Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Заработете од дома

Go down 
+20
kiki-riki
Misticia
Emi
biljanag
delfin76
Annabel
Gordana Natovska
pelagon
butterfly
fibimk
Janaxxxx
bile
SonjuS*
ZeleniCka
bibe85
Simona's mom
Big Sister
sashka26
beti 24
mamalina
24 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28791
Registration date : 2008-08-22

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 10:55

Не знаев каде да ја поставам оваа тема па ја поставив овде,ако пречи Админ нека ја смени.
Сега читав на нет за ова,всушност странски фирми нудат вработување за шиење мечиња,склопување играчки,пакување коверти и др.Ви ги праќаат дома вие ги склопувате и им ги враќате и добро е платено на пр.за едно сошиено мече 10долари.Дали некој од вас го има работено ова или некој што познавате?Прво се плаќа околу 1000ден.за молбата и материјални трошкови.Вака изгледа како одличен начин на заработка,само незнам колку ова функционира или некој сака да си заработи на нечесен начин.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29003
Registration date : 2008-07-07

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 11:00

јас го имам читано тој оглас на нет мислам дека има некоја мучка и туку така не ми се даваат 1000 денари, ако знае некој нека пише повеќе
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29163
Registration date : 2008-05-14

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 11:07

Milion oglas ima po net od toj tip, cuvajte si gi parickite i ne nasednuvajte na oglasi od toj tip.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28791
Registration date : 2008-08-22

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 11:18

И мене ми е сомнително затоа прашав да не има некој искуство со ова,еве за што се работи
http://www.prekuokean.info/index.html
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30278
Registration date : 2007-11-15

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 11:22

se slozuvam deka treba da se izbegnuvaat ti e oglasi. ednas se javuvav i mi rekoa deka treba da uplatam pari za gi dobijam materijalite za rabota. a posle kako ke sum gi sklopela igrackite ili sto i da bese sum zaboravila oti toa bese pred 10 godini, ke mi gi otkupuval toj i ke gi prodaval.
ama od kaj znam deka stvarno ke mi gi otkupuva.
a nemu mu e sigurna zarabotkata - 10 zeni vo mesecot da se javat da pratat pari za materijali koi cinea nekade okolu 50 dolari, ete mu zarabotka.
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28773
Registration date : 2008-08-17

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 11:37

Со еден колега порано разговаравме на оваа тема.Ми кажуваше дека тетка му се јавила на ваков оглас.Јас мислев дека е комплетна превара и дека ти ги земаат парите за апликација и повеќе нема да ги слушнеш.Е не било така ама сепак има финта.Нејзе и пратиле материјали и таа сошила многу мечиња и доаѓа особа да ги провери дали се добро сошиени.И на сите им наоѓа мана освен на неколку и само за тие неколку и ти дава пари тогаш било по 7 долари мислам.А и сите останати си ги зема ама као не чинеле па не ги плаќа.И на крај сепак се сведува на измама.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28746
Registration date : 2008-08-16

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 11:38

да и јас ги имам читано овие огласи и изгхледаат премногу добри за да се вистинити не сум имала искуство, а како што кажа Ане која е гаранцијата дека ќе ги откупи а тој секако добива.
мене искрено овие огласи ми се сомнителни, мислам невистинити незнам.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29215
Registration date : 2008-08-15

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 12:21

Ima i tuka vo SLO takvi stvari i jas ednas probav. Kako sto kaza Simona's mom, tie ke ti se javat, ke dojdat da ti gi proverat, ke bidat zainteresirani za toa, ama na se ke ti najdat mana i samo 10% ke ti platat (ako imas sreka), a drugoto ke go zemat iako "ne cini". I taka otkako ke im napravis odreden broj na mecinja, igracki bla bla... ne te baraat veke, ke ti recat bavno rabotis, neubavo raboti isl.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29281
Registration date : 2008-07-11

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty04.11.08 13:26

Ja razgledav stranava..i stvarno ne veruvam...
nisto nema kako garancija deka posle izvrsenata rabota ke gi dobies parite...
A i nekako cudno mi e..zasto treba da platis odredena suma na pari za da mozes da rabotis..??
Вратете се на почетокот Go down
bile
Прваче
Прваче
bile


Female
Број на мислења : 230
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 27767
Registration date : 2009-03-16

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty19.04.09 22:47

toa se lazgi da znaete jas si plativ mi gi zemaa parite a posle gi snema i toa tie od www prekuokean ne nasednuvajte ne im polnete dzebovi
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28713
Registration date : 2008-11-02

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty19.04.09 23:42

Bas i jas se slozuvam ima isto citano za ova site taka vikaat ako e postena rabota nema zosto da plakas za da poracas materjali gluposti!
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29014
Registration date : 2009-02-25

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty20.04.09 15:11

Obicno takvite oglasi se somnitelni.......definitivno zamka nekakva.Podobro da ne se nasednuva.Koj dava denes avans odnapred pak posebno preku net???/nema sansi...mislam nema takvi budali......Bas i na nekoi strani se sovetuva kartica za plakanje vo stranstvo da ne se upotrebuva zaradi manipulacija...... odnosno da ne se naveduva brojot na karticata......ima sekakvi luge.....
Poveke se mamat lugeto so ovie imigraciski kancelarii....demek vadime vizi za taa i taa zemja....i togas plakaat odnapred pola a pola na kraj,ama koga tipot ke im kidne se zalat vo policija i davaat izjavi po TV.Pa sekoj ke rece:koj ti e kriv i sto si mu daval pari odnapred....i taka e.....
Mamalina a koj znae zosto posle gi koristat tie mecinjata?mozda droga svercuvaat vo niv?zar malce ima takvi fateno???/podobro ne si igraj..... flower
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28018
Registration date : 2009-04-12

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty20.04.09 15:29

mm najde oglas za rabota vo stranstvo covekov mu bara 1400 den unapred tie bile za garantno pismo da mu izvadel mene mi e somnitelna rabotava se mislime sto da pravime a mm bas saka da zamine nekade Заработете од дома 121539
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29014
Registration date : 2009-02-25

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty20.04.09 15:51

butterfly напиша:
mm najde oglas za rabota vo stranstvo covekov mu bara 1400 den unapred tie bile za garantno pismo da mu izvadel mene mi e somnitelna rabotava se mislime sto da pravime a mm bas saka da zamine nekade Заработете од дома 121539

Da znajs samo kolku dusi ostanale izviseni....sega posledno za Ceska izleze taka.....demek garancija od rabotodavatelot i mu ja kidna so parite od 15 dusi.....kazuvaa na Tv
Podobro ne si igrajte,ali sepak ne vas si e da odlucite......Zosto ako tolku saka ne vidi za na brod???Bar tamu odis na intervju Skopje,te intervjuira stranec od brodskata kompanija.....ne baraat pari.Zarabotuvacka nema nekoja ali podobro od tuka e sekako!
Pozdravce
Вратете се на почетокот Go down
bile
Прваче
Прваче
bile


Female
Број на мислења : 230
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 27767
Registration date : 2009-03-16

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty28.04.09 12:44

a ne znaete kolku se prefrigani konkretno tie od www prekuokean prakaat doma dogovor da potpises demek za rabota so stranska kompanija a vo koj oni se ograduvaat od se samo da nemas nacin da gi tuzis demek samo posreduvaat a za ponatamu ne gi interesira se e megu tebe i strancite.Normalno od tie aber nema
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28018
Registration date : 2009-04-12

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty28.04.09 12:46

dane znaete nekoja proverena agencija sto navistina posreduva za rabota vo stranstvo ili za vo irak
Вратете се на почетокот Go down
pelagon
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 1
Age : 47
Локација : bitola
Поени : 26866
Registration date : 2009-08-16

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: post   Заработете од дома Empty16.08.09 8:23

Vnimavajte,jas imam porano probano,to e scam,ne plajkat za sienjeto,cuvajte si gi parickite.pozdrav.
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27532
Registration date : 2009-05-16

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty11.09.09 16:53

se slozuvam so vas toa se samo lagi na koj treba da vnimavame da ne si gi dademe parickite oti tie ni rabota davaat ni pari samo sakaat oni od nas da zemat pari,tuka sigurno se raboti za nekoja da ja narecam mafija
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 26984
Registration date : 2009-09-27

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 0:51

А да не има некој идеја како може да се заработи од дома?
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29005
Registration date : 2009-02-13

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 10:45

Annabel напиша:
А да не има некој идеја како може да се заработи од дома?

i jas toa se prasuvam celo vreme Annabel
pa ako nekoj ima ideja neka ja podeli so nas Заработете од дома Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 44
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30462
Registration date : 2008-01-27

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 20:41

fibimk напиша:
butterfly напиша:
mm najde oglas za rabota vo stranstvo covekov mu bara 1400 den unapred tie bile za garantno pismo da mu izvadel mene mi e somnitelna rabotava se mislime sto da pravime a mm bas saka da zamine nekade Заработете од дома 121539

Da znajs samo kolku dusi ostanale izviseni....sega posledno za Ceska izleze taka.....demek garancija od rabotodavatelot i mu ja kidna so parite od 15 dusi.....kazuvaa na Tv
Podobro ne si igrajte,ali sepak ne vas si e da odlucite......Zosto ako tolku saka ne vidi za na brod???Bar tamu odis na intervju Skopje,te intervjuira stranec od brodskata kompanija.....ne baraat pari.Zarabotuvacka nema nekoja ali podobro od tuka e sekako!
Pozdravce

za na brod mozam da potvrdam deka nema laga imam tri bratucedi na brod rabotat edniot i se ozeni so edna devojka od litvanija so koja zaedno rabotele tamu sega e ona tuja imaat bebence
isto i brat i sestra nasi musterii ima na brod majami
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31021
Registration date : 2007-11-19

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 20:44

Annabel напиша:
А да не има некој идеја како може да се заработи од дома?

sto znam, vezete, pletete, pravete bonboncinja za svadbi i sl. imam drugarka skolska pocna od sala bonboncinja da pravi a sega ukrasuva celi sali za svadbi pa i bidermaeri...a nema cvekara, se od doma si pravi, si gleda nesto od net nesto svoja ideja
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29057
Registration date : 2008-08-31

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 20:58

од дома јас правам сајтови за фирми ама сеуште се учам, програмите не се лесни joomla 15 засега, ама имам потреба од corel и од photoshop, а имам многу мали познавања

верувам при крај сум со учењето можам сега да пуштам ама сакам да ги правам модерни и убави да не се едноставни, а кога ќе научам да склопам цел сајт ќе имам потреба од фирма не мора да е на мое име ама морам да имам жиро сметка
тоа веќе го обезбедив преку едни пријатели и се надевам ќе можам да заработам нешто плус додека сум по дома
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27020
Registration date : 2009-09-29

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 21:00

Misticia напиша:
од дома јас правам сајтови за фирми ама сеуште се учам, програмите не се лесни joomla 15 засега, ама имам потреба од corel и од photoshop, а имам многу мали познавања

верувам при крај сум со учењето можам сега да пуштам ама сакам да ги правам модерни и убави да не се едноставни, а кога ќе научам да склопам цел сајт ќе имам потреба од фирма не мора да е на мое име ама морам да имам жиро сметка
тоа веќе го обезбедив преку едни пријатели и се надевам ќе можам да заработам нешто плус додека сум по дома
ај малку поопширно објаснување, од каде да се почне исл. се разбира ако не ти е тешко (може и на пп)
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29057
Registration date : 2008-08-31

Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty23.11.09 21:13

не ми е тешко никако
дома ги бараш програмите и бараш упатства како да ги инсталираш и после има по некое упатство како да работиш
ќе побарам линкови и ќе ти пратам,
Со тек на време ќе научиш - не е некоја работа ќе кликниш и ќе ти идат пари - тие ми се нереални - ова има доста работа ама нема леб без мотика
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Заработете од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заработете од дома   Заработете од дома Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Заработете од дома
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Хоби-
Отиди до: