Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што ве нервира кај сопругата?

Go down 
+49
nnatasa
Mama Ane
bile2
Renata ch
mirecv
butterfly
Emilija
Kikic
KATIC
Пандорче
Mimi22
soledad
kavadarcanka
ivana_in love
vdovica
marina_m
bica
sunset
BaMbYnA
macush88
lela
sonja colakova
hormonce
veki22
Emi
Vesnicka
daniela
desi
ZeleniCka
Lana
sonja28
sonjamfk
obicna
vecki
sashka26
vesna velkova
Freya
Juni08_Andrea
rich_bitch1
georgina
biljanag
ZZ
SonjuS*
Misticia
Lili
STAR *
Svetlana
Big Sister
Rocka
53 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29692
Registration date : 2008-09-03

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 11:19

А може и вака нели ? :big hug:


Хм... но на форумов скоро и да нема мажи :(
Што правиме сега?


Пишете тогаш за себе, но во врска со бракот, и во име на вашиот маж.
Ме разбирате нели?
Кога и со што најчесто го нервирате?
Бидете искрени и самокритични, ако е тој во право, признајте :P
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 11:29

hahahaha - pa sega vidi na forum poln so zeni, vakva tema.... :hmm
se salam
aj eve prva ke pocnam - go nerviram so mojata izbuvlivost, temeprament i brz jazik.
na primer vcera go iznervirav epten. ama mi prosti otkako mu se izviniv.
ama stvarno jas ja opleskav Што ве нервира кај сопругата? 462974
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28745
Registration date : 2008-08-15

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 11:33

Па повеќе јас сум таа што го нервира мм одошто тој мене.
Тој е попустливиот , а јас сум инаетот што многу го нервира ,а многу ми е тешко да го сменам тоа кај мене.
Знам дека сум тврдоглава и дека сакам се по мое да биде , тој кутриот се труди да ми угоди секогаш ама некогаш му пука филмот од мене.
Сакам да си го сркотам инаетот и тврдоглавоста и барем понекогаш да бидам малку по попустлива, ме убива тоа гордоста .
Не знам до сега не се сменив дал ке можам од сега па натаму.
Да беше некој друг на негово место не знам дал ке ме трпеше толку.

:sorry: :sorry: :sorry:
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 11:34

Еве прво јас , хихихи , мм знам дека го нервира кај мене што одкако ќе го заспијам Адријан дремам пред тв и гледам френдс или очајни домаќинки или сексот и градот и дури неколку пати ми рекол дека ќе ми ги фрли сите двд што ги имам Smile

тоа што обврската за кучето ја превзема тој , а јас ја донесов дома

што ја анализирам секоја ситница што ќе ја каже тој или било кој друг и стално ми вика абе ајде живни малце што се замараш со глупости

фрик сум по техника и стално сум иницијатор за купување некој нови работи , а он се лути зашто нит ја разбира нит сака сака да ја разбере и од тој аспект смета дека се залудно потрошени пари

до сега имаме сменето 5 коли и за сите јас сум била главна во одлучувањето (така ќе биде и понатака) а он се нервира дека другарите го зезаат аман бе ти автомеханичар жена ти бира кола Smile

Епа доста е , ако ми текне уште нешто ќе пишам - ама што да се прај никој не е совршен, а ние сме си се прифатиле такви какви што сме и супер функционираме и покрај овие малечки нервозички Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 12:38

што ја анализирам секоја ситница што ќе ја каже тој или било кој друг и стално ми вика абе ајде живни малце што се замараш со глупости

ete ovoj del isto kako jas da sum go pisala :-)))).Ta isto i izbuvlivosta i so sum m nervozna i takaaaaaa,Vo princip toa etoa so go nervira najveke mm.
AAA i uste nesto:se nervira so odam so glavata gore i nisto zivo ne gledam pred mene i site gi odminuvam."De beee ko Veles da e tvoj "se taka mi vika :-)
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 13:34

после 1 година 6 месеци и 20 дена падна прва брачна расправија
го изнервирав му викав нешто на јадење - крива бев
расправијата траеше 15 мин после се смиривме на традиционален начин
ако мислите дека е до мене што не се расправаме не сте во право маж ми е чудо никако не можеш да го изнервираш
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 13:36

ако мислите дека е во ред никогаш да не се скараш за ништо - пак не сте во право дури ептен сте во криво
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 14:34

STAR * напиша:

до сега имаме сменето 5 коли и за сите јас сум била главна во одлучувањето (така ќе биде и понатака) а он се нервира дека другарите го зезаат аман бе ти автомеханичар жена ти бира кола Smile
леле СТАР ме изнасмеа со ова посебно...
Инаку јас дечко го нервирам со тоа што сакам се да биде по мое..и правам некои работи онака за зафрканција а тој се нервира дека за инает..хихих
друго ништо посебно :geek:
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30104
Registration date : 2007-11-14

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 15:23

maksimalno sam tolerantna, odgovorna i nenametljiva, tako da mislim da moj muž nema za šta da se požali na mene..
imamo neke prećutne dogovore oko nekih obaveza i ne petljamo se jedno drugom u "reon", tako da nema nekog velikog nerviranja..jednostavno smo shvatili da nismo oboje rodjeni za sve i ako njemu na primer više leži finansijska strana, ja mu to prepuštam bez puno uplitanja i nametanja mog mišljenja..isto tako se i on ne petlja u neke stvari koje meni više leže..

jednom prilikom dok je sedeo sa društvom u kafani sve ijednog drugara je bar jednom zvala žena na mobilni, jedino ja nisam..i zamislite šta su oni njemu rekli-ko zna gde je ona sad kad te ne zove i sa kim!!!!!rekli su mu da nije normalno kad žena ne cima muža za svaku sitnicu i proverava gde je..
on se samo nasmejao na to..
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 15:54

зз довербата е 100% кај вас знаеш што ке направи и не го проверуваш

сегде и кај нас има по некоја кавга ама ретко и е само 5 минути после се е по старо ко ништо да не било јас држам лутина а тој е избувлив
тврдоглава сум иако сакам да се сменам
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28770
Registration date : 2008-08-02

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 16:22

Што имам брз јазик, ама со тоа ги нервирам сите.,
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 16:28

georgina напиша:
Што имам брз јазик, .,

иста ситуација и кај нас
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 21:22

mm so mene se nervira sto sekogas panicam i od nisto pravam nesto i sto sve sakam stom recam mora da se napravi ili otide nekade.a toj sve si ostava za utre i pak ke go zavrsi samo jas sto dzabe sum brzam i panicam.inaku retko sme se nalutile i pak jas sum bila taa sto za dzabe se nalutila i toj e sekogas sto prv ke popusti a jas inaet ko na magare.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-06

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 23:10

Го нервира тоа што сум импулсивна и тоа што премногу паничам околу децата. Ми вика дека со тоа паничарење сите ги паравам нервозни и дека ќе бидам најсреќна ако децата ги чувам во стаклено звоно Smile Признавам дека паничарењето не е добро ни за самата себе а ни за другите ама едноставно таква сум и неможам да се променам, иако сакам.
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28961
Registration date : 2008-06-26

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 23:19

во она со брзиот јазик се приклучувам и јас.
иначе друго што многу му смета кај мене е тврдоглавоста и инаетот сакам да се сменам ама не ми дава инаетот некогаш да признаам дека не сум била во право и уште повеќе тоа што стално се трудам да докажам дека сум во право а не сум. :sorry:

исто така тоа што сакам да ги правам работите споро без брзање
што му се мешам во возењето а он е професионален возач... :c,c,c:
испаѓа дека ние сме тие што повеќе нервираат а неможеме да трпиме кога нас не нервираат hihi
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-14

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty04.09.08 23:29

Ispeci pa reci, kolku i da se trudam ne ide, vo glavno toa go nervira...
i noramlno koga ne sum vo pravo ili sum vinovna po sekoj osnov se drzam do "napadot e najdobra odbrana"
Da ne preteram znam da kazam 'izvini" ama naredniot den
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 1:00

го нервира мојата тврдоглавост и тоа што мислам дека секогаш сум во право ,прва почнувам кавга за глупости но добро е што е многу добар па ми попушта
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30624
Registration date : 2008-07-19

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 3:08

Na pocetok epten znaev da drzam lutina i bev mnogu tvrdoglaa. Za mnogu raboti vodev inaat. I ako ne bev u pravo ne go priznavav, sekogas po moe bese pravilno. Sea samo se nervira ko ke mu kazuvam za luge okulu nego sto mu mislat loso. Misli deka ne sakam da se druzi a po nekoe vreme ko ke vidi za sto sum mu zborela se nervira pa on sto ne me poslusal.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29692
Registration date : 2008-09-03

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 10:37

Eve sto me nervira, mene:

- Mrazam ko moram da objasnuvam edna ista rabota poveke pati.
- Ne sakam voopstuvanje na rabotite.
- Me nervira tvrdoglavosta i zatvorenosta na umot.


Na primer, se raspravame za nesto, nekoja tema, problem, bilo sto, go resavame denes, donesuvame nekoj zaklucok.... no za nekolku dena veke ne vazi toa, izvetrealo, aj pak ke praime za istot muabet :S

Potoa , ako se drzime za edna tema, da se drzime za nea. Ako zborime za morkovi, da zborime za niv, ne za makedonskoto i svetskoto zemjodelstvo Smile)
(ova e vo kontekst na resavanje na nekopj problem ili sl, ne za vo nevrzan muabet)

Ma ima uste ....

Koga ke mi rece "Ist si ko majkati" ili ko tatkoti ili sto znam...
Svashta. Jas so mojte ne ziveam od 15 godini bre, i gi gledam ednas nedelno bre Smile))))



Mnogu me nervira raspravanje, vikanje pred decata.

.....


aj batali, mnogu se zalam Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 12:31

brza sum na jazik i sto na um toa na drum. toa go nervira. a naj veke go nervira koga nesto sum vo pravo a ne priznava i na kraj ke ispadne po moe i ke mu recam gledas. e togas iskri frcaat od nego . ama znae deka e kriv i si kuti. inaku nasite kavgi se brzi naednas se ispukuvame i posle kako nisto da ne bilo.
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28741
Registration date : 2008-08-11

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 13:18

Ista sum i jas dali e do imeto ne znam(hahaha) brza na jazik i sekogas vo pravo. Sednuvame da jademe,stava zalak vo usta i pocnuva da zboruva i ete me mene : "zatvori si ja ustata, ne mora site da ti go gledaat jadenjeto" .E,togas najmnogu se nervira. Pa neka si go goltne prvo zalakot de
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30104
Registration date : 2007-11-14

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 14:33

e sita sam se ismejala..pa ovde su žene uglavnom samokritične i priznaju svoje greške..jedino što ništa ne rade da ih isprave..verovatno ide po principu-sve po zasluzi..

eto ja nisam pričalica i često čovek mora klještima reči da mi vadi..možda mog muža to nervira, ko zna..ne žali se..
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 15:41

Go nervira sto sum brza i sto se sakam sega i vednas,sto ponekogas odam glavom o zid ...ama pak na kraj ke si ja priznaam greskata. U princip sve e ok,fleksibilni i tolerantni sme i dvajcata ,ne se zalel do sega ,moz ke treba da se registrira pa sam da si kaze :geek:
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29692
Registration date : 2008-09-03

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 15:48

ZZ, tvojot maz mora da e mnogu sreken covek Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28961
Registration date : 2008-06-26

Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty05.09.08 16:18

obicna напиша:
Na pocetok epten znaev da drzam lutina i bev mnogu tvrdoglaa. Za mnogu raboti vodev inaat. I ako ne bev u pravo ne go priznavav, sekogas po moe bese pravilno. Sea samo se nervira ko ke mu kazuvam za luge okulu nego sto mu mislat loso. Misli deka ne sakam da se druzi a po nekoe vreme ko ke vidi za sto sum mu zborela se nervira pa on sto ne me poslusal.
така е срц и кај мене ама машки глупи што да им правиме.
hihi мм се нервира многу што знам да заплачам на секоја ситница па дури и на тв ако има нешто нарочито све за љубав е тогаш се истурам од плачење.Ама гледам во последно време како да оттрпнал сигурно си вика -и нема спас на оваа-
:glup: hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што ве нервира кај сопругата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругата?   Што ве нервира кај сопругата? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што ве нервира кај сопругата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: