Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Важно- компјутерски вируси!

Go down 
+33
Janaxxxx
BiljanaM
bubamara
anetapp
margarita
fibimk
Mila87
delfin76
Pravnicka28
verce
Dragana
taci
magi
Kikic
vecki
Sanja_Ivana
lela
maskoe
Ance-J
milena p
Anjuska08
elena-d
hajdi
Girl*****
OLGICA
mamalina
avanturistka
bibe85
Emi
biljanag
SonjuS*
ZeleniCka
Misticia
37 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty29.03.09 1:18

Јас сега имам NOD32 и сум задоволна, пред тоа долго време го користев Касперски и исто бев многу задоволна..
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28443
Registration date : 2009-01-02

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty29.03.09 1:29

и ние имавме НОД 32 ама изгледа имавме демо верзија и повече не функционираше, сега имам аваст ама и тој е демо верзија незнам треба да побарам оригинал, НОД32 иначе е многу добар
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28738
Registration date : 2008-11-02

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty29.03.09 1:32

Ja imam avira veke 2 godini i mi e super se sama si prai si se pali gasi sve i nikogas ne sum fatila virus iako mi dava nekogas nekoj obavestuvanja!
Вратете се на почетокот Go down
zamislen
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 21
Age : 40
Локација : Makedonija
Поени : 26714
Registration date : 2009-09-23

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty23.09.09 18:18

Користев касперски пред година и пол,и мислев дека немам вируси.Ставив Bit defender total security 2008 и ми најде над 50 вируси,кои касперскиот ги пропуштил.Bit Defender,две години по ред е прогласен за најдобар антивирус,го користам веќе година и пол и немам никакви проблеми,а штити буквално од се: trojan,adware,spyware,port scan,keyloggers.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty24.09.09 16:41

vcera instalirav Avast na kompjuterot doma , vikaat deka e dobar pa ke vidime
kazete nekoe programce za tie spyware , malware viruscinja sto gi cisti?
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty24.09.09 23:54

zamislen напиша:
Користев касперски пред година и пол,и мислев дека немам вируси.Ставив Bit defender total security 2008 и ми најде над 50 вируси,кои касперскиот ги пропуштил.Bit Defender,две години по ред е прогласен за најдобар антивирус,го користам веќе година и пол и немам никакви проблеми,а штити буквално од се: trojan,adware,spyware,port scan,keyloggers.
kazi od kade i kako go najde jas imav avast i od nego ne sum zadovolna imav avg i toj pravese propusti sega imam nod32 smart security sega za sega e dobar ama baram nesto podobro
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty25.09.09 0:50

И јас го имам нодот32 зависи на 1-2 месеци внесувам пасворт и лозинка,и засега сум задоволна.Ако нешто симнувам одма ме предупредува ако има вирус и ми ја пишува локацијата да го најдам за да го избришам
Вратете се на почетокот Go down
zamislen
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 21
Age : 40
Локација : Makedonija
Поени : 26714
Registration date : 2009-09-23

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty25.09.09 3:03

Kat јас го симнав од официјалната страна,после само си најдов лиценца за него,а и препорачливо е појака конфигурација да имаш з а да го инсталираш,за да не ти кочи компјутерот,иначе веќе има и понови верзии од него.пиши пп ќе средиме некако.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty22.10.09 18:30

Помош комп. пак закачи вирус кажете ми од каде да симнам некоја добра антивирусна . Имам НОД 32 есет смарт сикурити ама не гледа вирусот каде е да го избриши а комп сиот кочи ве молам за помош Важно- компјутерски вируси! - Page 3 506937 Важно- компјутерски вируси! - Page 3 796688 Важно- компјутерски вируси! - Page 3 163602 Важно- компјутерски вируси! - Page 3 163998 Важно- компјутерски вируси! - Page 3 40907
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty22.10.09 18:59

Преку Нод скенирај го компјутерот и ќе ти каже каде се инфицираните фајлови.За почеток тоа и избриши ги тие што ќе ги најде.
Незнам за друг антивирус.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty22.10.09 19:41

Го скенирав ама не ги чита не ги покажува а комп сиот кочи а и прави што ќе му текни ги вчитува наредбите кога сака а кога не некогаш не се пушта некогаш не се исклучува интернетов сака го вклучува сака не ве молам помош !!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty22.10.09 19:47

Според мене ти треба некој кој повеќе се разбира во ком или сервирес.Неизгледа како мал проблем,треба да се исчисти а може и да се преинсталира.
Исклучи го и ако имаш некој таков консултирај се или јависе во сервис од каде ти е земен ком.
Вратете се на почетокот Go down
CRNI
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 6
Age : 50
Локација : SKOPJE
Расположение : sekogas dobro
Поени : 26564
Registration date : 2009-10-23

Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty21.11.09 18:41

Dobar anti virus i za mene najdobar Mcafee total protection.Vo kombinacija so Spyware doctor zakon za zastita.Otkako gi koristam veke edna godina pa i poveke raat sum od virusi.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Важно- компјутерски вируси!   Важно- компјутерски вируси! - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Важно- компјутерски вируси!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Разно-
Отиди до: