Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ноќно будење со плачење

Go down 
+35
verce
tanjasofija
svetlana76
Sandra_Anja
Rozetka
Sanja_Ivana
Pipolino
taci
vesna-1
yarre
nane i bube
Viktorija78
Mama Ane
Bela
mirecv
macush
vecki
mama i nikola
lidija29
Ance-J
Monika
nikolina008
tanja_sr
sneze
Anika
Ves
Elena sezabebe
Kinky
mama
sunshine
sonjamfk
Natalija
Kikic
Emi
Emilija
39 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty11.12.08 12:25

Марко има две годинки и две недели а таков е уште од бебе . Утре го носам на контрола ( систематски) ПА ќе ја прашам докторката за будењево до кога ќе биде и како да го нема повеќе.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty11.12.08 13:24

Anika напиша:
Едвај ја смирувам, мора да излеземе од спална, да дојдеме во дневна и после чекам цврсто да заспие за да пак ја легнам во креветчето. Ова трае више неколку месеци и стварно не знам што да правам и како да го решам овој проблем. Иначе Ева има 18 месеци. Во баење не верувам иако многу луѓе ме убедуваат да ја однесам. Не ни знам каде има бајачки и дали помагаат. Ако е ова само период се надевам дека брзо ќе помине зошто навистина не сум наспана а и тоа ме прави понервозна.

Кај нас на прсти се брои колку пати сум морала да излезам од спална соба, ама еве пак секоја вечер има цивкање и плачки. Во истиот период сме. И јас не верувам во баење и сл.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty11.12.08 13:40

И мојата кога ќе се разбуди станува во креветчето, кенка, плаче, сака вода а кога и ја давам ја бутка, почнува да вика сама сама, демек сама да го држи шишето а после не сака ни да го земе...ужас! Ја дигам во раце и почнува да вика таму таму - да одиме во дневна, ја носам во дневна, легнувам со неа на троседот и чекам да заспие. Вака ми е секоја втора ноќ. На моја пријателка детето е на иста возраст со мојата Ева и никогаш не се буди ноќе, спие како топ. А мојата ротира во креветчето, па си ја мава главата од оградата, немирно спие.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty11.12.08 13:43

"мојата ротира во креветчето, па си ја мава главата од оградата, немирно спие." --- и моево брливко е такво. Изгледа е тоа од темпераментот на детето
Вратете се на почетокот Go down
tanja_sr
Прваче
Прваче
tanja_sr


Female
Број на мислења : 118
Age : 47
Локација : strumica
Поени : 28712
Registration date : 2008-09-03

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty13.12.08 22:41

i nie go imame istiot problem.se budi noke i place.go zemam kaj mene malku dodeka ne se smiri i prodolzuva da spie. :je:
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.12.08 14:32

Леон неколку дена не плачеше.Ама еве синока пак се расплаче.За разлика од предходните плачења,сега брзо се смири оти успеав да го разбудам.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty15.12.08 14:33

Мојава последниве неколку дена се буди ама без плачење, бара само да ја легнам до нас во кревет и си продолжува со спиење. Се надевам помина тој период од хистерично плачење.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Прваче
Прваче
nikolina008


Female
Број на мислења : 310
Age : 40
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 28655
Registration date : 2008-09-10

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:01

I nie go imame istiot problem.Sred nok silno spiska place nekoe vreme kako 2-3-5 minuti razlicno i potoa se smiruva i prodolzva da spie. I jas imam citano deka toa e poradi toa sto denje gleda mnogu raboti i noke se mu se vraka vo glavceto kako nekoj vid na kosmar ili nesto slicno.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:03

Anika напиша:
Мојава последниве неколку дена се буди ама без плачење, бара само да ја легнам до нас во кревет и си продолжува со спиење. Се надевам помина тој период од хистерично плачење.

е тоа е сега кај нас . не вришти ама пак сака да спие со нас. многу ни е тесно така сите тројца заедно, и чекам да се успие и го префрламе во неговото креветче.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:05

Последниве неколку дена јас спијам со Ева на спална, а мм во дневна на тросед. Више ич не си го сака креветчето, немирно спие и си ја мава главата од оградата и одма се буди. Само со мене сака да се гушка.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:09

А јас откако почнав на работа, Мила почна да ми се буди почесто ноќе. не плаче само станува и сака да ја земам до мене да спие и јас нормално жива ненаспана и плус целата искривена. Ноќеска проплака ама не стана па ја оставив и си продолжи да спие. Некако како да ми се смени детево откако ми ја чува жена.И кога ќе се вратиме од работа многу се радува ама и се возбудува
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:12

оф топик е ова, ама колку ја плаќаш жената и како ја најде?
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:16

ќе ти пишам пп
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:20

Мони и мене детево ми е друго кога ја чува баба и, стално кога ќе се вратам од работа е возбудена, не ми дава ни до вц да отидам, ми го бара целото внимание, кенка да ја земам во раце, буквално не смеам да мрднам од неа.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:25

nikolina008 напиша:
I nie go imame istiot problem.Sred nok silno spiska place nekoe vreme kako 2-3-5 minuti razlicno i potoa se smiruva i prodolzva da spie. I jas imam citano deka toa e poradi toa sto denje gleda mnogu raboti i noke se mu se vraka vo glavceto kako nekoj vid na kosmar ili nesto slicno.
Aleksej vaka pravi koga mu niknuvaat zapcinja.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:38

Anika напиша:
Мони и мене детево ми е друго кога ја чува баба и, стално кога ќе се вратам од работа е возбудена, не ми дава ни до вц да отидам, ми го бара целото внимание, кенка да ја земам во раце, буквално не смеам да мрднам од неа.
И Мила го прави буквално истото а јас многу тешко го поднесувам тоа, имам грижа на совест што јас не сум со неа туку некој друг и плус непознат :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty14.01.09 14:43

Тоа е, нема друго, или градинка или некој дома да ти го чува. Фала богу што свеки моја уште е витална и вози кола, секое сабајле доаѓа кај нас и си оди откако ќе се вратам од работа. Она ја чува. Секако дека е подобро ние да си седиме дома со децата и да си ги чуваме и воспитуваме, така сите ќе си бидеме среќни, ама мора да се оди на работа.
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty17.01.09 17:25

Христијан тие 3-4 дена навечер стално ми плачеше во сон дали од температурата, или не можеше да спие со затнат нос,дури и зборуваше во сонот, се надевам дека вечер веќе ке спиеме мирно.
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty17.01.09 17:30

I Eni stanuva noke po neznam kolku pati ne so placenje ama e kemkava i bara mleko, edno 3 do 4 pati i uste tolku ke stanime za mockanje i jas sum ko pretepana, a nemozam da ja odviknam da ne pie navecer, feb praj 3
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty17.01.09 17:45

Зарем уште станува? И мојава се буди обавезно негде околу 3, или почнува да плаче во сон или се превртува на сите страни и бара вода.
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty17.01.09 18:03

Da Anika, uste stanuva najlosoto e vo toa sto i da probam da ne i dam samo ke pocne da place i ke se rasoni, sum probala da ja izlazam nemame mleko ama ne mi uspeva odma mi vraka dolu ima ili kupi mi...i stvarno neznam do koga
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty17.01.09 18:07

Така на другарка ми синчето до 5 години се будеше ноќе за млеко, и она секоја ноќ стануваше, му топлеше и во шише цуцла му даваше. Едвај после го одвикнаа, мислам дека кога го носела на доктор таму докторот му рекол дека више е голем и дека не треба ноќе да пие млеко, од тоа и забчињата му се расипаа и више не бара.
Вратете се на почетокот Go down
mama i nikola
Почетник
Почетник
mama i nikola


Female
Број на мислења : 34
Age : 41
Локација : doma:0
Расположение : :)
Поени : 27971
Registration date : 2009-01-24

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty24.01.09 18:37

lele za spienje ne mi kazuvajte ne sum spiela veke 2 godini tesk abremenost posle so nikola i uste se budi po 4-5 pati navecer!
neznam do koga taka ke bide samo znam deka sun hronicno nenaspana!
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty01.02.09 0:12

Јас сеуште го имам проблемот со будење. Откако се вративме од болница, точно пред 1 недела, Ева многу немирно спие, се буди со истерично плачење и никако не успевам да ја смирам. Абе што све не правам, ја носам во дневна, пуштам песнички, палам светло, ама џабе, она пак почнува да плаче а приметувам дека е од нешто многу уплашена. Кога плаче ги трие ноџињата едно од друго, што ми е многу чудно зошто така преку ден не прави и го фрла шишето со вода кое сама го бара. Откако ќе ја смирам после саат време нишкање легнуваме на спална ама она бара да ме држи за рака или да спие врз мене како мајмунче обесена. Многу ми е тешко и цело време сум во параноја што му се случува на детево мое, абе букално како ѓаволот да влага во неа, скрос во друго дете се претвара. Многу сум уплашена, дајте некој совет?
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty01.02.09 0:14

jas mislam deka e mnogu uplasena od samite dok bockanjeto zosto i nas ni se slucuvase istoto bukvalno nemozev da ja dodrzam od sto se branese so racinjata
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќно будење со плачење   Ноќно будење со плачење - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ноќно будење со плачење
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: