Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Детска соба заедно брат и сестра за или против?

Go down 
+16
Juni08_Andrea
Daki
elena-d
bibe85
hajdi
sonjamfk
Emilija
hormonce
macush
SonjuS*
daniela
ZeleniCka
winnie the pooh
Emi
mamalina
verce
20 posters
АвторПорака
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty14.10.08 21:57

Ние сега ја средуваме собата за децата но се мислам да не згресам дека се од различен пол па да ги ставам во иста соба.Сеусте се мали но незнам што да правам знам дека е подобро ако се има услови за посебна соба но во нашиот случај не е така.Тие многу се сложуваат заедно и радосни се што ке имаат соба во која заедно ќе спијат.Што да правам вие сте за или против тоа децата заедно да спијат?
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty14.10.08 22:10

Jas mislam deka i od razlicen i isti pol najdobro e decata da imaat posebni sobi,normalno ako se ima uslovi za toa,dodeka se pomali mozebi e dobro da se zaedno,no koga ke potporasnat ke pocnat da si precat eden na drug i da nastanuvaat kavgi.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty14.10.08 22:26

јас и сестрами делевме соба, мм со золва ми исто, и милена здравје ќе дели соба нема ни кај нас услови за такво нешто
мислам дека не зависи до тоа мамалина, ако се караат и посебно да спијат преку ден ќе се караат
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty14.10.08 22:29

nie ostavivme edna golema detska koja e so dva izleza na terasa i dve posebni vrati, koga ke dade gospod utre vtoro dete cim pocnat vo skolo ja pregraduvame so plakar na sredina i dobivame dve posebni, ako se ima uslovi podobro e da bidat vo odvoeni vo sekoj slucaj
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty14.10.08 22:31

Мислам дека мамалина мислеше на тоа дека кога ќе пораснат ќе имаат различни интереси и затоа ќе си сметаат еден на друг Smile Јас не знам како е да делиш соба зашто јас кога бев во периодот кога сакав да имам сама своја соба, двете сестри ми се омажија и останав сама Smile Делев соба до тогаш, па и кревет со едната сестра, но бидејќи сме голема разлика не ми сметаа (а дали јас им сметав нив кога имаа друштво и јас ги прислушкував...па сега видете хахахаха)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty14.10.08 23:02

оите деца се 7год.разлика и нема шанси да бидат во една соба.Да беа помала разлика ,да ама во овој случај тешко.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 0:17

Јас не сум против за иста соба...
Со сестра ми сме во иста соба и никогаш не ми сметало тоа...сепак сестра ми е и нема што да ми смета...
Епа сега ако се работи за деца од различен пол...тогаш мислам дека би имало проблем тука...зашто знам дека доколку би имала брат не би сакал да дели со мене соба...а вака со сестра ми сме 2 год разлика...и нема проблем..
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 1:21

Mislam deka nema problem da e edana soba za dve deca od razlicen pol dodeka se mali ama koga ke dojde pubertetot togas bi mozelo da stane problem.Jas imam 3 deca i sega imame samo edna detska soba,vo nea mi se postaroto since i kerkickata bidejki tretoto(since) e bebe od 7 meseci i spie so nas.Planirame ponataka da napravime uste edna detska i vo ednata da bide kerkickata a vo drugata sincinjata.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 1:51

Јас израснав во иста соба со брат ми кој е 5 години помал од мене,така и се омажив,од таа соба.Моите ни викаа да ја дадат спалната на еден од нас,ама ние не сакавме,сега тие да спијат во дневна на тросед,при спална соба.Секако брат ми многу малку време поминуваше во детската соба,не му се учеше,а свиреше хармоника во дневна секогашSmile)) Taка да,ако се прашувам јас,пак би ја делела собата со моето братче,но ако се има услови не е лошо и посебно.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 8:13

winnie the pooh напиша:
nie ostavivme edna golema detska koja e so dva izleza na terasa i dve posebni vrati, koga ke dade gospod utre vtoro dete cim pocnat vo skolo ja pregraduvame so plakar na sredina i dobivame dve posebni, ako se ima uslovi podobro e da bidat vo odvoeni vo sekoj slucaj

И ние истото го направивме додека градевме и еве веќе се преградени собите. Секое ќе си има своја соба. Ние уште во старт ја преградивме со тенок ѕид од гипс и направивме вградени плакари, сакавме само со плакар ама видовме дека ќе се слуша се, нема звучна изолација па се предомисливме. Вака им се помали собичките ама доволни за едно дете.

Сепак на кого како му дозволуваат условите.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 14:00

mamalina напиша:
Jas mislam deka i od razlicen i isti pol najdobro e decata da imaat posebni sobi,normalno ako se ima uslovi za toa,dodeka se pomali mozebi e dobro da se zaedno,no koga ke potporasnat ke pocnat da si precat eden na drug i da nastanuvaat kavgi.

deverot i jatrvata go imaa toj problem . stom porasnaa pocnaa da si precat eden na drug.moraa da pravat druga soba za da bidat posebno. no mislam deka se zavisi od decata kakvi se. jas so sestra mi si delevme soba sto se vika do mazacka.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 14:08

Fala devojki na odgovorite mi razresivte malku od dilemata znaci i drugi ima kako mene sto razmisluvaat deka brat i sestra mozat da delat soba.Jas planiram sega zasega da bidat zaedno a posle 10 godini zdravje i na dvajcata ke im sprema po edna tavanska soba i ke bidat posebno.Me predomisluvase edna prijatelka deka mali se pa moze ke gi interesira nesto eden za drug od sto treba da se plasam zatoa podobro bilo da ne gi stavam eden so drug vo ista soba.Ama jas ubavo i kazav ako sakas da znaes jas zaedno i gi banjam pa negledam nisto loso vo toa mali se uste.
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 14:33

Дури бевме помали јас и брат ми спиевме во една соба.Сега секој си има своја посебна соба
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 14:37

Јас и брат ми делиме иста соба имаме уште една соба во куќата и таа никој неја користи но ние не сакаме да се делиме бидејќи тој порасна надвор од дома идеше дома само за викенди кога заврши средно и беше дома јас заминав на факултет сега сме двајцата дома и некако не сакаме да сме во различни соби и пак остнавме и двајцата во иста соба нас ни е супе вака
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 16:04

Jas mislam deka nema potreba koga se mali da se delat vo posebni sobi a koga ke potporasnat normalno e da sakaat da se podelat posebno zosto i edniot i drugiot ke si imaat razlicni ndrustva.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 18:26

Jas se uste si ja delam sobata so brat mi. Brat mi e dve god. pomal od mene. Interesno e ne e loso, ama sepak posebno e podobro. Najmnogu koga ke dojde nekoj drugar negov ili moja dugarka togas imame problem, eden e vishok ili toj ili jas (hahahahahaha)...Ama kompromis, dogovor i nekako se snaojgame.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty15.10.08 21:43

Imavme posebna soba so brat mi koj e postar 4 god.Sakav svoja soba ,od pricina da se znae deka e moja soba, da cukne i da prasa sekoj dali smee da vleze,a ne da vleguva koga saka ,kako vo svoja soba.Vo leto se spie porazgoleno pa zosto da pazam kako i vo sto spiam.Isto noke eden saka da cita,da zboruva na tel.a drugiot treba da spie pa i toa bas ne odgovara.
a dodeka se mali ,nemam protiv za spienje na dvete decinja vo ista soba.
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty21.04.09 14:23

dokolku ima moznost najdobro bi bilo sekoj da ima svoja soba pa duri i da se od ist pol decata no sepak kako odreduvaat uslovite.a plus i dodeka se mali bas e pozabavno da si ja delat sobata a so toa i obvrskite za sreduvanje.jas kolku sto se sekavam sekgas sum imala svoja soba i nekogas toa mi smetalo, nemas drustvo nemas so kogo da se karas i da mu pr3efrlas deka ne sredil i deka samo rastura :0
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28281
Registration date : 2008-12-08

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty21.04.09 15:16

додека се мали децата може заедно , ако е мала разликата во години може и позабавно да им биде , а мислам дека таквата блискост дури се мали се задржува и понатака во животот, ама кога ќе стигнат во пубертет мислам дека полесен ќе биде животот ако секој си е во своја соба ако се има услови ако не како до тогаш така
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty27.04.09 22:04

Ние имаме една детска соба дома и таа ни е спремана за двајцата барем додека пораснат.Кога ќе бидат големи и кога ќе почнат да носат другари ќе гледаме ќе правиме тогаш како ќе одговара.Инаку јас кај мајка ми имам уште две сестри и делевме една соба па живеевме во стан и немаше други услови но мислам дека ни беше супер.
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty27.04.09 22:09

Сега за сега има спремна соба во која сега е Јована сама, ама кога ќе попорасне и Дамјан ќе спие таму, инаку во пубертет имам друга помала соба која кој ќе си ја избере негова си е хахаха, така золва ми и мм се пазареле, а пак сегашнава соба е многу убава, голема е , и се споена со кујна и дневна на горниот спрат, така да пак можат да седат заедно ако сакаат
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детска соба заедно брат и сестра за или против?   Детска соба заедно брат и сестра за или против? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Детска соба заедно брат и сестра за или против?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: