Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свекрва-мамо

Go down 
+206
Renata ch
vib11
Lemate
Natalija Cikarska
radost
Candy
stefimama
kiki-riki
Janicka
kalinche70
lakibebe
Nataly
vasidora
Arhangel
Ostoun
Kalinka
Viki J.N.
M A M I
saligrem
bile.k
adi
najmila
borjanka
valentina123
kiki4ka
Kat
sweetyears
Mim4e
Stefani Vasilkova
Layla
Ana.b
Ananastasija
avanturistka
Biljana
biljanag
EckaGj
paola
bisera
Lence
macana
elena-taci
katica
bubamara***
Cece Miloskovska
bibip
Snegulka
avon
Mami4ka
dianan
lida
beti.liz
Eci-Peci
Mari4e
jeca
marina
Jovana_Skopje
marina_daniel
Vesna Blazevska
makresanska
marina****
Ivana-Lila
Sanjicka
redoven
rosii
caci
Eni
emilija poposka boshevska
Tifani
josifana
najmila 22
soledad
butterfly
petra26
mama X
sonja 35
JANA BELKOKESKA
Gabi*
BubeM
Nine
ari
Iva Jovanovska
Macence
ирена
Пандорче
Ale83
marija*
elence01
nnatasa
draganaskopje
Jasminka
fibimk
lila_mk
pepa
mama viki
kateee
mina32
Volcica
Sestricka
BiljanaM
BILE-ENA
kiki22
anetapp
milena p
KATIC
margarita
Sara
delfin76
Maja
Mimi22
jasmina,mina
baby_love
STAR *
angelce
Sanja_Ivana
bubamara
kavadarcanka
MamaMaja
Dragana
lidija29
Pipolino
Bela
mamicka211
sofi47
Ivanova Biljana
jana_aerodrom
kokice
Biljana795
taci
Denicija
mirecv
mimoza
Damjana
Lidija Angelevska
vedrana
Sister
tanjaaa
sneze
NatalijaS
danielaval
magi
veki22
mamicka
tanja_simon
verce
viktorija
sonja28
Simona's mom
sunshine
katenm
natali
petrusevavesna
BaMbYnA
macush88
aneta23
rich_bitch1
bordan
Ilince
mamalina
Daki
jasmina i ace
Kiki
mama
Emi
nikolina008
sonja
sonja colakova
sunset
macush
kara
Kinky
Stefanija S.
ZeleniCka
marina_pp
sanja_
Big Sister
sanja83
sashka26
Ance-J
Mama Ane
Irena Trajkovska
Brane
Kikic
KAJA
lola
Nate_David
bica
beti 24
hormonce
Bona Dea
winnie the pooh
Viktorija78
SonjuS*
Mimi
majuvce
Svetlana
Ves
Janaxxxx
marina_m
vecki
Natalija
Juni08_Andrea
lela
Sandra
Misticia
Lana
analazarevska
210 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
АвторПорака
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28926
Registration date : 2008-10-17

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty22.03.09 19:52

more da gi vikneme svekrvive da potprocitaat od ova postovive pa da ne razberat deka stvarno ne ni e lesno, kutricki nie, nekojpat i kafe nema da pieme od pusti zbor.sum se nasla vo situacija da mi se pie kafe a ona na terasa si spruza alista nadvor koli bucat i ne i vikam nisto ,duri poslem pola saat ko ke vleze ,, eee ke pieme li sega kafe?
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty23.03.09 10:45

lele lila_mk i kaj mene vaka bese so kafeto,nemav so kogo kafe da se napijam preku den koga ziveevme vo zaednica,ke kazev na svekrva mi aj da pieme kafe,a taa aaaa ne mozam mnogu kafinja ispiv sabajlevo i jas ok, togas ke si svarev kafe samo za mene i ke si go ispiev sama vo dvor,a naj tragicnoto posle 5-10min ke dojdese ili zolva mi ili dever mi na pominuvanje i taa majceeee ke pies kafence i jas ke se napijam da ne pies sam/a.i ja normalno ko loseto prase se osekav ,deka nikogas ne me prasuvase za kafe.ili pak koga bev tri pati trudna namerno ne me prasuvase za jadenje,na site ke gi prasase dali sakaat da doruckuvaat ili rucaat samo mene namerno nemase da me prasa,ili namerno ke sedne i ke mi se ligavi sto i da jade i sekogas koga ke mi se javese mm da vidi kako sum ili dali sum jadela nesto vise go znaese odgovorot i doagase doma da me zeme i da ideme zaedno da jademe,a nekogas ne mu ja kazuvav vistinata i go cekav nekogas cel den za da odime da jademe,a sigurno ke se prasate zasto ne si gotvev nesto,pa gospogata go zafakase sporetot od jutra do sutra i voopsto nemase slobodna ringla za mene i mm za da spremam nesto jadenje,morase doma cela vojska da ja narani(kerka i zet i i 2 deca,i sinceto i snaata so 2 deca)iako site posebno si ziveea ama dremea po celi denovi kaj majka im derman se nemase od niv.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty23.03.09 12:45

Lele Mina32 strasno, i kaj mene bese nesto slicno vo prvite godina dena duri ziveevme zaedno, zolvata ke dojdese na rucek so decata, sveki ke se tufkase okolu niv, a koga ke se vratese mm ke se zalese kako jas nisto ne sum i pomognala. Alo, a kerka ti sto ne si gotvi doma, i taa zivee so njzinata sveki pa neka si gotvat zaedno neka si pomagaat a ne mene da me nerviraat i samo nesto da im smeta. Ama za sreka brgu potoa se iselivme i veke i sum zaboravila na tie gluposti, eve vaka se potsekam kolku nepotrebno ispokinav nervi vo zaednicata. Posle moeto iskustvo na site im velam daj Boze site mladi da imaat sansa da biraat kade ke ziveat so starite ili sami, pa zavisno od toa kako se slozuvaat ke si napravat izbor.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty23.03.09 12:55

navistina strasni raboti. pa mina 32 ne mozese togas sama da izlezes na jadenje ili da si poracas nekoj sendvic od nekade pa neka te gledaat site od okolu? jas takvi problemi nemam. ziveeme sami ama poznavajki ja sveki ne veruvam deka ke me ostavi nejadena a site drugi da jadat. zavisi od lugeto. kako ne im bilo zal za sinot. ova vazi i za tebe pepa.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty23.03.09 13:19

Posle moeto iskustvo na site im velam daj Boze site mladi da imaat sansa da biraat kade ke ziveat so starite ili sami, pa zavisno od toa kako se slozuvaat ke si napravat izbor.

potpis
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty23.03.09 15:21

Abe, ako te pocituva kako covek, kako covek i ke ja tretiras. Eden covek slucajno ke go zapoznaes i ke ti pomogne i go pocituvas ne pa so onie po doma. E sega ako ne ti udira 2 posto uste ti pravi problem... turi i pepel, batali, od takvi neizziveani po doma sot gotvat cela den i sekoe tugjo necini... mani... podaleku
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28926
Registration date : 2008-10-17

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty23.03.09 22:51

zalno mina 32 jas odma bi mu kazala na maz mi pa neka ja resava on
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 0:09

па тој во брз потег сите ги среди,а нив маката им беше колку ме сака и ме чува,не даваше влакно да ми фали таму(ама свеки моја се правеше лисица пред него,а мене на само душата ке ми ја вади,права ѕверка е, ама тој си ја знаеше мајка му за што се е способна и го гледал истото што и правела на јатрвами со години така да воопшто не очекуваше дека ќе ме прифати таа) ,затоа и се иселивме од таму и мм нема никаков контакт со неговата фамилија,дека многу лоши и злобни работи ни правеа.им викаше мм ,жена ми моја не ја донесов овде за вас за да си ги лечите вашите болни глави,таа е моја жена ако не сакате да ја прифатите тогаш немате ништо ни со мене,и така од кога живееме сами,животот ни стана поубав без нив.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 0:25

[quote="KATIC"]navistina strasni raboti. pa mina 32 ne mozese togas sama da izlezes na jadenje ili da si poracas nekoj sendvic od nekade pa neka te gledaat site od okolu?
па на почетокот кога дојдов овде дека немав кола и неможев нигде да одам,дека мм на работа идеше со колата,а пешки овде нигде не можеш да одиш, освен со кола или точак .а плус кога непознато ти е се кај ке одиш,се осеќав ко во затвор да сум.а некогаш не му кажував на мм дека ништо не сум јадена дека несакав да се нервира ниту тој ниту јас а и плус кога ке дојдеше од работа сигурно секогаш избувнуваа исциденти што тој се расправаше со неговите за мене,и затоа ми беше смачено само расправии да слушам и затоа и најчесто си преќутував.а инаку не сум таков човек да јадам нешто а на другите да не им дадам,плус внуците по цели денови беа тука така да не можев да ме гледаат да јадам а да не ги прашам дали сакаат, секогаш си викам за јадење и за пиење и на најголемиот душман ќе му дадам,греота е од господ ако не му дадеш да касне.
Вратете се на почетокот Go down
elence01
Прваче
Прваче
elence01


Female
Број на мислења : 196
Age : 37
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 27841
Registration date : 2009-01-30

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 0:36

mina ne se nerviraj,ete ke se sredite,ja imas negovata poddrska nakmnogu,i kaj mene e taka toj me stava na prvo mesto pred negovite,a za toa da i recam mamo ne bi mizela.neznam zdravje ponatamu so vreme,mozebi bi mi se pustil toj zbor
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 0:57

па затоа бе срцка ако имаш заштита од мт,тогаш нема потреба да се секираш дали мамо да ја викаш,ако мислиш дека треба викај ја, а ако не ти оди некако не ја викај, нема тука љутиш не љутиш.( ако те гледа како ќерка ,гледај ја и ти како мајка)
:kis heart: :kis heart: :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 1:12

mina32 golem pozdrav jas vaka velam ima GOSPOD gleda i mava tamu kade sto netreba mene licno me revoltira toa sto kazuvas deka nemozes jadenje da si napravis, trudna znae li ona kaj ke mu odi dusata ama izgleda ne cim pravela taka
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 1:53

знам бе мацо,ама што ке им правиш на таквите,да биле паметни немаше вакви работи да прават,а да ги седнеш да ги поучиш па не се ни мали деца,на 70 год сигурно памет нема да и дојде на мојава,уште поише може глупости да прави,ама ако и јас си викам така.бетер од хитлер е е моја свеки.кога бев трудна и кога одев да се избањам секогаш си играше со чешмата од кујната,топло ладно пушташе и јас шокови добивав стално се попарував со врела вода,така да заклучив дека е стварно права лудача.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 10:34

[quote="mina32"]
KATIC напиша:
navistina strasni raboti. pa mina 32 ne mozese togas sama da izlezes na jadenje ili da si poracas nekoj sendvic od nekade pa neka te gledaat site od okolu?
па на почетокот кога дојдов овде дека немав кола и неможев нигде да одам,дека мм на работа идеше со колата,а пешки овде нигде не можеш да одиш, освен со кола или точак .а плус кога непознато ти е се кај ке одиш,се осеќав ко во затвор да сум.а некогаш не му кажував на мм дека ништо не сум јадена дека несакав да се нервира ниту тој ниту јас а и плус кога ке дојдеше од работа сигурно секогаш избувнуваа исциденти што тој се расправаше со неговите за мене,и затоа ми беше смачено само расправии да слушам и затоа и најчесто си преќутував.а инаку не сум таков човек да јадам нешто а на другите да не им дадам,плус внуците по цели денови беа тука така да не можев да ме гледаат да јадам а да не ги прашам дали сакаат, секогаш си викам за јадење и за пиење и на најголемиот душман ќе му дадам,греота е од господ ако не му дадеш да касне.

па ако си била бремена а таа не ти давала да јадеш? сигурно ти било тешко. гледај си го твоето здравјеи на тм. сега ти е нај битно да си ја исполниш целта . срекно
Вратете се на почетокот Go down
Ale83
Почетник
Почетник
Ale83


Female
Број на мислења : 79
Age : 40
Локација : sk
Поени : 27791
Registration date : 2009-03-16

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 11:41

Ne mozam da poveruvam kolku bila zlobna,covece,trudna da ne te vikne da jades ???pa <Gospod ke ja kazni za takva rabota,a toa deka vo zaednica ne se zivee vidi otvoriv i jas edna tema posebna za toa,ne mi zbori,katastrofa e..........................ti sega si si nastana uzivaj si mina,ama ovaa tojava bila epten zmija..........................
A inace za mama i tato ,da jas gi vikam mama i tato,taka si pocnav uste na veridba,ne midese nekako da gi vika po ime,ili cicko i tetka,ali dobro se e vo navika,na pocetok mi bese cudno a sega posto ziveeme vo zaednica nekako normalno m :glup: i e
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty24.03.09 23:55

ale83 да ти кажам и јас ги викав мамо тато,ама сега од кога немам никаков контакт со нив ,сега ми е многу мака зашто сум ги викала воопшто така, дека ни најмалку не заслужуваа,ама тоа е...да сум сум била со овој памет .... незнам... што ке ги снајдеше.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 0:03

mina 32 nemoj da ti bidi krivo sto im si se obrakala taka nivnoto se gleda kako postapile so tebe ti nisto loso ne si im napravila gleda dedo boze
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:10

незнам вецки многу ми е мака...каква глупача испаднав...толку ги поштував,и се се лажев самата себе ,си викав ај нема врска ке се средат работите со тек на време ама времето како поминуваше се полошо и полошо беше.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:13

znaes kako velat gospod gleda sto pravime ne go pravi ona sto nekes da ti go pravat nivni grev a ti teraj si go zivotot sega i uzivaj oni ke se kaat eden den ako se svestat sto pravele
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:19

Мина ,зошто криво,ти си ги испоштовала и што викаат чист ти е образот,е дека не заслужиле накривисија сега капата и гледај си го кефот,свртиго и ти листот кога ке дојде време да се каат за постапките и вракај мило за драго!
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:28

не бе вецки овие мува не ги лази.тие си мислат дека тие ништо лошо не направиле,тие биле во право ,дека јас за се сум крива,дека јас мм сум го одродила од неговата фамилија,а јас им реков последниот пат, како можам јас да го одродам кога тој не е малоумен,тој е маж од 29 години зарем сам не ли ги увидува работите?,а ако сакав да го одродам од фамилијата уште од првиот ден ке си увидовте и немаше воопшто да ве трпам вас да ми дробите над глава,тогаш ќе беше друга приказна.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:31

na tatkomi makea majkami ja vikase mamo bese mnogu losa samo za kavga ama koga umirase site grevovi si gi kazuvase umre kaj majkami na race ja barase celo vreme proska da i dade zatoa vikam ima gospod gleda
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:36

i jas veruvam vo toa nemozat da umrat dodeka ne si gi kazat grevovite i mislam ne mislam nego sum sigurna i za tie sto ogovaaraat se sevraka zaatoa mina da ne se povtoruvam ic da ne ti e gajle
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:37

[quote="mirecv"]Мина ,зошто криво,ти си ги испоштовала и што викаат чист ти е образот,е дека не заслужиле накривисија сега капата и гледај си го кефот,свртиго и ти листот кога ке дојде време да се каат за постапките и вракај мило за драго![/quo

па свртевме нов лист заедно со мм,и затоа не збориме со неговите и така и ќе си остане ,тоа им е најголемата казна за нив ама и тоа им е малце.а и го чекам со драго срце тој ден мило за драго да дојде,ама како викаат кој чека ќе дочека.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty25.03.09 1:41

фала ви женски за разбирањето,ми требаше мала утеха
еве ви бацки од мене :kis heart: :kis heart: :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свекрва-мамо - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свекрва-мамо   Свекрва-мамо - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свекрва-мамо
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: