Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Тоа е мое, мое и само мое

Go down 
+15
silvana
danielaval
verce
avanturistka
Goca
mamicka211
rich_bitch1
Lana
STAR *
mamalina
sonjamfk
SonjuS*
elena petkovik
daniela
Emi
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоа е мое, мое и само мое   Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty25.03.09 13:49

Ма нема шанси да го земеш да го чуваш Smile, моментално му беше, до дома, само што стигнавме дома одма заборави дека земал и така јас одма ја скрив.. Следниот пат и јас нема да дозволам да земе, се надевам нема ни да земе
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоа е мое, мое и само мое   Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty25.03.09 13:52

ne se sekiraj pominuva mene david kaj edna drugarka mi se treskase od zemja pa mi vikaa"LELE KAKVO DETE" jas nisto ne odgovoriv na toa se potrudiv nisto poveke da ne zema od nigde
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоа е мое, мое и само мое   Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty25.03.09 14:08

Mama Ane напиша:
Бевме пред некое време кај кумовите на гости и Борјан на идење си зема едно телефонче играчка со спајдермен и за жива глава несакаше да го остави: Мое е, викаше и ај го земавме за да не се треска од земја Smile. Следната недела бевме кај Нафи на кафе и на идење исто зема едно моторче од таму.. Ги вративме и двете. Сакам да прашам како да постапам во ваква ситуација за да не му стане навика, а еве веќе 2 пати го направи истото.

Sledniot pat koga ke zeme nesto ,tie sto ke dojdat kaj vas na trganje daj im i tie neka zemat nesto,ako pocne da se treska i da place ,samo so smiren glas kazi deka kako toj zel taka i tie ke zemat sega nesto Smile Toa treskanjeto i placenjeto vo takvi situacii se samo plakanja onaka so gi vikam jas za "hir " i mnogu mnogu ne sum pridalava vaznost .
Вратете се на почетокот Go down
taina
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 7
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 27716
Registration date : 2009-03-18

Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоа е мое, мое и само мое   Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty01.04.09 16:35

До пред две недели зборев колку ми е добро детето, како дели се со други деца, абе им пикаше играчки во раце, за после тоа да се смени и апослутно ништо да не дава на други деца и плаче ако земат нешто нејзино. На возрасни им дава. Мораме да работиме на другарство и несебичност.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоа е мое, мое и само мое   Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty01.04.09 16:49

тоа е период кај децата.
едно време Методија делеше баш се, па после почна да несака да дава ништо, е сега откако е во градинка поднаучил дека неговите работи се негови, и дека не смее да ги зема играчките од децата.
брзо поминува, ама кога ќе запнат дека е нивно, што сакаш кажи-тие така си наумиле и точка.
*мое е и точка.*
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоа е мое, мое и само мое   Тоа е мое, мое и само мое - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоа е мое, мое и само мое
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: