Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Љубомора помеѓу вашите деца

Go down 
+25
rozi
moja mama
Violeta13
moon
macush
mirecv
tine
viktorija
sanja-ve
Rozetka
daniela dimoska
Pipolino
Mama Ane
bibic
katenm
daniela
Kikic
vecki
vdovica
Daki
Emi
biljanag
sonjamfk
rich_bitch1
mamalina
29 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
viktorija
Почетник
Почетник
viktorija


Female
Број на мислења : 73
Age : 45
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 29170
Registration date : 2008-05-31

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: lubomora pomegu decata   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty05.03.09 20:54

I jas taka mislam Vecki deka nema da ima problem devojcinjata se pogolemi i razbirat.
Вратете се на почетокот Go down
tine
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 3
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 27693
Registration date : 2009-03-21

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty21.03.09 14:03

Kaj nas doma e ludnica od ljubomora. Imam sin koj ima skoro 6 god i koj mnogu se trudi da im ugodi na svoite dve sestri bliznacki koi imaat 16 meseci, no toa e navistina tesko da se izdrzi. Tie dve se nepopustlivi i potpolno ni go poluduvaat semejstvoto, samo nivnoto e bitno. Za da bide tragedijata pogolema i tie dve postojano si ljubomorat megu sebe i cesto se tepaaat.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty21.03.09 15:13

Меѓу моите деца не сум приметила досега љубомора,за ништо не сум ги поделила,што на едното тоа и на другото,кога играме играме заедно,се гушкаме со двата,нема кај нас дај му неа таа е поголема или оставиго тој е помал,па да му развивам тензија кон нештата,е сега и тие знаат да се закачат за некоја ситница дај ми го мене на ти го тебе,но тоа веќе не е љубомора него детска тврдоглавост,среќа кај нас кратко трае,ќе се убедиме некако прво едниот да поигра малку па да му го дај на другиот, како љубомора сваќам да едното го бара цело мое внимание,да не дозволува со братот или сестрата родителот да има блискост и слични ситуации,фала богу сум немала таков проблем!
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty29.03.09 0:43

I moite dve pogolemi decinja ne pokazale ljubomora edno kon drugo,nitu pak kon Luka (najmaloto).No otkako luka napolni edna godina,i veke pocna poveke da razbira toj samiot stana ljubomoren na niv dvajca.Ne im dozvoluva da mi se priblizat,a ne pak da me guskaat ili bacuvaat.Ednas Hristijan me guskase toj odma dotrca i pocna da go turka i da place,istoto go pravi so Teodora.Denes Teodora naceka sansa koga Luka bese zaigran i dojde i pocna da se gali i mi rece " mamoo kolku sakam da te guskam,ama od ovoj luka ne mozam,ama ke porasne pa ke svati deka si ni i nas majka" epten mi padna zal.Se plasam da ne se pocustvuvaat pozapostaveni i zatoa sekoja slobodna minuta,a najcesto koga spie Luka,ja pominuvam so niv,zatoa sto se golemi mazi.Ponekogas so nego se trudam da zaedno gi galime bato i dada,ama nema sansi,odma place i gi turka od mene.A koga jas ne sum vo nivna blizina,e samo togas se igra i gali so niv. Ne znam da li mu e samo period,no me plasi da ne ostane takov.Mislam sega mu se oformuva karakterot,a najmalku sto sakam toa e da bide ljubomoren.
Вратете се на почетокот Go down
moon
Почетник
Почетник
moon


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : skopje
Расположение : cool
Поени : 27266
Registration date : 2009-06-17

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty18.06.09 16:10

bidejki Luka bese mezince i edinstveno maze vo semejstvoto,toj navistina bese golem ljubomorko Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 981783 na bebeto,osobeno na mene poso mislese deka poveke nema da go sakam.No so tekot na vremeto so zborenje i posvetuvanje na mnoguuuuuuuuu vnimanie rabotite se sredija i sega mnogu mi pomaga ,go cuva pazi pa i duri i go rani Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 89863 da imate pretstava samo kakov e Leon posle toa Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 427437 .Mnogu treba da se razgovara so postaroto dete da mu se objasni sitacijata bidejki kako i nie taka i toa pominuva niz edna faza na adaptacija.
Вратете се на почетокот Go down
Violeta13
Почетник
Почетник
Violeta13


Female
Број на мислења : 35
Age : 42
Локација : Pehcevo
Расположение : ponaspiena
Поени : 27481
Registration date : 2009-05-10

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty06.07.09 10:20

I nie imame problem so ljubomorata. Maliot e veke dva meseci a pogolemoto nikako da se navikne na nego. Ne saka da zbori za nego, ne saka vo nisto da pomaga sto e vo vrska sobebeto, samo place, kenka, odbiva da jade. Veke ne znaeme sto da pravime. Jas kolkju sto mozam sum so nego i site samo nemu mu zboruvame i pak e isto. A za cudo vo gradinka e dobar i si jade siigra se. Doma pocna i navecer da mi se budi da bara mleko da place a ne kazuva sto mu e . Ne znam veke sto da pravam. Dajte nekoj sovet!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty06.07.09 10:41

nie nemame nikakv problem so ljubomorata iako se 1,5 god razlika mnogu luge velat "e mala e razlikata vo godini pa zato" nema nikakva vrska moja drugarka ima deca na ista razlika i imase golema ljubomoa i eve trae do denes znaci zavisi od deteto
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty11.07.09 17:39

и кај нас се појави љубомора и тоа откако почнав да го ставам јане во креветчето на иван
се надевам дека понатаму ке се намали и ке го прифати како свое братче член на фамлијата па како што некогаш му ги бакнува рачињата и ноџињата така ке си играат и нема да бидат љубоморни
постојано му нагласувам да го гали и бакнува а да не го тепа
Вратете се на почетокот Go down
rozi
Почетник
Почетник
rozi


Female
Број на мислења : 8
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : happy:)))))
Поени : 27054
Registration date : 2009-07-28

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty04.08.09 23:36

I moite se 4 god razlika,
Sin mi e postar, a ima momenti koga pokazuva ljubomora. I potpolno svakam deka e normalno toa, duri go ostavam da izvadi od sebe, da si kaze sto go maci!
Loso e koga toa go cuvaat vo sebe!

A i moeto vika: e sega mama uste li mora da cica:)))))

Samo daj boze sekoe dete so lesno da go pomine ovoj period, za niv premnogu stresen i nesreken mozebi.
Do vcera celo vnimanie bilo na niv, a od denes ima i drug clen, Cudno i neobjasnivo za niv..
Oni pokazuvaatr ljubov, a sepak taa ljubomora ja imaat dlaboko vo niv.
Pa podobro bi bilo se da izleze od niv, celiot revolt koj go osekaat
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty11.08.09 22:04

Ljubomora pomalku nasetuvam kaj srednata,no se trudime da ne prerasne vo vistinska ljubomora.Mnogu e popustliva so malata,a golemata taka si gi postavi rabotite sto nitu malata nitu srednata ne i se mesat vo rabotite.Taa mora da popusti za da ima mir i cesto zastanuva na sredina koga ke se zarckat golemata i malata.Sega nasetuvam deka i taa saka da bide kako golemata i zatoa i e malku ljubomorna.No mislam deka e bezopasno i korisno do nekade.Malata od septemvri ke bide prvace i dosta bese "Zone Zamfirovo".Taa sakam-tie drz. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty04.09.09 19:43

Kaj nas pominaa eve dva meseci a se ushte se chustvuva ljubomorata i toa ne od tipot da ne go saka bratcheto tuku e mnogu razdrazliva i da ne recham ligava za se neshto plache voopshto ne me slusha shto ne beshe sluchaj porano.A Andrej go gushka go baknuva go saka a mene dushata mi ja izvadi ushte od prviot den koga go donesovme doma 5-6 noki stanuvashe placheshe i povrakase mislev ke poludi i kerka mi i jas so nea.Sega se smiri ama mnogu e smeneta a celoto vnimanie i go posvetuvam na nea mi se pogodi mirno sincheto i duri mi e zal shto ne mozam taka na raat da mu se raduvam.A vo site aktivnosti e vkluchena banjanje presoblekuvanje se...
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty05.09.09 9:20

помалку е сега зошто зима и иван го имитира хихи
Вратете се на почетокот Go down
dimovska74
Почетник
Почетник
dimovska74


Female
Број на мислења : 13
Age : 49
Локација : skopje
Поени : 26627
Registration date : 2009-10-22

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty22.10.09 6:53

A sea jas da ve prasam site za sovet i pomos. Kerka mi ima 17 god a sin mi 3. Ljubomorata mojata sakana (13 god naviknata da bide edinstvena) ja manifestira na sledniov nacin citiram: TI SIN TI GO ODVIKNA OD PELENI A ZA NIV DAVASE PO 100 EVRA MESECNO SEA ENE KE MI GI DAVAS VO NAREDNIVE 2 IPOL GODINI? so maz mi razmisluvame za uste edno dete a taa SAMO PROBAJTE JAS KE SE SRAMAM LI OD VAS USE MALCE KE SE MAZAM VIE USTE LI DECA KE PRAITE??? a taa izrasna sama sea malovo siroto ne go recka kako igracka i e i za da ne bide i toj sam odlucivme da imame use edno taa ni da cue so da pravam ima li nekoj so slien problem da me poduci?
Вратете се на почетокот Go down
ketim
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 39
Age : 44
Локација : kumanovo
Расположение : malku podobro
Поени : 26591
Registration date : 2009-11-03

Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty03.11.09 22:22

pomegju moite kerki e razlika dve god pogolemata svojata ljubomora ja pokazuva preku postojano pregovaranje na malata .Tie se totalno razlicni karakteri ,maloto kogo saka saka kogo ne ne a golemata misli deka treba svetot da e rozov i e pomalku naivna .Sekogas gledam da i davam prioritet na pogolemata za da se ublazi malku ljubomorata kaj nea no se ke pomine znam od moe iskustvo
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора помеѓу вашите деца   Љубомора помеѓу вашите деца - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубомора помеѓу вашите деца
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: