Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Мојот прв ИВФ дневник

Go down 
+102
elena-taci
NONE-BT
obicna
nataliemil
bubamara***
Nora76
SANICKA
Mila87
bile
eva31
MarijaS
Tifani
delfin76
Gocika
KATIC
Natasha
Rozetka
Sarah
nale
marija*
mami29
Minamina
kavadarcanka
Labuda
pepa
baby_love
анна.
lidija29
radmia
majamaci77
vedrana
dzi-dzi
zaki
Luna
Damjana
Juni08_Andrea
kristina_b
sneze
delfinka
naivnna
milena p
Natalija
daniela
lela
kjara
macush88
Zane
natali
Mama Ane
bella*
majuvce
Misi
beti 24
jasmina i ace
KAJA
Brane
Bona Dea
Irena Trajkovska
sunshine
mamazako
una
magi
sofi47
BaMbYnA
Berta
Stefanija S.
Sister
bibe85
mamalina
Kikicaangence
Kikic
Vesnicka
Jovana's mom
avanturistka
bica
betavitevit
Girl*****
Lili
sonjamfk
Emilija
lila_mk
viktorija
hajdi
baby24
Emi
mamicka211
sonja 35
Kiki
Daki
Goca
mama
Freya
Sandra
Kinky
vecki
hormonce
bobica
Ilince
sanja83
Monika
lola
Mina
106 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Next
АвторПорака
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty14.03.09 19:06

Фала на подршката, се трудам да бидам оптимист дека се ке биде во ред иако е тешко ова исчекување.
Имав само 3 клетки од кои 2 ми вратија, многу сакав да имам близнаци ама помали се шансите за жал, но сепак се надевам и молам Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 506937

Кажете ми вие што сте правиле инвитро по колку клетки сте имале и колку ви вратиле и колку се фатиле. Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 121539

Јасмина доктор Таше е чуден доктор ама сепак професионалец и ми заличува на чудниот доктор Хаус од серијата hihi
И немора да чекај инсистирај за инвитро биди упорна и ке попушти докторот ке видиш(сака упорни и оптимисти докторот)
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 86
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28013
Registration date : 2009-01-18

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty14.03.09 19:25

nemoj da gubis nades, i misli pozitivno, znam deka ti e dosta od vakvi muabeti ama i jas go pominav istoto 6 pati i na kraj ostanav bremena so bliznaci. sekojpat mi vrakaa po 3 iako se oploduvaa poveke, posldniot pat duri 9, i go prasav dr zosto samo po 3 vrakaat, mi rece spored zakonot ne smee poveke od 3, a i da se fatat site 3 ke mora ednoto da go vadat zosto nemalo da izdrzat, toa bese negovoto objasnuvanje, i s\iskreno ne se nadevav deka ovoj pat ke zabremenam i lezev samo po pola saat koga gi stavav utrogestanot, a ostatokot od denot ne, znaci se setkav, si sedev, bas onaka relaksirano i si rekov sto saka neka bide, nema da lezam.
e poslednite denovi, me fati nekoja kriza, togas si mislev sto ke se sluci, a i imav bolki kako za menzis i si rekov nisto od ova, ama ete se sluci, posle 10 god. brak ostanav bremena so bliznaci, dve se, znaci tretoto sum go isfrlila.
a vo vrska so kletkite kaj sekoja zena e individualno, kaj mene sekogas bea nad 20 i mi se oploduvaa od 3 do 5, a sega mi izvadija 15 a 9 se oplodija.
samo napred, i ti posakuvam da ne izraduvas .
Вратете се на почетокот Go down
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty15.03.09 15:22

Фала Радмила на одговорот и имај лесна бременост.

А ме интересира дали ја откривте причината зошто не биле успешни претходните инвитра и да ли си правила лапароскопија заради тоа?
Вратете се на почетокот Go down
nale
Прваче
Прваче
nale


Female
Број на мислења : 103
Age : 48
Локација : Veles
Поени : 28220
Registration date : 2008-12-08

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty15.03.09 15:27

Минамина баш вчера ти го правевме муабетот со Сани Very Happy и мило ми е што читам тука убава вест.Сега само одмарај, па наскоро да прочитам уште поубава вест strk
Вратете се на почетокот Go down
baby_love
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 30
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27797
Registration date : 2009-02-18

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty15.03.09 21:05

Здравооо на ситее Smile

Минамина ти посакувам се најубавоо Smile Сега одмарај си и уживкај си и не размислувај за тоа дали ќе биде или не...Како треба да биде ќе биде...Многу е тешко кога се измачуваш...И јас бев таква,ама после сватив дека исто ми се фаќа,дали ќе се нервирам и не..Ако сака да биде ќе биде...Ама само биди позитивна...Ајде ќе не израдуваш сите...
Иначе кај мене последниот пат извадија 16 клетки од кои 9 се оплодија...3 не беа добри и останаа 6...Ми вратија 3 а останатите 3 ги замрзнаа...Не смеат повеќе од 3 да вратат,што вика Радмила така е по закон...
Радмила и тебе ти честитам на бременоста,уживкај си сега...А кажи ми,веднаш после трансферот лежеше ли..или не?
Минамина мене последното ИВФ ми беше успешно ама имав спонтан...Па после правев со замрзнати ембриони ама не ми успеа...
Сега здравје некаде на средина на мај,...ќе пробам пак...И ептен сум позитивна и се надевам дека конечно ќе бидне после 5 пати неуспех...
Ти посакувам се најубавоо Smile
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28959
Registration date : 2008-12-07

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty15.03.09 22:20

Minamina i jas imav 3 embrioni ... nekade pisuvav - po moja zelba gi vratija site (poradi godinite), a se zadrza 1 - zlatoto Damjana Smile Ti posakuvam i ti da se izraduvas, a imas i realni sansi. Gospod neka e so tebe i preventivno odmaraj, nema potreba od zamor ovoj period.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29093
Registration date : 2008-07-18

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty16.03.09 12:43

Minamina,ti posakuvam se najubavo!izraduvaj ne site! da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty16.03.09 14:30

Minamina, brzo da pomine iscekuvanjeto, pa da se raduvame na visoka beta:)

Mene mi vratija tri embrioni, se zadrzaa 2, a vo sedma nedela prokrvariv i ostana edno, Aleksej:).
Inaku, morav da lezam zatoa sto imav blaga hiperstimulacija i jajnicite mi bea zgolemeni, stomakot otecen, a da ne bese toa ke se odnesuvav normalno, so toa sto ke gledav poveke da leskaram i odmaram.

Vikaat deka posle ET ne treba da se sedi, za organite da ne pritiskaat vrz matkata. Kolku e vistina ne znam, jas pazev da ne sedam. Posle se sto pominavme, ne mi bese problem i toa da go ispocituvam, da dadam maximum od sebe.
Вратете се на почетокот Go down
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty16.03.09 20:17

Денес ме тера на плачење и карање. Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 557124 Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 981783
Ми се мотаат секакви мисли и прашања во главата.
Забележувам дека ништо не ми е слатко од јадењето,ни сокот што ми беше омилен не ми е слаток, има ли врска тоа со бременост. Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 121539
Ме интересира дали после 4 дена од трансфер сте крвареле, јас не сум ама мене биологот ми рече дека треба да крварам кога ембрионот ке се вгнезди во матката, дали може и без крварење се да биде во ред Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 121539
Ве молам одговорете ми :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28959
Registration date : 2008-12-07

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty16.03.09 20:44

Ne krvarev jas. Posle punkcijata da, ama ne i posle ET.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 28999
Registration date : 2008-07-02

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty16.03.09 20:53

Minamina, se nadevam deka si dobra. Mene mi vratija 3 embrioni, od koi edniot ne se implantirase i prokrvarev vo 6 nedela. Jas ne krvarev nitu posle punkcijata nitu posle ET.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 15:11

Minamina, koga se vgnezduva embrionot, na mestoto kade sto se implantira pukaat kapilari vo matkata i krvta se izleva nadvor. Toa e ustvari toa "krvarenje"Smile.
Sekako deka ne e obavezno, moze, no i ne mora da se krvari.

Mina, kaj si ti, kako si? Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 767433
Вратете се на почетокот Go down
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 28999
Registration date : 2008-07-02

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 15:58

Kinky, zdravo. Eve me i mene posle 3 meseci. Sto da ti kazam, imav buren 3 mesec od bremenosta, no za sreca na krajot se izleze kako sto treba i utre (po moja "prosta" racunica) vleguvam vo 6 mesec. Bebinjava do sega se dobri, premnogu sum radosna sto ce imame masko i devojce, no mi e strav da se izraduvam zosto imav premnogu stresovi. Se nadevam deka tvoeto srcence raste i e dobro.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28959
Registration date : 2008-12-07

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 16:05

Ej Mina super kombinacija ... kako po poracka Smile Raduvaj se slobodno, uzivkaj .. oti te ceka dosta rabota Smile ama za ubavo ke se najdat sili!
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 16:22

Mina напиша:
Kinky, zdravo. Eve me i mene posle 3 meseci. Sto da ti kazam, imav buren 3 mesec od bremenosta, no za sreca na krajot se izleze kako sto treba i utre (po moja "prosta" racunica) vleguvam vo 6 mesec. Bebinjava do sega se dobri, premnogu sum radosna sto ce imame masko i devojce, no mi e strav da se izraduvam zosto imav premnogu stresovi. Se nadevam deka tvoeto srcence raste i e dobro.
Sin i kerka odednas Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 610361, nemas pretstava kolku si srekna:)
Se nadevam deka losoto pomina, do krajot na bremenosta da isterate poleka i lesno, bez stresovi i trzavici:).
Raduvaj se i uzivaj, bremenosta brzo pominuva, ne misli na losi raboti tuku uzivaj vo tvoite bebinja:).
Aleksej e dobar, raste, sekoj den izmisluva po nesto novo, sekoj den ni e razlicen od prethodniot:).

Ne ni se gubi, javuvaj se od vreme na vreme da ni kazes kako ste:).
Razmilsuvate li za iminja, sutiraat li dusickite?Smile
Kako ja podnesuvas duplata bremenost?Smile
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29165
Registration date : 2008-10-02

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 16:32

lele mina bas mi e milo za kombinacija zensko i masko, :loveg:samo uste malce ,(lele koga pominaa 6 meseci)ma i ne e bitno tolku sto se ,samo da bide se vo red i so tebe i so niv ,pozdrav...pisi ni od vreme na vreme ne ne zaboravaj.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29060
Registration date : 2008-09-29

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 16:46

Kolku ubavo
Pa ti ke bides najsreknata mamicka
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28664
Registration date : 2009-01-02

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 16:51

Mina prekrasno masko i devojce odednas, ti posakuvam od srce do kraj da imas lesna i u bava bremenost, dosta stresovi. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29589
Registration date : 2008-03-25

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 18:22

Што убаво Мина ем женско ем машко! Прекрасно! Ти посакувам се најубаво понатаму!
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29093
Registration date : 2008-07-18

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 19:06

Колку се радувам Мина,нека биде се со добра мисла.Се најубаво!
Вратете се на почетокот Go down
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 19:50

Супер Мина многу ми е мило за твоите близнаци :masko: :devojce:
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29598
Registration date : 2008-05-15

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 19:56

Bravo Mina, bas mi e drago za tvoite bliznacinja-poubavo i nemozese da se pogodi -i sin i kerka naednas. Super!!!
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 86
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28013
Registration date : 2009-01-18

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 21:34

Minamina напиша:
Фала Радмила на одговорот и имај лесна бременост.

А ме интересира дали ја откривте причината зошто не биле успешни претходните инвитра и да ли си правила лапароскопија заради тоа?
pricinata poradi ne uspesnite in vitra ne ja otkrivme, dr mi vikaa toa e lotarija, ako bide, bide.
a laparaskopija pravev pred da pocnam so in vitra poradi toa sto na hsg mi otkrija dvoroga matka, pa morav da ja operiram.
i kako sto kazav predhodnite in vitra celo vreme lezev, ne mrdav od krevet, a ovoj pat si rekov deka nema da bide taka, ako treba da bide ke bide, i odma posle transfer so mm otidovme da kupime pokloni za nova godina za vnucite i posle otidovme kaj moite i tamu ostanav mesec dena, i lezev mnogu malku, samo koga gi primav vaginalnite, a inaku si sedev ili polulegnata, se dvizev, ama ne preteruvav, pazev da ne digam tesko, duri odev i vo komsii na kafe, pas onaka relaksirano, i ne mislev mnogu dali ke bide ili ne.
iskreno sega poveke se plasam i mislam, ne znam dali e kaj site trudnici taka, ama bidejki vo pocetokot krvarev nekolku pati sega se plasam da ne se sluci pak, se plasam dali se dobri bebinjata, dali e se vo red so niv, i edvaj cekam da odam naredniot vtornik na lekar i da gi vidam, a se nadevam deka i ke mi kazat togas kakvi se, bi sakala da bidat masko i zensko....
iskreno posakuvam site da se izraduvate naskoro i vi blagodaram za poddrskata i ubavite zborovi.
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 86
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28013
Registration date : 2009-01-18

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 21:48

Minamina напиша:
Денес ме тера на плачење и карање. Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 557124 Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 981783
Ми се мотаат секакви мисли и прашања во главата.
Забележувам дека ништо не ми е слатко од јадењето,ни сокот што ми беше омилен не ми е слаток, има ли врска тоа со бременост. Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 121539
Ме интересира дали после 4 дена од трансфер сте крвареле, јас не сум ама мене биологот ми рече дека треба да крварам кога ембрионот ке се вгнезди во матката, дали може и без крварење се да биде во ред Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 121539
Ве молам одговорете ми :cry:
sto se odnesuva do krvarenje, moze da se sluci posle transfer, kaj mene se sluci malku istiot den, a posle toa ne, znaci kaj sekogo e razlicno, jas posle punkcija krvarev i imav mnogu bolki i takva otidov i na transfer..
a za simptomi, mozam da kazam deka uste 5 ili 6 den pocnaa da mi smetaat mirisi, omileniot parfem ne mirisase kako sto mirisase predhodno, mnogu mokrev, i negde 9 ili 10 den posle transfer pocnaa bolki nisko vo stomakot, isto kako za menzis, i si tekov nisto nema da bide, i predhodnite in vitra nisto ne custvuvav od se ova sto go kazav, ama kako sto rekov kaj sekogo e razlicno, i ne otidov na 15 den na test zosto bese nova godina i si rekov ne sakam na nikogo da mu ja rasipam vecerta, otidov posle 4 dena i koga mi kazaa deka e pozitiven testot si pomisliv deka trebase da go napravam porano i taka na site najbliski ke im ja cestitavme novata godina.
Вратете се на почетокот Go down
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-26

Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty17.03.09 22:52

Фала ти Радмила на одговорот и ти посакувам и ти да имаш момче и девојче, здравје само.

Мене ме болат градите само сега за сега.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојот прв ИВФ дневник   Мојот прв ИВФ дневник - Page 21 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Мојот прв ИВФ дневник
Вратете се на почетокот 
Страна 21 of 41Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: