Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?

Go down 
+68
Biljana
borjanka
saligrem
tasevska
delfin76
Sandra_Anja
sunshine
Nebo
vasidora
Lemate
Ves
kiki-riki
Tifani
biljanag
winnie the pooh
Elicka
Mama Ane
sonjamfk
Misticia
Dzena
Big Sister
Vale74
Ance-J
Sandra
valentina123
Mama K
Dara
delfinka
marijab.d
caci
Sun
magi
kavadarcanka
NatalijaS
lidija29
sanja_
Natalija
Denicija
sneze
Anjuska08
Bela
nafi
Илеана-80
kokice
naivnna
Simona's mom
verce
bibe85
marina_m
Juni08_Andrea
Ilince
vedrana
KAJA
beti 24
Бети
e.p.l.29
Emilija
Stefanija S.
veki22
Svetlana
Kinky
hormonce
sonja colakova
Kikic
avanturistka
obicna
vecki
lela
72 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28891
Registration date : 2008-10-24

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty27.08.09 17:09

sreka sto go imam mazmi inace koska i koza ke bidam
sekogas toj gotvi,a sega ja imam i majkami na gosti 1mesec pa imam 2gotvaci
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 46
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27503
Registration date : 2009-06-26

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty28.08.09 13:39

Maz mi znae se da gotvi (glaven kuvar bil vo vojska)ama jade samo ako jas mu zgotvam-toj ne gotvi po doma. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27839
Registration date : 2009-03-14

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty28.08.09 16:57

Ах мојот сопруг како знае да зготви ммммм,ама само кога сака, а ретко пројавува желба за тоа Smile
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27040
Registration date : 2009-07-31

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty10.09.09 16:32

mojot soprug mnogu ubavi palacinki pravi i sekogas toj gi pravi a inace mnogu mi pomaga koga nesto pravam naprimer sinmi koga mu se jade jas pravam za sinmi i ke mu kazam na mm kako i on prodolzuva so rucekot srce mi e
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29236
Registration date : 2008-07-22

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty10.09.09 16:37

Многу многу не е по готвењето, освен кафе во кујна многу често не прави други работи.
Знае добри омлети да спрема, потпечени пица- лепчиња, ама кога е расположен, а тоа не е баш така често! palacinki
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28833
Registration date : 2008-09-05

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty10.09.09 17:25

Dara напиша:
Maz mi znae se da gotvi (glaven kuvar bil vo vojska)ama jade samo ako jas mu zgotvam-toj ne gotvi po doma. Smile
истата ситуација и кај нас...
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27685
Registration date : 2009-06-16

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty10.09.09 18:02

Не го бидува баш за во кујна или така му одговара. Само кога мора и тоа знае јајца да испржи, кобасички, некое парче месо и да свари шоагети или макарони. А да, и скарата тој ја прави. Ама барем воопшто не ми се меша, ниту пак ми наога мани.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30278
Registration date : 2007-11-15

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 0:24

Прв пат дека знае да готви ми покажа прелани кога бевме на одмор во Грчка. Ние со малото на плажа си седевме, а тој ќе отидеше во соба да зготви. Не беа којзнае какви јадења, ама пак - пржени компири, месо и сл...нешто кое никогаш не го правел дома и се правеше дека не знае, овде покажа дека знае. И тоа сам, без молби.

Па после си продолжи и дома - Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 69779 Скара се знае негово задолжение е. Сега се испраксира и пици прави , ама оние со готово тесто. И тоа морам да признаам повкусни се од моите Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Icon_wink
Јајца без проблем - пржени и варени....

Како и да е и да остане сам, нема да биде гладен - хаха
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27592
Registration date : 2009-04-26

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 0:48

Па знае да зготви ама бидејќи и тројцата сме на пансион кај свеки, не готви ни тој ни јас. Ама пак знае да свари супер јуфки, да направи пица понекогаш за доручек или вечера, или салатичка некоја вкусна, така да добар е, го бива-затоа и го земав hihi hihi hihi


Последната промена е направена од Џена на 11.09.09 0:56. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29057
Registration date : 2008-08-31

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 0:49

лимонада (последно време сосе семки од лимонот ама ај да не се жалам) hihi
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29513
Registration date : 2008-07-28

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 9:54

hahhhaha. znae skara da naptavi i toa epten ubava, a za druga i ne se zmara, tuka e mama ili jas, ne mora da se maci. koga ne e tuka mama, e togas znae da svari makarani , kompir da ispece ili riba, piper so patlidzan ili so jajca. koga se sami znaat mnogu raboti,inaku koj nie kriv sto sme si gi razmazile.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30631
Registration date : 2008-11-06

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 10:00

Мојот готви, јас пола работи и од него ги научив, Многу голем гурман е, а и ако чека на мене остана гладен кутриот Smile
Вратете се на почетокот Go down
Elicka
Прваче
Прваче
Elicka


Female
Број на мислења : 143
Age : 46
Локација : низ Македонија
Поени : 27508
Registration date : 2009-05-05

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 10:07

Ништо не готви, као не знае. Ако треба и гладен ќе седи и не прави за јадење, ќе грицка нешто. Само скара и шопска салата.
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29040
Registration date : 2008-08-24

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 10:10

hmmm mojot samo koga ke go fatat tackite ke zgotvi nesto,mnogu retko i toa nego sto ke mu se prijade a i da vi kazam merak mu e otkako si napravivme kujna i se preselelivme na gorniot sprat sami,taka minatata nedela mi pravese przeni piperki so jajca.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 44
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30462
Registration date : 2008-01-27

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty11.09.09 10:17

на мојов му текнало ребра на скара абре кувар диплома си има а бара ај ова она направете
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28177
Registration date : 2009-04-14

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty12.11.09 14:50

мм знае да готви по нешто,но зготвува само јас ако му кажам,а инаку сам не му текнува
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27020
Registration date : 2009-09-29

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty12.11.09 18:19

мм се научи да готви и сега е специјалист за правење јувки и пржени кришки Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 207962
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty12.11.09 19:07

Koga bi imal mm vreme sekoj den bi jadele po eden speciajlitet spored Hrana i vino , uste pred da se zememe cesto me kanese na vecera , najubavo gotvi italijanska hrana , pecurki, salati i.t.n. I mnogu e ureden , inaku ma zso podobri maniri na masa od mm nemam videno 
Вратете се на почетокот Go down
Lemate
Прваче
Прваче
Lemate


Female
Број на мислења : 136
Age : 44
Локација : Sweden
Поени : 26617
Registration date : 2009-10-21

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty12.11.09 19:26

Znae mm da gotvi po ednostavni jadenja, kako musaka i graf i jajca da sprzi no nekako vo posledno vreme ne mu teknuva da napravi. Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 412106
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27264
Registration date : 2009-09-17

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty12.11.09 20:32

Mm skoro sekoj den gi pocnuva jadenjata koi ni se vo plan za toj den, a jas koga ke se vratam od rabota gi dopravuvam i ja sreduvam kujnata.
Da ne pravi toj taka, bi jadele vo 7 mesto 5.
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27040
Registration date : 2009-08-07

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty12.11.09 20:38

Mojov znae, si izmisluva recepti i na kraj koga ke probam se mi izgleda ko turlitava:) Aj prosteno mu e, dobro e sto se trudi:)
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29549
Registration date : 2008-03-25

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty13.11.09 11:16

Poima nema. Ako kafe i ceden sok spagja vo gotvenje togas vikam da znae da gotvi.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29817
Registration date : 2008-07-14

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty13.11.09 11:21

Posebno mi se dopagja kako sprema kremenadli vo jogurt i pileski prsti. Od drugo, za vecera i dorucek se pravi, pa i na Anja i sprema.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29005
Registration date : 2009-02-13

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty13.11.09 11:29

da , cesto se mesa vo kujnata , ama za przeno nesto ili skara , za mandzite vika "ne ti se mesam"
ama i znae da komentira posle ako nesto ne e kako sto treba , nekoj den ke pisuva po vesnici " zena povredila maz udirajki go so tanjir po glava " Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 10380
Вратете се на почетокот Go down
tasevska
Почетник
Почетник
tasevska


Female
Број на мислења : 18
Age : 43
Локација : na rabota
Расположение : promenlivo
Поени : 26600
Registration date : 2009-10-12

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty13.11.09 14:34

mazmi odvreme na vreme znae da vleze vo kujna i posle e lom-lele,inace prae dobri spageti so sos
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Гастрономија-
Отиди до: