Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Омилено животно

Go down 
+71
Sun_shine
monabombona
Annabel
prettygirl
Gordana Natovska
adi
valentina123
Kat
elena-taci
Natasha
tajci
Ana.b
Zaljubena
bordan
Mila87
bubamara***
najmila
butterfly
bibip
Diana
KATIC
Marija
marina_daniel
mackica
milena p
Jasminka
mama viki
fibimk
Labuda
Pipolino
draganaskopje
maja90
angelce
delfinka
Mama Ane
Sanja_Ivana
Sandra_Anja
Anjuska08
Bela
Freya
Kiki
hormonce
kara
bica
bella*
Vesnicka
lela
Girl*****
Misticia
desi
bibe85
SonjuS*
ivi
Lili
vedrana
Nene
мила
sashka26
lola
Бети
sanja83
vecki
STAR *
mamicka
Juni08_Andrea
rich_bitch1
Silvija
wisna
Goca
daniela
Emi
75 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29603
Registration date : 2008-05-09

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty11.02.09 14:37

JAs mnogu sakam kucinja, macki nesakam tolku kolku kucinja.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty11.02.09 14:39

Јас мачки неможам да поднесам. Коса ми се крева од мачки. Кучиња обоожавам и тоа големи. Планираме во двор да си ставиме некое, се мислиме за изборот
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty11.02.09 14:42

delfin i srna!
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29603
Registration date : 2008-05-09

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty11.02.09 14:51

Nie vo dvor cuvame sarplaninec. Mnogu e ubav, i mil. Mnogu go sakam.
Вратете се на почетокот Go down
angelce
Прваче
Прваче
angelce


Female
Број на мислења : 114
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28023
Registration date : 2009-01-04

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.02.09 11:43

jas ne sakam macki ic imame edno cuvame ama ne go sakam mi kazuvaa za mackite mnogu loraboti se fakaat trista bolesti imam i primer mojeto kumasince fati bakterija i uste ne mozat da ja izlecat a imam slusnato i deka ako cuvas macka i ne mozes da zabremenis pa za toa NE SAKAM MACKI.....NO NAJMNOGU SAKAM MAJMUNCE MALECKO NEZNAM ZOSTO AMA SAKAM MNOGU MI SE UBAVKI I ZNAAT DA SAKAAT toa e moeto mislenje i sto sakam a sto ne od zivotnite
Вратете се на почетокот Go down
maja90
Почетник
Почетник
maja90


Female
Број на мислења : 12
Age : 34
Локација : македонија
Поени : 27661
Registration date : 2009-03-16

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty20.03.09 18:04

i jas mnogu sakam zivotni a najveke si go sakam mojot ogromen bel ma4or tom4e...
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 17:07

Животните ги сакам премногу. Не можам да одделам ниедно како особено драго.... Многу ми е жал за улишните животни.. толку знаат да бидат тажни.. Често знам да им носам за јадење или ако видам некое а носам нешто за јадење да му го оставам.. Почнав да чувам две кутриња кај мене кај зградата и куќарка им направив.. ама зол народ .. :( ги отруја :( . Дома чувам папагал нимфа. Го имам веќе четврта година, има потполно право како сите ние тројца што имаме (јас, мајками и таткоми). Вратичката му е нон стоп отворена и може да си излезе кога сака а и да си влезе кога сака. Го знае цел стан па си оди од соба во соба зависи со кого му се седи во моментот Smile Кога ручаме тука е на маса со нас скоро секогаш Smile Секојпат ггледам да е навремено исчистен да има доволно разновидна храна, овошје или зеленчук и по некој екстра витамин .. Него многу пати и го носам со мене, на пример кога одиме на викендичка си го носам и тоа многу пати се вози на предно седиште Very Happy и зимава еднаш бев на гости со него хаха го замотав во дебел шал кафезот и така се транспортиравме Smile))) И такаа.. си ги сакам животинките премногу Smile

p.s. Заборавив да напоменам, се вика Кика, ама излезе дека е машко Very Happy

Омилено животно - Page 3 Mr7GlL030109-02

Омилено животно - Page 3 EwCaN4964942-02
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 17:15

nikakvo zivotno ne sakam
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28220
Registration date : 2009-02-20

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 17:22

Mace sakam i sakam majmunce,ama mm nejke da cue,a kako bi bilo slatko da imam edno doma,ke se brkame pos tan ke mi nabiva kondicija:)))))))))))
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 17:45

Ne sum ljubitel na zivotni za doma kako ljubimci!!!sakam zivotni na proimer mace,kuce,pilence ama duri se malecki ,togas mi se slatki.Imame macki po dvorov ali se ulicni..nekogas ke mu turime hrana....Doma imam samo 3 ribcinja vo staklena cinija!!!
Вратете се на почетокот Go down
mama viki
Прваче
Прваче
mama viki


Female
Број на мислења : 112
Age : 51
Локација : prilep
Поени : 27803
Registration date : 2009-02-16

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 17:52

Od zivotni najmnogu sakam kucinja,no samo dodeka se malecki.Da gi cuvam doma ne sakam ne mi e nekako higienski.Kolku i da gi odrzuvas i cistis sepak ne e toa toa.Vlakna po dvosedi,trosedi i po tepicite ne sakam,sube mi e nekako.Zatoa cuvam samo ribcinja vo akvarium .
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28296
Registration date : 2008-12-19

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 21:06

cuvam doma i kuce i papagal
gi sakam zivotnite mnogu meguta nikogas nesakam zmii iguani gusteri. bljak grozni se
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28774
Registration date : 2008-09-19

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty22.03.09 21:20

Jas voopsto gi sakam zivotnite, osobeno malite i slatki i golemi i slatki zivotni.momentalno cuvam macence.ama kucinjata mi se vo srceto.
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28774
Registration date : 2008-09-19

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty29.04.09 21:33

Mojata mackla se omaci.Ima 5 prekrasni mali macinja.
Вратете се на почетокот Go down
mackica
Почетник
Почетник
mackica


Female
Број на мислења : 4
Age : 36
Локација : *LJUBAV*
Расположение : koga kako....
Поени : 27459
Registration date : 2009-04-25

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.06.09 14:10

Sakam razni zivotincinja, ama za srce mi se prirasnati macinjata.... imav eden macor, go cuvav do pred nekoe vreme, ama mi go utepaa najverojatno komsiite:S Inace nemase bas nekoe specijalno ime: MICKURCE Very Happy mn bese pametno i ubavo i mi faliiiii!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29593
Registration date : 2008-05-15

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.06.09 14:14

kuce definitivno
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28498
Registration date : 2009-01-16

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.06.09 14:25

jas obozavam zivotni od domasnive kuce imam dve (kaj moite )sega vo stan ne gi nosam pekineser i volcjak,mackite samo ne gi sakam ,a od divite zivotni obozavam tigri i ajkuli Smile
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27932
Registration date : 2009-02-16

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.06.09 20:54

мое омилено животинче е Боби ...покрај него дома имаме и маче кое се вика Кира , пред некое време се омачи и така сега ги имаме и Тигар и Бела ....чале планира уште едно куче да земеме.................... Big Happy Family SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28889
Registration date : 2009-02-16

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.06.09 21:02

mnogu sakam kucence ama ne doma da go cuvam tuku vo dvor.... se nadevam ke mi se ispolni zelbata a macki ne sakam
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28343
Registration date : 2009-02-15

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty12.06.09 21:09

Јас кај мм немаме милениче но кај татко ми чувавме женка се вика Ена можеби е 5 години ама многу е убава и темпераментна многу си ја сакам а и таа мене кога ке ме види скока како будала!
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28165
Registration date : 2009-01-13

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty15.06.09 0:33

imame macor veke dve god,e star ,se vika Boshko Smile mm go narece taka a na prolet ke si zememe nekoe kucence za vo dvor

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty15.06.09 0:44

Gi sakam site zivotni.Momentalno imam 3 macinja i edno kuce.Odsekogas sum cuvala nesto doma,nemozam da si go zamislam zivotot da nemam milenice
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-23

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty15.06.09 0:48

Cuvame papagal ninfa nekolku godini i da vi kazam nemozam da ziveam bez nego.Tolku mnogu sme privrzani i tolku milo sustestvo ne sum cuvala do sega :)Obozava da se gali,da go ceskas,ne daj boze vo kafez da go zatvoris ke pobudale i ljut ke bide :)A sedneme da jademe nema sansi bez nego,ne propusta nieden obrok i on na masa so nas,si jade :)Abe cepki zivi sme,nema poubav lek za smiruvanje od domasno milenice Smile
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty15.06.09 2:48

najmila напиша:
Cuvame papagal ninfa nekolku godini i da vi kazam nemozam da ziveam bez nego.Tolku mnogu sme privrzani i tolku milo sustestvo ne sum cuvala do sega :)Obozava da se gali,da go ceskas,ne daj boze vo kafez da go zatvoris ke pobudale i ljut ke bide :)A sedneme da jademe nema sansi bez nego,ne propusta nieden obrok i on na masa so nas,si jade :)Abe cepki zivi sme,nema poubav lek za smiruvanje od domasno milenice Smile

Najmila,

Колку само се пронајдов во постов Smile

И јас чувам папагалче, нимфа, веќе 4та година по ред. Буквално папагалчето се однесува а и ние го третираме како дел од семејството. Многу е питом обавезно доаќа и се интересира да види за се што правиме на маса кога јадеме скоро секога е покрај нас спремен да проба што има за ручек Smile)))))) За галење дава ама само она кога сака Smile) Премногу сум приврзана за неа и не можам да замислам ден без неа. Навистина нема поубав лек за смирување flower
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-23

Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty16.06.09 21:02

хахах Драгана,по постов заклучив дека папагалчето е женско SmileНашето уште не знаеме што е,а повеќе од 3 год го чуваме.Многу пати се обидував да дознаам но неуспешно.И секогаш кога идам храна да купувам од различни места, ги прашувам продавачите како се гледа тоа,и ги замарам да ми покажат во кафез како се разликуваат SmileПо опашот се познавало,ако има хоринзонтални линии,значи дека е женка а ако е црн цел еднобоен е мажјак.Папагалчето наше ниту има црн опаш,еднобоен, ниту има хоризонтални линии па така незнаеме сеуште што е.За нас е среден род Smile Ако е машко,да им договориме состанок а! хахахха. душичка осамен е многу,некогаш си мислам дали да му купиме другарче SmileЕднаш купивме тигрица и ги ставивме заедно во кафез хаха цепки живи беа,си живееа скоро месец заедно и многу се сакаа flower а мислевме ќе се клукаат и тепаат.Цело време се гушкаа и ова дека темераментна тигрицава цело време по него идеше,хахахха нимфава ќе летне тигрицата по него хахахха,и ќе застане негде нимфава,тигрицата на грб му слетува, абе солзи ни течеа од смеење. hihi hihi hihi Жалосно заврши, после еден месец тигрицата ни избега :(:(
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Омилено животно - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилено животно   Омилено животно - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилено животно
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Флора и фауна-
Отиди до: