Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Брзо или бавно темпо на живот?

Go down 
+37
margarita
milena p
sneze
hormonce
BILE-ENA
Anjuska08
STAR *
BiljanaM
Eni
Sanja_Ivana
mamicka211
Laura
naivnna
sonja colakova
sunset
marina_m
bica
Kikic
verce
avanturistka
Emi
vdovica
Freya
Vesnicka
georgina
hajdi
bibe85
kara
Emilija
sonjamfk
obicna
Juni08_Andrea
majuvce
vesna velkova
sashka26
SonjuS*
rich_bitch1
41 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty04.09.08 16:57

Во кои тип на лугје спагјате..во тие што се излежувате на сабајле,си пијуцкате кафе на раат или веднаш почнувате со стресни ситуации,мислите ви се расфрлани на сите страни?Го користите ли слободното време за да се релаксирате,спиете или и тогаш наогјате нешто што МОРА да ви ги обзема мислите?Живеете бавно или 100 на саат?

јас незнам што ми стана откако се омажив.абе не памтам одамна дека имало ден или викенд кога мм бил слободен и онака да останеме во кревет насабајле,да направиме раат некоја прошетка и се заради мене,зашто јас нонстоп сум опседната со разно разни ситници.нон стоп ми се брза некаде и чинам денот и 48 часа да има ке ми бидат малце се да потсигнам.а како ли дури сега ке биде со бебето кој знае.Како повеке да не сум си битна на самата себе,гледам секаде и на сите да угодам. Neutral
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty04.09.08 17:03

Sekoj den razlicno..zavisi od obvrskite sto gi imam...
Nekogas porano se trudam da stanam..ako treba da ucam ili ako treba nekade da pojdam..pa posle toa sekako odmaram barem nekoj sat da polezam.. A dokolku nemam nisto vo plan si lezam do pokasno i eve vaka na internet si sedam..Na vecer obavezno sum izlezena sto znaci ne mozam da se zamislam vecer da bide a jas da ne izlezam..
Ne znam kako bi mi izgledal zivotot koga ke se omazam..no kako sto slusam od site potesko ke e Wink .nema spienje do 2 togas.. WinkWink

Sto znaci tempovo moe sea za sea..70 na sat mi e Wink :ye: :ye:
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty04.09.08 23:25

Klise, se zavisi od obvrskite vo tekot na denot....
Obvrskite okolu kerka mi neizbezni, rabotata isto taka....
A slobodno vreme koga malata e kaj baba na vikend, maksimalno si go posvetuvam na sebe
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty04.09.08 23:29

баш има некои денови што траат долго долго а некогаш малку ми се 24 саати значи се зависи од ситуација ама сега кога сум дома и можам да кажам бавно а кога ќе тргнам на работа.......е тогаш ќе треба да си купувам време
Вратете се на почетокот Go down
majuvce
Прваче
Прваче
majuvce


Female
Број на мислења : 432
Age : 43
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 29058
Registration date : 2008-07-19

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty04.09.08 23:33

мојот живот е 200 на саат. само што се свестив поминала 1 година...
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty05.09.08 0:08

Dodeka ziveev vo mk i kako da ne go osekav deka mi teve zivoto.za sve imav vreme nisto ne mi bilo hitno.koga dojdov ovde turbo rabota i vreme za nisto.trcaj vamu trcaj tamu i letnala godinata.a sega od koga ne rabotam pak brzo mi vrvi vremeto,sekogas ima nesto sto ceka da se zavrsi.sve e daleku sve e za gubenje poveke vreme pa zatoa i za edna rabota ti pominal denot.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty05.09.08 3:19

vesna velkova напиша:
баш има некои денови што траат долго долго а некогаш малку ми се 24 саати значи се зависи од ситуација

:gb: I jas isto Vesna. Nekoi denovi idat epten sporo, ponekad da se cudis kaj pominala nedelata, kaj otide vremeto.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty05.09.08 12:13

epten ziveem brzo . dodeka da se svrtis otislo vremeto.pogotovo so maloto imam nedostatok na vreme.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty05.09.08 12:17

200 на саат. Се ми е во трчање. Кога ќе дојдат моите 5 мин за да се одморам? Ми треба одмор навистина, само 3 дена се да ми е како успорена снимка. Повеќе од 3 дена ќе ми биде премногу Smile
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty18.09.08 10:34

Zivotot ni e epten dinamicen. Po cel den sum na rabota. Od sabajle od 8 pa moze do vecer i do 10. Ama toa ti e . Privatno koga rabotis taka e. Kako ke uspeam da se organiziram koga ke djde i dete na svet, i samata ne znam. Abe ke se snajdam nekako, samo toa neka se sluci i neka e najteskoto.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty22.09.08 17:20

и јас имам доста динамичен живот се нешто ми е во брзање ретко имам време за себе или за одмор но некогаш и сама не дозволувам да одморам се нешто ќе најдам да правам
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty22.09.08 17:32

mislam deka imam mn brzo tempo na zivot. nekako se mi e na "trcanje" i nekogas duri ne prestasuvam se sto imam planirano da napravam. vo posledno vreme nemozam da recam deka sum se odmorila i koga imam loboden dena pak sum vo nekakva frka
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty23.09.08 22:21

Живеам турбо. Сега додека сум на породилно видов колку многу сум работела пред тоа и што се сум испуштила од животот на ќерката, сега нема шанси да го направам тоа и со синчето.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty25.09.08 23:27

Jas sega na rabot akog aodma mi e haos.Cel den mi e trcanje.Si kratam od vremeto navecer za spienje sto mi e.Letoto pa koga ne idam na rabot ami e opusteno i edvaj cekam da dojde 20 maj posto jas predavam na 4 i togas nema casovi i trcanici porelaksirano e.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty25.09.08 23:32

Vo posledno vreme 300 na saat, dodeka da trepnam otisol denot, po cel den sum vo trk. Uzas!
Вратете се на почетокот Go down
vdovica
Почетник
Почетник
vdovica


Female
Број на мислења : 49
Age : 55
Локација : Skopje
Поени : 28651
Registration date : 2008-09-10

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty25.09.08 23:41

Neznam kako mi pominuva vremeto.Duri ne sum ni svesna.Se vo nekoje trcanje sum,a nikade ne stigam . : :Oh:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty02.10.08 13:16

денот ми почнува во 06, миење, ссредување на собата, доручек, менување пелени, оп ајде да се успие бебето, ставам ручек, станало бебето, ајде да јаде, пак пресоблакање, ајде ние да јадеме, садови, машина, пеглање, бриши, собери играчки, успиј го детето, па среди пак по кујна дневна.....и дошло 22 00.
плус на работа кога одма јаооооооооооооо прав хаос ми е

може ли да се каже брзо темпо??? хехехе
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty15.10.08 21:38

nekogas velam eh da mi e denot 25 casa ama ne e . a nekogas i premnogu mi se ovie 24.se zavisi od obvrskite,ali pretezno mozam da kazam deka zivotov mi e turbo osobeno poslednive nekolku godini.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty15.10.08 21:54

Mene ne da mi e turbo brzo tempoto poim nemate.Imam samo sreka sto si pospivam na sabajle do 10 .Stanuvanje pa ajde mleko za decata ,dorucek, menuvanje pelena,presvlekuvanje na golemoto,mienje .Pa sreduvanje po doma kreveti usisavanje i brisenje pasina.Pa gore ke se kacam na rabota,pa ke privikaat po mene deka treba nekoj da gi nahrani pak dole ,i jas da jadam.Masinata za perenje ke ja vklucam ke spremam rucek ,ke gi prosetam decata ako ima vreme,ako ne odma spienje.Pa so Hristijan malku ke poucam ili ke boime,pa pak na rabota gore.Peglanje ,mienje cinii se znae kako i sekoja druga rabota po doma.Se do 23 casot e togas sum mrtva umorna.Sega mozete da zamislite kako mi e so dve deca.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty15.10.08 22:41

Uste koga ke pocnam nautro da gi spremam decata za vo gradinka i skolo sfakam de ka denot ke bide euforicen .Kga si vo privaten biznis nemozes da zivee lagano .Se treba da spremis fakturi roba da naracas pa da spremis roba za nekoj klient trcas navamu natamu niz gradov i posle gi sobiram decata i doma jovo na novo .Toa ti e zivot vo Skopje
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty08.11.08 15:47

i jas ziveam so brzo tempo....za se se brojat minuti...za se se brza...za se se nema vreme...se e kako za vcera.....ludilo....moram malku da go usporam tempoto....a i mm e non-stop na trcanici koga sme doma sme utepani od rabota......
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty11.11.08 1:05

e jas sega sum usporena mnogu si odmaram osven domasnite raboyi
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty11.11.08 11:02

Stanuvam vo 6,na rabota od 7 do 3,doma pravam rucek ako ne sum napravila prethodniot den,perenje,peglanje,podzacisti nesto,posle koga ke stane maliot okolu 5 so nego,obleci go,nahrani go,se igrame,izlezeme negde da go prosetame ili na kafe,pak doma,se spremame za spienje i sekoja vecer i jas zaspijam so nego posto veke sum premorena.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty11.11.08 11:24

Станувам во 6 ги спремам децата, едното во школо другото во градинка.Во 9 одам на работа, завршувам во 15, Дома ручек перење пеглање, малку со децата ако немам масажа. Ако имам како претходниве 5 дена излегувам од дома во 9 се враќам во 8 вечер. Во меѓувреме тука со вас се одмарам.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty11.11.08 12:09

еееееее што се нема денот да ни донесе замислете немам деца а уште сега кукам...станувам во 7и10 на работа од 8и30 до 16и30 дома се е спремно од свекрвами ручек на маса нешто да каснам и со мм се симнуваме во СП да пазариме нешто тековно...ајде назад дома....малку ТВ и после да подзапеглам малку...па да ја присредам спалната...ако треба нешто да завршам ...па на лап-топ да читнам нешто и така во 22 и 30 у кревет утепана....а кога ке имам и бебче здравје Боже само Господ да ми помогне.....сите ние сме реализирани жени и со многу обврски ама мора да успориме малку ем за наше здравје ем за да ссе чувствуваме поубаво....ама тоа е.....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Брзо или бавно темпо на живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брзо или бавно темпо на живот?   Брзо или бавно темпо на живот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Брзо или бавно темпо на живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: