Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Патронажна сестра

Go down 
+29
pacuvce
m.elena
vasidora
karolina
mamina marija
Mila89
marijat
marina_m
bordan
Biljana
Emilija
Kinky
katenm
Emi
Ance-J
Simona's mom
desi
baby24
Goca
mama
Maja
vecki
verce
Sandra
Ilince
sunset
Monika
Mama Ane
beti 24
33 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28188
Registration date : 2009-05-04

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty10.07.09 8:52

Kaj nas e katastroga pocni od patronazni sestri, pedijatri KATASTROFA nemam zborovi
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28890
Registration date : 2008-09-06

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty10.07.09 10:46

kaj mene doagaa uste dodeka bev vo dukan na rabota a otkako se vrativ od sk od bolnica utredenta vednas dojde patronazna i imav sreka zatoa sto ke puknev od mnogu mleko i temperatura imav kaceno a neznaev sto da pravam (deka treba da se izmolzuvam ) do 2 meseca na Oleg doagaa barem ednas nedelno i sum zadovolna od sovetite sto mi gi davaa oti sama sum i neznaev nisto.a sega vtoro mozam da cuvam slobodno hihi
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29719
Registration date : 2008-07-11

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty10.07.09 11:39

Кај мене патронажната помина пред 1 месец, само што разбра дека сум трудна
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28824
Registration date : 2008-10-30

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty10.07.09 13:38

kaj mene patronaznata dojde samo ednas i koga i se javiv zq pak da dojde imav problimi so mlekoto mi rece odi si na pedijatar jas bev kaj tebe
Вратете се на почетокот Go down
marijat
Почетник
Почетник
marijat


Female
Број на мислења : 68
Age : 39
Локација : Gevgelija
Поени : 27447
Registration date : 2009-05-17

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty30.07.09 16:27

Има ли врска тоа што матичниот гиниколог не е од мојот град?
Оти ако он треба да те пријави треба да соработува и со другите клиники.Јас сум 18 неделаљ па кај мене досега никој нема дојдено.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30740
Registration date : 2008-05-05

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty30.07.09 16:30

marijat a sto ke ti e sega patronazna sestra ni kaj mene ne idele bremena a koga ke se porodis vo bolnica zapisuvaat podatoci i treba da pratat patronazna a ako se spretni kako ovi kaj mene sto se ke dojdat koga deteto ke proodi
Вратете се на почетокот Go down
Mila89
Прваче
Прваче
Mila89


Female
Број на мислења : 114
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 28400
Registration date : 2008-11-05

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty30.07.09 17:39

mene patronazna sestra mi dojde posle 25 dena od poroduvanjeto no ne ponivna vina tuku od nasa strana bese.. ustvari vinata ne bese kaj nikoj tuku prvite 11 dena so Teo pominav niz pekol ( ke vi raskazuvam ) a koga se vrativ ne znaev kaj mi e glaata na sekoe negovo pomrdnuvanje srceto u malo prste mi vlagase posle toa so go pominav i ne otidov da viknam sestra.. a sama nemozese da dojde poso se poragav vo strumica. i koga dojde lom me napravi demek zaso da ne sum ja pobarala toa morala ona da dojde da pokaze so kako demek ja ne znam.. iako mi e prvo dete kao da sum gledala sto predhodno... zaso sama go gleam mm mi pomaga kolku moze ali dr sve sama.. svekrva mi ne e bas naj naj za da mi pruzi nekoja si koj znae kakva pomos a i da mi nudi ne fala, majka mi koga mozese doagase i taka sve sama... so deteto na kolk u edna raka pravev rucek so drugata, mu pravev jadenje na nego, cistev i sve,.. i so koga dojde mi kaza rab so ja veke sama gi otkriv.. ali moralo.. pa saa...
Вратете се на почетокот Go down
mamina marija
Почетник
Почетник
mamina marija


Female
Број на мислења : 11
Age : 41
Локација : prilep
Поени : 26626
Registration date : 2009-10-16

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.10.09 9:25

mene be barala za vreme na bremenosta ama jas na rabota i ne me naogala. pa me najde na rabota smeski bese jas togas ne znaev sto e toa patronazna sestra. a koga se porodiv dojde nekolku pati ama nekako nadmeno mi se ponasase i me nervira.
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28378
Registration date : 2008-12-21

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 10:25

Kaj mene dojde posle dva dena od koga se vrativme doma bese fina mnogu prviot pat posle edna nedela papokot na mila bese pred paganje i jas mnogu se ipsniciv i se javiv da ja pobram i me povrzaa so upravata nivna i jas fino objasniv deka padna papokot jas u panika ne znam sto mi kaza da pravam ,tie ja najdoa pod itna postapka ,po pet miniti mi se javi i mi vika kako si go nasla brojot od uprava i sto majka si barala da zvonis kaj ti rekov ke dojdam za pet dena pak , i obajasniv deka mi treba vo momentot i dojde za pola saat ama bese mnogu luta go sredi papokot i si otide bez da kaze bilo sto i veke ne dojde
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27319
Registration date : 2009-09-17

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 10:59

mamina marija напиша:
mene be barala za vreme na bremenosta ama jas na rabota i ne me naogala. pa me najde na rabota smeski bese jas togas ne znaev sto e toa patronazna sestra. a koga se porodiv dojde nekolku pati ama nekako nadmeno mi se ponasase i me nervira.


kako be na rabota ti dosla Патронажна сестра - Page 2 412106 , so koe pravo?
Вратете се на почетокот Go down
m.elena
Почетник
Почетник
m.elena


Female
Број на мислења : 28
Age : 44
Локација : kavadarci
Поени : 27451
Registration date : 2009-05-08

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 12:19

Kaj nas patronaznata dojde naredniot den otkako si dojdovme doma i gospot zdravje da mu dade na toj sto ja izmislil taa sluzba zosto kaj nas dodeka bevme vo bolnica se bese ok a otkato si dojdovme usta ne zatvorivme postojano placevme.Utredenta koga dojde patronaznata mi kaza deka grepkite mi bile sapuseni pa zatoa maliot samo cica a ustvari on gladen pa placi.Zenata bese dosta fina pa mi objasni sto,kako da pravam i problemot se resi.
Вратете се на почетокот Go down
pacuvce
Почетник
Почетник
pacuvce


Female
Број на мислења : 29
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26372
Registration date : 2009-12-09

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 12:25

Prvpat slusa patronazna da doaga koga si trudna???
Navistina nevoobicaeno...Jas nitu za prvoto,nitu za vtoroto ne vidov mnogu pomos od niv...Nivnata pomos nekako poveke bese profroma...
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28042
Registration date : 2009-04-14

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 16:55

A ustvari, kako znaat deka si trudna? Eve jas odev privatno ccela bremenost, ama ke se poragam vo Cair. Pretpostavuvam ke treba da ne poseti patronazna od Cair posto od tamu ke ja izvestat, taka? I sto pravi partonaznata sestra? Sovetuva, ti pomaga?
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29190
Registration date : 2008-10-02

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 20:13

Kaj mene za Mila dojde uste prvite 40 dena,za malovo seuste ne se dojdeni.A inaku i kaj nas doagaat za vreme na bremenost(ali mene mi e drugarka pa taka si imam privilegii)
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27201
Registration date : 2009-08-31

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 20:28

Kaj mene doagaa i vo bremenosta,a i otkako se rodi Darija doagaa nekolku pati,navistina porano mislev "ej i sto ke mi se patronazni sestri?"ama nvistina mi pomognaa,i so cicanjeto.Eden den snemav mleko i tolku bev obeshrabrena im se javiv i tie vednas dojdoa,nekoko mislev deka ke mi donesat resenie,koga dojdoa posle muabetot so niv tolku me ohrabrija i koga patronznata mi gi vide grdite od niv tecese mleko,a jas cela nok nemav mleko da ja nahranam Darija.Mi rekoa nikako da ne se nerviram.A sega koga ke pominat denovite ke im se javam i ke gi pokanam na kafe,zosto navistina mi godese muabetot so niv.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29164
Registration date : 2008-11-10

Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty16.12.09 20:31

Mimi Petreska напиша:
A ustvari, kako znaat deka si trudna? Eve jas odev privatno ccela bremenost, ama ke se poragam vo Cair. Pretpostavuvam ke treba da ne poseti patronazna od Cair posto od tamu ke ja izvestat, taka? I sto pravi partonaznata sestra? Sovetuva, ti pomaga?
Хаха и мене ми зедоа податоци во болница ама ни п од патронажна сестра не видов, среќа не ми требаше за не дај боже, ама јас незнам зошто воопшто зимаат податоци ако не доаѓаат.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Патронажна сестра - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Патронажна сестра   Патронажна сестра - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Патронажна сестра
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: