Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сродни души

Go down 
+13
bibe85
sunshine
aleksandra
sanja83
moja Ina
rich_bitch1
daniela
Goca
Big Sister
Gina
Emi
ZZ
Alexandra
17 posters
АвторПорака
Alexandra
Почетник
Почетник
Alexandra


Female
Број на мислења : 39
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 30155
Registration date : 2007-11-14

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Сродни души   Сродни души Empty15.11.07 0:47

Mnogu e ubavo koga ke najdesh vo zivotot srodna dusha!Jas sum presrekna zatoa shto go imam toj chovek pokraj mene!Prekrasen brak-prekrasno detence!Normalno sekogash ima po nekoja karanica (kolku da ne ti bide dosadno),a i sovrshenstvo nema nikade!Najvazno od se e da se ima kompromis,doverba,razbiranje........Jas primetuvam po moite drugarki vo posledno vreme se neshto se plashat od brak,se plashat da go napravat toj chekor,a iskreno ne znam zoshto!Brakot e prekrasen,pa ushte detence koga ke dojde,NEMA NIShTO POUBAVO NA SVETOV!Pa ne znam,bi gi zaprashala drugite shto mislat za ovaa tema i shto mislat,zoshto lugeto se poteshko se odluchuvaat za (golemiot chekor) shto se vika brak??? Smile [i]
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty16.11.07 22:41

i ja sam primetila da se ljudi sve teže odlučuju za brak i to sve kasnije i kasnije..ne znam zašto je to tako,ali iz primera ljudi koje poznajem mogu da kažem da su jednostavno mladost proćerdali u ovom ludom vremenu ratova i kriza ,nisu se snašli i dok su se osvestili-stigle ih već neke godine kad nisu više mogli da nadju srodnu dušu..
a slažem se sa tobom da je predivno kad nadješ srodnu dušu sa kojom možeš da podeliš neke predivne trenutke,ali i probleme koje život nosi..
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty19.11.07 22:44

Jas i mojot soprug sme zaedno 10 godini Very Happy
Minatata godina se vencavme i mnogu sum srekna so nego i so naseto malo angelce...........
A zasto nema brakovi vo posledno vreme??
Jas mislam deka finansiite si go pravat svoeto, i plus sega nekako lugeto gledaat da si napravat kariera, da si najdat ubava rabota, da sredat po doma pa duri polse da se mazat-zenat.
Вратете се на почетокот Go down
Gina
Почетник
Почетник
Gina


Female
Број на мислења : 19
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 30120
Registration date : 2007-11-21

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty22.11.07 1:11

jas seuste ne ziveam so mas mi on zivee vo belgija a jas sum seuste so bebeto tuka.neznam kako bi izgledalo toa mislam deka e nesto najubavo na svetot,no kako sto kaza aleksandra ubavo e koga ke najdes srodna dusa za vo brak,neznam mene brakot mi e haos moze e pricina razdelenosta a moze i ne e,ali imam edno prasane do site vas mnogu sum razocarana i neznam sto da mislam; dali vie mislite deka mojot maz mi e veren?skoro cela godina sme razdeleni
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty22.11.07 14:42

Uh ama prasanje?
Jas mislam deka ne treba da razmisluvas sega za toa, on e tamu i sigurno ti kazuva deka ti e veren , a tebe moze samo da te boli glava mislejki deka ne e taka.
Zatoa nemoj da bides ljubomorna, uste malku ke bidete zaedno site trojca i vi posakuvam sreken zivot ispolnet so ljubov i razbiranje!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Alexandra
Почетник
Почетник
Alexandra


Female
Број на мислења : 39
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 30155
Registration date : 2007-11-14

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty29.11.07 15:23

Apsolutno se soglasuvam deka ne treba da se opteretuvash so toa!Od druga strana ne sakam da sum vo tvoja koza,sigurno ti e mnogu teshko sama tuka!Jas bi te prashala Gina,dali imash moznost so tvoeto detence da se preselish tamu so nego???
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty29.11.07 16:08

A jas bi te prasala dali imas pricina da se somnevas Gina?
Dalecinata ne znaci nisto, ako se sakate i veruvate eden vo drug. Moze da e do tebe sekoj den i da ti bide neveren. Moj sovet ti e da ne se optovaruvas so takvi raboti koi ne nosat nisto ubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Gina
Почетник
Почетник
Gina


Female
Број на мислења : 19
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 30120
Registration date : 2007-11-21

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty29.11.07 19:40

papirite se pri kraj za dvete ne samo za moeto dete,jas imam pricina da se somnevam vo nego zatoa sto veke nekolku pati me izlazal a potoa mi priznava. ne me lazel za devojki tuku za nesto sosema drugo,megutoa jas mislam deka stom me laze za nekoi raboti moze i za toa iako on go tvrdi sprotivnoto
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty09.12.07 12:15

Gina,normalno e da se somnevas koga ne go gledas sekoj den no ako se somnevas neznaci i deka vistina ti e neveren.Kako sto znaes moze da bide pokraj tebe a da te izneveruva,toa sto te izlazal za nekoi drugi raboti po mene e sosema normalno pa site nie koga togas sme izlagale,normalno da ne e za nekoi bitni raboti vo zivotot,moj sovet ti da se opustis kolku sto mozes i da pokusas da mu veruvas pocekaj dodeka ne bidete zaedo a potoa razgovaraj so nego za toa sto te maci.Pozzz
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty11.12.07 22:56

Jas i mojot soprug sme vo brak od ,96god,imalo i prijatni i neprijatni momenti.Sepak mislam deka neprijatnite se zaboravaat no priznavam deka mojot brak funkcionira dobro,so ogled vo kakva zemja ziveeme i so site onie mali ili golemi grizi vo ova vreme mislam deka uspevame stabilno da go zacuvame.
Se prasuvam , a voedno i sum svedok na mnogu poveke razvodi otkolku stapuvanja vo brak.Zosto?Samata neznam vrski sto traele i nad desetina godini,vo brak dve-tri godini i odednas Razvod.Onie sto go doziveale toa so sigurnost tvrdam deka pominuvale niz pekolot,no mislam deka na kraj najveke stradaat decata.Sto mislite vie za ova?
Se izvinuvam sto malku otstapiv od temata.[url][/url]
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty29.12.07 20:51

se omaziv na 19 godina,mnogu mlada i voopsto ne se kaam za toa.site moi drugarki mislea deka sum luda zatoa sto vremeto za luduvanje sum go zamenlia so domasni obrski.jas ne mislam taka.zivotot ne zavrsuva so brakot tuku naprotiv togas pocnuva.go obozavam mojot soprug,mi pomogna da sozream,da se izgradam vo stabilna licnost.imame nekogas kavgi ama toa e normalno.nikoj ne e sovrsen.pokraj nego se cuvstvuvam celosno,ispolneto,poaskuvano...
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty12.03.08 16:14

Jas sum zaedno so mojot soprug od 19 godini. Pokraj nego porasnav , diplomirav, nauciv da prostuvam , a najbitno od se nauciv da sakam beskompromisno. Imalo i prijatni i neprijatni momenti no jas znaev sto sakam veke posle 3 meseci izleguvanje. Znaev deka go pronajdov covekot na mojot zivot i se potrudiv da go zadrzam. Posle 7 godini zabavuvanje odlucivme vrskata da ja krunisame so brak. Site moi zrtvi vrodija so plod. Sega pokraj mene go imam najprekrasniot soprug i najvnimatelniot tatko. Sekogas koga ke go vidam so kerka mi jas prosto se topam. I jas i taa sme negovi kralici - licnosti okolu koi se vrti negoviot svet
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty31.03.08 11:58

Jas so mojot soprug bev vo vrska 6 meseci, i toj period bese dovolen za da se zapoznaeme i da si gi uvidime nasite karakteristiki i vo si odgovaravme pa zatoa i odlucivme da se zememe. Vo brak sme 11 meseci i super ni e. MM sekogas nagoa zbori da me razveseli koga sum nekogas tazna poradi toa sto uste nemame dete. Super mi e so nego. Samo ni fali uste detence, za SREKATA da ni bide kompletna. :komp:
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty10.06.08 7:28

rich_bitch1 напиша:
se omaziv na 19 godina,mnogu mlada i voopsto ne se kaam za toa.site moi drugarki mislea deka sum luda zatoa sto vremeto za luduvanje sum go zamenlia so domasni obrski.jas ne mislam taka.zivotot ne zavrsuva so brakot tuku naprotiv togas pocnuva.go obozavam mojot soprug,mi pomogna da sozream,da se izgradam vo stabilna licnost.imame nekogas kavgi ama toa e normalno.nikoj ne e sovrsen.pokraj nego se cuvstvuvam celosno,ispolneto,poaskuvano...

bravos alal da ti e za napisanovo i jas se omaziv na 18 god i jas mislam deka e taka popravo ubedena sum
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty10.06.08 15:34

добро ти си убедена дека е така подобро, бидејќи ти така си постапила.
јас мислам дека е подобро да се омажиш покасно.
иако се омажив на 23 години сметам дека подобро е уште покасно, некаде околу 26-28 години.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty10.06.08 15:42

И јас не сум за брак многу рано. Некако на 18 години ми изгледа навистина рано. Не сакам да кажам дека вие сте погрешиле меѓутоа некако ми изгледа дека има време за се. Јас се омажив на 26 и не мислам дека погрешив. Имав време и за факултет и за дружење и за излагувања............Сега веќе тоа не ми е приоритет но во тие години тоа ме правеше среќна.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty06.10.08 16:25

годините не се пресудни за стапување во брак ако сте сигурни дека покрај себе го имате човекот што може да ве исполни, да ве направи среќна, едноставно вашата друга половина и немате никакви пречки за стапување во брак тогаш мислам немаат никаква врска годините.
јас имав среќа и си ја најдов мојата сродна душа со дечкото сме заедно скоро 7 год. едноставно израснав со него завршив средно, дипломирав многу пати во животот ми помогнале неговите совети неговото искуство прекрасно ми е со него.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty06.10.08 16:44

Јас сметам дека е најважен карактерот на личноста. Ако девојката сака да шета, да оди по журки, да излегува, да се забавува, подобро е кога ќе помине тој период на журкање да се мажи.

Јас не сум таков тип на човек, повеќе сакам смирени ситуации, шеткање, кафенце ова она. Понекогаш помислувам: мајка ми на мои години имала две деца веќе. Јас искрено не би можела да гледам сега две деца. Би можела да се мажам и да бидам „домаќинка“, тоа не ми пречи, се осеќам спремна.

Е сега годините... имав дечко од 16 год бевме заедно, одевме 3 и пол години ама бев толку сигурна дека тој е ТОЈ! Поминав прекрасни моменти со него, но како што растев, созревав, ми се менуваа потребите и желбите. Тој беше 3 год постар од мене и беше веќе смирен онака, без некоја посебна перспектива - тоа што имаше му беше доволно. И кога јас почнав да се оформувам како личност, тој почна да ми „смета“, затоа што ни се менуваа размислувањата. и ако се мажев за него (пошто бев сигурна дека е вистинскиот) на крај ќе завршев несреќно.


Сакам да кажам дека периодот од 16 до 20 години може да биде различен, потоа може да се смени личноста и да настанат проблеми. После факс, т.е. после 21/22 год е веќе ОК, поинаку се размислува.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty06.10.08 16:55

Ne znam dali sme so maz mi srodni dusi...Smile
Se slozuvame perfektno, ili podobro da recam, se nadopolnuvame perfektno:).
No ima uste licnosti vo mojot zivot koi mozam da gi narecam moi srodni dusi, so koi se razbirame so eden zbor. Jas ja pocnuvam recenicata, drugiot mi ja dovrsuva i obratno:). Se citame megju redovi. Ne mora samo partnerot da ni bide soul mate:).

A se slozuvam so Zelenicka i so Ane, deka najdobro e da se izziveat mladite godini, pred da se stapi vo brak. Menuvanje deckovci, setanje, izleguvanje do docna, odenje single po odmori... seto toa se menuva vo brakot.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty06.10.08 19:20

Kinky напиша:
Ne znam dali sme so maz mi srodni dusi...Smile
Se slozuvame perfektno, ili podobro da recam, se nadopolnuvame perfektno:).
No ima uste licnosti vo mojot zivot koi mozam da gi narecam moi srodni dusi, so koi se razbirame so eden zbor. Jas ja pocnuvam recenicata, drugiot mi ja dovrsuva i obratno:). Se citame megju redovi. Ne mora samo partnerot da ni bide soul mate:).


Е за ова ти пуштам рака. Кога се спомнува сродна душа многумина мислат дека само еден човек може да ти биде сродна душа што не е точно flower А теоретски никогаш не можеш да знаеш кој ти е најголема сродна душа зашто не си била со сите машки на овој свет за да провериш колку ти одговараат Smile))))))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty07.10.08 9:27

Zelenicka, ne mislam samo na maski:), moze i zensko da ni bide srodna dusa.
Imam edna prijatelka koja ja zapoznav na eden drug forum, se znaeme nekolku godini, bila kaj mene nekolku pati, a ne e od MK. Tolku sme bliski, sto mislam deka znae sto sum pomislila vo momentot koga nesto ke pomislam, i pokraj toa sto e stotici kilometri daleku i mnogu retko se gledame:). Ne mozam so zborovi da opisam sto e toa sto ne povrzuva, cudo:).
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty02.11.08 17:40

go potpisuvam postot vo celost na Kinky.i da se slozuvam i so zelenicka.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty08.11.08 15:42

jas so mm neznam dali sum srodna dusa...vo sustina sme mnogu razlicni a i mnogu isti...pa neznam ....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сродни души Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сродни души   Сродни души Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сродни души
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: