Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Тешки училишни ранци

Go down 
+4
mama
biljanag
baby24
georgina
8 posters
АвторПорака
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty16.09.08 14:48

Какви ранци купивте. Многу се големи и тешки упте празни а камо ли кога ќе ги наполниш. А мојата ќерка не разбира и сакаше голем ранец каков шtо носат сите. едвај се убедивме за еден ортопедски ранец со My ponny.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty17.09.08 17:38

Jas uste nemam dete za da odi vo skolo ama go gledam vnuk mi nosi tolkav ranec i plus site knigi vo nego.Stvarno ne mi e jasno zar gi teraat da nosat tolku knigi,pa toa e pretesko a oni se uste mali i taka im se iskrivuva grbceto i posle problem.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty17.09.08 18:16

порано ни беше полесно немавме работни тетратки по секој предмет како што имаат сега
можеби е подобро за децата вежбаат и така повеке ке научат но сепак се товар
а гледам овде по некои предмети бараат исклучиво тетратки со дебели корици
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty15.10.08 19:38

Рано е за мојот бебуш да оди во школо, ама морам да искоментирам.Греота е кога ке видам дечиња од 5, 6 години подгрбавени од тешките ранци. Па зарем не може да се намалат тоа книгите или пак во школо да оставаат некои од книгите за да не им тежат.Стварно е греота....
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty20.11.08 10:10

Ќерка ми оди целодневна во школо и цела недела им се таму ранците. Кога ќе дојде Петок, па пак Понеделник коса ми се крева. Ранецот и е потежок од Борјан Smile Не ми е јасно зашто толку многу книги имаат Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty20.11.08 11:05

Kaj nas vo Grigor Prlicev nema celodnevna pa Tamara odi vo dneven.Ranci ne nosat knigite im stojat vo uciliste na kup site odelno po predmeti.Nastavnickata ni rece ete vi zastedivme po 1500 vo prosek za ranec.Se sto kupivme pribor stoi vo kup i nema moe tvoe se e zaednicko.Donekade e ok no zamislete toj sto ima kupeno kvaliteten pribor stoi zaedno so nekoj koj kupil probor od pazar
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty20.11.08 11:10

Мислам дека во таков случај паметно е да се одреди некоја сума на пари и наставничката или некој родител да купи за сите исти, за да нема реакции и од родителите а последователно и од децата
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty20.11.08 15:39

najubavo e taka poradi toa ova e moe toa e tvo i nie za prvacinjata sobravme pari i dve majki go nabavija celiot potreben matrijal
Вратете се на почетокот Go down
ketim
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 39
Age : 44
Локација : kumanovo
Расположение : malku podobro
Поени : 26591
Registration date : 2009-11-03

Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty11.11.09 12:26

Bas denes komentirav so mojata pomala kerkicka za tezinata na ranecot,gi nosi site knigi i site tetratki sekoj den ,a ima raspored za sekoj den,ama taa mi rece deka ne im treba raspored i mora da gi nosi site bidejci sekojdnevno ne se znae sto casovi ke imaat kako ke i teknelo na ucitelkata ,mislam stvarno se odgreota tolko se mali a gi maltretiraat koga bi odelo po raspored i tie bi bile porastereteni so rancite nema da se nosat site knigi i celiot pribor sekoj den .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Тешки училишни ранци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки училишни ранци   Тешки училишни ранци Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тешки училишни ранци
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: