Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали ве нервираат постапките на учителките?

Go down 
+29
ketim
martinad
AleksS
kalinche70
Sandra
Mama K
Kinky
Kat
babysara
Damjana
Mama Vase
ucitelkata
Sestricka
Lana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
delfin76
anamari
nafi
Mama Ane
Anjuska08
marija*
MamaMaja
jasmina,mina
Kikic
Simona's mom
vecki
Emi
daniela
33 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27085
Registration date : 2009-07-13

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty25.11.09 16:13

Interesna tema.da podelam i jas so vas edna maka.Sin mi izvadi test po makedonski 5.Celiot radosen mi kaza kako nastavnickata mu kazala deka ima najdobar test vo site petti oddelenija i mnogu citliv i ubav rakopis.Si doaga toj nekni doma i place veli makedonski imam 4 vo dnevnik.(sega e petto ,do cetvrto bese najdobar vo klas).Jas go tesam deka ke odgovara nee e problem pa ako treba i nejze neka ja prasa sto dosega ne znael.Koga utredenta nastavnickata mu rekla deka ima 4 mozebi ke se luti no imala namera da napravi mnogu poveke od nego.Kako ova da go svatam???? detevo se nervira a taa saka uste poveke toj da napreduva zosto stvarno e mnogu soliden NO DALI NA OVOJ NACIN???Sakam na nastavnickata da i kazam deka detevo se nervira i ako zasluzuva neka mu stavi 5, a vaka go fali a pak 4 ima sto nego mnogu go demotivira i nema zelba da odi napred tuku samo toa sto mu treba za cas.Ili da pocekam da vidam za polugodie kako ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty25.11.09 20:26

natasa imenjacka напиша:
Interesna tema.da podelam i jas so vas edna maka.Sin mi izvadi test po makedonski 5.Celiot radosen mi kaza kako nastavnickata mu kazala deka ima najdobar test vo site petti oddelenija i mnogu citliv i ubav rakopis.Si doaga toj nekni doma i place veli makedonski imam 4 vo dnevnik.(sega e petto ,do cetvrto bese najdobar vo klas).Jas go tesam deka ke odgovara nee e problem pa ako treba i nejze neka ja prasa sto dosega ne znael.Koga utredenta nastavnickata mu rekla deka ima 4 mozebi ke se luti no imala namera da napravi mnogu poveke od nego.Kako ova da go svatam???? detevo se nervira a taa saka uste poveke toj da napreduva zosto stvarno e mnogu soliden NO DALI NA OVOJ NACIN???Sakam na nastavnickata da i kazam deka detevo se nervira i ako zasluzuva neka mu stavi 5, a vaka go fali a pak 4 ima sto nego mnogu go demotivira i nema zelba da odi napred tuku samo toa sto mu treba za cas.Ili da pocekam da vidam za polugodie kako ke bide.
подобро реагирај веднаш мене вака ми направи една професорка во средно и толку ме налути што и реков пиши 1 ајас пред комисија ќе го покажам своето знаење
потоа мајка ми разговараше со неа дека пристапот и е погрешен и дека кај мене не помага уцена, потоа ме молеше да одговарам ама бев многу тврдоглава и ми пиша 4 за крај без да отворам уста само да не се бламира ама ми створи аверзија по предметот и ден денес не ја поднесувам физиката
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty26.11.09 16:07

Nastavnickava e garant pred penzija ili tuka negde...razgovaraj so nea i kazi i deka deteto ne se motivira tuku se demotivira, razocaran e i ne saka da uci koga ne e soodvetno nagraden (ocenet), ako e razumna vednas ke mu stavi 5ka.
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28188
Registration date : 2009-03-21

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty26.11.09 22:44

za istovo pisuvav i jas, neznam od kade naucile vaka da motiviraat, nemam ideja pa bez razlika stari bile ili mladi nastavnickite.
Jas na nasata i objasniv deka ova sto mu go pravi na moetvo dete e isto kako da go pusti vo bazen i da mu rece ,, plivaj i kuti,,
ama nema razbiracka.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty26.11.09 22:50

nekogas nastavnickite stvarno preteruvaat i jas sum mnogu luta na nasata .Pamela e 4 odd i do sega samo petki nosi e vcera pravele test prirodo i poenite od 43 do 48 za 5ka a pamela ima 43 i i stavila 4ka a 5 poena na edno prasanje i skratila sto i dobisala edno zborce ,e sega i se spremam na roditelska da gi pobaram testovite od drugite deca da gi sporedam
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27085
Registration date : 2009-07-13

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty27.11.09 10:53

Da vi kazam pravo do cetvrto nekako ne se ni zamarav za tie varijanti na oceni iako sin mi e 5 a kerka mi 4 odd, no se sluci na minatiot test po matematika imaa zaokruzuvanje na broevi na desetki ,stotki iljadarki i na puli oci tocna zadaca i stavil ? i 5-. Devojceto prasalo zosto taa ne e tocna zadaca i rekol deka ne e taka i gotovo.A kerka mi postojano vezba so mene i lani bese 1 mesto na opstinski natprevar pa jas na pismence mu napisav da proveri uste edna s dali e greska.Mi vrati na pismenceto deka e ok deka zadacata e tocna i ima 100 poeni.Nekogas vredi da prasas .Ne mi bese krivo za 5- daleku od toa ama na tocna zadaca da stavis ?. Kaj nastavnickata po makedonski ne sum bila,vcera pravea pismena rabota pa cekam sto ke izvadi da ima poveke argumenti v raka,ako ne mu stave i na pismenata 4 hahaha. Se moze da se ocekuva.
Ama sepak koga znam deka detevo e super nemora nekoj da mi kazuva kolku znae, zatoa sto sekoj moj zbor nego go nervira zatoa sto e obespraven i ne ni zboruvame poveke na taa tema,toj samiot se trudi da se dokaze.
Da vi kazam pravo sekogas vo odd bev najdobra , i na fax prva od grupata diplomirav pred vreme pa duri po 15 godini rabotam na mestoto sto go zasluzuvam i toa so prodolzuvanje na sest meseci,ovaa e nepravda ,a cetvorki ili petki neka ni se zivi i zdravi, ne mu dozvoluvam na deteto da se nervira.
Za site decinja srekata neka e postojano so niv.
flower
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28623
Registration date : 2008-09-14

Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty17.12.09 7:49

Ева вчера дојде од школо нерасположена и одма ми најави дека не сака да оди на школо. Прво не ми кажа зошто ама кога почна да пишува домашна почна да плаче. Сега имаат учителки на замена оти нивната е на боледување. Сега едната им дала за домашна текст за препишување, другата следниот ден им го дала истиот текст и Ева не го напишала повторно за домашна и добила минус. Пишува дете и плаче и сама зборува,,се потепав од препишување а она мене минус, 100 пати ли еден текст ќе препишувам, не одам утре во школо,,Едвај ја смирив и ја убедив да не плаче ама денес одам да разговарам со таа учителка оти само наводно на Ева и ставила минус а не и на другите кои немале домашна.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат постапките на учителките?   Дали ве нервираат постапките на учителките? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ве нервираат постапките на учителките?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: