Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ќе се менувам, предлози?

Go down 
+19
Lana
Jovana's mom
Eni
sonja colakova
mamazako
NatalijaS
kara
Ance-J
Emi
radost
nafi
Goca
Kinky
Mama Ane
lela
jasmina i ace
obicna
hormonce
Natalija
23 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31056
Registration date : 2007-11-19

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty22.12.08 21:50

Natalija напиша:
Sega gledam kolku pogresno go "vozev" zivotot, samo davav gas za da stignam do odredena destinacija, a po pat nisto ne gledav i zatoa i tolku si ja ostetiv karoserijata.

Леле колку се пронаоѓам во ова
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28682
Registration date : 2008-09-11

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty23.12.08 8:46

има една поговорка која вели*среќата е како сенка.ако трчаш по неа, таа е позади тебе и не можеш да ја стасаш, затоа сврти се напред и таа секогаш ќе те следи.*
да знаете дека има вистина, барем според мене и досега се покажало како точно.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty23.12.08 9:26

mamazako напиша:
честитки и од мене и ти ја посакувам целата среќа на светов.
од твоите постови добив впечаток дека и во суштина си тиха и мирна личност која се повлекува на лош или грд збор, неправда (ова е мое мислење), ама треба да си похрабра и мислам дека првиот чекор си го направила.

E tokmu takva sum Mamazako i zatoa stradam mnogu vo zivotot. Eve vcera kupuvav za gosti ni se najavija trebase da dojdat, i sum kupila poveke od sto trebase, a koga dojdov doma koga mi ripnaa mm i kompanija, pa sto si kupuvala tolku, pa kolku mislis deka gosti ke ni dojdat, cela armija. Mene tesko mi padna na dusava. Im vikam dobro so moi pari e kupeno, kolku sakam ce trosam, a i na kajot ma kraistata ce se izede. I cela vecer samo se zamarav dali gostite go jadat, a kako za naprotiv recisi nisto ne zedoa. Potoa pocnav da se zamaram kako da go potrosam, pica da pravam i taka cela vecer. Abe za cotek sum, pamat ne mi doagja.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28633
Registration date : 2008-09-14

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty23.12.08 9:31

само верба во себе, и понекогаш мислете само на себе и на никој друг. Малку е себично ама не е фер да бидете чергичка за бришење чевли за сите а вие да нема каде да ги избришете своите.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29859
Registration date : 2008-08-26

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty23.12.08 14:14

Sonja, cesto pati imame izbor: dobri za drugite a losi za sebe, ili losi za drugite a dobri za sebe? I najcesto, go pravime pogresniot izbor, prviot. A onie koi se nauceni da gi tintrame, ne im cini koga ke ja svrtime plocata od drugata strana. Zatoa treba da si bideme dobri pred se za sebe, a posle za drugite. Dobro kaza, nikoj ne e nicie cergice za brisenje cevli.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28682
Registration date : 2008-09-11

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty23.12.08 14:40

пред многу години, ако се има предвид дека десет сум во брак, а тоа беше уште неколку години пред тоа, кај свекрва на братучетка ми бев на гости. јас детиште, наивно, може слободно да кажам и во некои ситуации и глупаво, оти наивност =глупавост,.
и ми вели жената*те гледам вака арна, муабетчика, вредна, ќе имаш многу проблем кога ќе се омажиш.*
а јас и велам дека треба да си паметна, вредна, да знаеш се да работиш, да викаш мамо и тато и такви работи, а таа ми вика не се прави така.*уште од првиот момент кога ќе влезеш во некоја куќа, треба да покажеш заби, зашто ако бидеш прво добра и сите по ред те газат, после ако сакаш рогови стави, ништо не ти помага. така те доживуваат луѓето и ќе те користат се додека им одиш по ќеиф.*
за тоа не ја послушав, ама излезе дека женава била во право.
а тогаш нејзе ја правев дека е малку луда, ама излезе дека таа лудата сум јас, оти жената тоа го кажувала од искуство.
имав можеби среќа што не сум имала такви стравични моменти на судир со неговите родители, имав свекор, нека му е лесна земја, кој го обожавав, оти од погледот му читав дека многу ме сака и навистина беше така.
знам дека и свекрва ми ме сакала, ама сепак нели мајките се поприврзани за синовите па секој кој е до синот е прво непријател бр.1, па после човек, ама се било со помин, само човек не знае колку треба да издржи, а знае колку може да издржи.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty25.12.08 11:57

Devojki pomognete mi, se utepav od baranje na receptot za plodnost i ne mozam da go najdam. Baram vo lecenje so caevi i ne go najdov. Sigurno bese na drugo mesto ama ne znam kade. Ako nekoj mu teknuva neka mi pise. Bese ao med, taan i lesnici, orevi i taka natamu.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28682
Registration date : 2008-09-11

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty25.12.08 12:10

po 100 gr. orevi, lesnici, bademi, kikiriki, semki, soncogled, (nisto od toa nepeceno i nesoleno), suvi slivi, suvi kajsii, suvi smokvi, suvo grozje, susam i kokos. Sitno se secka/mele, i dobro se mesa so tegla priroden med. Se jade po 1 lazica nautro i navecer, na gladno.
Izleguva prilicno mnogu (okolu 2-3 tegli), no brzo se izeduva:)
Ova moze i zenata da go jade, bidejki e i priroden lek za imunitet, prava vitaminska bomba e, i mnogu vkusno!
бидејќи не знам како да го цитирам текстот што го сакам, со копи-паст еве ти го пефрлив, мислам дека е од темата ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА СПЕРМОГРАМОТ, а го напишала кинки.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty26.12.08 8:15

Mamazako, blagodaram mnogu. Ama ni na kraj pamet deka e vo temata za podobruvanje na spermogram. A koga ce razmislam bas i za toa go baram, ama pamet neogas otkazuva.... hihi
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28682
Registration date : 2008-09-11

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty26.12.08 10:28

pametot ne ni otkazuva, tuku e prebukiran, oti go koristime i vo leto i vo zima.
a mi se slucuva cesto nesto da trazam, go gledam ke mi brkne vo oko, ama ustvari ne go gledam.
blazesi im na tie sto ic ne mu ja mislat.mozat da prodadat nov neupotrebuvan mozok,ha,ha,ha.
ama neznam kako da citiram odreden tekst.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28553
Registration date : 2008-10-17

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty26.12.08 11:10

eh ubavi soveti i krivi mi e sto posle 3 god svativ deka e taka.Pokazi zabi i dajmu do znaenje deka i ti si clen na semejstvoto i deka tvojot zbor treba da se pocituva
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28231
Registration date : 2008-12-08

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty27.12.08 19:56

Natalija издржи уште малце, и не мора сега на крај да покажуваш заби, а кога ќе си бидете самички друга песна ќе пеете! :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29045
Registration date : 2008-07-02

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty28.12.08 19:17

За човек вистински да се смени треба да го смени својот став кон животот и кон себе си! Треба себе си да почнеш да се гледаш со поинакви очи, ако сакаш и другите да почнат да се однесуваат поинаку кон тебе!
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29778
Registration date : 2008-03-01

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty28.12.08 19:24

Jovana's mom напиша:
За човек вистински да се смени треба да го смени својот став кон животот и кон себе си! Треба себе си да почнеш да се гледаш со поинакви очи, ако сакаш и другите да почнат да се однесуваат поинаку кон тебе!

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 207962 Ќе се менувам, предлози? - Page 2 592735
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29859
Registration date : 2008-08-26

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty29.12.08 9:19

Jovana's mom напиша:
За човек вистински да се смени треба да го смени својот став кон животот и кон себе си! Треба себе си да почнеш да се гледаш со поинакви очи, ако сакаш и другите да почнат да се однесуваат поинаку кон тебе!
Da se nadovrzam:)
Ako sakas lugeto da te cenat i pocituvaat, treba prvo samata da pocnes da se cenis i pocituvas:).
Nate ne se odnesuva licno na tebe, tuku voopsto za sekogo. I za mene. I jas treba da porabotam na ova.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty30.12.08 9:08

Pa da ve izvestam kako napreduvam. Lele kolku udriv na soping, mm glava go zaboli. Ma sesto iznakupiv. Ama ne zalam, se e spored planot. Uste seksi dolna obleka da si izberam. Sega go podgotvuvam i toj receptot za plodnost, a pocnav i da baram specijiteti za kujna za ednas nedelno da podgotvam nesto novo.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28843
Registration date : 2008-08-31

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty30.12.08 11:04

Супер ,Нате ! Продолжи така,само пази сега мт да не падне у депресија(да го оставиш без пари) од толку промени кај жена му,ќе почне да се сомнева во тебе,опа,чипки,подвезици,романтични вечери,ќе го збуниш или збудалиш! hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty30.12.08 12:16

Zar loso ce mu bide. hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty12.01.09 17:42

Lele samo kolku e obava slobodata. Pocnav po gosti da odam i gosti da si vikam. Ce si podgotvam nesto za jadene i ce si gi viknam prijatelkite ne zabava. Pa neka puknat od maka neprijatelite. hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
ivana_in love
Прваче
Прваче
ivana_in love


Female
Број на мислења : 181
Age : 38
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 28224
Registration date : 2008-11-18

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty12.01.09 19:46

bravo natali,e vaka da ni pisuavas
super
pozz
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29164
Registration date : 2008-09-01

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty13.01.09 14:35

БРАВО НАТАЛИ!!!!!!!!!!!!!!! Така треба! Уживај во секоја минута сега! Кажи колку е убаво сега вака кога сте сами во свој дом? Без никакви тортури, а? Е, гледаш што си пропуштила до сега? Сега и тој ќе сфати многу работи во врска со вас и ќе се промени , на подобро, ќе видиш...
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty01.02.09 10:03

Custvuvam potreba da se zablagodaram na site vas, bez koi nemase da uspeam da se smenam. Da mu se zablagodaram na Gospod koj gi sredi rabotite za da moze da se odvoime od zaednica. Ne e voopsto lesno menuvanjeto, ama so mnogu volja i dobri uslovi( kako moite sto sega gi spomenav) se e vozmozno. Nema da se lazam sebesi deka go postignav toa sto go ocekuvav. I ponatamu mislam na bebe, ama nekako pozrelo gi svacam rabotite. Mi pomogna toa sto sega sama go odrzuvam semejniot dom, cistam, gotvam i uzivam vo sekoj moment pominat nasamo so mm, a sega gi ima navistina mnooogu. Od druga strana ne mi e lesno mnogu obvrski imam, na rabota, pa gotvenje, cistenje, nekogas ne mozam se da postignam. No vazno dusata mi e spokojna. Nikoj ne mi stoi nad galava i da mi vleva strav i napnatost. Vi posakuvam i vas da go pocustvuvate ona sto jas go custvuvam ovoj mesec.
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28784
Registration date : 2008-09-19

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty01.02.09 11:03

Bravo Natalija za odlukata.I toa sto sakas da ja podelis so nas i da slusnes i soveti i predlozi.
-raduvaj se na malite nesta.
-pocni si go sekoj den so pozitivni misli misli samo na dobrite ishodi od nekoi raboti.
-zivej opusteno bez nervoza bidejki i so nervoza i bez nervoza nekoj problem pak ke se resi ili nema da se resi,sto znaci nervozata e nepotrebna.-od nea poteknuvaat i dr.problemi.
-Zivej go zivotot 50 na sat ,a ne 200 na sat ako si vo moznost .
pozdrav od mene
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29052
Registration date : 2008-08-30

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty01.02.09 11:55

milena p напиша:

-zivej opusteno bez nervoza bidejki i so nervoza i bez nervoza nekoj problem pak ke se resi ili nema da se resi,sto znaci nervozata e nepotrebna.-od nea poteknuvaat i dr.problemi.

Ova mi se dopagja. Bidejci navistina e taka. Blagodarm za sovetot i podrav do tebe.
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28926
Registration date : 2008-10-24

Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty01.02.09 14:26

sekoja promena nosi novosti vo zivotot,no pred se treba ti samata da znaes sto posakuvas!
sekoe nase mislenje natalija e ok,no se raboti za tebe i treba ti samat da odlucis so te pravi srekna!
kako prvo i najvazno spored mene e da bides sto e mozno pobliska so tvojot soprug(mislam na zboruvanje,razmenuvanje na misli i razmenuvanje na........),potoa poveke prosetki vo priroda kade sto ke bidete sami i ke razberete deka nikoj drug osven vas dvajca ne vi e potreben(a podocna i trojca,pa 4.......),potoa kako sto pogore veke predlozija so filmcinja i uste mnoooooooogu drugi predlozhi!samo napred ja imas seta nasa podrska za se sto ke odlucis da prevzemes!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе се менувам, предлози?   Ќе се менувам, предлози? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ќе се менувам, предлози?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: