Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Еднократни пелени

Go down 
+92
m@m@ Maja
Lili
Наташа Стојановска
mis
Sister
mama viki
elench
mirecv
Maja
sanja-ve
MamaMaja
Sofka
Anika
Natalija
Inicka_08
female*
jasmina,mina
Dragana
bubamara
Mimi22
svetle s
sanja_
Denicija
Пандорче
Anjuska08
Pravnicka28
Damjana
Ves
tanjaaa
taci
Kikic
Roze
NatalijaS
Sanja_Ivana
jana_aerodrom
BubeM
Bela
Радица Маџоска
Sandra
vecki
hormonce
sneze
Ance-J
danielaval
macush88
macush
maskoe
Mimi
tanja_simon
Cece Miloskovska
Mama Ane
verce
Sun
Jovana's mom
nikolina008
sunset
tanja_sr
Svetlana
Бети
Viktorija78
mama
avanturistka
Emilija
Kinky
beti 24
Monika
bella*
magi
Sandra_Anja
mamalina
rich_bitch1
baby24
Nate_David
Juni08_Andrea
georgina
sonja28
vesna velkova
monice
M@M@ KAJA
aleksandra
ZZ
bibi
biljanag
mamicka
sunshine
Silvija
moja Ina
Alisa77
STAR *
Cogswell
Big Sister
Emi
96 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
АвторПорака
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty23.09.08 16:18

Star nie vcera kupivme Dajpers (3-7kg) okolu 450 ili 460 den a ima 46 parcinja e sega tebe sigurno ti treba pogolema kilaza od tie ima i ekonomi pack so po 70 mislam parcinja vnatre a nekade 600 i neso den se mislam, pak proverisi da ne te izlazam neznam tocno.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty23.09.08 16:31

Па и поприступачна цена се, ние сме уште на Памперс и рипнаа од пред 1 недела на 1100 ден. а беа 970 ден џамбо паковање и ние мом. ги зимаме памперс 5 .
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty23.09.08 16:32

но далеку се во квалитет од памперсот
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty23.09.08 19:51

Jas od zegin gi kupiv dajpers 46komada mislam deka bea 400 den,a kade da najdam od 70 broja vo zegin ovde kaj nas nema.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty24.09.08 0:33

Стар јас денес купив памперс и беа 975 ден во Зегин. Незнам од каде ги купуваш по таа цена ама појди си во Зегин секогаш се најефтини
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 12:29

Леле која грешка ја направаив , ај за проба земав Daipers , сега и никад више , дебели се дупло од памперсот срцката моја одвај оди како 2 пелени да сум му ставила одеднаш , а башка и оние лепенките на неколку пелени ми останаа во рака во обид да ги залепам - квалитет нула. Тие не ги ни дотрошив и одма пак си земав памперс и од нив не се откажувам и повеќе не правам експерименти за вакви работи.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 12:57

I nie koristime Pampers. Posebno sega novata pratka so elasticni trakicki, epten mi odgovaraat.

Sum probala i Violeta, koga pocnaa da protekuvaat preminav na Pampers. A ednas probav i Nannys. Ednas i nikad veke!

Pampers 4 vo Zegin cini 960 denari (jumbo).
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:02

Zenski mozebi rabotata ne e vo pelenite tuku vo decata mozebi logikata deka nekoi deca poveke mokrat nekoi pomalku e pricina zosto na nekoi ni se podobri daipers na nekoi pampers.Stoznam jas kako sto rekov od pampersot Nikodim pocesto mi gi mokri i alistata.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:16

Magi, ako vi odgovaraat Daipers, prodolzete so niv.
Kaj nas i onaka stasuva vtoroklasna stoka, pa i pelenite se takvi.

Posledniot paket na Pampers bese donacija od UN za Bosna, a Zegin koj znae kako gi nabavil i gi donel vo Makedonija. Ziv kjar.

A sakav da ti predlozam nesto, ako cesto se budite izmockani:).
Probaj da mu go mestis kureto nadole pred legnuvanje navecer, da ne mocka cela nok nagore. Me razbiras, neli?Smile Nas toa ne spasi od mockanje do gusha:).
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:32

Pa jas poradi toa celo vreme gi falam daipersot posto go koristam navecer i fala bogu se nema izmockano i ako kureto mu e nagore.Sega momentalno gi koristam i daipers i pampers posto imav jambo pakuvanje pa ne mi se frlat pampersot gi koristam za preku den i pak se slucuva da se izmocka.A kojznae sigurno se nekoi vtoroklasni.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:34

Kinky напиша:


Posledniot paket na Pampers bese donacija od UN za Bosna, a Zegin koj znae kako gi nabavil i gi donel vo Makedonija. Ziv kjar.

.

од каде ти е оваА ИНФОРМАЦИЈА?
инаку и мене ми рекао дека паперсот е покашен Старв во зегин во автокоманда.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:34

Се сложувам за памперсот со Маги. И јас од истата причина не ги користам. За ќерка ми само нив а за син ми не можам, нон-стоп беше мокар. А тоа дека се 2-ро класни биди 100% сигурна дека се такви. Купи во Грција Памперс и спореди ги со овие и ќе видиш разлика. Дали ние што спаѓаме во non-EU земји зависи и каков квалитет ќе добиеме?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:40

незнам до сега сум презадоволна од памперс и не ми текнало на памет вакво нешто, а како може иста фирма да произведува ист производ со различен квалитет?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 13:42

Да Еми може. Пред 2 години, на одмор во Грција, носев памперс од дома ама ми снема па морав да купам таму. Е тие 2 памперса последните ги споредив со тие што ги купив. Не можам да ти ја опишам разликата...
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 14:01

Ima golema razlika vo pampersite sto se prodavaat kaj nas i vo EU. I jas pisuvav za grckiot pampers deka e daleku pokvaliteten od nasiot ovde, a vo toa se uveriv letovo. I eve uste go koristam grckiot i navistina nemam zborovi. Lastikot e odlicen, nikogas ne mi se slucilo da mi propusti, a moram da priznam deka i so nasiov mi se nema sluceno.
Inaku kaj nas proizvodite se napraveni za istocen pazar i zatoa se so prifatliva cena za nas ovde, a so poslab kvalitet. Rabotev vo takva firma i sigurna sum deka e taka, a se rabotese za brend, taka da... kojznae sto se prakaat ovde...strav da te fati
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 14:37

Pa ne samo za pelenite, za se e taka, eve i za tehnickata stoka, na primer.

Vo Gorenje razgleduvavme sushari, koga prodavacot ni kaza deka site masini sto gi dobivaat se ne vtora, tuku treta klasa. Poevtin lim, poslab motor, pomeka plastika... i ajde, butaj na Balkan, tamu siromastija ne znae sto e kvalitet, moze da plakja vtoroklasna stoka po cena za prvoklasna.
A imavme veke doma edna Candy, made in the UK, strasno nekvalitetna se pokaza, protekuvase od site strani. Ni ja zamenija so nova, istata prikazna, i taa moravme da ja vratime.

Na posledniot paket Pampers imase edno brosurce od UN deka za bebinjata od Bosna koi ke gi kupat pelenite, sleduva gratis vakcina. Verojatno zaboravile da go odlepat.

Monika i Emilija fino objasnija.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 14:41

Kinky и во МК е почната таа акција. Секој купен памперс џамбо се донираат пари во UN за вакцини. Имаше вчера реклама на телевизија.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 14:54

Emilija напиша:
Kinky и во МК е почната таа акција. Секој купен памперс џамбо се донираат пари во UN за вакцини. Имаше вчера реклама на телевизија.
Ne sum znaela, nitu sum videla na TV:).
Ok e toa, samo sto tie Pampers se od starite serii, bez rasteglivi trakicki, zatoa zavrsile vo MK. Sigurna sum deka vo Francija ili Anglija odaaamna nema takvi.

Pa da, sega mi teknuva, dve prijatelki od grcija i od Anglija, se cudea koga im kazav deka kaj nas nema Pampers so rasteglivi trakicki. A ova bese pred godina dena, koga se porodiv.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 17:50

I ovde kaj nas ima Pampers na koj ima nalepnica i ako kupis od tie pari 1$ odi za Unicef.Nisto ne se porazlicni od tie sto nemaaat takva nalepnica.Jas poracuvam na golemo od bolnica.Bolnicata koga pravi poracki smeeat i vrabotenite da poracaat za niv,pa edna prijatelka koja raboti na bolnica ni poracuva za mene.za 120 peleni (3ka)18$,starno mnogu e poevtino.Jas sum zadovolna od Pampers.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 21:59

Emilija напиша:
Kinky и во МК е почната таа акција. Секој купен
памперс џамбо се донираат пари во UN за вакцини. Имаше вчера реклама на
телевизија.

одлична акција

Juni08_Andrea напиша:
I ovde kaj nas ima Pampers na koj ima nalepnica i ako kupis od tie pari 1$ odi za Unicef.Nisto ne se porazlicni od tie sto nemaaat takva nalepnica..

значи не се само кај насflower

Kinky напиша:
]Ne sum znaela, nitu sum videla na TV:).
.
не сум знаела ни јас, затоа и не сум коментирала како овие нашиве заборавиле налепница да извадат, значи налепниците не се за вадење
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty06.10.08 22:18

jas go koristam pampers i nemislam da go smenam posto mislam deka koga bi go smenila ne bi bila zadovolna.zaso ne za djabe vikaat :siromaviot dvapati plaka:a ednas pred 5 meseci i mene mi se padnaa pampers so lastik .i od togas nemozam da gi najdem.pisuva od pozadi kaj so se pampersite prestaveni.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty07.10.08 0:31

и мене ми се случува да ми се паднат пелени без ластик, ама за цела оваа година тоа е 2-3 пати, никогаш не пропуштиле, едноставно не ги менувам
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty07.10.08 9:20

avanturistka напиша:
jas go koristam pampers i nemislam da go smenam posto mislam deka koga bi go smenila ne bi bila zadovolna.zaso ne za djabe vikaat :siromaviot dvapati plaka:a ednas pred 5 meseci i mene mi se padnaa pampers so lastik .i od togas nemozam da gi najdem.pisuva od pozadi kaj so se pampersite prestaveni.
Fala za ovaa info, da znam kade da poglednam.
Ovie obicnite mnogu mu go stegaat stomaceto, bas mi e zal da go gledam so crveni linii preku nego:(, a tie so elasticni traki se super, rasteglivi, znam deka nigde ne go zulja.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty07.10.08 13:34

Некоја од вас н апиша дека новите памперси со налепница од уницеф се со ластик,маз ми купи минатата недела од зегин и немаат ластик pale
Што пишува од позади на тие што имаат ластик,за да знам во иднина?
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty07.10.08 14:18

Nasiot paket bese so nalepnica, a pelenite ne se so lastik.
Sledniot pat ke poglednam malku podobro.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Еднократни пелени - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еднократни пелени   Еднократни пелени - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Еднократни пелени
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 40Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: