Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Шопинг

Go down 
+55
nina 85
desi4ka
kiki-riki
saligrem
Sandra_Anja
Barbie
Cvetce
Dali
Rozetka
Elicka
eva31
bile
Damjana
Dzena
D-r Lidija Pazdrijan
vecki
delfin76
babysara
marina_m
malecka
soledad
caci
ирена
ari
sneze
Kikic
Ance-J
Pipolino
Mama Ane
aneta23
lila_mk
MamaMaja
kara
Наташка
milena p
sasa
tinyyy
Bu_Bi
sashka26
Maja
aleksandra
mamicka211
ivi
Juni08_Andrea
sanja83
eli
sunshine
iki
Emi
rich_bitch1
wisna
Big Sister
STAR *
ZZ
lola
59 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30061
Registration date : 2007-11-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Шопинг   Шопинг Empty04.02.08 14:11

Gledam ovaa tema seuste ja nema na nasiov forum, a samo zeni sme. Malku cudno, neli??? Pa se dvoumev kade da ja smestam, pa si vikam "aj vo hobi i relaksacija", ponekogas bas mi e relaksacija shoppingot :shop: (ako ne treba tuka da stoi, neka ja premesti Admin).
Sakam shopping, odam da kupuvam i sama i so drugarki, ponekogas i so mm...pa posle toa po edno kafence, pa muabeti...a be meraci. Eve bas vcera bev vo Ramstor i si kupiv edna preubava kafeava canta i bas sum radosna (inaku cantite mi se slabost, gi imam nekolku i eve sega pak...). A momentalno popusti ima recisi vo site prodavnici niz gradov, pa planiram denovive pak da prosetam, da se podnovam so uste nesto.
A za vas zenski, sto e shoppingot - relaksacija ili macenje? Od kade kupuvate i sto kupuvate najcesto?
P.S I ako vidite nesto dobro niz gradov ili ako ima nekade popust, obavezno da ne izvestite ovde na forumov!!! :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30079
Registration date : 2007-11-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty05.02.08 7:09

pa mislim da su zaista retke ћene koje ne vole da kupuju..
ja prosto oboћavam!!! i ne mora to biti kupovina u smislu da kupujem sebi,ja volim i onu kupovinu kuжnih potrepљtina u velikim marketima..
to mi je velika relaksacija i kad god sam neraspoloћena,dovoljno mi je da odem i kupim par sitnica i odmah se oseжam zadovoljnije i lepљe..

љto bi rekli,prava sam kupoholiиarka!!
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29670
Registration date : 2008-01-28

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty05.02.08 8:48

Pokraj garderoba sto moram da kazam deka navistina uzivam da kupuvam se raduvam i na kupuvanje za po doma , sekoj 1vi vo mesecot si pravam spisok sto se mi treba za doma i ke otidam vo tinex da si ispazaram i normalno vo Zegin za moeto mace malo obavezo nekoe sisence, tanjirce ili igracka.
Inace momentalno gledam ima popust vo Phard, Teranova ako nekoj kupuva od tamu sega mu e majkata duri 70 % popust. A za decava imase pred skoro popust vo Okaidi (mozda uste ima) samo sto jas koga bev nekako ne mi se bendisa nisto od toa sto im ostanalo.
I po site prodavnici za cizmi, konduri ima popust, jas planiram sega na popust da si kupam nekolku para cismi pa ke si gi nosam idnata sezona, mnogu mnogu ne patam od toa da e u trend i takva rabota.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30278
Registration date : 2007-11-15

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty05.02.08 13:44

za shopingot mozam da kazam samo - go obozavam.
sega vikendov bevme vo Stip - da vidite sto se popusti.
inaku vo posledno vreme sin mi nekako najmnogu iskoristuva. ne mozam da vidam nesto da ne mu go kupam, iako pred da izlezam sto pati ke si recam - ima sega za nego dovolno, sega jas (ili mm) sum na red. nema sansi da se vratam bez nesto za nego. :shop:
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29737
Registration date : 2008-02-08

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty09.02.08 12:10

Hm, iako sum zensko ne obozavam mnogu shoping. OK, mozda koga ke izlezam so pogolem dzeparac podrugo ke gledam, ama vaka koga se stiskam ic ne mi se odi.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30061
Registration date : 2007-11-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty04.03.08 10:49

Lele lugje, tolkava guzva i tepacka za obleka ne sum videla...a be lugje se gazea vo nedelata vo FIORI vo Ramstor! Vikam aj i jas da zirnam sto ima...stvarno nekakov popust, ama bar da ima sto da kupis...robata - nikakva. I nisto, si izlegov si prazni race pa si se simnav dolu vo Caliope i si kupiv edno maice (kolku da ne sum bez ic)
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30278
Registration date : 2007-12-29

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty04.03.08 13:13

koga sme vekje kaj shopingot da prasam:tocno li e toa deka terranova vo GTC e zatvorena ili mene me izlazaa.Bas planirav naredna nedela da odam da vidam sto ima,nema bas kvalitetna roba ali se naogja po nesto ubavo?a inaku sakam shoping ama koga imam nekoj denar vo dzeb,bez pari slabo mi se seta po prodavnici.I najcesto kupuvam naednas se sto mi treba i posle nekolku meseci sum raat,eve sega se spremam za eden takov shoping..
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29670
Registration date : 2008-01-28

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty04.03.08 14:00

Tocno e rich bitch , imase golema raspordazba i posle toa ja zatvorija pred 1 mesec mislam, ja dodeka se nakaniv da otidam veke bese kasno. Ama imas i drugi dukani sto e bitno, ete ima rasprodazba vo Phard kolku sto znam.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30278
Registration date : 2007-12-29

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty04.03.08 14:25

uf phard otsekugas mi bil mnoguuu skap edno sukjnice cinese po 4000 den toa e mn za mojot standard.kako se dvizat sega cenite
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31021
Registration date : 2007-11-19

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty04.03.08 20:53

teranova ke se otvara vo poranesna stokovna kuka tipo na plostad taka slusnav.
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29890
Registration date : 2007-12-20

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty07.03.08 9:23

Lele supeeeeeeerr tema kako ne ja vidov do sega.Ah shoping pa sekoja zena e luda za kupuvanje..pa posle kafence..muabetcinja uhuuu!super e.Odam na shoping sekogas koga mi dozvoluva bugetoto i znam da potrosam dobro ama ne na gluposti sekogas za raboti sto navistina mi se potrebni i ke gi nosam,iako porano ne bese taka..heheheh..izgleda mi dojde pametot.
Ama arno e toa se koga ima covek kaj da kupuva e toa e problem kaj nas..barem za obleka i konduri...cenite v nebo(ne samo na leto)i preku zima e skapoooooooo..nemate pojma ovde navistina e luksuz da se ziveee..a i se e edno ta isto po prodavnici.E pa zatoa jas so mm si odam do Bitola i onaka toj dvapati nedelno odi na rabota tamu pa koristam ..hahahah.
Barem i maat pristojni ceni od kaj nas a i pogolem izbor ima.A da sum Skopje ..eheeeeee.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29549
Registration date : 2008-03-25

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty10.04.08 15:18

E jas sum od onie koi bas i ne go sakaat shopingot. Izleguvam po prodavnici samo za konkretni raboti i ako znam kade da gi kupam togas mi e super odam tamu kupuvam i kraj. Voopsto ne sakam da vlezam vo prodavnica pa da gledam so saati po zakacalki, pa probuvanja...............uf toa stvarno ne go sakam. A mnogu sakam da setam, ama ne i da vlagam po prodavnici. Edinstveno sto sakam e ona nedelno pazaruvanje vo market toa ne me zamara.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29589
Registration date : 2008-05-03

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty10.05.08 1:23

Сега ја видов темава и неможев да одолеам а да не пишам иначе женски јас сум вистински мањак за шопинг обожавам да шетам низ продавници и да разгледувам тоа ме исполнува и кога ќе се подновам ептен сум среќна мислам да имам милиони сите би ги потрошила на шопинг, и кога неможам да си дозволам некои работи многу се нервирам сакам цел град да е мој и се што ми се свиѓа да го имам ама нема Neutral иначе купувам се што ми се свига фустанчиња,блузички,сукњички ама најголема опсесија ми се штиклите и парфемите имам голем број на штикли и најмогу пари трошам на нив, сакам и да купувам и за дома многу сакам убави чаши за секој пијалок соодветни, исто така сакам и да подарувам без некој повод.Најмногу купувам од Мотиви,калиопе, тели веил,тера нова и попатни бутици,а штикли од хотич,шевињон, сага,албатрос и така јас си ви изнакажував ама па ептен ме погоди темава па морам малку повеќе да си се отворам хаха Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30061
Registration date : 2007-11-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty17.05.08 17:24

Денес бев во Теранова...имаше попуст. Ама џабе кога не можев убаво да разгледам, а камо ли нешто да пробам. Лудница беше внатре и имаше 100 С. Деновиве пак ќе одам, видов убавки работи - ленени пантолони за 700 ден, маички за 350, сукњички...навистина ефтино ми се виде, па си викам ај да ве информирам
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30278
Registration date : 2007-12-29

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty17.05.08 17:52

е и мене во теранова ме нервира гужвата,ако можам ќе наминам деновите да видам што има.често купувам од таму на попуст ама некако од квалитетот не сум задоволна,после првото перенје ми се собраа алиштата. ne znam
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29559
Registration date : 2008-03-25

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty17.05.08 19:10

Можеби секој жена е луда за шопинг, ама јас нееееее.
Кога треба нешто да си купам, смрт ми е да одам од продавница на продавница, па тоа пробај го, па она, па ..... Е да има некој да ми купува и да ми донесува дома, арно би било ne znam
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30014
Registration date : 2008-01-11

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty17.05.08 21:52

i jas ne sakam dolgo setanje po prodavnici.macno mi e.eve sega si dojdov i se osekam kapnata.macno mi e sto ne sum odlucliva i mi treba poveke vreme dodeka si go najdam toa sto go baram.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31021
Registration date : 2007-11-19

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty17.05.08 21:55

И јас несакам да шетам многу и обично бргу го наоѓам тоа што го барам, ама и јас како сања ех да може да ми купува друг ама да ми погоди вкусот хииххихихихихи
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30061
Registration date : 2007-11-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty20.05.08 16:29

Еј женски, би ве замолила нешто...доколку видите било каде римјанки (сандали), ве молам да ме информирате. Сакам да си купам, ама сеуште не сум ги видела во ниедна продавница Шопинг 214441
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Полуматурант
Полуматурант
ivi


Female
Број на мислења : 664
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 29210
Registration date : 2008-05-06

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty29.05.08 10:47

Jas sakam da setam po prodavnici koga imam potreba,ama se slucuva dolgo vreme da nemozam nisto da si najdam,posto sum mnogu visoka i nisto ne mi se faka,a posebno farmerki.I imam navika da setam samo vo poeftini prodavnici,vo tie skapite ne vlagam posto zjabe ke gledam koga nemozm da si kupam nisto od tamu.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29165
Registration date : 2008-05-12

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty04.06.08 22:17

јас да шетам по продавници многу не сакам ама да си погодам нешто тешко и тешко сум одлучна стопати ке размислам и на крај ке чекам некој да ми каже правец.инаку ако нешто ме бендиса од прва тоа сигурно го земам и 100 % го носам
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29130
Registration date : 2008-06-09

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty13.06.08 19:05

јас несакам многу да сетам и најчесто тоа прво сто ќе го бендисам и усте 100 продавници да просетам пак таму ќе си се вратам а многу сакам да сетам ако некој друг купува така ми е поинтересно некоја другарка или мм па јас да му правам друство
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30278
Registration date : 2007-12-29

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty16.06.08 13:43

а била ли некоја од вас специјално за шопинг во странство?можеби србија,бугарија,солун и сл.нека напише некој ако има искуство како стојат цените таму,има ли избор ?не дека јас ке одам ама онака информативно сакам да знам Very Happy

се секавам пред едно 6 години мајками одеше мн често за бугарија,па се носеа од таму 300 чуда,де облека,де пластики ее беа тоа времинја Smile
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29568
Registration date : 2008-04-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty16.06.08 14:12

РБ, ние до скоро одевме во Солун на шопинг. Многу ми беше убаво зошто одевме баш кога има попуст и за еден ден си изнакупувавме се, и немавме потреба да излегуваме тука низ град специјално да пазаруваме. Само ако нешто случајно улета. Сега откога се случи ситуацијата со Грците, не сме биле, прашање е дали и ќе одиме Neutral
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29163
Registration date : 2008-05-14

Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty16.06.08 14:36

E toa mi e zadovolstvo koe nikoj ne smee da mi go uskrati,uzivam da setam po prodavnici,bilo da stanuva zbor za garderoba ili gift shopovi..ma bez razlika uzivam da kupuvam...posle toa se cuvstvuvam kako preporodena....i posle toa da sednam na kafe
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Шопинг Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шопинг   Шопинг Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Шопинг
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Хоби-
Отиди до: