870
Registration date : 2009-02-12

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty13.02.09 13:56

Дали вашето дете јаде брза храна(тостови,хамбургери,чизбургери)? Јас лично им забранувам на моите деца да јадат брза храна но сепак им дозволувам компирчиња од мекдоналдс бидејќи самата признавам вкусни се flower . Наталија(14 години) јаде во Мекдоналдс еднаш месечно таа е голема и знае колку смее а колку несмее да јаде. Во училиште си купува тост но некогаш носи и домашни сендвичи но некогаш јаде и овошје(банани,јаболка,мандарини)! На помалите ќерки Камелија и Софија не им дозволувам да јадат брза храна(штетно е но сепак понекогаш вкусно) , јадат најчесто гриз,корнфлекс,кашичка... и слично еднаш во месецот јадат еурокрем( нутела ) бидејќи внимаваме на запчињата. Епа ете моите деца обично тоа јадат а вашите?
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty13.02.09 14:27

Ako se prasuvam jas, nema nikad da proba fast food, ni od Mc Donald's, ni od 7, ni od nikade, nitu pa nekad ke proba gaziran sok.
Sega e uste malecok, jas kontroliram sto jade, i mu davam pretezno zdrava hrana, ovosje, zelencuk, riba, meso, jogurt, seuste go dojam, i nikogas ne probal gricki, smoki, cokolatca (probal edna kocka Zivotinsko carstvo:) ), tetrapak sokovi i slicni liksurlaci.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty13.02.09 15:15

Sto se odnesuva do mene i jas nikogas ne bi i kupuvala i ne bi sakala da jade fast food, ama toa mozam da go kontroliram do nekoja vozrast, za ponatamu ostanuva na nea. A, ne sakam pa ni da mi se krie ili me laze sto kako jadela. Nie majkite sakame cel zivot zdravo da ni se hranat decata, ama se somnevam deka ke bide taka. Ponatamu, niven e izborot.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 17:38

Stefanija ne jade ia i ne saka sendvici.Lele toa moe dete nisto ne jade,a Hristijan ima nekolku pati probano ama najcesto ke izede nekoe kopirce od pomfritot a posle ke si jade samo lepce salamite gi frla zosto ne mu bile mnogu mrsni.Gleda od tato na nemu se mu e msno i ovoj taka. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 17:40

mu davam da jade brza hrana pa dete e ke vidi deka nekoj jade hamburger i on saka,ne mozam da mu recam ne za jadenje koga stanuva zbor
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 17:50

mila nejade seuste brza hrana......a do koga neznam.....
kako i site i jas dodeka mozam ke i go pravam menito.
ali mislam deka koga ke bidat pogolemi,koga ke pojdat na uciliste,nema sansi da ne slusaat nie sto ke im receme vo vrska so nivnata ishrana,bidejki mislam deka se sto ke im bide zabraneto....ili sto im bilo, niv ke im bide poprivlecno....sepak neli zabranetoto ovosje neli e poslatko?
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 19:01

И јас исто така додека можам да и ја контролирам исхраната би и давала само здрава храна, а за понатаму верувам дека ќе проба, поголемите деца обожаваат таква храна, колку ние да не се согласуваме со тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Прваче
Прваче
Berta


Female
Број на мислења : 168
Age : 56
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 28496
Registration date : 2008-10-10

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 19:10

Jadat ,ama mnogu retko.Za razlika od vozrasta vo koja se sega 14 i 10 godini .
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 21:19

Децата од мали се навикнуваат на здрава исхрана.Затоа што пројаде како мало тоа ке го јаде и поголемо.Син ми како мал не сакаше да јаде домати ни ден денес не јаде.Ама кечап обожава.Мислам сега ако имам второ ке знам како од почеток да го научам да не јаде брза храна
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty15.02.09 21:22

Izbegavame kolku sto mozeme no sepak ponekogas jade i toa .. samo vo okolnosti koga se ne planirani ...,za doma gledam sekogas da ima zgotveno i da se hranime kolku tolku zdravo ...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty16.02.09 9:08

Марија само тост од Мкдоналдс јаде и компирчиња, а да и во пица се дави Smile. Мислам дека не постои дете што не ја сака брзата храна
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty23.07.09 17:10

не не и не
дома ке му направам здрав сендвич а не тие купечки
салама јадел до сега неколку пати исто и виршли
единствено што му имам купено неколку пати е некакво пециво и тоа празно посебно во оваа топлина не ми е сигурно да јаде свенешто купено
фала богу знам и ке му направам
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty23.07.09 18:26

saka da jade ama nema.

sala na strana.gi saka samo kompirite.drugo nisto.sum se dovela vo situacija da ja molam da i kupam nesto(najcesto koga se vrakame kasno od rodenden)ama nesaka i tocka.

nema navika na takva hrana,si saka dete nesto konkretno.
a sum ja fatila kako im soli pamet na drugi deca.ke bile debeli i ke imale bibulici po liceto.
normalno muabetov go fatila od mene.

se dodeka mozam da kontroliram,nema da dozvolam takva hrana da jade.aj kompirite nekako mozata da pominat,ama mesoto???

i normalno dokolku ne e cesto e ok.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty23.07.09 22:37

dodeka se pomali se kontroliraat ama koga odat na uciliste malku potesko odi toa
dosega zemase uzinki od skolo i mu davavme po 10-20den. smoki sokce nesto da si kupi a gledam dr. deca kupuvaa non stop sendvici
sepak treba i od doma da gi podgotvime sto i kako da kupuvaat
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty20.08.09 18:28

hamburger ne jadela, ama Tost da ama ne od sendvicara tuku doma jas i pravam na toster, obicno za dorucek go jade

jade i pica ama seuste ne i stavam pecurki mi e strav
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашето дете јаде брза храна? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашето дете јаде брза храна?   Дали вашето дете јаде брза храна? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашето дете јаде брза храна?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: