Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога детето се чувствува запоставено?

Go down 
5 posters
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty12.11.08 12:36

Незнаев дали воопшто постои ваква тема, иако во барањето неможев да најдам.
Имено имам проблем со ќерка ми во последно време. На неколку пати сум ја приметила дека доколку не е во центар на внимание, се жали дека ја боли стомакот. Се случува почесто во последно време. Последниот пат бевме на роденден кај другарче и си беше супер расположена се додека нејзините другарки се собраа на страна и си играа некои нивни игри. Најверојатно се осети запоставена и веднаш почна да се жали на стомачето и нормално сакаше да си одиме. Се случува веќе месец и пол. Дома се трудам со разговор да откријам каде е проблемот. Односите во семејството ни се супер и кога сме дома сами нема таков проблем. Каде да се обратам? Како да видам што е проблемот? Се надевам ќе ми помогнете..
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty12.11.08 12:51

Mama Ane ,kaj nas osven meseto ne boli mnogu cesto i glava i muka nam je Smile

Neznam kako da ti pomognam koga i nie se naogame vo istata situacija ,jas obicno praktikuvam da i dadam kako nesto sto vednas ke i pomine ,megutoa znaejki deka navistina ne ja boli tuku toa e samo nacin kako da go izbegne problemot ,se pravam onaka po nezagrizena i na pr. ke i dadam jabuka i ke i recam : aj sine gricni od nea i vednas ke ti pomine . Na ovoj nacin i pokazuvam deka i kao znam deka ne ja boli ,no od druga strana pak i pomagam da ne ja boli poveke.
Toa e nesto nejzino ,nejzin nacin na odbrana . Porano se trudev da ja isprasuva no nisto ne mi kazuvase ,a i nikogas ne priznavase deka navistina ne ja boli ,pa ja ostavam taka . Ke pomine sekako samo im treba vreme da se osigurat i taa nivna potreba ili da ja narecam samodoverba malku da se ojaca i bide vo red.

Kolku i da izgleda jaka vo drugite raboti ,Lana e mnogu senzibilna ,veruvam deka problemot i kaj vas e ist i zatoa im treba dopolnitelna pordska za polesno da se soocat so toa.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty12.11.08 12:54

Јас па ја бомбардирам со прашања и ужасно се нервирам што не успевам ништо да дознаам. Ќе пробам и јас да применам од твојава метода. Инаку се слагам дека им треба време за да ја зајакнат самодовербата, ама едноставно ниеден родител не сака детето да му страда нели? Имам на ум и кај стручно лице да се обратам ако набрзо не се барем малку намали ова болење на мешето
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty12.11.08 12:59

Aj sea malku spusti loptu ....hahah ,se salam ..

Nemoj premnogu da se opteretuvas so toa ,ajde da kazam deka i toa edna "faza"koja ke pomine.
Znam deka ne e lesno da ja gledas taka i mene mi e mnogu tesko ,no ne dozvoluvaj toa da go oseti taa ,bidejki ke prodolzi da go pravi toa. Site nie neli si imame nekoj raboti koi gi pravime koga sme ne sigurni ,e sega tie se mali pa toa im edno od resenijata i nacinot na odnesuvanje ,zatoa ostavi ja ,nema nikogas da ti kaze ..

Za samodoverbata imam edna kniga ,yes da treba na Kinky da i ja donesam ( a uste ne sum :shame: ) pa ke ti ja dadam i tebe da ja kopiras i da si ja procitas ...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty12.11.08 13:03

Фала ти Лана.. Инаку ја спуштам топката, уште денес ќе се правам на Тошо SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty12.11.08 13:04

Mama Ane напиша:
Фала ти Лана.. Инаку ја спуштам топката, уште денес ќе се правам на Тошо SmileSmileSmile

bas taka Што кога детето се чувствува запоставено? 445531 Што кога детето се чувствува запоставено? 610361
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty17.11.08 10:05

Lana напиша:
Aj sea malku spusti loptu ....hahah ,se salam ..

Nemoj premnogu da se opteretuvas so toa ,ajde da kazam deka i toa edna "faza"koja ke pomine.
Znam deka ne e lesno da ja gledas taka i mene mi e mnogu tesko ,no ne dozvoluvaj toa da go oseti taa ,bidejki ke prodolzi da go pravi toa. Site nie neli si imame nekoj raboti koi gi pravime koga sme ne sigurni ,e sega tie se mali pa toa im edno od resenijata i nacinot na odnesuvanje ,zatoa ostavi ja ,nema nikogas da ti kaze ..

Za samodoverbata imam edna kniga ,yes da treba na Kinky da i ja donesam ( a uste ne sum :shame: ) pa ke ti ja dadam i tebe da ja kopiras i da si ja procitas ...
E da, dobro sto se seti na mene:)))
Biki, samo da ti kazam deka Vase kompetentno djete si ja napraviv, iskopirav i ukoriciv, ostanuva za drugite da se dogovorime:)

Mama Ane, nie sme seuste mali i ne mozam da ti dadam nikakov sovet, a iskrena da bidam, i ja strahuvam od istoto, da ne go zapostavuvam Aleksej:(. Postojano se preispituvam...
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty17.11.08 10:18

Неколку пати сме завршиле на доктор за тоа што "окото ја боли". Првиот пат не среди и вториот исто така за ама за третиот си знаев. После нешто друго боли, па трето кога не и е нешто по ќеиф. Работата е да се правиш на Тошо ама мора да следиш пак што прави во тоа време да не направи некоја беља.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty26.11.08 13:19

Оф леле пак истото :( Ок беше неколку дена, на игноре беше во поглед на тоа прашање и не се пожали, арно ама вчера, бидејќи не иде на школо, беше кај другарка и и се супер играле. Дури и мајка ми и се јавила да си дојде, а таа не демек супер си играме сами, да доиграме па ќе си дојдам. не поминале ни 10 минути се јавила дека многу ја боли главата. Мајка ми одма отишла да ја земе и само и спомнала на мајка ми дојде Ани и ни расипа се.. Вечерта си ќутеше и мислам дека и температура качи од тоа. :(
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty27.11.08 0:40

дали ти кажа што им расипала Ани?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty27.11.08 8:14

Не, несакаше да збори.. ама вчера ми кажа дека со другарка и си играле и кога Ани дошла сакала некоја друга игра да игра и другарка и веднаш се сложила. Мислам дека самото тоа што и ја преземала другарката ја изиритирало, дека немало нешто конкретно..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога детето се чувствува запоставено? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога детето се чувствува запоставено?   Што кога детето се чувствува запоставено? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога детето се чувствува запоставено?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: