Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Уредување на кујната

Go down 
+67
Dragana
mina32
Milena
jasmina,mina
SonjuS*
Mila87
lavce
Ananastasija
Rozetka
bisera
beti.liz
sonja 35
Vale74
Kalinka
sunset
ирена
fibimk
margarita
najmila
lila_mk
KATIC
Tanja***
kristina_b
kavadarcanka
hormonce
lela
Nate_David
Pipolino
taci
Ance-J
bella*
Sandra_Anja
elench
delfin76
MamaMaja
Mama Ane
georgina
mirecv
sneze
Irena Trajkovska
sonjce77
sreknja
naivnna
marina_pp
marina_m
radost
avanturistka
winnie the pooh
verce
Kikic
baby24
Emilija
aleksandra
daniela
Kiki
Lili
desi
mamalina
sonjamfk
Svetlana
beti 24
BaMbYnA
Emi
biljanag
Juni08_Andrea
lola
Big Sister
71 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty30.01.08 13:41

Eve nekolku modernisticki resenija za ureduvanje na vasata kujna!

http://www.trendir.com/archives/cat_kitchens.html
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty14.03.08 12:29

Leleeee koga kje mi tekne sto ne ceka proletva...da ja dosredime dnevnata, spalnata, da turkame eden zid, da molerisuvame...pa pa pa. Startuvame na 21 Mart, togas pocnuva saemot za mebel da vidime sto se tamu kje ima i poleka-poleka da se fakjame za rabota
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty20.03.08 21:02

Zenski do kaj ste so farbanjeto?Nie izgleda od utre pocnuvame da farbame spalnata detskata i kupatilata.Lani nesto pocnavme ama ne dovrsivme.Samo jas ni na kraj pamet ne mi tekna deka mozi da mi smeta mirisot na bojata.A da cekame do na leto mene mi se brza sto pobrzo da sredime.Neznam dali mozno e da e stetna bojata za bebeto?
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty20.03.08 21:29

Sto do kaj sme so farbanjeto...taman jas kje resam da molerisuvam, nadvor pocna sneg da pagja. affraid Ne se molerisuva vo zima...kje pocekam uste nekoja nedela.
A za toa dali e stetna bojata vo bremenosta, iskreno ne znam, neka ti odgovori nekoja od majkive
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty21.03.08 0:00

Znam kako bese kaj nas mora da e toplo,pa se se vadi nadvor,se perat tepici,zavesi i se zivo.a ovde nema veza dali e zima ili ne,samo se farba i tolku. :prav:
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty21.03.08 9:45

Ne be juni08, i nie ne vadime nisto nadvor...osven mozebi tepihot. Zavesi fala bogu nemam (osven u kujna), a ostanatoto - garnituri i drugo - se pokriva so najloni i gotovo. Cekame da se stopli za pobrgu da se isusi bojata...
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty24.03.08 22:59

Mozi lola ali jas znam kaj majkami pa i kaj komsiite taka bese.odma se znaese koj od komsiite doma farba.nie ovde gotovo gi isfarbavme sobite.vo spalnata isfarbavme kajsija boja a vo detskata stavivme 2 zida nezno pink i 2 zida nezno plavo.i ubavo izgleda.sega ni ostanaa uste kupatilata za farbanje.mirisase bojata ali otvorivme da se luftira pa ne bese strasno.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty25.03.08 12:05

Bas i nie sakame da ja farbame dnevnata kajsija-praska, nesto takvo. Spalnata ni e violetova, a kujnata zolta. Detskata momentalno ni sluzi kako magacin, pa koga kje dade gospod strk toa sopce kje go sreduvam so najgolemo vnimanie i ljubov
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty25.05.08 10:49

ееееееееее може ке дојдат од негде пари и кај нас па ќе завршиме тоа што почнавме

многу сакам да уредувам и тоа дома како девојче секој месец сама си ги преместував елементите за даа сменам и да е поинтересно
монотоно не се издржува

конкретно за боите сакам само бела црвена никако а зелената одмара портокаловата релаксира
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty25.05.08 18:43

Каков уигран тим сме со мм за молерисување!!! Тоа што зборев пред 2 месеци дека треба да ја молерисуваме дневната со кајсија боја, дури сега го завршивме Embarassed Се нешто друго ни излегуваше и конечно денес бидна. Он големите површини, а јас со мало ваљаче и со четка по краевите...почнавме во 9, завршивме во 14.30 и со чистење и со се. Е сега ми е милина да седам во дневна...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty04.06.08 21:59

Браво бе лола, на нас кујната требаше кајсија да ни биде, ама излезе некоја глупа боја кремаста ич не ми се свиѓа, ама лани ја обоивме ќе почека.
Инаку елементите си ги купивме од Арачиново, прават по нарачка Ептен ми се бендиса и за неа дадовме 600 евра.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty04.06.08 23:18

ааа нашата кујна јас сум ја нацртала од прв до последен детал...после тоа дојде само еден мајстор и ја склопи. ама многу сум задоволна од тоа како ја замислив и како испадна. некој ден ќе ја сликам и ќе ви ја покажам
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty14.06.08 6:50

http://www.kitchenssquared.com.au/gallery.html

ovde ja dizajniravme nasata kujna malku idei od melbourne
inaku fiokite se (gi vikaat na kopce) se zaklucuvaat so pritiskuvanje na kvakata oh lele ne m iteknuva zbort za niv za decata da bidat bezbedni Smile razgledajte ima ubavi kujni
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty14.06.08 8:53

jas sakam okrugol mijalnik kakov imate vie?
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty16.06.08 5:16

kocka e ama e malku podlabok od standardot ke sednam nekoj den i ke sredam se ke vi pokazam stom si kauzvame se za po doma barem da vi pokazam i kakvo mi e Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty16.06.08 9:32

видов нови вградливи кантички за ѓубре за под мијалникот

ке заборавев си купив мали самолепливи срца -закачалки за крпчиња

неможе на рачките да се обесат
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty17.07.08 12:36

е јас стигнав до кујната денес ке дојде мајка и на другарка моја архитект е па ке ми нацрата нешто во соработка со мене па на мајстор на работа да видиме што ке направиме па ке ви пустам слики
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty20.08.08 11:07

Koja boja da ja kombiniram so crvenata osnovna u kujna,garniturata mi e krem so crvena .
Nikako da se opredelam megu crvena i siva(elementite se sivi )
ili crvena i krem .
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty20.08.08 11:19

Kazete nekoj dobar majstor i dali dostavuvaat nadvor od Skopje tuka kaj nas majstorot ni pravese presmetka i mi se vide skapicko 1400 evra .
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty20.08.08 11:52

мојата е 850 евра но овие не работата за надвор од штип, мојата е комбинација од крем со махагон , а со црвеното крем може, а многу оди и црно
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty26.08.08 10:51

nasta kujna ja nacrtamve so mm zaedno. nekoi idei bea moi, a nekoi negovi. kupivme materijal i dadovme da ni ja pravat. bas togas ostanav bremena i ne mozev mnogu da setam i ostaviv plockite da gi bira mm. stalno so mm vikavme koj znae kako ke ispadne. koga ja namestija dojde super podobro od zamislata i plockite super se vklopija.inaku bojata e prljavo bela so sivkasto a plockite se beli , no sitni kockicki. ednite se posvetli ednite po temni.a sadoperot ni e okrugli i imame koficka za vo sadoperot. mislam deka se ne kostase vkupno okolu 700 evra .ni ja pravese posnat na mm i ne ni zemaa mnogu za rabotna raka.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty28.08.08 10:04

Poracav crvena kujna ne jaka crvena no prijatna ublazena crvena boja so stranicni elementi bez , plockite gi izbrav svetlo bez-jasen boja, a elementite vgradeni sivi i staklata vo siva mat varijanta.
Garniturata isto, krem sedisteto so crveni stranicnici vo crvena boja koja ja pogodivme skoro ista so kujnata i zidot na koj ke bide komodata go oboivme so ista boja kako kujnata i garniturata a drugite bez.
Kazete mi vase mislenje da ne pogresiv vo izborot.
Ne znam kako se ke izgleda koga ke bide gotovo se se mislam da ne utnav so boite.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty02.09.08 7:15

Nasata kujna jas sama ja nacrtav do posledno delce,mm voglavno se slozuvase,malku dvojbi imavme so majstorot,ama sepak me poslusa i kvalitetno si ja zavrsi rabotata.Kombinacija e krem i bela boja,na kos so sank i komoda,odozgora ima lajsna so mali sijalicki.Se zaedno ne kostase okolu 1200evra.Sega ja sreduvame detskata plakarceto ni e gotovo isto sama si go nacrtav,plava boja e,kupivme detski tepih so brzata ptica itrica po zelba na decata,ama ima uste mnogu raboti da se sredat.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty03.09.08 4:07

Koga trebase da ja pravime kujnata majstorite sto dojdoa da ni dadat ponudi od tuka site pobaraa nad 1600evra i toa samo kosturot na kujnata,znaci bez sudoper bez racinja,stakla itn,tie raboti bea plus.Slucajno ni kazaa za edna firma od strumica se vikaat eko dizajn deka rabotele mnogu poubavo i poeftino,koga go viknavme za da ni kazat cena ni dadoa ponuda od 1400evra a vo cenata bese staveno se i sudoper i mehanizmi za fiokite i staklo komplet se,si odbravme boja i ni ja napravija za dve nedeli dojdoa si ja montiraa i nie voopsto ne se zamaravme so nisto,i sme prezadovolni od niv i od kvalitetot na kujnata,a posle toa ni pravea i plakari so spalna i za vo dnevna nisko masice za tv povrzano so biro za kompjuterot eve go nivniot link
http://ekodizajn.com/
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty16.09.08 14:19

Vaka nie eve zavrsuvame so kupatiloto KONECNOOOOOOOOO!!Arno ama pocnuvame so kujnata!I sega jas nemam ama bas nikakva ideja so sakam1Ajde pomagajte i dajte uste nekoja stranica so kujni,ama ne kako taa na Ane :-),nesto po obicno so mozam da go podnesam finansiski :-)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Уредување на кујната Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на кујната   Уредување на кујната Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Уредување на кујната
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 11Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: