Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Чоколади и слатки

Go down 
+19
Ves
bubamara
Mama Vase
Zvezdicka
Dragana
Kinky
Candy
Majsi
Viki J.N.
lila_mk
mami29
emilija nestorova
Emi
STAR *
Kikic
mirecv
vecki
Mama Ane
sonja colakova
23 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 8:24

Haha Zvezdicka:), i mojata logika bese takva dodeka ne pocnavme da se druzime, da odime po gosti i rodendeni:). Ne moze drugarceto da jade cokolatce a jas da mu recam - nema za tebe. Ili na masa ima tanjirce smoki, da gi gleda a da mu zabranam da zeme. Ne mu go rasipuvam kefot, da ne bidam do tolku losa:), ama zatoa doma retko kupuvame i osven ponekogas Zivotisnko carstvo nisto drugo ne jade. Ni gricki, ni smoki, ni kolaci, bas nisto.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 14:04

Anja si jade blago, ne preteruva, ama mnogu saka i jade ovosje.
Вратете се на почетокот Go down
Lemate
Прваче
Прваче
Lemate


Female
Број на мислења : 136
Age : 44
Локација : Sweden
Поени : 26702
Registration date : 2009-10-21

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 14:28

mislam deka blago decata netreba da jadat sekoj den. Tuka na decata se dava bomboni (cokoladni, gumeni i razni) vo sabota, i sekoe dete znae sto e "sabotni bomboni" direktno prevedeni od svedskiot Чоколади и слатки - Page 2 Icon_smile (e sega ima dosta luge sto ne se tolku striktni za da bide bas samo vo sabota) A za zabite e najstetno da se gricka po malku no cesto po cel den bilo soleno ili blago.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 14:32

симона знаеше што е сладолед од гледање ноди и едвај ја смирував летоска кога ќе видеше некој со сладолед покрај дрим Smile вистина се компјутери

а за благо јаде умерено чоколади повеќе е по соленото само имам една мака - дедовците и продавачките по локалните продавници ми ја научија на лижавчиња и сега нема спас од лижавчиња

гледам едно од крајните забчиња горе има црна точка - кога никна кога се расипа? - можда не е само благото во прашање ама има дел и тоа
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 22:08

Kinky, jas nema da imam takvi problemi mi se cini, ovde pogotovo u mojov kraj epten brijat majkite na ne davanje slatki na decata.
A ako nletam na nekoja "nesovesna"... ke ja zamolam da gi trgne od masa liksurlucite. Fala bogu ovde smoki i slicni grickalici ne se redovna pojava na gostinska masa. Ako i te pokanat negde na gosti koa ke dojdes moze kafe da ti poudat ama gricki nigde ne sum videla (osven kaj nasi luge razbira se Smile
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 22:14

Ves напиша:
Јас мислев дека не му давав , не знае што е слатки и нема да бара !Ама имаше само 9 месеци кога седевме кај другарка ми , на маса имаше слатки , домашни колачи , ролат , политанки . леле кога се впушти дете со две раце пика в уста не може да му се извади . Ко да не видел , сегде така реагира , граба по цело парче и нормално му го земам , ама се случува и да му го тутнат в уста "искусните родители пред да видам и плус на тоа и смоки и др. па после ни вечера , ни сон , по цела ноќ бара вода .

E ova najvise me nervira! Jas sekogas, ama sekogas prvo se konsultiram so roditelite sto moze a sto ne pa tek posle iznesuvam davam nudam i slicno... pogotovo na pomali deca!
Luge bez oset i misla znaci.... od kaj znaat sto jade deteto? Mozda e alergicno na nesto... neee ne se razmisluva samo se buda i se dava.... brr mnogu mrazam toa.
Mene mi go imaat napraveno kako malecka. Jas sum alergicna na orasi i ne stignala majka mi da im kaze na nekoi podalecni rodnini. Sme bile akj niv na gosti i tamu tetkata mi dala kolace so orevi i jas normalno... klinka.. lapni goltni. Lele majko posle, kaslanje gusenje otoci, fala bogu majka mi e medicnisko lice pa izragirala na vreme.
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27125
Registration date : 2009-08-07

Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty25.11.09 22:45

I mene najmnogu me nervira drugi luge da mu butaat u usta bez da prasaat, sto e najtragicno veke ni se sluci, koga imavme samo 5 meseci. Go odnesov kaj drugarka, majka i spremila trpeza, se ok, ne preceka srekna, go zema bebevo vo race, dodeka trepnav so lazice slatko od smokva vo usta kaj nego!!! Koga viknav-neeeee!!!! A ona "masko e, kako taka mu pravis"!
Jas nema da mu davam kolku moze podolgo cokoladi , gricki i sl, a ne planiram ni totalno da go teroriziram, moze da proba ako saka (se razbira ponatamu, ne sega Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Чоколади и слатки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чоколади и слатки   Чоколади и слатки - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Чоколади и слатки
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: