Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Монотонија во бракот?

Go down 
+15
Mimi22
kavadarcanka
Janaxxxx
Pipolino
marina_m
kara
Mama Ane
jasmina i ace
obicna
bica
hormonce
tanjaaa
Emi
maskoe
Natalija
19 posters
АвторПорака
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty08.11.08 9:45

Кога порано сум размислувала за брак, сум си викала никогаш нема да дозволам да ми се случи монотонија. Демек има илјада и еден начин за да се забавува и да се прави нешто ново. Со самото тоа се осигурува стабилен брак и нема мажот да посака некоја друга. Арно ама едно е да се мисли друга е реалноста. Сега кога се наближувам кон втората година од бракот, се преиспитувам дали си го одржав зборот. Па најверојатно не!!!! Монотонија во бракот? 981783
Некако се се сведува на неколку излегувања во неделата, неколку пати секс во неделата (бидејќи или тој или јас сме уморни). Наутро заминуваме на работа, не се гледеме цел ден, а навечер сме заедно со неговите. Немам можности за некои романтични подвизи. Згора не се оваа депресија што ме зафати поради неможноста да забременам, а траеше долго, уништи се. Сега се обидувам да ја поправам работата.
Па ајде повелете ве молам ваши мислења, не само за мене мислам добро ќе им дојде на сите кои би сакале да го зачинат малку бракот. krevet hihi
Вратете се на почетокот Go down
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28526
Registration date : 2008-10-13

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty08.11.08 11:08

Монотонија во нашиот брак се надевам нема да завладее никогаш.И двајцата сме ептен отворени личности.Од муабет и зезанции никогаш доста.Уморни за секс?Ма нема шанси.Има ли несто поубаво од мазење со саканиот.Веројатно среќна околност е и тоа што живееме сами па секој слободен момент и секој простор од станот ни е на располагање во секое време.Упс па не е и само станот место за онаа фина работа нели?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty08.11.08 12:12

Ние сме оддвоени и по 15 дена во месецот, кога ќе дојде пак секој си има обврски, јас насмени работам и се гледаме одсабајле кога ја спремам Милена за во градинка, и после околу 22 30 доаѓам пиеме кафе и во кревет, не е монотоно, наоѓаме време ама не е доволно, животот таков стана, само работа работа работа
Вратете се на почетокот Go down
tanjaaa
Полуматурант
Полуматурант
tanjaaa


Female
Број на мислења : 625
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 28749
Registration date : 2008-09-11

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty30.11.08 19:12

i nie sme veke 1 i pol vo brak jas sum taa pozborlivata sto celo vreme pravi zezancii a soprugot nekako mi e cuden pa ne bese takov doaga od rabota i si legnuva spie gleda tv i pak spie a za iskacanja ako mju spomnam no sanse duri i trebase da idme da kupuvame za bebeto a ne sakase morav da go molam i na kraj koga mu zdosadiv dojde neznmam zaso e taka ama sobiram sobiram pa koa ke puknam eden den
ne moze vo dna vrska pa makar i brak samo edniot da pravi treba i dvajcata da se trudat ama.....
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty30.11.08 20:45

Е нас ич не ни е монотоно во бракот,мм работи 3 дена во неделата по 12 саати и останатото време сме нон-стоп заедно.Си играме плеј-стејшх,мезиме,пиеме,пееме,играме,се сакаме ,ама и се караме де...хехехе...рано е уште да ни е монотоно,само 7 години сме заедноSmile
И кога осеќам дека нешто станува досадно,одма му викам дај нешто да правиме да не ни е досадно..хехехе
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty01.12.08 10:25

монотонија е непостоечки збор кај мене и мм....да не гледа некој од страна може да се hihi hihi од смеење...кај нас и караниците се интересни....гледаме да си ги поминуваме заедно моментите најубаво....и да се тргнеме од реалноста...барем кога сме заедно...секогаш има што да си кажеме или каква глупост да направиме сите од друштво викаат дека сме hihi hihi пар.....и со нас дека цело време се убиваат од hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty01.12.08 13:17

Neznam dali moze da se nareci monotonija ama posle edno vreme brak se menuva situacijata. Ne e taka da "letas" kako na pocetok. Si se sakame, si se karame.. I ako ne e kao na pocetok prema mene moze da kazam deka posle ovie dosea 5 godini brak mene mi e poubavo sea nego tad.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty01.12.08 13:24

sekogas koga togas se pojavuvaat krizi vo brakot nekogas traat podolgo i ti idi da se otkazis ama se pominuva trpenieto mozi ni e slaba strana ama ne mozi se da e ok.Razgovorot e najzdrav nacin za sreduvanje na situacii smireno so sjaj vo ocite i otvoreni karti kazi so sakas i malku bidi poitra manipulativna i privlecna probaj da go vratis zarot koj ne e ugasnat tuku tlee
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty01.12.08 13:26

jasmina i ace напиша:
sekogas koga togas se pojavuvaat krizi vo brakot nekogas traat podolgo i ti idi da se otkazis ama se pominuva trpenieto mozi ni e slaba strana ama ne mozi se da e ok.Razgovorot e najzdrav nacin za sreduvanje na situacii smireno so sjaj vo ocite i otvoreni karti kazi so sakas i malku bidi poitra manipulativna i privlecna probaj da go vratis zarot koj ne e ugasnat tuku tlee
Во целост ја потпишувам Јасминче
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty03.12.08 12:21

до сега немало монотонија во нашиот брак, како ни во досегашното заедничко живеење(5г.)... секогаш имаме нешто да збориме... ако не приватно, тогаш за работата... не ни е досадно никогаш... а инаку многу се сакаме, ама и се караме понекогаш... и на крај секогаш завршуваме со разговор, а последниот збор е не требаше, извини, те сакам... и бакнеж за крај... и се е супер... фала му на господ...
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty20.12.08 0:25

i kaj nas nem amonotonija mozebi seuste e rano no mislam deka nema da ni bide nikogas monotono vo princip jas i mm mnogu retko s egledame samo navecer toj po cela den i vecer e na rabota i koga se gledame to vreme gledame da gi ispolnime bez kavgi
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Dali vi e dosadno vo brakot   Монотонија во бракот? Empty03.02.09 8:49

Ponekogas navistina sme bez temi sto me faca nervoz dali e i kaj vas taka?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty03.02.09 8:54

Ние живееме со такво темпо што секогаш ни недостасува време заедно и ретко ни е досадно. И двајцата сме типови што во секунда можат да решат за било што па после и да се каеме ама тоа е.. Значи многу ретко се гледаме и мислам дека на старост може да ни стане досадно, сега за сега сеуште не (ама има моменти кога ме нервира, не викам не, ама тоа е веќе друга тема Smile )
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty03.02.09 10:28

Pipolino напиша:
Ponekogas navistina sme bez temi sto me faca nervoz dali e i kaj vas taka?

Pa se slucuva, lugje sme. Koga mi se slucuvase dodeka bevme vo vrska, panicev mnogu. AMa sega svativ deka ne e nesto sto ne moze da se nadmine. Edno kretivno razmisluvane sto moze da se smeni, sto moze novo da se napravi, sto sme zaboravile da pravime zaedno, treba sekoj da praktikuva povremeno. A za razgovor pa ne mora sekogas da se razgovara, nekogas i delata zboruvaat.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty03.02.09 10:43

sto da napravam konkretno moze li pomos?
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty03.02.09 10:55

Pipolino pa ne ja znam situacijata. Kade konkretno custvuvas monotonija, razgovorot, seksot, izleguvanjata?
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty04.02.09 18:22

Jas ne custvuvam monotonija mm iako e taka pokutliv od mene jas sum taa sto uvek zbori i mu ja buci glavata sepak ima mnogu ideii i stalno gleda da ne ni bide dosadno na dvajcata (koga ne sme umorni i koga sme slobodni). A sto se odnesuva karanje i nervoza toa ima normalno ama mene brzo mi proaga i nikoj pa i mm ne me svaka seriozno koga se lutam za nesto! Sepak pokraj site obvrsi rabota rabota.. se obiduvam da ne ni bide dosadno makar i da recam aj da si legneme da spieme hihi
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty20.02.09 11:24

Никогаш немало монотонија двајцата сме зборлести и кај нас нема молчење постојано се разговара и работи нештозаради тоа никогаш не ни е досадно дали поради тоа што живееме сами опуштени сме и правиме што сакаме ако мислиме дека ќе ни биде досадно дома излегуваме е сега кога тој не е во градов ми недостига разговорот но мобилниот е тука и така може два три пати во денот по пола саат да разговараме и зезаме
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty20.02.09 11:28

Се случуваше понекогаш пред да се роди Давид.Откако е роден не ни остава време за да не фати монотонија
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: покажи му колку ти значи   Монотонија во бракот? Empty20.02.09 12:06

Natalija напиша:
Кога порано сум размислувала за брак, сум си викала никогаш нема да дозволам да ми се случи монотонија. Демек има илјада и еден начин за да се забавува и да се прави нешто ново. Со самото тоа се осигурува стабилен брак и нема мажот да посака некоја друга. Арно ама едно е да се мисли друга е реалноста. Сега кога се наближувам кон втората година од бракот, се преиспитувам дали си го одржав зборот. Па најверојатно не!!!! Монотонија во бракот? 981783
Некако се се сведува на неколку излегувања во неделата, неколку пати секс во неделата (бидејќи или тој или јас сме уморни). Наутро заминуваме на работа, не се гледеме цел ден, а навечер сме заедно со неговите. Немам можности за некои романтични подвизи. Згора не се оваа депресија што ме зафати поради неможноста да забременам, а траеше долго, уништи се. Сега се обидувам да ја поправам работата.
Па ајде повелете ве молам ваши мислења, не само за мене мислам добро ќе им дојде на сите кои би сакале да го зачинат малку бракот. krevet hihi
мораш отворено да кажеш што те мачи во врската.ако ќутиш тој нема да знае дека нешто конкретно те мачи и нема да се потруди околу тебе. покажи му колку ти значи направи нешто што знаеш дека ќе го израдува.биди малку креативна. ќе видиш дека ќе се исплати
Вратете се на почетокот Go down
mamaElena
Почетник
Почетник
mamaElena


Female
Број на мислења : 12
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : koga kako:))
Поени : 27835
Registration date : 2009-02-20

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty20.02.09 17:24

jas sum vo brak 8 godini...pred toa vo vrska 5 godini toa znaci 13 godini zaedno;))mozam da se pofalam deka sega mi e poubavo vo brak otkolku koga bevme decko i devojka...kako i da e kolku i da e ubavo i da ima ljubov i sve da e podmackano faka monotonija,toa nisto ne e strasno ke pomine kako sto pominuvaat i krizite...nekogas se slucuvalo cel den da ne napravime muabet,ednostavno da nemame sto da si kazeme,a nekogas e obratno,vo princip sme OK bracen par,so golemo razbiranje i iskrenost,barem od moja strana e taka i mislam deka e, i, od negova strana isto...mada ne se lupam vo gradi za da ne me lupne nekoj den nesto po glava:))) ima nervozi,karanici,smeski ...sepak e dolg period so edna licnost nonstop,pa normalno e i kriza i monotonija.pozz!!
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty09.11.09 14:23

Normalno e vo brakot da postojat periodi na monotonija t.e. krizni periodi, no sepak i dvajcata partneri treba da se trudat da se vnesat vo brakot nesebicno i da se ima razbiranje eden za drug. Na primer, jas sabajle izleguvam za na rabota, mm raboti doma privatno, jas se vrakjam okolu 5 - 5ipol od rabota i mm edvaj ceka da si dojdam. Jas sum so eden kup lugje sekoj den a mm doma samo so nekolku sorabotnici komunicira. Zatoa jas koga ke si dojdam doma gledam da si porazgovarame, obavezno pieme kafe zaedno, se salime i edvaj cekame da dojde vikendot da mineme dva dena sami zaedno. Ponekogas koga ke si dojdam od rabota sum tolku umorna i doma me cekaat 100 obvrski no sepak barem saat vreme si posvetuvame eden na drug dodeka rucame i pieme kafence. Vo sekoj slucaj ne e lesno.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty09.11.09 14:33

kavadarcanka напиша:
Никогаш немало монотонија двајцата сме зборлести и кај нас нема молчење постојано се разговара и работи нештозаради тоа никогаш не ни е досадно дали поради тоа што живееме сами опуштени сме и правиме што сакаме ако мислиме дека ќе ни биде досадно дома излегуваме е сега кога тој не е во градов ми недостига разговорот но мобилниот е тука и така може два три пати во денот по пола саат да разговараме и зезаме
potpisuvam
Sekogas treba da se trudime da ne zavladee monotonija ima mnogu ubavi raboti koi ja unistuvaat monotonijata samo treba zelba
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty09.11.09 14:33

kavadarcanka напиша:
Никогаш немало монотонија двајцата сме зборлести и кај нас нема молчење постојано се разговара и работи нештозаради тоа никогаш не ни е досадно дали поради тоа што живееме сами опуштени сме и правиме што сакаме ако мислиме дека ќе ни биде досадно дома излегуваме е сега кога тој не е во градов ми недостига разговорот но мобилниот е тука и така може два три пати во денот по пола саат да разговараме и зезаме
potpisuvam
Sekogas treba da se trudime da ne zavladee monotonija ima mnogu ubavi raboti koi ja unistuvaat monotonijata samo treba zelba
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Монотонија во бракот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Монотонија во бракот?   Монотонија во бракот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Монотонија во бракот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: