Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Униформи за учениците

Go down 
+18
Mama Vase
Tifani
Vesna Blazevska
Marija Lazaroska
D-r Lidija Pazdrijan
Mama Ane
NatalijaS
MamaMaja
anetapp
mirecv
verce
vecki
Sestricka
taci
lidija29
sonja colakova
naivnna
Kikic
22 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28133
Registration date : 2009-02-04

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty04.05.09 22:46

Погоре пишував дека униформи во нашето училиште нема.Е сега пред едно две недели не собраа на родителска и не информираа дека од година ќе има и дека избрале некои модернистички кецели а не дуксерки и блузи од причина што тие многу брзо се растегнувале и се бопчеле.Моделот не го видовме но советот на родители одлучил така.А какви ќе бидат ќе мораме да се стрпиме до септември.
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28207
Registration date : 2009-04-14

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty04.11.09 14:57

Во Англија сите училишта имаат исти униформи,дури и приватните,а овде во МК воопшто не сме добиле униформа
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28929
Registration date : 2009-03-17

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty04.11.09 15:05

jana nosi uniforma.edna masina za perenje sum minus,sabajle nema nervozi i kavgi,od koga zastude dali sum i kupila 2-3 majci po dolgi rakavi.
so eden zbor nevidena investicija veruvajte mi.
popladne ako e doma sedi po stari alista,raspar a ako izleguvame toa sto ke go oblece go nosi 2-3h.max i avtomatski e cisto(osven redendeni) znaci se vraka vo plakar i tie alista i traat podolgo(ne gi nosi cesto)
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28278
Registration date : 2008-12-01

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty06.11.09 21:32

Kaj kerka mi vo skolo rekoa deka ke nosat uniformi ama uste nema aber, ke dojde i polugodie a tie uste ne gi dobile.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27540
Registration date : 2009-05-30

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty07.11.09 20:09

кај брат ми вчера добија униформи темно протокалови блузи со кратки ракави како кошулчиња и црно џемперче за над блузите.многу убаво изгледаат и стварно се добра инвестиција а брат ми многу се радува што немало да се мисли која блуза да ја облече на сабајле Униформи за учениците - Page 2 10380
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27533
Registration date : 2009-06-26

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty07.11.09 20:33

Kaj nas decata veke 2 nedeli gi nosat "uniformite" koi izgledaat kako gorna pizama i na vtoroto perenje stanaa za dva broja pogolemi...cisto promasuvanje..Jas sum za uniformi vo uciliste vo koi decata ke izgledaat uredno i ubavo,a ne kolku da se rece deka se "Uniformirani".Nitu ne prasaa dali se soglasuvame so ovoj izbor,nitu ni dadoa bilo kakov drug..semata e jasna kako bel den samo greota za decata koi izgledaat kako pitaci,a ne ucenici...
Вратете се на почетокот Go down
ketim
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 39
Age : 44
Локација : kumanovo
Расположение : malku podobro
Поени : 26536
Registration date : 2009-11-03

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty11.11.09 11:41

Za uniformite sum za ama kaj nas vo nasiot grad izgleda se e nazad samo se zboruva a nisto od toa.I ne e samo toa problem problem se i roditelite potocno onie cii mazi se vo stranstvo na rabota,nemozat da podnesat da nivnoto dete sekoj den e vo isto na uciliste t.e.uniforma ,bidejci nemozat da pokazat sto im kupil tato od dubai.Za mene toa e selska neiziveana rabota,postoi takva podelenost pomegju decata bas poradi toa dali nosi puma patiki,dali sekoj den e vo skapa obleka a karakterot i ponasanjeto na sekoe dete ne e bitno.Zatoa sum za uniformi ,ima roditeli koi nemaat leb da jadat i se zrtvuvaat da se skoluvaat nivnite deca a ne da gleda da mu kupi skapa obleka.Sepak sto i da se kaze ne se slusa ,se slusaat samo onie koi imaat pari i se na visoko demek nivo.
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28207
Registration date : 2009-04-14

Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty17.12.09 14:51

pred nekoj den Filip mi donese list da se potpisam dali ke se soglaseme da imaat uniformi vo skolite,pa prasuvam kolku ke cinat tie uniformi,a toj mi vika prvo ni rekoa dali ke prifatat roditelite,ako prifatat togas ke stavat cena.
Jas se soglasiv mislam deka treba da imaat uniforma za da se znae koga odat po pat deka se ucenici
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Униформи за учениците - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Униформи за учениците   Униформи за учениците - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Униформи за учениците
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: