Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно

Go down 
+6
naivnna
Brane
Misticia
peperutka
moja Ina
Sandra_Anja
10 posters
АвторПорака
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty19.09.08 17:09

Дали етоа во заработувачката, кариерата итн. или пред се да се биде добар сопруг/а, родител. И дали ви пречи или годи ако сопругот подобро заработува?
Јас мислам дека успешноста е пред се добра сопруга, мајка, па потоа кариера, заработувачка итн.
Сопругот подобро заработува, ама се ни е заедничко
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty19.09.08 23:09

Според мене успешен е оној кој е среќен. А за да бидам јас среќна потребно ми е да и мојот сопруг е среќен. А од аспект на работа да во моментот заработува повеќе од мене но тоа никогаш не ни претставувало поле на докажување. Го делиме и живееме заедно животот
Вратете се на почетокот Go down
peperutka
Прваче
Прваче
peperutka


Female
Број на мислења : 119
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 28705
Registration date : 2008-08-30

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty19.09.08 23:35

Jas mislam deka pozadi sekoj uspesen mas stoi uste pouspesna zena i obratno pozadi sekoja uspesna zena stoi uste pouspesen maz.
So ova sakam da kazam deka e potrebna vzaemna podrska.
Ne bi mi precelo ako mm zarabotuva poveke od mene kaj nas eve jas zarabotuvam poveke od nego i toa ne mu smeta na mm se delime i se e zaednicko nema tvoe moe se e nase.
A za ova drugoto jas bi se otkazala od gradenjeto kariera zaradi majcinstvo i bi go podrzala soprugot ako resi da gradi kariera milsam deka na decata mu e potrebna majka i tatko se razbira amam sepak majka si e majka
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty19.09.08 23:43

не е успех за децата да изградиш голема куќа

успех е да им изградиш топол дом

и да за ваков успех во бракот потребни се двајца што се поддржуваат во добро и зло
Вратете се на почетокот Go down
Brane
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 119
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 28378
Registration date : 2008-10-31

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty13.11.08 12:04

za da uspees vo nesto ti treba podrska, na sekoe pole i ako ja nemas potesko se stignuva da celta.mislam deka ne treba tragicno da se sfaka toa ako doma nosis pomalku pari toa ne te pravi pomalku vreden. sekoj na svoj nacin pridonesuva za da uspee zaednicata brak. vo momentov zarabotovam poveke od mm i ne mu preci naprotiv se gordee, eden period samo jas rabotev, i ne go interesirase sto nekoi mu vikaa kako dozvoluvas zenati da te rani.tie bea nasi pari. onie mazi koi se sramat od toa tie se spored mene kukavici
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty10.12.08 17:16

se slozuvam.za uspeh e potrebna megjusebna poddrska
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Angelevska
Прваче
Прваче
Lidija Angelevska


Female
Број на мислења : 103
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 28399
Registration date : 2008-10-29

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty15.12.08 2:21

da i jas se soglasuvam.potrebni se za uspeh dvajce so dovolno pocit i razbiranje
Вратете се на почетокот Go down
ivana_in love
Прваче
Прваче
ivana_in love


Female
Број на мислења : 181
Age : 38
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 28274
Registration date : 2008-11-18

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty20.12.08 19:36

znaete li kako vikaat "uspesen maz e onoj koj moze da zaraboti poveke od toa so ke potrosi zena mu,a uspesna zena e taa so ke najde vakov maz" :d
jas kazuvam deka uspesnosta e vzaemna
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty21.12.08 12:22

Прочитав прекрасни мисли и потполно се согласувам.
Битно е да се има слога и разбирање, а тоа кој повеќе заработува воопшто не е битно-тоа не е поле на докажување.Ако мм ми заработува повеќе тоа би го гледала само како поголем приход дома.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty30.12.08 16:54

зад успешен маж стои успешна жена и обратно. немора да се објаснува во секоја смисла е така . Едното со друго си доаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно   Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што мислите дали зад успешен маж стои успешна жена и обратно
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: