Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.

Go down 
+27
kateee
kika
lidija29
maskoe
bjana
STAR *
sonjamfk
taci
vecki
mirecv
danielaval
mamicka
baby24
Kinky
avanturistka
Anjuska08
sashka26
Goca
Anika
Sun
Mimi22
Emi
Sanja_Ivana
Bela
Damjana
verce
Dragana
31 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 18:51

Ме интересира дали вашите дечиња спијат само во потполна тишина или и кога има некој мислам на гости и галама може без проблем да си заспие.

Никола кога заспива сака да му е тишина а после кога спие можам слободно да си работам по дома.најмногу се буди на детски гласови дури и кога ке ги слушне децата од надвор.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 19:08

Lele moive spijat na galama i nisto ne im smeta.E sega treba da zaspijat na ne mnogu golema guzva se razbira a posle i topovi da tropaaat ne im smeta.Majstorite eve pred nekoj den gore rabotat a Stefanija si spie ic bez problem.Misla deka e podobro da spijat na muzika ili malku galama ne ucete gi na tisina.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 19:19

Ne znam dali e do ucenjeto. Damjana koga spie site kjutime za da otspie malku, ama eve denes se uspa popladnevo - nisto zivo ne ja budese. Gi otspa 3-4 saati, nokve ke dezurame :(
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-28

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 19:21

Мојата само во тишина спие.Се и смета. За греота сме со мм не смееме да се искашламе навечер, а се разбираме со мавтање раце. Судбина. :c,c,c:
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 20:03

Ivana vo galama spie, i koga imame gosti nema gajle ako i se spie nisto ne i smeta, ama uste od mala taka ja ucevme, ona koga spiese nie celo vreme zborevme na glas, muzika pustavme, jas sadovi mijam, ednas duri koga pravosmukav ona vo krevetce si lezese i si zaspa, ne i smetase Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 20:59

мислам дека тоа не се учи, Милена спие во тишина ама пример преку ден надвор си играат деца, коли брчат а спалната ни е од страна на улицата така да не и смета, ама навечер неможеме да гледаме ТВ и смета тој звук и ја буди, а тоа што јас мијам садови и средувам нормално тропкам не ја буди
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 21:13

David bez POtocinja i toa roknat sistemot ne zaspiva.Duri koga ke zaspie go gasam.Naviknat e i denje i noke da spie na galama.Primer sega koga bevme vo bolnica detenceto so nas vo soba se otkorna od placenje a on si spiese.Ama taka e od koga e roden vo galama
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 21:34

koga zaspiva Mila naviknata e da e tisina.a otkoga ke zaspie ne i smeta zborenje poglasno ili gledanje TV i red drugi aktivnosti sto gi zavrsuvam otkoga ke zaspie
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 21:37

Ева кога заспива мора да е тишина, иначе одма галамата и скрева внимание и сака да дознае од каде доаѓа. Се успиваме во тишина, без музика или тв, а откако ќе заспие цврсто нема проблем, ништо не осеќа.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 23:11

E kaj nas pak e obratno,Jana od bebe zaspiva so muzka ili najcesto jas i peev,a koga ke zaspie prvite 30 min.si gi spie kako top nema gajle od nisto, ama posle gledame da e potpolna tisina zosto e mnogu osetliva.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 23:16

Kerka mi e od tie sto zaspivaat vo apsolutna tisina, od malo e uceno taka, a valjda i e nasleden gen od majka ne saka nisto da ja voznemiruva dodeka spie...
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 23:40

Aња не спие во тишина, преку ден спие малку и може некој необичен звук лесно да ја разбуди, но затоа навечер не се буди по цела ноќ. Последниве десет дена откако има проблем со забите и со вирусот некако имаме проблем со заспивање, но мило ми е што последниве три дена барем навечер се трудам да заспие сама како порано. Страв ми е да не се навикне поинаку.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty08.02.09 23:48

so mila nemam problem okolu zaspivanjeto ne i preci nitu galama.mozam slobodno da rabotam ,da zboram,da gledam tv i da slusam muzika.ali ako imam gosti koga treba da zaspie e togas treba da ja odnesam vo druga soba zasto od radoznalost da ne propusti nesto nejke da zaspie.a mislam deka nema vrska kako ke go naucis sepak do deteto e,i jetrvami se trudese da go nauci maliot ali ne uspea t.e nemu mu smeta galama,takvo si e deteto.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty09.02.09 15:25

Ako zaspie vo guzva i galama, ne mu preci, si spie.
A ako zaspie vo tivko, da, mu smeta, ko sto bi mi smetalo i mene nekoj da mi zabuci dodeka spijam.
Inace, nema problem da spie i vo tivko i vo galama, najcesto spie so Super zvezda ili Potocinja, da ne bide mrtva tisina, inace ne mozam ni jas da mrdnam:).
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty09.02.09 15:28

Kaj nas i da saka takva privilegija nemoze da ja ima zs nie sme 6 dusi doma .Lea spie vo golema galama duri i mislam deka i podolgo spie ako nekoj zbori ili televizorot e uklucen a ako e tivko pobrzo mi se budi.Nie od prviot den taka ja naucivme so muzika da zaspiva.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty09.02.09 17:03

Дамјан спие во тишина и секој звук му смета бидејќи тој не ни сака да спие колку и да е уморен. Многу е тешко вака ама тоа е до детето нема врска со учење бидејќи сум пробувала секако ама тишина е единствениот начин кај нас
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty09.02.09 22:48

Марија кога беше бебе спиеше во потполна тишина не смеев ништо да работам кога разговаравме шепотевме со Ангела немам таков проблем обожава да спие кога е вклучена правосмукалката и на музика понекогаш и сама заспива без лулање и сум многу среќна
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty10.02.09 0:40

Koga moite deca bea mali bukvalno muva ako pominese tie se budea,neveruvam deka taka sum gi naucila(iako toa site mi go povtoruvaa),bas namerno ke ostavev tv uklucen ,denje gledav bas da ne e se tivko iako sum sama doma pretezno ,e sega normalno nema sama da si pravam muabet za da ima galama ,no sepak se sto trebase jas rabotev no nikako da se naviknat na bilo kakov zvuk, na se se budea,mi se slucuvalo i zvonceto da go isklucam samo da pospijat, a jas kako mumija dremev dodeka ne stanat,ama i toa bese prolazno sega veke top da bie nema sansi da se razbudat dodeka ne se naspijat
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty10.02.09 1:01

marija spie vo tisina a i drugive dve kako mali spieva vo tisina samo so tv ili muzika ako im tropnev odma stanuvaa i sega isto e so marija a mnogu sum sakala da spijat vo galama ama toa e .Aj uste malce i ova ke porasne pa ke nema gajle
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28325
Registration date : 2008-11-25

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty10.02.09 1:10

На моите не им смета галама, ако им се спие си заспиваат без проблем, посебно Филип ако е многу изморен нема шанси да се разбуди колку и да тропкам по соба, додека Ангелче тој е малку поосетлив.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty10.02.09 1:33

вечерва милена заспа со запалено светло и со музика од дневна соба, а не е добра, мислев ке биде проблем спиењето ама напротив, преморена беше
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty28.02.09 13:03

marko spie vo tisina ,ama ne potpolna. galama nema koj da pravi osven on.kako bebe zaspivase so muzika, ama i taa ne e glasna, sega vo gradinka zaspiva, a dali e tamu glasno ili ne ne znam.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty28.02.09 13:10

Кога ни син ми му се спие може да заспие и со гости дома и со уклученн тв , јес да кај нас никогаш и немало некоја галама ама ете не дека му треба потполна тишина.
Вратете се на почетокот Go down
bjana
Почетник
Почетник
bjana


Female
Број на мислења : 15
Age : 49
Локација : makedonija
Расположение : super
Поени : 28075
Registration date : 2009-01-04

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty28.02.09 14:19

za prvoto dete se bese tivko koga spiese (nemase koj da i galami )i bese naucena na tivko ili na tivka muzika da spie,vtoroto koga se rodi isto taka nemase koj da mu galami dadamu bese golema i spiese na tivko a nekogas koga ke imase duri i najmalku vreva toa se budese , a ovoa najmaloto uste od malo se nauci da spie vo galamasakala ili ne bese prinudena batko i ne ja ostavase da spie
Вратете се на почетокот Go down
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28526
Registration date : 2008-10-13

Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty28.02.09 14:33

Aleksej spie so vklucen tv i dvd-super zvezda i sl.,i ne mu preci.Dodusa ne e mnogu glasno,ama ako zborat poveke luge ili ako se tropa,krca...odma se budi.Verojatno zatoa sto po cel den sme sami i nema koj da mu pravi galama.A tv ne mu preci da raboti cela nok,posto otkako e roden mm ne go gasi tv vo spalna.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.   Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во потполна тишина или во гужва спијат вашите дечиња.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: