Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Читање книги-супер релаксација

Go down 
+106
Kiki
BETY
bubamara
marina****
DijanaP
mika20
Annabel
zence
anastasova
Arhangel
marija Saltamarska
kiki-riki
Ves
Pipolino
Nebo
Natasha
Jovanco Meckaroski
desi4ka
Sandra_Anja
lavce
Kat
Misticia
tanja bt
Laura
Cellebra
Layla
dacistam
Kalinka
josifana
Dali
delfin76
Snegulka
happy mama
Marija
Anjuska08
Diana
Палестинец
BILE-ENA
D-r Lidija Pazdrijan
bile
bubale23
marina_daniel
Tifani
Sestricka
butterfly
pepa
fibimk
marija*
margarita
MamaMaja
kavadarcanka
sneze
Rocka
nafi
BubeM
milena p
Kitty
Simona's mom
daniela
mamazako
Mama Ane
naivnna
bani
beti ohridska
sanja-ve
majuvce
bica
sunset
Kikic
Lidija Angelevska
Leli
mamalina
sonja colakova
Maja
Kinky
Kate77
Sandra
Vesnicka
peperutka
Svetlana
lela
bella*
Daki
ZeleniCka
Kuzman
Jovana's mom
sanja_
Lili
fjolla
natasast
Irena Trajkovska
wisna
biljanag
mamicka211
Freya
ZZ
vecki
sanja83
rich_bitch1
Alisa77
sunshine
Lana
Goca
lola
nina
Big Sister
110 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
АвторПорака
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28784
Registration date : 2008-08-24

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty04.11.09 9:44

Marija напиша:
Ја читам „Историја на љубовничките„ од Елизабет Абот ...иако сум на почетокот книгата ме магепса..ја препорачувам да ја прочитате затоа што ја опишува положбата на жените низ годините
Чие издание е книгава, каде можам да ја купам ?Сега ми доаѓа еден роденден и сакам да ја купам за поклон.
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27927
Registration date : 2009-02-16

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty04.11.09 12:17

Побарај ја во Матица Smile
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty11.11.09 19:14

Ја читам Бадем од Неџма, издание на Клуб Матица. Едвај чекам да најдам мир да ја дочитам. Се работи за исповед на една муслиманска жена, изобилува со еротика, љубов, забрани. Многу е убава...
Вратете се на почетокот Go down
mika20
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 1
Age : 34
Локација : veles
Поени : 26427
Registration date : 2009-11-17

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: citanje knigi-super relaksacija   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty17.11.09 15:39

vejke dolgo vreme ja bara gnigata dupka vo mozokot od dimko tasevsi no ne mozam da ja najdam. gi imam procitano procitano site pet no ne mozam da gja najdam ovaa.ke moze li neko da mi pomogne. please help!
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29844
Registration date : 2008-08-26

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty17.11.09 16:01

I jas gi imam procitano site pet, uzas. Mislam deka gi nema po knizari odaaamna odamna gi barav, mene mi gi pozajmija. Prasaj pak nekade da ne gi ima... Gledam od Veles si, mozes po tel. da prasas po knizarite.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27040
Registration date : 2009-09-29

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty17.11.09 17:40

јас ги имам читано а една незнам од каде ја симнал брат ми имам и на компјутер, ако можеш побарај на интернет можеби ја има и оваа (мене лично најмалу ми се допаѓа од сите негови дела)
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27616
Registration date : 2009-08-23

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty17.11.09 17:55

Momentalno ja citam "zasto muskarci vole kucke", tolku realna kniga za sekoja postapka na maskoto, sto znaci, sto vsusnost tie sakaat i sto i kako treba da postapis.
Вратете се на почетокот Go down
marina****
Прваче
Прваче
marina****


Female
Број на мислења : 304
Age : 35
Локација : Germanija
Поени : 27610
Registration date : 2009-04-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty18.11.09 23:07

by DijanaP Yesterday at 17:55

Momentalno ja citam "zasto muskarci vole kucke", tolku realna kniga za sekoja postapka na maskoto, sto znaci, sto vsusnost tie sakaat i sto i kako treba da postapis.............dijana od kade ja najde knigata Читање книги-супер релаксација - Page 10 207962 kade i kako da ja najdam Читање книги-супер релаксација - Page 10 445531
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29613
Registration date : 2008-06-02

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty18.11.09 23:29

Јас ја почнав со читање The Secret-Rhonda Byrne. Требаше до сега да ја имам прочитано, ама од пустиов интернет се нема време  Читање книги-супер релаксација - Page 10 127667
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27616
Registration date : 2009-08-23

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty18.11.09 23:32

marina**** напиша:
by DijanaP Yesterday at 17:55


Momentalno ja citam "zasto muskarci vole kucke", tolku realna kniga za sekoja postapka na maskoto, sto znaci, sto vsusnost tie sakaat i sto i kako treba da postapis.............dijana od kade ja najde knigata Читање книги-супер релаксација - Page 10 207962 kade i kako da ja najdam Читање книги-супер релаксација - Page 10 445531
pobaraj ja vo POTER 470den mislam deka ja zemav, epten e dobra
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty19.11.09 9:56

Јас почнав да ја читам "Се плашиш ли од темница?" од Сидни Шелдон (трилер), па ако е добра ќе ви ја препорачам
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29077
Registration date : 2008-08-31

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty19.11.09 10:01

ја имам читано се плашиш ли од темница одамна, не се сеќавам што беше ама памтам дека ми се допадна многу

инаку сега ја читав орканските височини - туу што пензионерска книга сите испоумреа
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27616
Registration date : 2009-08-23

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty19.11.09 10:04

a dali nekoj znae kade mozam da ja najdam knigata SMENET IDENTITET, ja imam gledano promocijata na hrt tv, ama ovde u makedonija nikako da ja najdam, a sodrzinata epten me zaintregira.
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty19.11.09 10:10

Misticia напиша:
ја имам читано се плашиш ли од темница одамна, не се сеќавам што беше ама памтам дека ми се допадна многу

инаку сега ја читав орканските височини - туу што пензионерска книга сите испоумреа

Еве може ова ќе те потсети на содржината:

Старата изрека дека сите зборуваат за времето, ама никој ништо не прави со него повеќе не важи. Во денешно време двете суперсили (Америка и Русиа) поседуват моќ дожа го контролираат времето било каде во светот. Другите земји се трудат да ги достигнат. Во почетокот на 1970-те Комитетот за океани и животна средина на Конгресот на САД одржа сослушуванјие во врска со армиските истражуванја на времето и климатските модификации. Беше октриено дека Министерсвото за одбрана на САД имало планови за предизвикување големи бранови преку координирано активирање на нуклеарни борби.Овој трилер зборува за обидот преку контролирање на временските непогоди и катастрофи да се постигне врвниот степен на контрола брз чевештвото. Преку судбините на ″малите луѓе ″(Дајана, Кели, Марк, Ричард, Сонја...) се согледува стравичната моќ на оној кој станал господар на времето (Танер).

http://library.seeu.edu.mk/index.php?lvl=notice_display&id=13886
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27927
Registration date : 2009-02-16

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty19.11.09 10:13

Kinky напиша:
I jas gi imam procitano site pet, uzas. Mislam deka gi nema po knizari odaaamna odamna gi barav, mene mi gi pozajmija. Prasaj pak nekade da ne gi ima... Gledam od Veles si, mozes po tel. da prasas po knizarite.


Na vremeto majkami gi kupi site knigi i vo rok od edna nedela gi procitavme Smile
togas gi kupi licno od nego zatoa sto vo knizari gi nema
Вратете се на почетокот Go down
BETY
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 1
Age : 45
Локација : Sv.Nikole
Поени : 26531
Registration date : 2009-10-26

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty25.11.09 14:37

"TAJNA" ja ima vo "TOPER"
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29837
Registration date : 2008-07-14

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty25.11.09 14:40

bubamara напиша:
Јас ја почнав со читање The Secret-Rhonda Byrne. Требаше до сега да ја имам прочитано, ама од пустиов интернет се нема време Читање книги-супер релаксација - Page 10 127667

Jas posledna taa ja procitav, mene mi se dopadna.
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty25.11.09 14:56

BETY напиша:
"TAJNA" ja ima vo "TOPER"

А може ли на кратко, во една реченица да ми кажеш која е тематиката? Гледам повеќе форумџии ја читале...
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29837
Registration date : 2008-07-14

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty25.11.09 15:01

Iskreno, jas koga pocanv da ja citam, imav vpecatok deka treba da ziveam spored kniga. No, so tek na citanje, sosema druga e poentata. Knigata e cela so citati od pisateli, novinari...interesna e, procitaj ja:)
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty25.11.09 22:54

Фала, следно неа ќе ја барам...
Вратете се на почетокот Go down
sanja-ve
Прваче
Прваче
sanja-ve


Female
Број на мислења : 365
Age : 38
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 28305
Registration date : 2008-11-20

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty29.11.09 23:05

NEVESTA VO BORDZII mn ubava kniga i interesna
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30651
Registration date : 2008-11-06

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty29.11.09 23:07

И ја купив на една пријателка Шангај бејби, ама веќе ја прочитала, па си ја задржав за себе. Здравје некој порелаксиран период ќе ја прочитам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29588
Registration date : 2008-05-15

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty13.12.09 9:37

Јас последна ја читав The Secret-Rhonda Byrne. Убава книга што вреди да се прочита
Вратете се на почетокот Go down
malecka
Почетник
Почетник
malecka


Female
Број на мислења : 91
Age : 35
Локација : domicka
Расположение : :)
Поени : 27798
Registration date : 2009-02-27

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty13.12.09 10:27

kniga koja mi ostavi najgolem vpecatok e PRINCEZATA SULTANA se raboti za edna muslimanka koja e princeza i za nivnoto kralsko semejstvo kade na zenite im se zabraneti mnogu raboti i nivnite mazi zemat po poveke zeni no na ovaa princezata sultana se protivi i ne mu dozvoluva na svojot maz da zeme druga zena imat dete i taka se raboti za kralstvo vo saudiska arabija mnogu ubava kniga
Вратете се на почетокот Go down
kokiche
Почетник
Почетник
kokiche


Female
Број на мислења : 19
Age : 52
Локација : Prilep
Поени : 26328
Registration date : 2009-12-08

Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty13.12.09 10:41

A dali gi procita site delovi od Princezata Sultana?Site se super knigi,duri otkako ke gi procita covek svaka kolku vsusnost nie zenite imame prava, no tie tamu se naviknati na takov zivot i toa e za niv normalno.Na slicna tematika e Devojkite od Rijad.pozz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Читање книги-супер релаксација   Читање книги-супер релаксација - Page 10 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Читање книги-супер релаксација
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Сакам книги-
Отиди до: